Dodaj do ulubionych

Gdzie w góry zamiast Zakopanego/Tatr

26.07.14, 14:15
Słuchajcie, mam pytanie. Zawsze jeździliśmy z rodziną w Tatry do Zakopanego. Teraz chciałabym zafundować rodzicom wyjazd w inne polskie góry. Gdzie byście polecili pojechać?? Mam parę wytycznych których raczej chcę się trzymać:
1. żeby można było tam dojechać PKP lub PKS bo rodzice nie mają samochodu,
2. żeby była w miarę rozwinięta sieć busików (jak np. w Zakopanem), bo: patrz pkt.1.
3. żeby było tam dużo pięknych tras do spacerowania - dolinki, bez łażenia po górach, bo rodzice to już wiek nie ten.
Edytor zaawansowany
  • jabolkn 26.07.14, 21:08
    2bootylicious napisała:

> Gdzie byście poecili pojechać??
    w polskich gorach nie ma odpowiednika Tatr i Zakopanego
    moze troche Szczawnica, Krynica albo Karpacz, Szklarska Poreba

> 3 bez łażenia po górach, bo rodzice to już wiek nie ten.
    rozumiem ze rodzice grubo po 80tce
    --
    pozdrawiam Janusz
  • 2bootylicious 26.07.14, 22:25
    jabolkn napisał:

> 2bootylicious napisała:
    >
    > > Gdzie byście poecili pojechać??
    > w polskich gorach nie ma odpowiednika Tatr i Zakopanego
    > moze troche Szczawnica, Krynica albo Karpacz, Szklarska Poreba
    >
    > > 3 bez łażenia po górach, bo rodzice to już wiek nie ten.
    > rozumiem ze rodzice grubo po 80tce
    no nie do końca :) Po 60-tce, mama po zawale więc odpadają wielkie górskie wycieczki jak kiedyś.
    w szklarskiej porębie byłam zimą na nartach i nie bardzo jest godna porównania jeśli chodzi o doliny, przynajmniej w moim odczuciu
  • morekac 27.07.14, 09:43
    Krościenko/ Szczawnica. Jest Dolina Białej Wody,Wąwóz Homole, a doliną Dunajca można splynac albo pójść drogą do Czerwonego Klasztoru po słowackiej stronie. Z innych pieszych wycieczek - można wjechać na Palenice i zejść na dół albo pójść kawałek grzbietem Małych Pienin (jeśli siły pozwolą) albo zrobić sobie wycieczkę od przełęczy Snozka grzbietem Pienin. Są też ruiny zamku w Czorsztynie,zamek w Niedzicy, trochę dalej, ale z dobrą komunikacją- zabytkowe kościoły drewniane (Dębno).Miłośnicy plażingu mogą się załapać na plażę nad zalewem Czorsztynskim.
    Sieć busikow rozwinięta.

--
    -------------------------------------------------------------
    "a przecież można pozostać człowiekiem nawet jeśli jest się nauczycielem" by Grave_digger
  • brunokufel_1969 27.07.14, 11:12
    A może tak Góry Świętokrzyskie? Bardzo klimatycznie miejsce, byłem tam rok temu i polecam każdemu :) www.hotelwitek.pl/
  • nuta15 27.07.14, 18:55
    Fajnym miejscem, do którego lubimy wracać jest Wysowa
    wysowa-zdroj.pl/index.php/home.html
    Atutem Wysowej jest brak tłumów turystów, piękne położenie, pachnące lasy iglaste pełne ziół, jagód i grzybów ,wspaniałe powietrze, park zdrojowy i wody lecznicze, wiele malowniczych tras spacerowych.
  • pawelec47 11.08.14, 19:40
    dodać trzeba że to Beskid Niski ,pod samą granicą słowacką.Pełne uroku ,niewielkie kopulaste
    wzniesienia pokryte gęstym lasem ,urocze doliny kryjące miejsca pozostałe po wysiedlonych
    łemkowskich wioskach,gdzie-niegdzie unickie cerkiewki no i zatopione w lesie cmentarze z
    I wojny światowej .Tuż tuż minie 100 lat od krwawych walk w Karpatach a w maju 100 lat od
    bitwy gorlickiej.
  • piotrv1 04.08.14, 07:40
    Szukasz spokoju ciszy na szlakach.
    Polecam Beskid Sądecki i Perłę Uzdrowisk Krynicę Zdrój i okolice.

więcej na stronie: www.naszakrynica.pl

atrakcje:

Kolej Gondolowa
    Kolejka na Górę Parkową
    Kolej krzesełkowa - Centrum Narciarskie AZOTY
    Sankostrada całoroczna
    Samochody terenowe, quady, zajęcia integracyjne
    Szlaki turystyczne piesze i rowerowe
    Szlak architektury cerkiewnej
    Przyroda
    Jaskinie solne
    Baseny odkryty latem i zakryte
    Tor saneczkowy
    Hala lodowa (możliwość jazdy na łyżwach przez cały rok)
    Quady, samochody terenowe, skutery szosowe, paint ball, Konie
    Tor gokartowy
    Psie zaprzęgi
    Spływ kajakowy, rafting
    Park linowy
    Muzeum Zabawek
  • dida321 06.08.14, 15:45
    Orawa, Zawoja.
  • iza1-988 29.09.14, 20:04
    Polecam Szczawnicę, bo to bardzo ładna miejscowość uzdrowiskowa. Blisko stamtąd do wyciągu w Jaworkach i Wąwozu Homole, którym naprawdę warto się przespacerować, można też wybrać się na spływ z flisakami po Dunajcu (atrakcja w sam raz dla starszych państwa), zwiedzić Czerwony Klasztor, a i w samej Szczawnicy atrakcji nie brakuje.
  • qubu 20.10.14, 12:14
    Polecam Szczawnicę:
    ujakurlop.pl/atrakcje-turystyczne/szczawnica
    Możesz również wybrać się z rodzicami do jednego z kłodzkich uzdrowisk: Duszniki, Polanica, Kudowa, Lądek. Wszędzie tam są przepiękne parki uzdrowiskowe, cisza i spokój. Pociągiem można dojechać do Kłodzka, a stamtąd lokalnymi autobusami. Nie są to duże odległości, a autobusy kursują często, więc jest ok.
  • darek.rycek 29.10.14, 13:45
    Ja zdecydowanie proponuje Bieszczady! Według mnie najpiękniejsze polskie góry!! Moi rodzice też tam byli i wrócili bardzo zadowoleni, z komunikacją nie było problemu:) Co więcej, mogę Ci polecić tę willę rodzice byli zachwyceni!
  • iprzewodnik.com.pl 13.11.14, 16:13
    Dla osób w dojrzałym wieku bez dwóch zdań Kotlina Kłodzka i jej uzdrowiska: Duszniki, Kudowa, Lądek.

--
    iprzewodnik.com.pl
  • kseniaz 03.02.15, 22:19
    Beskidy;) okolice Międzybrodzia;) góry niskie, są trzy zapory i elektrownia szczytowo-pompowa na górze Żar;)
  • mamula-1 08.02.15, 14:49
    polecam Krynicę Zdrój.
  • alinkag22 09.02.15, 15:32
    Może Beskidy?;) góry nie są wysokie, widoki ładne;)
  • fredricksen 11.03.15, 12:31
    W takim razie dobrym rozwiązaniem są Sudety i Świeradów Zdrój - miejscowość stricte uzdrowiskowa, więc dla rodziców w sam raz. Poza tym są świetne trasy spacerów.

Tutaj wiele fajnych ofert: www.bookapart.com/pl/apartamenty-szklarska-poreba
  • krzyznowski 13.03.15, 14:54
    Zamiast do Zakopanego można zawsze do innych miejscowości, na przykład do Szczyrku albo do Szklarskiej Poręby - tutaj wiecj info o samej Szklarskiej Porębie - www.travelovo.com.pl/szklarska-poreba/
  • amel-ia72 22.04.15, 11:07
    Ja lubię jeździć w Beskidy, bo jest wiele miejsc, które warto zobaczyć. Lubię chodzić po górach, a tam jest wiele bezpiecznych szlaków.
  • wicher41 24.04.15, 01:35
    Góry Stołowe !

--
    Jeżeli jestem sam w lesie, nie może mnie spotkać żadna podłość, nie mogę usłyszeć kłamstwa ani świstu bata.
  • macturr 26.04.15, 21:24
    Pieniny polecam
  • nathan44 29.04.15, 19:15
    Może tak w Góry Stołowe ? :) Piękne miejsce !

--
    Hey! Is this heaven?
  • kryspina007 30.04.15, 10:08
    Dolina żywiecka! Polecam, pieknie, wiele szczytów i wiele innych atrakcji :)
  • kornel-1 01.05.15, 10:29
    kryspina007 napisał(a):

> Dolina żywiecka! Polecam, pieknie, wiele szczytów i wiele innych atrakcji :)

Raczej Kotlina Żywiecka.
    W kotlinach zazwyczaj jest dużo szczytów.

k.
  • sylwekg92 28.10.15, 10:29
    haha dobre :)
    Ale fakt polecam Żywiec i okolice, nie za wysoko ale bardzo ładnie

--
    blog.wygodatravel.pl
  • wios-na14 04.10.15, 13:09
    Ja polecał bym Limanową, bo nie ma tam takiego tłoku i spokojnie można zwiedzać, lub wędrować szlakami górskim. Na wieczór fajnym miejscem jest restauracja Mekong. Można przy dobrym jedzeniu mile spędzić czas.
    Niestety nie wiem jak z dojazdem, bo zawsze jadę swoim autem.
  • krowodrzak 04.10.15, 17:23
    Bieszczady psuja jak ulał.
    Lokalizacja Wetlina. Cisna za daleko, ustrzyki do dla młodszych a nie starszych.

--
    LIDL: Bitwa pięciu armii
  • monisska4 21.10.15, 14:13
    Moi rodzice jeżdżą co roku do Karpacza i są bardzo zadowoleni :)
    Porywają się wprawdzie nadal na piesze wędrówki po górach, ale we własnym tempie i niekoniecznie z obowiązkiem dotarcia na sam szczyt. Ważne jest "rozruszanie" kości i dotlenienie organizmu :) Z komunikacją o ile pamiętam nie ma tam problemu, nocują w hotelgreno.pl, tam mają fajne pakiety z masażami i innymi zabiegami, więc dodatkowa atrakcja jest. Jeśli Twoi rodzice chcą przede wszystkim odpocząć to polecam Ci Karpacz, na pewno wrócą zadowoleni :)
  • ta_ruda_666 10.11.15, 15:41
    Jest jeszcze Krynica-Zdrój - www.travelovo.com.pl/krynica-zdroj/ - co prawda nie do końca orientuję się w kwestii busików, ale z tego co pamiętam, ze 3,4 lata temu nie było jakichś tam wielkich problemów z ich znalezieniem, a też byliśmy bez samochodu. Z tego co pamietam to chyba przez Nowy Sącz jechaliśmy
  • wobo1704 11.11.15, 13:05
    2bootylicious;
    > 1. żeby można było tam dojechać PKP lub PKS bo rodzice nie mają samochodu,
    > 2. żeby była w miarę rozwinięta sieć busików (jak np. w Zakopanem), bo: patrz pkt.1.

Oczywiście Beskid Śląski. Dojazd koleją aż do Wisły Głębce. Doskonała komunikacja autobusowa (kilku przewoźników), busiki (także busiki i taksówki 'na wezwanie'; na przystankach autobusowych są nr kom. do przewoźników).

> 3. żeby było tam dużo pięknych tras do spacerowania - dolinki, bez łażenia po górach, bo rodzice to już wiek nie ten.

np. :
    Brzegami Wisły z Ustronia w górę rzeki. Liczne progi ('wodospady'), szum wody.

Trasy spacerowe wzdłuż potoków-dopływów Wisły. (np. mój ulubiony Łabajowy potok.
    pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81abaj%C3%B3w_%28potok%29 )
    Dalej kolejką linową na obiad w schronisku na Stożku. pl.wikipedia.org/wiki/Schronisko_PTTK_na_Sto%C5%BCku
    Powrót autobusem z podnóża Stożka.

Równica. Dojazd autobusem. Powrót do Ustronia albo do Ustr.Polany.

Wlk.Czantoria. Kolejką linową. Zejście przez Małą Czantorię. Po drodze można zjeść dobry obiad.

Pałacyk Prezydencki. www.zamekwisla.pl/pl/node/25
    Zwiedzanie, nocleg. :-)

!!! Dolina Czarnej Wisełki. !!! Dojazd autobusem do J.Czerniańskiego lub przystanek dalej 'Widły')

!!! Dolina Białej Wisełki. !!! Dojazd do Wisły Czarne.

Zapora w Malince.

i wiele innych.

ps. Baza wypadowa -np. Ustroń Zawodzie, Wisła Czarne.
    Chyba nie Wisła Centrum-tam tłok, hałas i atmosfera jak na Krupówkach
  • wobo1704 11.11.15, 13:10
    Zapomniałem:
    www.e-gory.pl/index.php/Mapy-online/Beskidy-Sygnatura/Beskid-Slaski.html
  • hotel_klimek 16.03.16, 09:25
    Polecam Beskid Sądecki, w szczególności Muszynę. Oprócz typowo górskich szlaków można tu wybrać się na łagodniejsze trasy spacerowe po Popradzkim Parku Krajobrazowym. Sama Muszyna również ma wiele do zaoferowania - można zrobić sobie piękny spacer do Ogrodów Zmysłów, zwiedzić Zamek i zabytkową Cerkiew św. Dymitra, odwiedzić rezerwat lipowy i zobaczyć unikatowe zjawisko - mofetę.

--
    htttp://www.hotelklimek.pl
  • cruella.de.mon 18.08.16, 15:51
    hm,moze gory izerskie? przyjemnie, ladnie, spokojnie ;) a przynajmniej w Świeradowie zdrój tak jest :)
    a jak masz starszych rodzicow to mozesz obczaic nocleg w osrodku Kaja- tam mają w ofercie zabiegi rehabilitacyjne- moze twoi rodzice skorzystaja ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.