Dodaj do ulubionych

Nowy Forum Homeopatii klasycznej. Zapraszam

16.10.10, 22:07
Zalozylem nowy Forum Homeopatii klasycznej. Zapraszam

forum.gazeta.pl/forum/f,100262,Homeopatia_klasyczna.html
Tutaj zostanie i bede kontynuowac swoja prace dla popularyzacji homeopatii. Mam nadzieje ze moderator na ten forum w koncu wroci i zrobi porzadek. Ale teraz rozmowa na tym forum nie jest mozliwa, bo ten forum zakazony przez trolle. Niestety ale kazdy watek i rozmowe trolle beda niszczyc.

Na Forum Homeopatii klasycznej nie bedzie miesca na watki i posty antyhomeopatyczne i kazdy troll bedzie usuwany.

Edytor zaawansowany
  • wiktor.online 17.10.10, 17:20
    Przypominam ze zadac pytanie, dostac porade i konsultacje on-line mozecie na Forum homeopatii klasycznej forum.gazeta.pl/forum/f,100262,Homeopatia_klasyczna.html
  • zbyszekdziopa 17.10.10, 17:48
    wiktor.online napisał:
    > Przypominam ze zadac pytanie, dostac porade i konsultacje on-line >mozecie na Forum homeopatii klasycznej

Po proszę o CV i adres zamieszkania?
    Po primo: Ze zdrowiem nie ma żartów.
    Po secundo: Błędy lekarskie baaardzo dużo kosztują pacjenta.
    Po terzo: Będziesz kolego bardziej wiarygodny.
    Po quarto: Mam nadzieję,iż masz świadomość tego co robisz?
  • wiktor.online 17.10.10, 18:34
    zbyszekdziopa napisał:

> Po proszę o CV i adres zamieszkania?
    > Po primo: Ze zdrowiem nie ma żartów.
    > Po secundo: Błędy lekarskie baaardzo dużo kosztują pacjenta.
    > Po terzo: Będziesz kolego bardziej wiarygodny.
    > Po quarto: Mam nadzieję,iż masz świadomość tego co robisz?

Mam swiadomosc tego co robie, bo robie to codziennie, to moj zawod i moje powolanie

Tego co prosisz nie musze tutaj podawac, wiec nie bede
  • wiktor.online 17.10.10, 22:18
    zapraszam do spokojnej rozmowy bez trolli

• marlana007 25.02.11, 21:00
    Laureat Nobla Luc Montagner o homeopatii

24 grudnia 2010 magazyn “Science” opublikował wywiad z francuskim wirusologiem Lukiem Monatagnierem, jednym z odkrywców wirusa HIV, laureatem nagrody Nobla z medycyny w 2008 r. Profesor Montagnier mówi o swojej obecnej pracy badawczej, która jest związana z homeopatią.

Montagnier, który jest założycielem i prezesem Światowej Fundacji Badań i Przeciwdziałania AIDS, zajmuje zdecydowane stanowisko w sprawie homeopatii i homeopatycznych dawek:

„Nie mówię, że stosowanie homeopatii jest właściwe we wszystkich sytuacjach. Ale mogę stwierdzić, że wysokie rozcieńczenia są faktem. Wysokie rozcieńczenie czegoś to nie jest nic. To są struktury wody, które kopiują substancję wyjściową.”

W pracy opublikowanej w 2009 roku Montagnier wykazał, że niektóre sekwencje DNA bakterii mogą emitować fale elektromagnetyczne, nawet w wysokich rozcienczeniach wodnych rzędu 10 do potęgi –18. To studium stanowi poważny wkład do stale powiększającej się liczby badań nad wysokimi rozcienczeniami, które mają bezpośrednie konsekwencje dla homeopatii.

Montagnier stanie na czele instytutu swojego imienia na uniwersytecie Jiaotong w Szanghaju, gdzie zamierza badać zjawisko fal elektromagnetycznych wytwarzanych przez DNA w roztworach wodnych. Jego zespół zajmie się także teorią i możliwością wykorzystania efektów tych badań w medycynie.

W wywiadzie Montagnier wyjaśnia, że nie jest w stanie przeprowadzać tego typu badań naukowych we Francji, ponieważ nie ma wystarczających funduszy. Z powodu swojego wieku i francuskiego prawa emerytalnego nie może już pracować w państwowym instytucie. Jego podania o granty z innych źródeł są odrzucane. Montagnier twierdzi, że wokół tematu homeopatii panuje w Europie atmosfera strachu.

W tym kontekście wspomina postać doktora Jacques’a Bienveniste, francuskiego lekarza i naukowca, który prowadził badania nad homeopatycznymi rozcieńczeniami. Montagnier uważa go za „współczesnego Galileusza”. „Bienveniste został odrzucony przez wszystkich, ponieważ wyprzedzał swoje czasy. Stracił wszystko, swoje laboratorium, wszystkie pieniądze. Myślę, że miał rację, ale problem był w tym, że jego wyniki nie były w 100% powtarzalne.” – mówi Montagnier. „Dowiedziałem się, że niektórym badaczom udało się powtórzyć doświadczenia Bienveniste, ale obawiają się je opublikować ze względu na intelektualny terror ludzi, którzy tych wyników nie rozumieją.”

Czy Montagnier martwi się, że jego koledzy uznają, że zajmuje się pseudonauką?

„Nie” – odpowiada stanowczo. „Ponieważ to nie jest pseudonauka. To nie jest szarlataneria. To jest realne zjawisko, które zasługuje na dalsze badania.”

Całość wywiadu jest dostępna na stronie magazynu „Science”.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka