Dodaj do ulubionych

Warunki w Tatrach i na szlakach

07.09.10, 09:18
Hej,

Sprawdzałem w necie na stronie TPN i TOPR no i generalnie powyżej górnej granicy lasu warunki ciężkie, trudne, ślisko, mokro i śnieg.

Wierzę że piszą prawdę, ale mam pytanie do tych którzy byli?
Jak jest na Czerwonych Wierchach? Jak sprawa wygląda na Giewoncie, Rysach? Jak np. w Dolinie Pięciu Stawów?

Wybieram się do Zakopanego na tydzień od 20.09 i tak się zastanawiam jakiej pogody i warunków się spodziewać... Zamiar - wejście na Rysy, a poza tym to chcialem trochę fotek postrzelać - szczególnie na Czerwonych Wierchach...

Kurde - coś się wrzesień sp*rdolił:P W zeszłym roku byłem od 11 i było przecudownie, a teraz jakoś tak niemrawo...

niby prognozy są optymistyczne na druga połowę wrzesnia, ale to tuż tuż, a na szlakach śniegiem straszą...

był ktoś? - jest? może coś napisać..?
Obserwuj wątek
        • hopsa2 Re: Warunki w Tatrach i na szlakach 08.09.10, 08:38
          Ja również planowałam tygodniowy urlop w Zakopanem od 20 września, ale pogoda jak zwykle pokazuje swoją siłe, mam pytanie jako że jestem kompletnym laikiem i chciałam jechać pierwszy raz w Tatry, rozumiem że powyżej górną granicę lasu mam się nie wybierać, a jak to jest z wszystkimi dolinkami w tatrach zachodnich? błoto mokro ale śniegu nie ma? nie wiem jak z Giewontem? a pewnie nad MO tylko asfaltówką nie przez Dol. 5 Stawów bo na świstówce wysoko śnieg lawiny i niebezpiecznie? proszę o poradę jako że bardzo chcę odwiedzić zakopane a siedzenie w domu czy na krupówkach to nie dla mnie....
          • weekenda Re: Warunki w Tatrach i na szlakach 08.09.10, 09:44
            byłam w Słowackich ale teren tożsamy: poniżej 1500mnpm jest sucho, ślicznie, idyllicznie ;) tu jeszcze lato. Żadnego błota, motylki fruwają, ptaszki śpiewają, kwiaty kwitną. Kłopot zaczyna się wyżej, i im wyżej tym śniegu więcej. Niżej jest rozciapany, mokry, przepadający, im wyżej tym bardziej zmrożony. Lawiny poprzecinały ścieżki, chodzi się po lawiniskach a i w każdej chwili schodzą nowe.

Także myślę, że śmiało w dolinki i w Zachodnie pod warunkiem ładnego nieba nad głową. Zresztą po Gąsienicowej, Roztoce itd również można pospacerować. Jesli wyżej - to z zimowym wyposażeniem i wiedzą.
            :)
            --
            W górach jest wszystko co kocham!
          • novationen Re: Warunki w Tatrach i na szlakach 08.09.10, 10:53
            ja proponuję tez zaglądać na stronkę TOPR - oni tam uaktualniają komunikaty pogodowe. Poza tym jest stacja na kasprowym - tez można zajrzeć. zawsze to jakiś punkt odniesienia do całości :P

a swoją drogą to sam cichaczem liczę na podwyższenie temperatury i to że w ciągu półtora tygodnia wsyzstko spłynie :P ale to chyba czcze marzenia ściętej głowy :P
              • hopsa2 Re: Warunki w Tatrach i na szlakach 09.09.10, 10:16
                Ja też mam taką cichą nadzieję że się trochę rozpogodzi żeby chociaż deszcz nie padał...eh...a czy w czerwcu też są takie niepewne warunki? (następnym razem wybiorę się w czerwcu...). a i chciałam zapytać jak jest z rzeczkami i wodami na terenie zakopanego oglądałam film na którym na drogach było bardzo bardzo dużo wody...bodajże z początku września czy ktoś się orientuje czy tak nadal jest i w jakich terenach taka sytuacja występuje? nocleg planuję na ulicy Krzeptówki bliżej dolinek...dziękuję za odpowiedzi;-)
                • novationen Re: Warunki w Tatrach i na szlakach 09.09.10, 10:32
                  najbardziej stabilna pogoda to chyba jednak jest we wrześniu - albo bedzie loć, albo niii :P

przede wszystkim zjawiska burzowe nie sa już tak częste jak w miesiacach letnich :P

byłem rok temu, ale tak właśnie jakoś tak w pierwszym tygodniu i pogoda była wymarzona do wędrówek po Tatrach - słoneczko, sucho i temperatura nie męcząca - w tym się lekko spieprzyło, ale chyba powoli idzie na prostą :P
    • pkulkov Re: Warunki w Tatrach i na szlakach 19.09.10, 21:50
      Warunki powinny byc dosyc dobre. Ja 12-14 bylem w Tatrach na Orlej Perci i sie dalo isc, chociaz musze przyznac w wielu miejscach nie bylo sladu i szedlem pierwszy. Mysle jednak, ze przez ten tydzien duzo sie sniegu sie jednak stopilo. Na pewno bedzie super!
      W Dol 5 stawow spalem, bardzo przyjemnie, pelno ludzi, duzo na zawrat wchodzilo i przelecz kozia.
      • yonk Re: Warunki w Tatrach i na szlakach 19.09.10, 22:08
        świeżo wróciłam i ogólnie nie jest najgorzej, z tym, że pogoda jest nieprzewidywalna w pozytywną stronę- przez ostatni tydzień rano było zwykle nieciekawie, a koło południa pogoda zaczynała się stabilizować, w sobotę i niedzielę dużo słońca i świetne widoki
        na Czerwonych Wierchach mało śniegu, widoczność super- dane z czwartku-, ale nieźle wiało i temperatura była na minusie. przy zejściu do schroniska na Hali Kondratowej mały niedźwiadek :)
        na odpoczynkowym szlaku do i na Rusinowej Polanie zmiany co 15 minut - od ściany mgły do bardzo dobrych widoków
        na szlaku Kuźnice- Czarny Staw Gąsienicyowy- Karb w sobotę mnóstwo ludzi, warunki bardzo dobre, widoki rewelacja, a na Koscielec sie nie pchałam. przy zejściu do Murowańca (od KAsprowego) dwa małe miśki z mamusią :)
        • michalfront Re: Warunki w Tatrach i na szlakach 20.09.10, 12:10
          byliśmy 11-14 września w Chochołowskiej 10-osobowa grupą i grupkami robiliśmy różne warianty tras - Grześ, Wołowiec, Kończysta, Starorobociański, Bystra, Błyszcz, Rohacze..

na dole ogólnie podmokło ale też bez przesady, wyżej w kilku miejscach trzeba było po paręnaście metrów przejść przez płaty śniegu albo je obchodzić, temparatura sporo pow. zera - jakichś szczególnych trudności nikt nie zgłaszał...

widoki różnie, czasem chmury i mgła, ale miejscami i piękne słońce - ludzi niewiele a warunki do chodzenia całkiem niezłe :)
          • novationen Re: Warunki w Tatrach i na szlakach 26.09.10, 23:36
            właśnie dziś wróciłem :) od poniedziałku do piątku była bajeczna pogoda, wczoraj trochę pochmurno no i dziś pokropiło... ogólnie wyjazd bardzo udany i świetne zdjęcia zrobione...

aczkolwiek Rysów nie było :P niestety... ale Czerwone i owszem :D :D :D
            • zoba0305 Re: Warunki w Tatrach i na szlakach 27.09.10, 09:33
              Ale Ci zazdroszczę! Miałam jechać jutro i już od tygodnia podejrzewałam, że nic z tego nie wyjdzie - jak zwykle najgorsze prognozy się sprawdziły.
              Oto, co dziś podaje TPN:
              z-ne.pl/s,doc,44733,1,1530,w_tatrach_zima_na_calego!.html
              TOPR pewnie dzisiaj też dorzuci to samo od siebie.
              Ech, jak pech, to pech... Ale mam doła!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka