Z pasją o podróżach, wycieczkach i wyjazdach

Co zabrac w góry zimą? (zakopane) Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam, w lutym jade do Zakopanego, w sumie to pierwszy raz w góry zimą. Nie
    uprawiam zadnego zimowego sportu, wiec co powinnam zabrac? Chce pochodzic po
    szlakach, pojezdzic kolejkami, zwiedzic.. Jakie buty - sniegowce potrzebne? I
    czy powinnam wziac spodnie ortalionowe? Czy wystarcza dzinsy? No ale co nosza
    ludzie np. na górze jakiejs..ci ludzie ktorzy nie jeżdza na nartach czy
    czymkolwiek? Pomozcie.
    • 1. chcesz pochodzić po szlakach... a co to oznacza? Rysy czy Czerwone Wierchy?
      czy Kasprowy? czy Gąsienicowa? czy MOKO? czy Stawy? czy Pod Reglami? czy Nad
      Reglami? czy itd.

2. jak kolejka to zwykłe miejskie kozaki są ok

3. zwiedzić - kozaki są ok

4. co oznacza wg Ciebie termin śniegowce?

5. jednoznacznie - dżinsy są dobre na Krupówki, na godzinę. Potem zrozumiesz o
      czym teraz piszę

6. co rozumiesz przez "spodnie ortalionowe"?

7. co to znaczy?: "co noszą ludzie na górze jakiejś?" - w zimie np. na
      Kasprowym widziałam już każdych ludzi...

Chętnie pomogę ale musisz rozwinąć Twoją myśl. Po prostu nie jestem pewna co
      masz na myśli.

--
      W górach jest wszystko co kocham !!!
      • Hm wiem napisalam niejasno.
        po pierwsze, chodzi mi o to ..jak wjade np. na kasprowy. to co powinnam miec z
        ubrania i jakie buty( sniegowce - to takie buty na snieg, troche obciachoiwe.
        czy zwykle kozaki?) Ale domyslam sie ze na gorze jest sporo sniegu i jak w
        zwyklych kozakach? Chyba ze sie myle. Jak ubieraja sie ludzie ktorzy wjezdzaja
        na szczyt a nie jezdza na nartach, snowboardzie..niczym.

Chce wjechac na Kasprowy, na Gubalowke. Ale pojsc pieszo - nie wiem, bo zima..
        hm nie mam doswiaczenia. Chyba ze cos polecisz..cos niezbyt ryzykownego, malego?

A dzinsy odpadaja widzę. Wiec jakie spodnie? jak bede szla na kolejke czy spacer
        w gory jakie ubrac? jak tam chodzą ubrani..

Wiem glupio pytam i nieskladnie ale juz tym sie tak przejmuje i nigdy nie bylam
        w zimie w gorach i to dla mnie problem. A bez sensu brac niepotrzebne rzeczy..a
        potem marznąć.
    • Hm powiem tak - nie bede chodzic zbytnio po gorach bo sie nie znam.. zimą.
      Chcialabym odiwedziec doliny.. chocholowską, morskie oko, 5 stawowo.. tak mi
      doradzili inni. W takie miejsca co powinnam miec na soie? jakie buty jakie
      spodnie? Oczywiscie dodam ze moj budżet jest maly. Do Zakopanego jade glownie by
      spedzic mile chwile z narzeczonym, pochodzic troszke, zwiedzic cos i pojezdźic
      kolejkami..i odiwedziec miejsca ktore wymienilam wyzej. Chce byc w koncu np.
      Kasprowym . Na gubalowce Ale nie wiem tam na szczycie trzeba byc ubranym . No i
      na spacerze w po dolinach.. jak?
      • PT Awulo
        strasznie trudne zadanie stawiasz..
        ile kasy możesz wydać?
        bo jak wiedziesz na kasprowy to albo na piwo albo trochę pochodzić a tu już ani
        kozaki ani śniegowce tylko jakieś porządne buty (zainwestuj 400 pln - przydadza
        się kiedyś)
        a kurtka? bez bajerów ale coś ciepłego n czpka, rękawice, okulary. spodnie
        jużokoło 100 pln możesz kupić w sklepie specjalistycznym.
        dobra rada:
        idź do takiego sklepu.tam miły pan na pewno pokaże ci szeroki wybór cenowy,
        kolorytyczny i technologiczny. jednak jeżeli nic nie masz to parę setek
        wybulisz. - będzie jak znalazł na następny wyjazd...
        trzymam kciuki
      • Nie przejmuj się tak tym wszystkim:-)
        W dolinki: Chochołowskią, Kościeliską czy MO wystarczą zwykłe traperki; ciepłe,
        za kostkę, podeszwa z protektorem co by się nogi nie rozjeżdźały za bardzo.
        Kozaczki odradzam bo zazwyczaj śliskie są.
        Spodnie poprostu ciepłe. Dzinsy nie są najcieplejsze, pozatym zamoczone długo
        schną. Reszta to ciepła kurtka, czapka, okulary przeciwsłoneczne. Zwłaszcza jak
        będziesz wybierać się na Kasprowy pamiętaj o ciepłym ubranku bo na górze może
        porządnie wiać nawet jak w dole cisza i słonko.

Natomiast do 5 stawów nie ma asfaltu ani żadnej odśnieżanej drogi, szlaki mogą
        być oblodzone albo nieprzetarte. Przed taką wycieczką trzeba się już lepiej
        przygotować.
    • Hm no tak. A kupno czegos poza sklepem specjalistycznym? W takim razie nie
      zamierzam chodzic po gorach.. Wiec co doradzicie jesli tylko pojade kolejeczka i
      pospaceruje po dolinie Chochołowskiej, Morskim oku.. Krupowkach itd.
      Spodnie ocieplane muszea byc, prawda? Na Kasprowym jak chodza ubrani? Śniegowce
      wystarcza? nie wydam kilkaset zlotych na buty...bo nie chce chodzic po gorach.
      To ma byc wyjazd bardziej wypoczynkowy, spedzanie razem chwil.. Poradzccie cos.
    • hmmmm

dalej nie wiem. Wyczytałam, że nie masz doświadczenia.

Powiem tak:

Jak chcesz ograniczyć swoje chodzenie po Zakopanym to ubrania "miastowe"
      wystarczą.

Jak chcesz pojechać kolejką na Kasprowy (tylko) czy Gubałówkę to
      ubrania "miastowe" wystarczą... jak zmarzniesz to jest gdzie się schować. I/lub
      szybko wrócić na dół.

Każde wyjście na jakikolwiek szlak w Tatrach wymaga przygotowania się na trasę.
      Też (przede wszystkim) ubraniowego. Nie wiem dalej co masz na mysli pisząc
      śniegowce... Ale te na bank nadają się tylko i wyłącznie na szlak "Pod
      Reglami", i do schronisk: na Ornaku, MOKA i Chochołowskiej. No może jeszcze
      ewentualnie do Murowańca czarnym szlakiem od Brzezin. Tak samo z resztą ubioru.

Bo widzisz. Tatry to stosunkowo małe obszarowo Góry i bardzo dostępne. Ale o
      charakterze typowo alpejskim... To są prawdziwe Góry. O tym już napewno wiedzą
      Ci, którzy tego nie przeżyli... Nie straszę Cię. Znam je. I kocham.

--
      W górach jest wszystko co kocham !!!

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.