Dodaj do ulubionych

Wakacje 2016 w górach

20.03.16, 10:45
Witam. Chciałbym sie wybrac w tym roku na wakacje w góry ze swoja dziewczyna bo nigdy oboje nie bylismy w tatrach. Tylko ze Zakopane raczej nie wchodzi w gre a to chyba jedyne miejsce gdzie mozna dojechac prosto z warszawy autobusem i mamy pewne obawy ze bez samochodu raczej sobie nie poradzimy a niedorobie sie auta raczej do sierpnia. Czy ciezko jest na przyklad przedostac szie stamtaad do Białki Tatrzańskiej? Jaka tańsza miejscowość mozecie polecic w okolicach Zakopanego? A moze doradzicie mi wgl jeszcze inne wyjscie? Prosze o pomoc
Edytor zaawansowany
  • kornel-1 20.03.16, 11:11
    Jeśli wybieracie się w góry, to Zakopane jest najlepszą bazą noclegową (poza schroniskami w Tatrach). Komunikacja z wylotami dolin jest najlepiej rozwinięta a latem z łatwością znajdziecie tani nocleg.
    Białka Tatrzańska czy Bukowina oznacza uciążliwe dojazdy busami.

Kornel
    --
    Cenisz dobre dziennikarstwo? Forum Gazeta.pl
    "Kornel: moje podróże"
  • sruuuuuuuuu 20.03.16, 11:24
    A jak moze sie przedstawiac koszt 5 dniowego pobytu w zakopanym? Głownie o to tutaj chodzi :D jak przedstawiaja sie srednie ceny obiadow i ogolnie ile zabrac ze soba na takie drobne rzeczy?
  • krzy-czy 22.03.16, 08:03
    zakopany to może być pies.
    miasteczko nazywa się zakopane- więć mówimy- w ZAKOPANEM.
  • ewkor 28.03.16, 19:17
    Od kilku lat jeszcze tylko w tatry. Nocleg mozna znalezc juz za 30 zl. Obiad ok 15 zl na krupówkach. Koszt. 5-dniowego wyjazdu zalezy od tego co zamierzasz robic w zakopanem. Skromny wyjazd, bez szalenstw w klubach, to koszt od500 zl za osobe.
  • ewkor 28.03.16, 19:20
    Przepraszam, mialo byc jezdze tylko w tatry.
  • 9agatka 25.03.16, 13:26
    W Zakopanem jest wielu przewoźników. Myślę, że spokojnie uda się bez auta.
  • zstrucki 27.03.16, 10:17
    Jak uważnie poszukać, to pobyt w którejś ze słowackich miejscowości w Wysokich Tatrach może być podobny cenowo. Komunikację zapewnia kolejka elektryczna, łącząca wszystkie ważniejsze miejscowości z Popradem. Dojazd przez Zakopane.

--
    naspacery.blogspot.com
  • maaranta 20.04.16, 09:09
    Słowacja.
    Jedziesz do Zakopanego, stamtąd autobusem Zakopane -Poprad ,wysiadasz ew Tatrzańskiej Łomnicy i elektriczką do Nowej Leśnej - tam najtańsze kwatery- (za 8 EURO spokojnie) Kupujesz tygodniowy
    bilet na elektriczkę ( ok.14 EURO)i jeździsz do woli wycchodząc na szlak i wracając z niego w dowolnym miejscu. Blisko masz Słowacki Raj ( elektriczką do Popradu, a stamtad autobusem) Jak masz mało kasy , to robisz zakupy w markecie w Popradzie( 15 min. elektriczką) i coś tam na kwaterze sobie gotujesz
  • maaranta 20.04.16, 09:12
    w razie czego służę namiarem na przyzwoitą kwaterę w Novej Leśnej
    za 8 Euro, blisko stacji elektriczki
  • lillylive 29.07.16, 06:56
    Witam poproszę o namiar na: purpurowe74@wp.pl ,ślicznie dziekuje:-)
  • alexxx000 06.05.16, 16:02
    Jeśli odrzuciłeś Zakopane z powodu kosztów, to w sumie możesz to jeszcze rozważyć, bo nie ma aż takiej różnicy cenowej między Zakopanem a np. Bukowiną Tatrzańską czy Białką lub Ustroniem. A do Zakopanego jest dobry dojazd. Nocleg już za 30zł/doba sie znajdzie. Jedzenie też nie jest tam jakoś szczególnie drogie - porównywalnie do innych większych miast - są miejsca tańsze i droższe, trzeba tylko poszukać. No i z Zakopanego macie dobrą bazę wypadową w góry.

A jeśli naprawdę nie chcecie Zakopanego, to myślę, że bez większego problemu dojedziecie z Zakopanego busem do jakiejś innej miejscowości, akurat takie połączenia są tam dobre.
  • pajollo 02.06.16, 15:17
    Tez mi się tak wydaje, wystarczy odpowiednio wcześnie się tym zainteresować i faktycznie można trafić fajną miejscówkę do spania za dobra kasę...a Zakopane to Zakopane ;)
  • szymon.krak 14.06.16, 19:31
    Najlepszy dojazd jest autostopem :) jeździli tak moi rodzice, jeździłem i ja z dziewczyną. Jak jest się kulturalnym i lubi podróże, ma więcej czasu niż pieniędzy to wspaniałe wyjście. Można naprawdę sporo zaoszczędzić. Oczywiście trzeba zachować zdrowy rozsądek i minimum ostrożności.
  • iamdominika 19.06.16, 10:18
    a myslales o dolnym sląsku? bylam tam w swieradowie zdroju, nocowalismy w osrodku Kaja- tanio i przyjemnie, wszedzie blisko :) okolica tez rewelacyjna na odpoczynek :)
  • frejwerka1 28.07.16, 14:55
    Poszukaj sobie informacji na temat Czarnej Góry, świetna okolica na spacery i nie tylko.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka