Dodaj do ulubionych

[Linia] "Po paszporty do Otwocka"

28.01.09, 12:07
www.linia.com.pl
"Po paszporty do Otwocka"

Od początku stycznia 2009 roku otwockie biuro paszportowe będzie obsługiwało nie tylko mieszkańców powiatu otwockiego, ale i garwolińskiego. Z tego powodu dotychczasowe pomieszczenie znajdujące w budynku C urzędu miasta, przy ul. Armii Krajowej, zostało rozbudowane i odnowione.

- Jesteśmy jednym z pięciu powiatów, któremu udało się wynegocjować z wojewodą mazowieckim Terenowy Punkt Paszportowy (TPP), który będzie się mieścił w Otwocku - informuje wicestarosta Mirosław Pszonka. Przypomnijmy, że zadania związane z wydawaniem paszportów chciano początkowo scentralizować i prowadzić wszystko w Warszawie, ale, na szczęście, do tego nie doszło.
Od nowego roku TPP zostały uruchomione na terenie powiatu otwockiego, legionowskiego, piaseczyńskiego, wołomińskiego i warszawsko zachodniego.
Na grudniowej sesji, rada powiatu wyraziła zgodę na zawarcie umowy z wojewodą na prowadzenie biura. Ponieważ ma ono obsługiwać także mieszkańców powiatu garwolińskiego, starosta wystąpił do prezydenta Zbigniewa Szczepaniaka, gdyż biuro paszportowe funkcjonuje na terenie magistratu otwockiego, o oddanie do tego celu dodatkowego pomieszczenia w budynku C. Uroczyste otwarcie punktu, z udziałem wojewody, planowane jest pod koniec stycznia br. Remont i zakup dodatkowego sprzętu komputerowego został przeprowadzony na koszt powiatu.
- Wojewoda będzie nam płacił miesięcznie 18 tys. zł na bieżące utrzymanie TPP. Chcemy jeszcze rozmawiać z Garwolinem, żeby także partycypował w kosztach utrzymania tego punktu. Będzie to bardzo nowoczesny punkt paszportowy na miarę XXI wieku – dodaje wicestarosta Pszonka.
Przypomnijmy, że biuro paszportowe w Otwocku mamy dzięki temu, że "Linia Otwocka" doprowadziła do porozumienia ówczesnego prezydenta Krzysztofa Boczarskiego ze starostą Jarosławem Kozłowskim w sprawie wspólnego prowadzenia tego biura. Prezydent znalazł pomieszczenie w budynku C magistratu, a starosta dał wyposażenie i obsługę. Teraz, dzięki starostom, mamy już TPP i nie musimy wystawać w kolejkach po paszport w Warszawie.

Aleks

---
Możesz pomóc Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie, przekazując 1% swojego podatku (kliknij)
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka