Dodaj do ulubionych

PODEJŚCIE HOMEOPATYCZNE DO LECZENIA CUKRZYCY

10.09.10, 10:57


James Tyler Kent,mistrz homeopatii,stwierdził 100 lat temu to,do czego nowoczesna medycyna doszła niedawno. Powiedział: "Osoba,która stawia rozpoznanie >>cukrzyca<<,jest niespełna rozumu.Trzeba mówić o rodzajach cukrzycy."

W homeopatii nie popadamy w sidła rozważań nad tym,czym jest cukrzyca i czy jest ona podwyższeniem poziomu cukru,czy zmianami w naczyniach.Twierdzimy,że oba stany są cześcią procesu cukrzycowego.
Każdy pacjent ma specyficzną konstytucję.W związku z tym ma specyficzne,indywidualne ciało,umysł i choruje na specyficzne choroby.To właśnie dlatego różni ludzie zapadają na cukrzycę w różnym czasie. Choroba ta ma u nich różny przebieg,różne powikłania i odpowiedź na takie samo leczenie jest również różna.
W homeopatii staramy się znaleźć lek,który pasuje do stanu psychicznego,cech fizycznych,jak również do różnorodnych powikłań.To jest przyczyna,dla której homeopata stara się dobrać odmienne leki dla odmiennych pacjentów,cierpiących z powodu cukrzycy.

Dla homeopaty przedmiotem leczenia jest nie cukrzyca, lecz człowiek cierpiący z jej powodu.Najnowsze odkrycia nowoczesnej medycyny podkreślają psychosomatyczny czynnik rozwoju choroby.Wielokrotnie potwierdzono,że stres jest podstawowym czynnikiem wzbudzającym rozwój procesu cukrzycowego. Jeżeli stres zostanie usunięty,dochodzi do wyraźnej poprawy stanu pacjenta.Stres jak wiemy,związany jest z naszą fałszywą percepcją rzeczywistości i to jest właśnie to,co nazywamy chorobą.Każdy diabetyk ma swój własny,indywidualny stan chorobowy,który powoduje zaostrzenie między innymi jego cukrzycy. Homeopata dąży do zidentyfikowania tego stanu chorobowego i do leczenia go lekiem podobnym.Kiedy stan chorobowy jest usunięty,cukrzyca traci swój punkt podparcia i jest jak pnącze bez podpory.
Edytor zaawansowany
 • wiktor.online 10.09.10, 11:19
  w homeopatii diagnoza alopatyczna nie jest decydujaca dla wyboru liekarstwa

  ma znaczenie zespol objawow u konkretnego pacjenta

  rozne objawy daja rozne lekarstwa

  dla tego tez "badania" alopatyczne "skutecznosci" lekow homeopatycznych przy roznych diagnozach to jest poprostu glupota i bez sensu, ale daje trollom alopatycznym powody dla prszesladowania homeopatii
 • akownik 10.09.10, 13:01
  Może to nie będzie bardzo homeopatyczne podejście, ale chciałbym zwrócić uwagę na to, że jednym z najważniejszych leków przy leczeniu cukrzycy jest właściwy sposób odżywiania.
  Dość często wystarczy zmiana diety, by osiągnąć pożądane efekty. Zresztą o ważności właściwego sposobu jedzenia w leczeniu każdej choroby wspominał także i Hahnemann. Tyle, że zbyt często o tym nie pamiętamy, zafascynowani lekami.
  Czyż nie z powodu trucizn wprowadzanych z jedzeniem chorujemy?
 • wiktor.online 10.09.10, 13:08
  akownik, jest oczewiste ze wizyta u lekarza homeopaty jest wizyta u lekarza i musimy pacientu tlumaczyc takze o diecie, higienie itp. To ma znaczenie i to robimy. Homeopatia to medycyna cholistyczna. Nie mozemy byc takimi jak lekarzy alopaci gdzie czesto jest tilko 3 minuty na to zeby napisac recepte na lekarstwo
 • akownik 10.09.10, 13:32
  wiktor.online- to co jest oczywiste dla Ciebie czy dla mnie nie jest tak oczywiste dla innych homeopatów. Wiele przykładów na takie podejście znajdziesz i na tym forum.
  Autor wątku też skupił sie tylko na tym, że trzeba dobrać właściwy lek.
 • wiktor.online 10.09.10, 13:43
  wlasciwy lek to dobrze, ale nie wszystko

  pacjent musi byc aktywny i dazyc do zdrowia nie tylko przez bierne stosowanie lekow, ale i przez inne zmiany

  akownik, zgadzam sie
 • homopatka 10.09.10, 14:34
  nu to teraz ciebie pozostal tilka wzionc roczna kurs nauka gotowanie w mig.
 • homopatka 10.09.10, 14:39

  jedzenie i ruch zamiast kulek.

 • szlamsi 10.09.10, 15:06
  Pomijając twoje skandaliczne zachowanie które przypomina bardziej żula pod sklepem niż lekarza jakiej kol wiek specjalizacji nie wyłączając weterynarii.
  Mam pytanie do ciebie jako do przeciwnika homo.
  Skoro Homeopatia nie działa to dlaczego klasyczni lekarze pediatrzy stosują Viburkol z dobrym skutkiem po szczepieniach jak i podczas ząbkowania?
  Ba nawet moja pediatra sobie zachwala jego działanie. I nie wmawiaj mi tu efektu placebo bo taki efekt u 6 tygodniowego dziecka nie może wystąpić.
 • pulsmed2018 08.11.18, 14:59
  Szpital Pulsmed w ramach Kliniki Transplantacji Tkanki Tłuszczowej i Komórek Macierzystych (ADSC), prowadzi badania oraz wykorzystuje komórki macierzyste pozyskane z tkanki tłuszczowej w leczeniu wielu schorzeń zwyrodnieniowych oraz medycynie naprawczej i regeneracyjnej między innymi w leczeniu niegojących się ran i owrzodzeń żylakowych lub niedokrwiennych w przebiegu miażdżycy i cukrzycy (tzw. stopa cukrzycowa)
  Pulsmed Spółka z o.o.
  Klinika Transplantacji Tkanki Tłuszczowej i Komórek Macierzystych
  ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 26
  90-248 Łódź
  tel.: (+48) 42 633 32 75
  faks: (+48) 42 633 32 65
  email: komorkimacierzyste@pulsmed.com.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.