07.07.18, 13:43
Chce we wrześniu pojechać po raz pierwszy w góry, tylko ni wiem gdzie. Co polecacie ?
Edytor zaawansowany
  • kornel-1 08.07.18, 15:02
    Polecam Ałatau Zailijski (Tien Szan). Dojazd z Ałmat autobusem 63 i dalej 28 (po 150 tenge). Wielkie Jezioro Almatynskie z lazurowym odcieniem.

Kornel
    --
    Cenisz dobre dziennikarstwo? Forum Gazeta.pl
    "Kornel: moje podróże"
  • rzdrozny1 09.07.18, 14:53
    Na pierwszy raz idealne chyba Pieniny. Łatwe i dostępne szlaki, bardzo atrakcyjne widokowo. Świeża relacja:
    jadziemlecim.wordpress.com/2018/07/05/pieniny-w-3-dni/
    Potem proponowałbym Beskidy - obojętnie gdzie, obojętnie jakie. Bieszczady przepiękne, ale często wymagają długich wędrówek. Tatry bym zostawił na koniec.

Jak złapiesz bakcyla, polecam Gruzję i Swanetię: jadziemlecim.wordpress.com/2018/05/31/gruzja-swanetia-w-5-dni/
  • klatoo 29.03.19, 11:18
    Ja ostatnio byłem w bardzo fajnym miejscu a konkretnie w Szczawnicy. Bardzo ładne miejsce, śliczna okolica a i przy okazji poza górami jest trochę rzeczy, które można sobie pozwiedzać. Nocowałem w bardzo fajnym miejscu, które też mogę polecić - www.polskieostoje.pl/ . Najważniejsze to chyba trafić dobrą pogodę bo tak to w górach jest po prostu pięknie. We wrześniu z pewnością może być świetnie.
  • Gość: Czesław IP: 195.164.152.* 03.04.19, 12:55
    Oczywiście Zakopane :)
  • pani_prezes 10.04.19, 11:45
    tylko Bieszczady, dzikość natury, dzikość serca :)

--
    etlumaczenia.com.pl - wytłumaczymy każdego ;)
    www.youtube.com/user/justynaProlinea - pyszności na video
  • ollo1111 03.05.19, 16:03
    A ja polecam szczerze Kotlinę Kłodzką: trochę gór ale tez i cudowne okoliczne miasteczka
  • michjarz 20.06.19, 09:23
    Hej, na wrzesień polecam Tatry, gdzie nie musisz od razu wychodzić na najwyższe szczyty. We wrześniu jest już po szczycie sezonu, ludzi mniej i bardziej świadomych pobytu w górach. Wycieczki można zacząć od tych dolinnych lub od zdobycia niewielkich szczytów, myślę, że świetnie sprawdzi się np. trasa na Sarnią Skałę.
    Michał

--
    www.tatry-przewodnik.com.pl/
  • awroobel 20.06.19, 13:19
    Ja polecam Tatry Wysokie na Słowacji, przykładowo Poprad jest dobrą alternatywą dla tłocznych, polskich kurortów. Jeśli cenisz spokój i ciszę, to dalej nie trzeba szukać :) oprócz tego, w Popradzie znajduje się jeden z największych parków wodnych w Europie, AquaCity, więc dla dzieci lub miłośników pływania będzie to nie lada atrakcja.
  • rzdrozny1 21.06.19, 11:23
    Zgoda z obydwoma wpisami - Tatry we wrześniu i wcale nie muszą być jakieś spektakularne szczyty, np. jadziemlecim.wordpress.com/2018/10/08/tatry-szybko-latwo-i-pieknie/ oraz góry na Słowacji. Polecam szczególnie Słowacki Raj i miejscowość Dedinky.

Tylko należy pamiętać, że na Słowacji ratownictwo górskie jest płatne, warto mieć ubezpieczenie, łącznie z przylotem helikoptera. Ludzie często o tym zapominają/nie wiedzą i dziwią się, jak dostają fakturę np. na 16 000zł:)

--
    Wskazówki podróżnicze, relacje z wypraw - często podane koszty
    Citybrejki, wypady w góry, wyprawy rowerowe
    jadziemlecim.wordpress.com/
  • jusytka 28.06.19, 06:51
    Nie tylko na Slowacji tak jest, w Alpach również Tylko u nas zmęczeni pseudoturýsci potrafią dzwonić po TOPR, by ich przywiózł z Morskiego Oka.

--
    ***Gwiazdy 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców młodzieży w wieku licealnym
    Austria - miejsce spotkań dla pasjonatów tego kraju
  • awi.ka 24.06.19, 11:33
    no tak .. a spod TESCO na góry można popatrzeć...
  • seba.orlik 05.08.19, 11:33
    Jak po raz pierwszy, to najlepiej w Pieniny, ewentualnie Beskid Śląski. Tam w sumie sporo wyciągów, więc jak podejście okaże się męczące, to przynajmniej zjedziesz kolejką.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka