Dodaj do ulubionych

ropne zapalenie ucha z wyciekiem

03.03.16, 22:22
Witam. Corka 5 lat ma ropne zapalenie ucha, przez ostatnie dwa tygodnie miewala stany podgoraczkowe ale ucho nie bolalo co uspilo moja czujnosc a zapalenie pewnie sie rozwijalo. Kilka dni temu zaczela jej sie saczyc ropa z prawego ucha natomiast od tego momentu temperatura cakiem spadla, nastroj ma wysmienity i w ogole nie widac po niej choroby. Dzis laryngolog stwierdzil ze ma bardzo duzo ropnej wydzieliny w uchu i przepisal antybiotyk, powiedzial ze napewno nie obejdzie sie bez antybiotyku. Narazie od dzisiaj podaje hepar sulfur 200. Czy to powinno wystarczyc czy moge cos jeszcze zrobic zeby nie bylo powiklan?
Edytor zaawansowany
  • wiktor.online 04.03.16, 06:19
    Jak podajesz Hepar Sulphur 200CH?
  • pit312 04.03.16, 07:32
    Dziekuje za odpowiedz. Jedna kulke wczoraj pod jezyk. Dzisiaj (kulka rozpuszczona w 200 ml wody) - jedną łyżeczke tego roztworu z wody. Ta ropa ewidentnie siedzi uchu od dluzszego czasu. Troche boje sie powiklan.
  • wiktor.online 04.03.16, 16:45
    Myśle ze tego wystarczy. Nic nie dawaj, odserwuj. Za tydzień napisz jak jest
  • pit312 04.03.16, 17:39
    Myslalam jeszcze zeby podac jutro silicea 200 lub pulsatille 200. Zly pomysl?
  • wiktor.online 04.03.16, 18:48
    Przecież już podalaś Hepar Sulphur 200CH. To bardzo mocny i skuteczny lek na rózne stany zapalne ropne, w tym w uszach. Po co inne leki? Tego zupełnie wystarczy. Ale i Pulsatilla i Silicea bardzo dobrze mogą kontynuowac leczenie po Hepar Sulphur. Pod warunkiem ze będą potrzebne pózdniej.
  • pit312 04.03.16, 19:19
    Wlasnie nie chce przedobrzyc? dziekuje za odpowiedz bede w takim razie obserwowac. Nie wiem czy to dobrze czy zle ale narazie z ucha leci mniej. W tygodniu pojde do laryngologa zeby zajrzal do srodka co z ta ropa w wewnatrz.
  • akownik 15.03.16, 13:30
    W homeopatii nie ma leków mocnych i słabych. Nie jest prawdą, że np Sulphur 200CH jest silniejszy od Sulphur 9CH
  • pit312 05.03.16, 13:09
    Lekarz zajrzal dzis do ucha. Poki co duzo ropy w srodku, na zewnatrz juz nie wyplywa.
  • akownik 15.03.16, 13:33
    Hepar sulphur 200CH przyczyni się do zatrzymania ropy w uchu, ale nie do jej usunięcia z ucha. Ropa zawsze musi być usunieta na zewnątrz. Źle, jeśli zostaje w uchu. Według mnie potencja leku jest zła
  • pit312 16.03.16, 20:31
    Hmmm nie wiedzialam ze hepar sulfur moze tak podzialac. Poki co wydaje mi sie ze szybko zadzialal i pomogl...ale moze sie myle i zaraz choroba wroci... Generalnie przewlekly katar i ewentualne zapalenia uszu to czeste i jedyne choroby na ktore zapada moja corka. Co powinnam wiec jej podac Pana zdaniem?
  • wiktor.online 17.03.16, 06:29
    Bardzo dobrze. Gratuluję i życzę zdrowia. Teraz nic nie trzeba podawać, obserwuj. A jak będzie znowu katar czy problemy z uszami to wtedy trzeba znowu leczyć homeopatią. Ale uzdrawianie homeopatią dość trwałe, więc może te problemy ustąpia na dlługo.
  • pit312 17.03.16, 09:54
    Wvzoraj sie pochwalilam ze wszystko super a dzis rano kilka razy wydmuchala nos bardzo gesta, bezowa-prawie brazowa wydzielina. No i ciekawe czy znowu nie wroci to ucho. Czy moge juz teraz podac cos co zachamuje ewentualny rozwoj choroby? Innych objawow brak. Co wazne meczacy ja juz kilka miesiecy ropny katar oraz ten paskudny dzisiejszy zawsze jest z prawej dziurki. Chore ucho tez bylo prawe. Dodatkowo mniej wiecej co dwa tygodnie ma problem z prawym okiem, tzn albo puchnie powieka albo peka bardzo duzo naczynek w kaciku (dzis idziemy do okulisty). Ostatnio tez miala bardzo bolesny ropien na dziasle rowniez z prawej strony. Zastanawiam sie czemu ciagle ta prawa strona, nos, ucho, oko, dziaslo. Czy to ma jakiej znaczenie i moze cos sugerowac?
  • wiktor.online 17.03.16, 13:54
    Polecam konsultacje homeopatyczną. Lekarz-homeopata to wszystko przeanalizuje i przepisze wlasciwy lek. Leczenie przez forum nie polecam.
  • pit312 17.03.16, 14:08
    Tak. Corka jest pod stala opieka homeopaty. Nie mniej jednak pomyslalam ze moze jakas sugestia odnosnie tej prawej strony moglaby sie nasunac. Zawsze co dwie glowy to nie jedna?
  • akownik 17.03.16, 16:11
    Jeżeli będziesz stale podawać lek w potencji C200 to raczej wątpliwe jest byś wyleczyła dziecko. Przy tej potencji ropa będzie zatrzymywana w organizmie, ale co jakiś czas będzie próbowała znaleźć sobie ujście. Ropa musi zostać wydalona z organizmu, a potencja C200 temu nie służy
  • wiktor.online 17.03.16, 16:29
    do pit312: Zwrócilem uwagę na tą prawą stronę, to ma swoje znaczenie i to ma być uwzględnione w wyborze leku. I jeśli to jest dość wyraznie, jak u was, to ten symptom nabiera większego znaczenia. Lycopodium, Pulsatill mają być skuteczne. Ale lepiej to wszystko ustalić na konsultajii homeopatycznej. Na to co wygaduje akownik nie zwracaj uwagi, to brednie, żadna ropa u was nie pozostała i nie będzie szukać "sobie ujście".
  • akownik 18.03.16, 10:44
    wiktor.online jeżeli jeszcze raz napiszesz, że to co ja tu piszę to brednie....bardzo proszę licz się ze słowami. Albo w ogóle tu sie nie pojawiaj jeśli nie potrafisz pisać kulturalnie.
    To moje pierwsze i ostatnie ostrzeżenie pod twoim adresem
  • wiktor.online 15.03.16, 16:19
    do pit312: Jak dziecko sie czuje? Jakie jeszcze są objawy, oprócz ucha?
  • pit312 16.03.16, 20:27
    Juz dobrze. W czwartek podalam hepar sulfur 200, w niedziele silicea 200, w srode czyli po niecalym tugodniu bylismy u laryngologa i ucho czyste. Teraz poki co jest wszystko w porzadku, nawet katar kktorego nie moglismy zwalczyc od 4 miesiecy ustapil. Zobaczymy na jak dlugo bo katar i uszy to czeste choroby na jakie zapada moje dziecko... Niestety...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka