Dodaj do ulubionych

Gdzie w góry Słowackie?

01.04.04, 10:57
Będąc w Zakopanem chciał bym przy okazji skoczyć na kilka dni w góry słowackie
(dużo slyszałem ale nigdy nie byłem) .Interesuje mnie jakies atrakcyjne
miasteczko w stylu Zakopanego skąd byłoby blisko na wypady w górki. Gdzie
moglibyście polecic i jak najlepiej dojechać?
Edytor zaawansowany
  • Gość: fidorek1 IP: *.nowa-deba.sdi.tpnet.pl 08.04.04, 19:05
    Cześć.Byłem na Słowacji,i mogę Ci zaproponować to i owo.Polecam szczerze wypad
    do Tatrzańskiej Łomnicy,i wyjazd kolejką linową na Lomnicki Szczyt.Jako bazę
    wypadową polecam camping w Levoćkiej Dolinie,3 km od miasteczka Levoća.Z
    Tatrzańskiej Łomnicy na południe do Popradu,a potem 25 km na wschód drogą na
    Preszów do Levoćy.Z Levoćy np.przez Spissky Stvrtok-Hrabuśice idalej na
    południedo(nawierzchnia może nie specjalna,ale jakie widoki)drogi nr.67,gdzie na
    skrzyżowaniu w prawo dojedziesz do Jaskini Lodowej.Wstęp koło 12zeta,no i to nie
    Wieliczka,ale myślę że raz warto.Motocykl można zaparkować około 200m dalej,po
    lewej stronie pod jakimś hotelem za friko,bo na parkingu przy jaskini obedrą ze
    skóry.Wrócić można przez Stratenę-Dedinky-Novoveską Hutę-Spisską Novą Weś do
    Levoćy.No i jest jeszcze 15km w stronę Preszowa potężny zamek Spissky
    Hrad(warto)Na połażenie po parku narodowym "Slovacky Raj" pewnie braknie Ci
    czasu,ale za to będziesz miał powód żeby tam wrócić.W drodze do Polski proponuję
    zachaczyć o Starą Lubownę i zwiedzić zamek Lubomirskich,i do kraju wjechać w
    Piwnicznej,Łysej Polanie,ale osobiście polecam Niedzicę(kolejny piękny
    zamek).Pozdrawiam i życzę udanych wojaży po Słowacji.
    PS.
    Dobrze byłoby mieć mapkę Słowacji,bo dokładą mapę Słowackiego Raju kupisz w
    księgarni w Levoćy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.