• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Kalium bichromicum 30ch - prosze i porade Dodaj do ulubionych

• 10.12.08, 17:56
    Szukalam wiadomosci na forum, ale jest tylko kilka wpisow, ktore mi nie pomogly...
    Czy nalezy przyjmowac preparat 3x dziennie po 5 kuleczek - tak, jak jest
    napisane na opakowaniu? Mam katar i meczacy wilgotny kaszel.

dziekuje za porade.
    --
    Save the Earth... it's the only planet with chocolate.
    Edytor zaawansowany
    • 10.12.08, 18:02
      Na dobry początek bierz sobie dzisiaj po 2 kulki co 2 godziny dopóki
      nie pójdziesz spać. Jeśli do jutra nie będzie ŻADNEJ zmiany w objawach
      (ani na gorsze, ani na lepsze), to znaczy, że lek jest nietrafiony.

16%VOL
      22%VAT
      • 10.12.08, 19:11
        Mam lek od wczoraj. Wczoraj wzielam 2x po 5 i dzis rano 5 kulek.
        Chyba reaguje na niego, bo prawie mniej kaszle i tak jakby przesuszalo mi nos.
        Czy za jakies 2 godziny zjesc 2 kulki i pozniej juz po 2 co 2 godziny, czy nadal 5?
        Tylko zaczela bolec mnie glowa i zjadlam normalna tabletke przeciwbolowa.
        Czy moge do tego zjesc homeovox?

dziekuje bardzo za pomoc :)
        • 10.12.08, 19:20
          Przede wszystkim to nie bierz 5 kulek, kasy szkoda.
          Jeśli po takim dawkowaniu, jakie stosowałaś wczoraj, było Ci lepiej,
          to je kontynuuj po prostu:)
          Gardło masz suche i opuchnięte?

16%VOL
          22%VAT
          • 10.12.08, 19:55
            Ale ja wlasnie wczoraj jadlam po 5 kulek...

> Gardło masz suche i opuchnięte?

Opuchniete i czerwone, ale czy suche? Napewno podraznione. Podrazniony mam tez
            od bolacego gardla jezyk, a ze mam aparat na zebach i podoczepiane rozne "cuda"
            od stony jezyka, to powoduje to dodatkowy bol. Dlatego pomyslam o Homeovox - bo
            akurat mam w domu.
            • 10.12.08, 20:16
              Możesz brać 5 kulek, możesz brać 10, możesz brać 2 - wszystko zależy
              od stanu Twoich finansow, bo naprawdę nie ma żadnej różnicy. Jeśli
              lek jest dobrze dobrany, to zadziała jedna kulka, jeśli nie, to nie
              pomoże Ci cała fiolka.
              Gardło, moim zdaniem, podchodzi pod Kalium, więc już bym nic nie
              dokładała. Poczekaj do jutra z tym Homeovoxem.

Jeśli masz język poraniony/ podrażniony od tego ustrojstwa, to kup
              sobie Calendulę 5 albo 9CH, warto mieć pod ręką, kiedy się ma
              aparat. Mnie się kiedyś drut odgiął i próbował zrobić dziurę w
              policzku. Zanim dotarłam do ortodonty, miałam już ranę, która goiła
              się ze 2 tygodnie, wtedy nie wiedziałam jeszcze o kulkach.

16%VOL
              22%VAT
              • 10.12.08, 20:40
                Dzieki wielkie :)

Ja na dziury w policzkach uzywam wyciagu z szalwii - rozcienczam i smaruje
                "uszkodzone miejsce". Bardzo szybko pomaga. Plukanie roztworem z szalwii pomaga
                na bol gardla - ale zostawia lekki kolorek, a szkoda mi moich bialych gumek z
                aparatu ;)))

A calendula - czyli nagietek tez jest bardzo dobry. Jest nawet specjalny zel
                Mucosit na dziasla, zapalenia w buzi itp.
                • 10.12.08, 21:41
                  Z Mucositem i wszelkimi preparatami na dziąsła itp to ostrożnie,
                  jeśli stosujesz kulki, większość z nich intensywnie pachnie miętą,
                  która w dużym stężeniu jest antidotum homeoleków.
                  Ja plukałam Dentoseptem i smarowałam świńskim Sacholem, ale już nie
                  pamiętam, czy coś mi się zabarwiło, chyba już miałam kolorowe gumki
                  wtedy:)

16%VOL
                  22%VAT
                  • 11.12.08, 15:49
                    Jak cos mi sie dzieje w buzi, to uzywam wyciagu z szalwii i nic wiecej - a
                    zawiera on jedynie szalwie i %. Kiedys - przed aparatem - plukalam, a teraz
                    tylko smaruje uszkodzone miejsce i po problemie.

Czy kalium moze powodowac bol glowy? Bo mam jakies takie dziwne odczucie, ze to
                    wlasnie po zjedzeniu kulek zaczyna mnie bolec glowa... Zreszta, jadlam je 2 dni
                    i dzis juz czuje sie calkiem w porzadku, tak, ze raczej juz nie bede ich wiecej
                    jesc. Zostal katar, ale on jak wiadomo trwa tydzien lub 7 dni ;))

Za kilka dni zjem sobie oscillococcinum i tak chyba po jednej dawce dziennie
                    przez kilka dni. Pracuje wsrod tlumu ludzi, wiec trzeba sie jakos zabezpieczyc,
                    bo teraz akurat pora kaszlano-smarkana ;)

• Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.