Dodaj do ulubionych

Marvipol chce poprowadzić drogę między blokami

24.07.09, 22:55
takie ogłoszenie widziałem dziś na klatce. Ogłoszenie było długie, na 5 kartkach papieru, więc całości nie przytoczę, ale w wielkim skrócie mówiąc: podobno w Planie Zagospodarowania Przestrzennego na wniosek Marvipolu wpisana została droga dojazdowa do planowanego nowego osiedla, oznaczona numerem 15KKD (lub -KDD, już nie pamiętam), która ma przebiegać między blokami 2 i 4 w odległości 6 metrów od jednego z bloków (dokładnie nie wiem którego). W ogłoszeniu było napisane, że wykonanie tej drogi z jakichs powodów jest mało prawdopodobne, ale trzeba trzymać rękę na pulsie. Podobno Marvipol chce też drugiej drogi dojazdowej między innymi blokami.
Edytor zaawansowany
  • 25.07.09, 11:20
    Nic nowego! Już w TKW (są linki) pokazywano tą drogę jako drogę przejazdową.
    Jakaś kobieta z "dwójki" stała przy niej i dokładnie o tym opowiadała. Taka
    droga podobno kiedyś istniała naprawdę i nikt jej nie wykreślił. Wiem to od
    ludzi, którzy kiedyś mieli w pobliżu dom. A co do Marvipolu, to dzieje się cały
    czas... Niestety. Wchodzę bez przerwy na ich stronę, lub szukam wypowiedzi kogoś
    od nich. Widziałam nawet projekty domów. Nic ładnego. Podobno już tylko czysta
    procedura dzieli ich od wkroczenia na plac budowy. Zrobią to jeszcze na jesieni,
    lub najpóźniej wczesna wiosną 2010 r. :-(
  • 25.07.09, 11:23
    W którym bloku to wisi? Chciałabym przeczytać.
  • 31.07.09, 12:17
    Uwaga! Będzie spotkanie w tej sprawie! W poniedziałek, 3-go sierpnia, o godz.
    15.30, w budynku Urzędu Dzielnicy Mokotów na Rakowieckiej (róg Wiśniowej), w
    sali nr 18 D. W spotkaniu weźmie udział pani Maria Rosołowska, która jest radną,
    przewodniczącą Komisji Planowania przestrzennego i członkiem Rady Nadzorczej
    "Energetyki". Jest to osoba bardzo zaangażowana w sprawę ewentualnych dróg
    dojazdowych, mających przebiegać przez nasze osiedle. Chodzi o drogi mające
    powstać na potrzeby nowego osiedla Marvipolu, a wytyczone między budynkami
    osiedla Bernardyńska.
    W spotkaniu mieli wziąć udział przedstawiciele Rad Domów, ale ze względu na
    sezon urlopowy, nie wszyscy będą obecni. Sprawa dotyczy nas wszystkich. Kto jest
    zainteresowany informacjami z pierwszej ręki i od osoby wiarygodnej - może
    przyjść na spotkanie.
  • 06.08.09, 09:29
    Czy są jakieś nowe informacje po spotkaniu?
  • 20.08.09, 08:49
    http://www.google.pl/url?sa=t&source=web&ct=res&cd=7&url=http%3A%2F%2Fbip.warszawa.pl%2FNR%2Frdonlyres%2F2F6C7A47-B81E-4A8D-A863-86FF7230992F%2F701637%2F1238_091.doc&ei=jO-MSp-uEZPFsgbMzZy_DA&rct=j&q=marvipol+bernardy%C5%84ska&usg=AFQjCNH_4oNMqjLIiycthon_sd7gYQBsqQ
  • 02.10.09, 10:21
    czy są jakieś nowe informacje o budowie? Co z połączeniem ulicy Bernardyńskiej z
    nowym osiedlem... gdzie będą łączniki?
  • 22.10.09, 11:08
    Wysyłam ważną informację dla mieszkańców i sympatyków osiedla Bernardyńska:

bernardynska.blogspot.com/ -- informacje o inicjatywach mieszkańców
    osiedla Bernardyńska, którzy nie zgadzają się, żeby urzędnicy miejscy i
    deweloperzy decydowali o przyszłości ich osiedla bez ich wiedzy

Jutro, piątek 23 października -- spotkanie z Naczelnikiem Wydziału Planowania
    Miejscowego Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Markiem Mikosem

Więcej info:
    bernardynska.blogspot.com/2009/10/spotkanie-z-p-mikosem-naczelnym.html
    e-mail: mcold@wp.pl
  • 10.11.09, 02:17
    Jeziorko Czerniakowskie jest zagrożone i potrzebuje dzisiaj Waszej pomocy. Nieopodal Jeziorka, (które jest rezerwatem przyrody) właśnie zaczynają się prace budowlane (budynek wynoszący 17 tys m2, 134 mieszkania, garaże podziemne), co jest niezgodne z prawem, lub na granicy prawa. Więcej szczegułów tutaj: jeziorkoczerniakowskie.blogspot.com/, info.wsisiz.edu.pl/~trzaskam/stan.html i tutaj: bernardynska.blogspot.com/. Urząd Dzielnicy Mokotów wystosował skargę do Wojewody Mazowieckiego w tej sprawie, ale dużo zależy od samych mieszkańców, jeśli ta sprawa ma zostać nagłośniona. Jeziorku grozi wysuszenie. Jeśli to się stanie, Jeziorko zamieni się w cuchnące bajoro. Tak, więc:
    „Jutro (10 listopada 2009, wtorek) o godz. 12:00 (…) postanowiliśmy zrobić pikietę na łące (…) Może chociaż część z tych którzy dysponują wtedy wolnym czasem się pojawi. (…) Są zaproszone dwie stacje telewizyjne, które mają relacjonować temat. (…) Mile widziane wszelkie transparenty odwołujące się do Jeziorka, np. "STOP osuszaniu Jeziorka", "Nie zamieniajcie rezerwatu w kałużę" itp.

Zbiórka na ścieżce na łąki przy bloku Bernardyńska nr 2. o 11:55.”

W razie wszelkich wątpliwości, proszę pisać do organizatora, na adres: mcold@wp.pl
  • 07.12.09, 16:25
    Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale dziś ok. godz. 12:40-13:00 służby
    drogowe ustawiały znaki drogowe, i mi. ustawiły znak przy ulicy prowadzącej do
    ul. Bernardyńskiej między blokami 9 i 11 znak informujący że to droga wewnętrzna.
  • 07.12.09, 19:19
    ciekawe, czyżby administracja chciała zniechęcić Marvipol do dojazdu od strony
    Bernardyńskiej? Podobno według planów dewelopera ta ulica ma się stać zwykłą
    ulicą miejską, a parking na jej końcu ma być zlikwidowany na rzecz dojazdu do
    nowego osiedla.
  • 10.12.09, 08:23
    kurcze tak sie ostatnio zastanawialam czemu nie moga poprawdzic dojazdu z innej strony, przeciez jak sie jedzie w strone centrum to za kosciolem jest przygotowany zjazd na pole...
  • 10.12.09, 15:18
    i na Czerniakowskiej też jest zjazd, daleko, ale jest. A ten, o którym mówisz,
    to chyba miał być zjazd do jakiejś innej inwestycji, która ostatecznie nie
    powstała. Ale już kilka razy słyszałem, że ktoś chce coś budować w tamtym rogu.
    Ostatnio jacyś Hiszpanie czy Francuzi przymierzali się do budowy wieżowca, ale
    chyba nic im z tego nie wyszło.
    --
    Nie płakałem po KDT.
  • 10.12.09, 16:17
    Ponieważ na przeszkodzie stoi zabytkowy kompleks klasztorny z kościołem oo.
    Bernardynów, ówczesne plany budowy w tym miejscu zostały zniweczone przez
    ówczesnego prezydenta m. st. Warszaway Lecha Kaczyńskiego, którego to budowa
    była by poważnym niebezpieczeństwem zważywszy na charakterystykę tego terenu na
    zabytek.
  • 10.12.09, 19:25
    hmm, ale osiedle Budimexu (które teraz straszy pustostanami), jakoś powstało naprzeciwko klasztoru.
    btw, co do tego osiedla Budimeksu, naprawdę zdumiewa mnie, kiedy przejeżdżam tam po raz n-ty wieczorem albo za dnia i nie widzę żywej duszy, ani jednego zapalonego światła w oknie.
    --
    Nie płakałem po KDT.
  • 11.12.09, 13:26
    Podejrzewam, że budowa osiedla budimeksu nie była tak uciążliwa jak jest teraz
    na budowie marvipolu, gdzie trzeba używać zupełnie innej metody niz tu. Bo jak
    wiemy teren ten jest bardzo specyficzny, dawne dorzecze Wisły przecież.
  • 11.12.09, 19:37
    przepraszam, jestem ignorantka ale co ma wspolnego budowa na polu z kosciolem?
  • 23.12.09, 07:38
    i ten jakze zabytkowy kompleks klasztorny postawil sobie (no moze nie sobie) wielki slup reklamowy, na korym widnieje reklama nowej inwestycji marvipolu, o ironio losu:)
  • 20.01.10, 00:47
    i z tego co wiem, nie zrezygnował z pomysłu wybudowania drogi między dwójką a
    czwórką, jak widzimy uparcie stawia na swoim. Miejmy nadzieję,że przynajmniej do
    tego nie dojdzie.
  • 05.02.10, 11:30
    Wczoraj (04.02.2010r.) postawili tymczasową drewniana kładkę na "smródką". Na
    tablicy informacyjnej widnieje numer zgody na budowę więc wygląda to na legalną
    inwestycję. Ale po nich niczego dobrego bym nie liczył.
  • 22.02.10, 14:35
    Wygląda na to, że nikogo z mieszkańców nie obchodzi, że będą mili
    drogę tranzytową pod oknami. Aby włączyć się w Bernardyńską z rana
    będzie oczekiwał pachnący spalinami sznur samochodów.
    Oaza ciszy i zieleni nad jeziorkiem, pozdrawiam
  • 22.02.10, 15:24
    a przepraszam bardzo, co mieszkańcy mają zrobić, podpalić budowę, wysadzić w powietrze maszyny? Urzędnicy mają w d..ie harmonijny rozwój miasta i jakość życia mieszkańców, zagospodarowanie przestrzenne to jest pojęcie wyklęte, media chodzą na pasku reklamodawców (vide Stołeczna). Liczy się kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Nic dziwnego, że pod względem jakości życia Warszawa nie jest nawet w światowej pierwszej setce.
    --
    "Optymiści wierzą, że świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedzą, gdzie ma ten otwór."
    [ludowe]
  • 22.02.10, 14:38
    I wybudują - czytam chaotyczne wpisy, z których nic nie wynika.
    Psy szczekają a karawana (czytaj Marvipol) jedzie dalej.........
  • 31.03.10, 14:52
    właśnie się odbywa. Woda dopływa rurą nie wiadomo skąd, z "zachodniej" części budowy. Poziom wody jeszcze nie osiągnął brzegów, ale ziemia chyba już nie chce jej przyjmować i woda pojawia się w kałużach dookoła stawu. A także na terenie byłych ogródków działkowych między budową a blokami.
  • 28.04.10, 20:34
    Ta droga marvipolu jest zbudowana z kostki bauma, więc za ciężki sprzęt nie
    będzie mógł tamtędy jeździć.
  • 11.05.10, 22:16
    Link ze stycznia, ale chyba jeszcze nigdzie go nie było, więc dorzucam.
    www.zieloni2004.pl/art-3591.htm
    --
    "Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha i chce, byśmy byli szczęśliwi"
    [Benajmin Franklin]
  • 18.06.10, 10:47
    Ekolodzy zorganizowali happening na Placu Bankowym, na którym mówiło
    się także o Jeziorku i inwestycji Marvipolu
    www.zyciewarszawy.pl/artykul/486840_Beton_zamiast_parku__Nie_kupuje_.html
  • 20.08.10, 10:14
    Wczoraj (18.08.2101r.) jacyś ludzie w zielonych odblaskowych kamizelkach coś
    mierzli laserowo przy przedszkolu "Chatka Skrzatka" i bloku obok przy tej nowej
    drodze.
  • 20.08.10, 11:38
    Słyszałam jak dwie panie z "18"-tki mówiły, że to przedszkole (Bernardyńska 14)
    ma być zlikwidowane.
  • 21.08.10, 12:23
    o nie! mam mnostwo kapitalnych wspomnien zwiazanych z tym przedszkolem! poza tym czemu by mialo byc zlikwidowane?
  • 22.08.10, 22:31
    Tak owszem ma być zlikwidowane, ale za.... 20-30 lat. Puki co za dużo pieniędzy
    wpakowali w nie żeby teraz je likwidować, a w szczególności teraz kiedy jedno
    miejsce w przedszkolu jest na wagę złota.
    Zresztą proszę sobie wyobrazić te przedszkole to tzw. typ "ciechanowski" który
    był projektowany na okres użytkowania 10 lat, a w tym roku obchodziliśmy jego 30
    urodziny! Zwazywszy na czasy w jakich je budowano (trasa Łazienkowska, Toruńska,
    itp.)
  • 23.08.10, 11:26
    Myślę,że nie jest tak dobrze. Obym się myliła. Przedszkole stoi już 35 lat (nie
    30). Niedawno był jubileusz. jak się wprowadzałam 31 lat temu to już było. :-).
    Tego typu baraczki nie postoją z całą pewnością 20 czy 30 kolejnych lat. Poza
    tym praktycznie już niczego nie ma w tzw. domu z krzyżem przy Bernardyńskiej
    14.(Czerwony krzyż jest już zamalowany). A jest to budynek sąsiadujący z
    przedszkolem. Podobno ma być tam jakiś hotel z restauracją na dole. Nie wiem
    dokładnie gdzie: na miejscu domu z krzyżem czy na miejscu przedszkola. To
    wszystko "ludzie mówią", ale coś w tym może być... Odpukać.
  • 30.08.10, 01:27
    Skad to znamy? www.tvn24.pl/2368927,12690,0,1,1,walcza-o-park,wideo.html Podobna historia, tym razem na Powiślu ... decyzja została wydana przez miasto w ekspresowym tempie, mają ucierpieć mieszkańcy i biedne dzieci niepełnosprawne. Pytam, dla kogo jest to miasto? Dla dzieci, które powinny mieć zapewnione jak najlepsze warunki rozwoju, czy dla dewelopera, który chce się wzbogacić? Odp. znacie. Prawo dżungli. Wstyd, że mieszkamy w takim mieście, wstyd!

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.