Dodaj do ulubionych

Czas działania leku homeopatycznego

22.04.11, 12:12
Po czym poznać, że dany lek homeopatyczny jeszcze działa lub już przestał? Jak wyglądały doświadczenia przeprowadzone przez pierwszych homeopatów dzięki którym ustalili oni czas działania danego leku?
I pytanie do wiktor.online: Skoro podobno hepar sulfur ma działanie głebokie i długotrwałe to dlaczego zalecasz powtórzenie tego leku już po dwóch trzech dniach? Zasadą homeopatii klasycznej jest podanie leku i czekanie aż zakończy on swoje działanie. Nie należy go powtarzać wcześniej, prawda?
Edytor zaawansowany
  • wiktor.online 22.04.11, 12:38
    I pytanie do wiktor.online: Skoro podobno hepar sulfur ma działanie głebokie i
    > długotrwałe to dlaczego zalecasz powtórzenie tego leku już po dwóch trzech dnia
    > ch?

jesli zadajesz takie pytanie to podawaj link gdzie to bylo
  • akownik 22.04.11, 13:48
    forum.gazeta.pl/forum/w,100262,124310838,124310838,Bylam_u_homeo_wczoraj_nic_lepiej_Co_robic_.html
  • wiktor.online 22.04.11, 14:02
    wiktor.online 14.04.11, 16:03 Odpowiedz
    Hepar Sulphuris, 30CH, 5 kulek wez i jutro napisz jak sie czujesz

I co niezgodnie z homeopatia klasyczna? Dalem lek i kontrolowalem jego skutecznosc, ale nie powtarzalem bez potrzeby i odrazu nie przepisywalem powtorzyc za 2-3 dni. O co ci chodzi, akowniku, ja cos nie rozumie?

Ty chcesz znowu wciagnac mnie w swoje marudzace "dyskusje"? Ale poziom twoich pytan pokazuje ze tobie nie dyskusje potrzebne, a korepetycje. Ja tego robic nie bedzie, juz ci o tym pisalem

• akownik 22.04.11, 14:11
    a dwa dni później:

"wiktor.online 16.04.11, 10:54 Odpowiedz
    bylem wczoraj w ukrainskiej wiosce

ciezko patrzyc na ruine, ale to ruina

dlatego nie mialem mozliwosci odpisac

Powtorz Hepar Sulpuris jeszcze raz, jak ostatnio"

I czego tu nie rozumiesz? Po dwóch dniach zaleciłeś powtórzenie leku. Czyż nie tak? Napisałeś:
    " Powtorz Hepar Sulpuris jeszcze raz, jak ostatnio"-prawda?
    A jeśli wierzyć Heringowi to lek ten ma nawet dłuższe działanie niż Arsenicum album, który podobno działa do 90 dni.
    Powtórzę też pytanie główne: Jak poznać, że lek homeopatyczny jeszcze działa lub już nie działa?
  • wiktor.online 22.04.11, 14:17
    i co? tak zdecydowalem po symptomach i to byla sytuacja ostra

Kazdy lek homeopatyczny moze dzialac szybko i mozemy go dac w sytuacji ostrej, ale nie kazdy moze dzialac powoli i nadaje sie dla leczenia choroby przewleklej

Zapamietaj to. Na dzis korepetycja skonczona, dziekuje
  • akownik 22.04.11, 14:55
    Tylko, że nie wiesz jak było w tej sytuacji. Nie wiesz czy lek zakończył swoje działanie a już podałeś go ponownie. Podobno zbyt częste podawanie leku w zbyt wysokiej potencji może zagrozić życiu pacjenta. Jak sugerowano na tym forum może go nawet zabić. Nie sprawdziłeś czy taka sytuacja może mieć miesjsce w tym wypadku.
    Nie chodzi o to czy lek działa szybko czy powoli. Chodzi o to, że dalej działa a dajesz znowu.
    Kiepski z Ciebie korepetytor i ja u Ciebie uczyć bym się nie chciał, niestety. Poza tym przebija z Ciebie arogancja.
    W dalszym ciągu mam nadzieję, że ktoś odpowie na pytanie: Po czym poznać, że lek jeszcze działa? Wygląda na to, że wiktor.online nie zna odpowiedzi. Ale jeszcze ze żaden z homeopatów klasycznych nawet nie pokusił się o odpowiedź na to pytanie.
    Wątek ten nie dotyczy wiktor.online. Pytanie jest ogólne i skierowane jest do wszystkich.
  • akownik 22.04.11, 14:58
    Nie ma tu niestety opcji edytowania i możliwości poprawienia postu.
    A miało być: Ale jeszcze żaden ze znanych mi homeopatów klasycznych nawet nie pokusił się o odpowiedź na to pytanie.
  • akownik 22.04.11, 16:39
    Fragment z książki Roberta Zawiślaka "Podstawy homeopatii klasycznej" (wyd M&M Kraków 1991", str 68: "...lekarz jak i pacjent muszą czekać i obserwować aż podany lek ukończy swoje działanie w organiźmie, aż przeminie sztucznie wzbudzona przezeń choroba. W tym czasie niezależnie od odczuć pacjenta nie powinno się przeprowadzać żadnych innych działań mogących zakłócić leczenie. Jeśli pojawiłoby się pogorszenie, tylko bardzo nasilone i nieprzyjemne dla pacjenta, zagrażające mu w jakiś sposób objawy (np długotrwałe wymioty zagrażające odwodnieniem) mogłyby uzasadnić podanie homeopatycznej odtrutki i zablokować działanie leku."
    I dalej: "Przez potencjalny czas działania pierwszej dawki tak przygotowanego środka leczniczego, tzn w potencji setnej, nie wolno także podać żadnego innego środka aż do uzyskania niezbitych dowodów, że działanie tej dawki ustało"
    I stąd moje pytanie: Jak ustalić, że działanie ustało?
    Zresztą sam Hahnemmann skorygował swoje poglądy w VI wydaniu "Organonu". Leki w potencji LM zaleczał podawać nawet kilka razy dziennie.
    Tylko niewielu homeopatów klasycznych stosuje się do zaleceń Hahnnemanna.
    Podawanie leków w potencji setnej okazało się (wg Hahnnemanna) niewystarczające do "szybkiego, łagodnego, skutecznego i trwałego leczenia" (tamże na str. 68).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka