Dodaj do ulubionych

lek homeopatyczny na zwyrodnienie bioder?

15.12.10, 14:34

Dzień dobry

Mam 37 lat. Od jakiś 2 lat boli mnie lewe biodro (lekko kuleję). Z Rtg bioder i z wizyt u kilku ortpedów wynika, że mam zwyrodnienie obu (boli dość mocno jedynie lewe). Jedynym sposobem wg wszystkich ortopedów jest operacja wstawienia endoprotez (jestem zapisany w kolejce na 2014 r. :). Dodatkowo boli mnie tekże kręgosłup w odcinku lędźwiowo-krzyżowym (na podstawie rtg lekarz stawierdził, że tu nie jest najgorzej, a bóle wynikają z choroby bioder), a także - niekiedy - górna część kręgosłupa oraz lekko wewnętrzna część kolan. Jestem tym wszystkim trochę zaniepokojony, a lekarz pierwszego kontaktu twierdzi, że moje wyniki badań moczu i krwi są OK (m.in OB = 4, CRP = 1,6) i najperw musimy wyleczyć biodra, żeby potem zająć się resztą i że tak naprawdę nie wie na jakie badania mnie jeszcze skierować, żeby wyeliminować jakieś inne choróbska.

Przyznam, że wolę nie czekać do operacji i zacząć działać już (m.in. kupiłem rower stacjonarny, staram się wykonywać proste ćwiczenia, rozciąganie, chodziłem na laser i diadynamic na biodra). Ogólnie kocham sport (jescze dwa lata temu grałem w piłkę nożną) i w tej chwili cierpię nie tylko fizycznie, ale i psychicznie.

Ponieważ homeopatia pomogła mi kiedyś w zwykłych przypadkach częstych przeziebień, może i teraz pomoże jakoś mnie podleczyć? Czy znacie jakieś leki (nie tylko) homeopatyczne na moje dolegliwości
Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • wiktor.online 15.12.10, 15:56
    Dobrze homeopatia pomaga w takich problemach. Ale ma byc wyzyta u lekarza homeopaty. Dobrego, klasycznego. Ktory nie leczy tylko biodra a leczy czlowieka. Bo jak przyjdziesz do lekarza homeopaty i on bedzie Ci leczyc biodra, to nie. Nie wyleczy
  • kiksem 15.12.10, 16:13
    Mieszkam w Opolu - będę wdzięczny za namiary na tych właściwych lekarzy homeopatów
  • akownik 15.12.10, 16:29
    Przez sport do kalectwa. To prawda znana chyba wszystkim sportowcom.
    oprócz wizyty u homeopaty sugerowałbym sprawdzenie czy obie nogi mają jednakową długość, czy miednica jest we właściwym położeniu. Może się okazać, że żadne kulki nie będą potrzebne. Jest tez zabieg tzw "wyjmowania i wkładania główki kości udowej do panewki stawu biodrowego". Zabieg ten przeprowadza się w gabinecie terapii manualnych. Często pozwala on na uniknięcie czekającej Cię operacji. Może także korzystnie wpłynąć na stan Twoich kolan.
  • zbyszekdziopa 17.12.10, 08:55
    akownik napisał:
    >Przez sport do kalectwa. To prawda znana chyba wszystkim >sportowcom.

Rozłożyłeś mnie tym stwierdzeniem na łopatki, akowniku :)
    W ogóle, jak taka myśl mogła przyjść Ci do głowy. Trudno mi to zrozumieć i nie spodziewałem się, że homeopata może mieć takie wyobrażenia o uprawianiu Sportu, zarówno tego pisanego z dużej litery jak i z małej. Jestem tym doprawdy zdumiony, akowniku.

Wedle mojego rozeznania, przyczynkiem może być; nieodpowiednia opieka medyczna, tzn. słabe rozeznanie się przez medyków sportowych co do możliwości i na co w ogóle dany organizm stać.

Następnie; niezdrowa rywalizacja z samym sobą i przeciwnikiem, niezdrowe emocje, zbyt wygórowane ambicje-oczekiwania własne i otoczenia, nadwerężenie, przetrenowanie, nieodpowiedni cykl treningowy, zbyt duże obciążenia treningowe, kontuzje i urazy, i wiele jeszcze innych czynników wpływa na to, że uprawiając sport wyczynowo czy rekreacyjnie można sobie zaszkodzić a nawet doprowadzić się do trwałego kalectwa, jak to napisałeś. To raz.

Po drugie, gdyby kiks nie był podatny na wymienione przez siebie dolegliwości, to by ich nie miał, ale że jest podatny, to je ma i są jego udziałem, panie doktorze.

Terapia manualna wyleczy zwyrodnienie stawów biodrowych u kiksa i u kogokolwiek innego, wierzysz w to akowniku? Bo, ja nie.

Ruch-Sport, w każdej postaci, to Zdrowie - a odpowiednie lekarstwa dodatkowo je wspierają :)

• idonea 16.12.10, 18:40
    Jeśli bólom biodra towarzyszy ból kręgosłupa i kolan - może chodzić o wadę postawy. Zwłaszcza położenie miednicy jest istotne. Samemu można tego nie widzieć i nawet uprawiać sporty, tylko że właśnie wtedy grożą kontuzje. Lepiej pochodzić na zajęcia taneczne, czasem chiropraktyk może polecić dobry zestaw ćwiczeń.
    To jedno. Dwa, że może są jakieś stany zapalne w kościach, niektórym pomaga na to zmiana diety (np. wyłączenie na jakiś czas nabiału lub produktów z pszenicy). Też warto sprawdzić.
    Homeopatia może pomóc, dobrze dobrany lek doda energii, ale jeśli przyczyny są takie, jak powyżej, to nie wystarczy.
    Operacja to ostateczność!
  • kamusi1 17.12.10, 23:08
    taaa, niezle cei tu ustawiaja. Mnie tak ustawiali 20 lat temu: lewy paluch u nogi i prawy tez sa zwyrodnione, o tu, widzi pani, to bialawe to wlasnie degeneracja. Jak zazadalam drugiej opinii to postawilo msie dwoch fartuchow obok i gegali to samo we trojke. Olalam e ich wywody (ze potrzebne dwa stawy zplastyku) i stawy same sie naprawily, o to bialawe to juz nawet nie wiem czy jest czy go nie ma. Raz chceli mi wkrecic troche stali nw lokiec ale sie pohamowali jak powiedzialam ze nie mam ubezpieczenia:wie pani co? To sie tak ladnie goi ze srugy juz sa niepotrzebne... itd. Za duzo lazisz po sprzedawcach zlomu.
  • bebelu 30.12.10, 12:16
    Pytałeś o dodatkowe badania, więc mogę Ci zasugerowac badanie tarczycy - TSH, Ft4 i Ft3 oraz przeciwciała antyTPO i any TG. Ja miałam ogromne problemy ze stawami, a teraz po ustawieniu hormonów prawie zapomniałam o bólu. Tak może byc też w Twoim przypadku, ale nie musi, za to sprawdzic warto. Pozdrawiam i szybkiego powrotu do uprawiania sportów życzę :).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka