Dodaj do ulubionych

katar, w konsekwencji zapal.ucha - jak zapobiec?

19.06.12, 11:18
Moja niespełna 10 miesięczna córeczka ma tendencje do częstych zapaleń uszu, które zazwyczaj były leczone konwencjonalnie, jednak miesiąc temu zdecydowałam się na wizytę u nieklasycznego (jeszcze nie wiedziałam że istnieje taki podział) homeopaty. Podaję regularnie kalium muriaticum 9ch 2x3 oraz aviaire 15ch raz w tygodniu.
Aktualnie rozpoczął się katar - córeczka dość często kichała wczoraj (bez wydzieliny), a dziś pojawiła się już wydzielina z nosa. Katar jest raczej gęsty,biały, przy kichaniu wychodzi,a poza tym słychać że siedzi głębiej. Zazwyczaj w ten sposób zaczyna się u nas zapalenie ucha,do którego nie chciałabym dopuścić tym razem. Co mogę podać na tą chwilę?
Od kilku dni podaję również chamomille z wody,bo córeczka prawdopodobnie ząbkuje, jest niespokojna, często budzi sie w nocy z płaczem.
Temperatury nie ma, podczas snu się poci (ale akurat są dość wysokie temperatury,więc nie wiem czy poty nie są ich efektem).
--
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bvcqgjkmirkqd.png
Edytor zaawansowany
  • tenisistka0-4 19.06.12, 12:43
    ja ostatnio za rada pani farmaceutki z miłej 33 podalam dziecku echinace cpl lehninga i L 52 i olejek manuka na watce do ucha _ i pomogło
    krople podawałam co 2 godziny przez 1 sza dobe
  • ka_kanska 19.06.12, 13:41
    ale olejek na watce to zapobiegawczo czy wtedy, gdy już jest zapalenie ucha?
    L52 kropi się bezpośrednio do buzi czy z wody?-jeśli z wody to w jakim rozcieńczeniu podawać?
    --
  • halszka111 19.06.12, 16:05
    Nie bardzo rozumiem sens Twojego pytania (nie oceniając waszego leczenia): bo tak: poszłaś do homeopaty z problemem, na który dostałaś leki, pojawił się ten problem i zamiast postępować wg. wskazówek lekarza homeo, radzisz się na forum zamiast zadzwonić i zapytać waszego lekarza i nie wiedząc nawet jeszcze, czy problem z uszami ostatecznie się rozwinie czy nie. Po lekach homeo czasami wystepuje też tzw. pogorszenie pierwotne (pojawienie się wcześniejszych objawów), których nie powinno się niczym leczyć a juz na pewno nie przypadkowo dobranymi innymi środkami homeopatycznymi. najlepiej bedzie, jesli skontaktujesz się z waszym lekarzem homeo i zapytasz, co robić w tej konkretnej sytuacji.
  • ka_kanska 19.06.12, 19:59
    Nie do końca jest tak jak mówisz...u homeo bylam miesiąc temu, w międzyczasie po wizycie juz jedno zapalenie przeszliśmy. Niestety dr Piszczulin nie jest zbyt komunikatywny przez tel (w gabinecie zreszta tez), dlatego radzę sie tutaj, bo wydaje mi sie, ze jesli opisze objawy to dowiem sie wiecej niż od doktora P...

Obserwuje córkę od popołudnia (wczesniej była w zlobku) i wyglada to następująco: duzo kicha, katar przezroczysty lepki, szkliste oczy, troche łzawią, pociera nos i oczy, jest poddenerwowana, rozdrazniona, ogół objawów wyglada jakby była przeziebiona.
    W międzyczasie kupiłam oscillococinum i L52, ale teraz juz nie wiem czy i co podawać:/

Proszę ekspertów o pomoc...
    --
  • very.martini 20.06.12, 18:26
    Twoim ekspertem jest w tym momencie Twój homeopata, a jeśli podasz jakieś leki kompleksowe typu oscillo masz szansę skutecznie stłumić polekowe pogorszenie i wykopać wielki dołek pod dalszą terapią. Jeśli lekarz nie jest komunikatywny, to z niego wyciągaj. Masz prawo wiedzieć.
    Dzwoniłaś w ogóle do niego?
    A jeśli nastawiasz się na leczenie wizyta u lekarza - konsultacja na forum z powodu braku komunikacji z lekarzem... to zmień lekarza:)

16%VOL
    22%VAT
  • ka_kanska 20.06.12, 22:13
    Ostatnio otrzymałam informację od jednego z klasyków tego forum, że zaordynowane przez pana P leczenie nie można nazwać leczeniem homeopatycznym... z tego powodu również zraziłam się do jego kompetencji.
    W międzyczasie jestem zapisana na wizytę do dr Bross, choć czytając to forum wątpię, że będę zadowolona z kontaktu (ponoć dr jest bardzo niedostępna dla pacjentów na tel/mailu - w zasadzie zdążyłam się o tym przekonać próbując umówić się na wizytę).
    Niestety w dolnośląskim jest nisza wśród takich specjalistów.

Stąd moje pytania tutaj...
    --
  • renata-lisieca 09.01.18, 10:52
    Ja chyba na Twoim miejscu zdecydowałabym się na jakąś zaufaną placówkę, a nie lekarza, który pewnie wcale nie jest lekarzem. Nie oceniam, ale jeśli chodzi o zdrowie dzicka ja bym nie ryzykowała tylko udała się do przychodni takiej jak CMP, gdzie mam zaufanie do lekarzy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.