Dodaj do ulubionych

Kaszel i nie zapalenie oskrzeli

11.07.12, 19:12
Syn (7 lat ) od kilku dni ma zmieniony głos, chrypkę, odchrząkuje i kaszle dzisiejszej nocy, nie zmrużyliśmy nawet oka cały czas kaszlał. Wydaje mi się że to suchy kaszel krataniowy. Zaraz rano pojechaliśmy do pediatry i ta stwierdziła zapalenie oskrzeli. Przypisała pulneo po 33 krople 3x dziennie i inhalacje z soli fizjologicznej, nakazała przez 6 dni zostać w domu. Ale ja nie taka skora jestem do podawania chemii, ostatnio wypił trzy buteleczki tego pulneo bez efektu. Po naradzie z mężem pojechaliśmy z synkiem jeszcze na konsultację do Pani doktor która od lat zajmuje się homeopatią a ona twierdzi że oskrzela są zupełnie czyste, nosek drożny gardło zdrowe i nie ma widocznych objawów. Kurcze tylko kaszel nadal nie daje normalnie funkcjonować synkowi. Wykupiłam specyfiki polecone przez homeopatę: natrum muriaticum 15 ch, poumon histamine 9 ch oraz blatta orientalis 9 ch mam do Państwa ogromną prośbę czy moglibyście mi wyjaśnić na co te specyfiki działają bo ani babka w aptece ani na tych fioleczkach nie ma żadnej informacji, z góry dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam Jesmina
Obserwuj wątek
    • jesmina Re: Kaszel i nie zapalenie oskrzeli 12.07.12, 19:24
      Witam przykro mi, że nikt się nie chce podzielić swoimi doświadczeniami. Syn dostał wczoraj wieczorem gorączki,która nadal się utrzymuje na poziomie 38,5 podaje mu ibum i ten pulneo zalecony przez pediatrę tam przynajmniej jest ulotka informacyjna :-(. Najgorsza była nocka od 1:00 do 3:00 tak strasznie kaszlał, dusił się nie umiałam mu pomóc, w takiej sytuacji to chyba tylko jakiś steryd rozszerzający oskrzela by pomógł. Boję się dzisiejszej nocy, jak się dobrze przygotować żeby pomóc maluchowi, proszę o radę pozdrawiam Jesmina.
      • halszka111 Re: Kaszel i nie zapalenie oskrzeli 13.07.12, 09:20
        a dlaczego nie podajesz leków przepisanych przez homeopatkę? Każdy lek homeo można przepisać przy wielu dolegliwościach, nie da sie powiedzieć na co są te Wasze leki (no chyba za wyjątkiem tego poumon histamine, bo to na reakcje alergiczne)
        • jesmina Re: Kaszel i nie zapalenie oskrzeli 13.07.12, 18:33
          Syn już trzeci dzień gorączkuje, a potworny kaszel męczy go około tygodnia. Na razie zbijam temperaturę ibum. Pomaga na jakiś czas i znowu gorączka rośnie.Ale kaszel męczy go cały czas zarówno w dzień jak i w nocy. Mały jest już cały obolały mięśnie brzucha, klatka piersiowa i zdarte gardło, dzwoniłam dzisiaj do pediatry ale ona kazała cierpliwie czekać i kontynuować podawanie pulneo. Czy mogę zrobić coś jeszcze dla mojego dziecka, żeby przynieć mu ulgę?
            • jesmina Re: Kaszel i nie zapalenie oskrzeli 14.07.12, 09:31
              To już chyba zapalenie płuc, kaszel do utraty tchu, albo do wymiotów, czekanie, że pulneo zadziała i cierpliwość które zaleciła pediatra nie przyniosło żadnego efektu a nawet wydaje mi się , że to pulneo bardziej mu szkodzi niż pomaga, tak mi go szkoda, że taka jestem bezradna. Dzisiaj widząc jak się w nocy męczy chciałam dzwonić po pogotowie, może dali by coś na rozszerzenie oskrzeli i byłoby mu lżej, ale mąż nie pozwolił bo u nas pogotowie to zabiera odrazu do szpitala i tam dopiero są podejmowanie jakieś działania. Dzisiaj z kolei sobota i przychodnie pozamykane, sama nie wiem co robić. Homeopatii nie podaję bo kiedy byliśmy u homeopaty to syn miał suchy kaszel i nie miał gorączki teraz okoliczności się zmieniły więc przypuszczam,że i leki przypisane przez Panią Doktor w tamtym momencie teraz się już nie sprawdzą.
                • jesmina Re: Kaszel i nie zapalenie oskrzeli 14.07.12, 19:12
                  Tak jak pisałam wcześniej zmieniły się objawy choroby, syn dostał gorączki a kaszel zamiast suchy zrobił się moim zdaniem mokry, ale bez odksztuszania, wszystko w przeciągu dwóch godzin. Pytałam na co są specyfiki przypisane przez homeopatę, żeby się upewnić że nie popełniam błędu powstrzymując się przed podaniem ich dziecku.

• jesmina Re: Kaszel i nie zapalenie oskrzeli 15.07.12, 09:35
                    Wczoraj byłam znowu u lekarza z synkiem, bo kaszel ani na chwilę go nie przestawał męczyć, przypisał na noc diphergan. Narazie gorączka i kaszel, myślałam że to może alergia bo tak nagle zachorował, ale pediatra mówi, że przy alergii nie występuje gorączka więc trzeba szukać przyczyny gdzie indziej, narazie na 7 dni przypisała biseptol 480. W nocy wymiotował i kaszel nadal bez zmian może tylko trochę bardziej mokry, ale nadal nic się mu nie odrywa podczas kaszlu tylko męczy.
                    • mere.trix Re: Kaszel i nie zapalenie oskrzeli 16.07.12, 14:30
                      Nie rozumiem czego od nas oczekujesz. Zbijasz dziecku gorączke, teraz ten biseptol. Homeopatia tego zabrania. Skoro leczysz się niehomeopatycznie to idź po porade na inne forum. A jeżeli chcesz sie leczyć homeopatycznie to wywal te leki i idź jeszcze raz do homeopaty i stosuj sie do zaleceń.
                      Na forum na pewno nikt Ci nie powie jakie kulki masz podać-to tak nie działa.
                      • jesmina Re: Kaszel i nie zapalenie oskrzeli 16.07.12, 15:30
                        W sobotę byłam ponownie na konsultacji ponieważ tak jak pisałam wczesniej zmieniły się objawy i leki, które wcześniej Pani doktor przypisała poprostu do tych objawów nie pasowały. To właśnie homeopata przypisała ten biseptol 480 na 7 dni i na noc diphergan żeby mały mgł pospać, narazie tylko temperatura spadła a co do kaszlu to nie ma żadnej poprawy, syn nawet śmiać się nie może bo dostaje zaraz napadu kaszlu. Na wizycie wspomniała jeszcze, że gdyby udało mi się dostać krople tartephedreel to mogę podać małemu.
                          • jesmina Re: Kaszel i nie zapalenie oskrzeli 17.07.12, 12:43
                            U nas w okolicy bardzo tą Panią doktor sobie chwalą, za to właśnie że leczy homeopatią, zawsze pod gabinetem ma tłumy no i też wizyta nie mało kosztuje. Udało mi się zdobyć te kropelki tartephedreel tu co prawda jest ulotka, ale u syna zauważyłam, że w dzień ma suchy kaszel a w nocy mokry więc sama nie wiem co mam mu podawać, żeby w tym kaszlu mu ulżyć, czy może ktoś z państwa miał taki problem, będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka