Dodaj do ulubionych

Obowiązek alimentacyjny a domy opieki społecznej

16.01.17, 21:53
Witam. Sytuacja jest taka, że schorowana babcia zamierza zamieszkać wkrótce w domu opieki. Uważa, że będzie miała tam lepszą opiekę itp. Stosowne papiery są już złożone w tej sprawie. Od jakiego czasu panie z opieki społecznej próbują zrobić wywiad wśród członków rodziny, m. in. chodzi o mnie, a jestem wnukiem dla jasności. Chcą się dowiedzieć ile zarabiam i jakie mam wydatki. Czytałem o obowiązku alimentacyjnym wobec dziadków, którzy mają trudną sytuację majątkową, żyją w niedostatku, itd. Babcia od wielu lat dostaje skromną emeryturę ale żyje samodzielnie. Niedługo sytuacja ma się zmienić. I teraz sedno. Doszły mnie słuchy, że w ramach dofinansowania tego pobytu babci w DOS, można liczyć się z kosztem nawet 2 tys. zł. Czy to możliwe? Czy mogę być zobowiązany do płacenia tak wysokiej kwoty? Czy to zależy od domu opieki: publiczny, prywatny?
Nie wiem na ile to istotne, ale może jest to ważne więc dodam info, że mam siostrę.
Ktoś jest w stanie mi sprawę nieco przybliżyć? Wdzięczny będę za informacje.
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.