• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Rohace

• 03.08.06, 11:31
    Wybieram się jutro na słowackie Rohace od strony Zuberca / na cały dzień /
    Do którego miejsca najlepiej dojechać samochodem i skąd wyruszyć aby wrócić
    spowrotem do samochodu.
    Inreresują mnie te wyższe partie, ponieważ nie jestem tatrzańskim nowicjuszem.
    Jadę sam około 7 na trasie: Czarny Dunajec - Chochołów - Sucha Hora - Oravice-
    -Zuberec.
    Mogę kogoś zabrać do towarzystwa bez zobowiązań.
    Kontakt: tatroman1@gazeta.pl
    Edytor zaawansowany
    • Gość: nie masz wyboru IP: *.aster.pl 03.08.06, 12:17
      byłem w Rohackiej w ostatnią sobotę, dojazd dokładnie tą samą trasą co Ty (spod
      Krakowa) - tylko robiłem inną graniówkę, od p. Banikowskiej do Brestowej. Nie
      wiem skąd będziesz jechał, ale radzę zameldować się w Rohackiej koło 7 rano.
      Unikniesz upału przy podchodzeniu.

Nie masz specjalnie wyboru - jedziesz szosą od Zuberca cały czas w górę (na
      niewielkim skrzyżowaniu z wyspą w głębi Doliny Rohackiej prosto, nie w lewo),
      najdalej jak się da. A da się na parking, za nim szosa jest przegrodzona
      szlabanem. Parkingowi przyjmują złotówki.

Stamtą jakieś 45-60 minut do Tatliakowej Chaty. No i stamtąd masz do wyboru
      kilka szlaków.

Miłej wycieczki.
      • 03.08.06, 13:01
        Dzięki za cenne wskazówki. Resztę doczytam z map.
        Ruszam z Czarnego Dunajca / około 45 km dojazdu / więc bez problemu mogę być
        tam około 7 i czas praktycznie do 19.
        Pozdrawiam
        • Gość: zazdroszczę IP: *.aster.pl 03.08.06, 13:46
          start z Czarnego Dunajca daje prawie 2 godziny przewagi... Ja normalnie
          mieszkam w Warszawie (skąd teraz piszę), ale z powodów rodzinnych co piątek
          zjeżdżałem w lipcu pod Kraków. Żeby zameldować się na parkingu (Kiry, Siwa
          Polana, Orawice, Rohacka, Jaworzyna Spiska) koło 7 rano, musiałem w sobotę
          wyjechać z domu przed 5.

Jeśli mogę, to proponowałbym to samo. Jeśli wyjedziesz z domu koło 5, będziesz
          na miejscu koło 5.30. Ranna cisza i pustka, którymi będziesz się cieszył przez
          następne 2-3 godziny, są warte wszystkie pieniądze. Pozdrowienia jeszcze raz.

**

PS. Uwaga na Straż Graniczną, która zwykle czai się w okolicach Koniówki albo
          Chochołowa. Zatrzymują szybko jadących. Mandatów nie dają, bo chyba nie mają
          prawa, ale potrafią zabrać z 15 minut, zanim połączą się przez GPRS z tą swoją
          bazą.
          • Gość: Lekito IP: *.gdynia.mm.pl 03.08.06, 19:28
            No a ja tylko potwierdze co napisałem przedmówca.

Jest jeszcze jeden wariant - zamiast iść asfaltem z parkingu, robisz strome
            podejscie lasem kolo wyciagu (musisz sie cofnąć delikatnie z parkingu). Szlak
            dość trudno znaleźć, bo łatki na drzewach są powycierane. Nie mam przed soba
            mapy, ale z tego co pamietam odrazy wchodzisz stromo pod gore i jestes na
            grani, ktora idzisz aż do Brestovej i potem na Banikov. Po lewej stronie
            widzisz Sivy Vrch.

Zarzuć jakiś link od mapy to ci znancze moją propozycję.

Pozdrawiam.
            • Gość: Lekito IP: *.gdynia.mm.pl 03.08.06, 19:38
              img274.imageshack.us/img274/9214/mapahx3.jpg
              tu masz link do mapki. Zaczynasz gdzie postawiłem strałeczkę, to słynny
              parking. Idziesz niebieksim szlakiem prosto na Brestova, potem na Salatin i
              dalej na Banikov. Potem mozesz sie wrocic i zejsc Spalena dolina do asfaltu,
              albo isc dalej na Rohacze. To zalezy jak bedziesz stał z czasem.
              • 04.08.06, 19:08
                Rohace napoczęte. Doszedłem do Banikovskego Sedla i dołożyłem po drodze sobie
                Rohaske Plesa
                Jutro przerwa po dzisiejszym popołudniowym oberwanu chmury w Tatrach Zachodnich.
                Woda musi spłynąć.
                Od niedzieli dalszy podbój bo warto tam wrócić.
                Dzięki za cenne uwagi
                • Gość: wystaw jakieś fotk IP: *.aster.pl 06.08.06, 00:20
                  ... bo niestety w sierpniu nie wyjadę z Warszawy i musi mi wystarczyć ersatz
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.