Dodaj do ulubionych

Polska z dala od tłumów turystów

IP: *.play-internet.pl 03.05.17, 15:28
Witam. Czy zna ktos z Państwa miejsca w Polsce, które są malo odwiedzane przez turystów? Interesują mnie lasy i jeziora gdzie można wypocząć bez tłumu ludzi. Będę wdzieczna za wszystkie propozycje. Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • karbon2 15.05.17, 13:12
    Zapraszamy do małego miasteczka Tuczno. Bez tłumów, tylko śpiew ptaków i błoga cisza. W pobliżu (50m od nas) las, do najbliższego jeziora 500m do jeziora ze strzeżonym kąpieliskiem 800m. A przy tym blisko są sklepy (bardzo dobrze zaopatrzone), apteka, ośrodek zdrowia, bankomat. Nasz pensjonat znajduje się na ogromnej zielonej działce, gdzie można odpocząć w cieniu na hamaku, zrobić sobie ognisko czy grilla. Do dyspozycji gości rowery. W pobliżu Drawieński Park Narodowy, który można zwiedzać pieszo, na rowerach czy też kajakiem ( polecamy spływy).
    Więcej informacji na www.tuczno.karbon.com.pl lub www.facebook.com/apartamenty.tuczno/
    Na wszystkie pytania odpowiadamy e-mail: tuczno@karbon.com.pl lub tel. 601243377
    Zapraszamy
  • aseretka 16.05.17, 14:12
    Z czystym sumieniem polecam ww. miejsce osobom ceniącym spokój. Cisza, jak makiem zasiał. Okolica piękna. Na jeziorze Liptowskim przyjemna, piaszczysto-trawiasta plaża ze strzeżonym kąpieliskiem. Można tu też wypożyczyć kajak, rower wodny lub łódkę. Co prawda z "noclegowiska" do plaży jest ok. 3 km, ale nie jest to specjalną niedogodnością. My dojeżdżaliśmy samochodem nie chcąc taszczyć ze sobą wszystkich akcesoriów plażowych.
    Same apartamenty spełniają oczekiwania adekwatne do ceny. Jest wszystko co potrzebne do miłego spędzenia czasu. Dużo gier i zabawek dla dzieci. Rowery, leżaki, hamaki w ogrodzie. Niepotrzebnie też zabrałam ze sobą książki do czytania, bo biblioteka w apartamencie była dość obszerna, jak na dwutygodniowy urlop. I chociaż nie było nowości wydawniczych uważam, że wśród książek każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
    Otoczenie domu wręcz imponujące. Rozległy, zadbany ogród, plac zabaw dla dzieci, możliwość grillowania na kamiennym grillu. Można rwać owoce i świeże warzywa wprost z grządek. Smak takich świeżych warzyw (ogórków, pomidorów, fasolki) zupełnie inny niż tych kupionych w sklepie. :)
    Gospodarze (a w szczególności gospodyni, bo pana domu widziałam tylko przy przyjeździe) przemili, sympatyczni i bardzo pomocni.
    W pobliżu sporo ciekawych miejsc do odwiedzenia. Warto odwiedzić, Czaplinek, Mirosławiec, Połczyn-Zdrój, Borne Sulinowo, Wałcz, a będąc w drugiej połowie lipca wybrać się do Kalisza Pomorskiego na Festiwal Ogórka Jeziornego.
    Jak ktoś ma ochotę spędzić dzień na nadmorskiej plaży, to najbliżej (ok. 130 km) chyba do Kołobrzegu.
    Trochę moich zdjęć z okoli można zobaczyć tu:
    fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,162596621,162596624,0,2.html?v=2
    Jedyną niedogodnością podczas pobytu była wspólna dla obu apartamentów kuchnia. Oczywiście można to wspólne użytkowanie jakoś przeżyć, ale my akurat podczas drugiego tygodnia pobytu trafiliśmy na rodzinę, która chyba uwielbiała gotowanie i chwilami zastanawiała się, czy to nie jest celem ich urlopu. Niemal od rana do wieczora smażenie, gotowanie, robienie przetworów. Niestety trochę było to krępujące...

--
    Dyplomata, to ktoś taki, co dwa razy pomyśli zanim nic nie powie.

--
    Dyplomata, to ktoś taki, co dwa razy pomyśli zanim nic nie powie.
  • tess1956 16.05.17, 15:48
    > Co prawda z "noclegowiska" do plaży jest ok. 3 km
    Trochę przesadziłaś :) Do kąpieliska miejskiego niecałe 2 km.
    www.google.pl/maps/dir/Nowa,+78-640+Tuczno/Pla%C5%BCa+Miejska,+Stanis%C5%82awa+Staszica+2,+78-640+Tuczno/@53.1908063,16.1504972,15z/data=!3m1!4b1!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x470146525058e863:0xf9ea2eefcb71a1b3!2m2!1d16.1483428!2d53.1947014!1m5!1m1!1s0x470146428c0c361f:0x6467bf3cc5717bb1!2m2!1d16.1701611!2d53.1868063
  • slowlifefan 17.05.17, 21:56
    Zdecydowanie polecam Siedlisko Niedziela (www.facebook.com/SiedliskoNiedziela/) - pogranicze Warmii i Mazur, niedaleko Mrągowa, nieopodal są dwa piękne jeziora: Warpuńskie i Żyndackie. Płynie tamtędy Krutynia - można zorganizować spływ kajakowy. Gorąco polecam - można tam na prawdę porządnie odpocząć i odciąć się od pośpiechu codzienności. :)
  • boguch15 22.05.17, 18:37
    Lubniewice w Lubuskiem.
  • boguch15 22.05.17, 18:39
    Lubniewice w Lubuskiem. Sporo scen do "Sztuki kochania" nakręcono w tej miejscowości.
  • eclipse23 22.05.17, 21:52
    opolskie
  • yassmen 22.05.17, 22:27
    Chyba najgłupszy temat na forum.
    Jeżeli są takie miejsca, to nikt o nich nie pisze na forum. Bo momentalnie przestana być miejscami bez tłumu.
  • theorema 23.05.17, 03:12
    @yassmen - dokładnie to samo chciałam napisać. Znam takie miejsca, na szczęście nie ma tam wynajmu chałup dla letników, są tylko mieszkańcy wsi i na pewno ostatnia rzecz, jaką bym zrobiła, to napisała o tym na forum ku uciesze tysięcy czytelników...zaraz by się jakiś inwestor trafił, co tam hotel na 1000 pokoi postawi, molo zbuduje i przystań jachtową. I dyskotekę, koniecznie.
  • needmoney 23.05.17, 09:30
    j.w. trzeba odbić trochę na wschód od mazur gdzie natężenie "stonki" się znacznie zmniejsza i rozejrzeć się samemu.
    Polecam okolice Rajgrodu i Augustowa

--
    Ale jeżeli jest tylko za friko, to to pieprzę ...
    Jestem dowodem na to, że Polska jest w dalszym ciągu dzikim krajem ...
    polska-wolna-od-gmo.org/
    www.ivrp.pl/
  • bahmat 23.05.17, 13:27
    To na pewno Suwalszczyzna - Broniszki okolice Wiżajn , Przejma Wielka Nad Szelmentem, Becejły, Puńsk, lasy, pagórki, jeziora, prawie jak na Litwie, koniecznie Suwalszczyzna.

--
    cymbał bimbał wlazł na dach
    cymbał bimbał z dachu spadł
  • Gość: okopoko IP: *.ists.pl 23.05.17, 13:33
    Radawa Podkarpackie.
  • ministrant1-pl 23.05.17, 13:38
    Zaraz ci wskaże kilka takich miejsc, żeby po chwili banda dzikich prymitywów wybudowała tam hotele, zajazdy, zaśmieciła i zasrała teren, podobnie jak zrobiła to z większością uroczych miejsc w Polsce. Dzicz która tam jako pierwsza przyjedzie zaraz te miejsca przystosuje do swoich oczekiwań.
  • shtalman 23.05.17, 14:31
    Jedź na Słowację, tam nie ma Wolaków
  • Gość: Saskia IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 23.05.17, 14:44
    Szczecin :) Nad jeziorem dąbie, w puszczy goleniowskiej, takie miejscowości jak Rekowo...
  • Gość: vicek IP: *.146.18.228.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 24.05.17, 11:12
    Od siebie mogę polecić cały region, jakim jest Pojezierze Drawskie - nie jest to "gorący" turystyczny kierunek, stąd nie ma tłumów turystów, głośnych imprez czy tony śmieci. Byłem tam dwukrotnie i taki wypoczynek mnie satysfakcjonuje. Wczasowałem w ośrodku w pobliżu Linowna, można sobie łatwo go znaleźć w necie, można tam wynając kajaki, rowery, windsurfing, kitesurfing. Cisza, spokój, piękna przyroda.
  • dwa_domki 30.05.17, 18:14
    Polecam domki na Kaszubach, spokój cisza, jezioro, lasy łąki. Ładny ukwiecony ogród z mnóstwem ptaków i motyli. Ładne domki, a w ogrodzie spory basen, grill, ognisko, hamak, leżaki, plac zabaw dla dzieci itd...
    A jak się znudzi cisza można wyskoczyć na plażę nad morze, dojazd ok. 30 minut samochodem.
    Polecam zobacz domki.businesscatalyst.com.
  • catering-info 16.06.17, 18:46
    Super piękne miejsce na Mazurach,kierunek Giżycko.Niesamowite jezioro zwane Zielonym ,sąsiadujące z lasami.Są tam pola namiotowe z dostępem do jeziora.Typowe odludzie.Dla mnie super, i mimo to że pogoda nie zawsze dopisze zawsze z żalem wyjeżdżamy.Jezioro to znajduje się kilkanaście km.za Orzyszem.Super miejsce dla dzieci.Polecam.
  • zvezda18 13.07.17, 12:42
    Bory Tucholskie są miejscem nie obleganym przez masę turystów. Rok temu byłem w ośrodku Kociewiak miejscowość Wycinki, bardzo klimatyczne miejsce jest pod dostatkiem jeziora i lasów - piekne trasy spacerowe mogę polecić
  • milosnicy-historii 24.07.17, 18:57
    Mazury i kontakt z historią ciekawych miejsc. Twierdza Boyen youtu.be/0N8G91rVqH0 Wilczy Szaniec youtu.be/6_g6BqC_bKk

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka