Dodaj do ulubionych

powrót do ojczyzny

09.11.17, 22:53
Kochani,
zastanawiałam się gdzie moglabym trochę popisać o swoich myslach, ot tu takie forum znalazłam. Fajnie, ciekawe tylko ile znajdzie się osób, które coś napiszą.
Otórz mieszkam z męziem i 2 letnia córką w Irlandii. Ja trwam tutaj już 5 lat, a mąż 12. Przyjechałam tu z własnego wyboru - zakochałam się w swoim mężu na wakacjach. i tak oto jesteśmy tu wciaz razem. Jednak dla mnie to nie jest i nigdy nie będzie dom. Kiedy mąż wspomina o kupnie domu w Irlandii, moja krew w zyłach przestaje na chwilę płynąc i oblatuje mnie strach. Nawet jak teraz o tym pisze, to już chce skonczyć smile
W polsce stoi nasza chałupa, ale w kredycie. 1600 zł co miesiac płacić trzeba.
Mój mąż lubi w sumie to zycie tu, nie chce wracac do polski, bo boi się że nie przezyjemy tam. Tu zaś bywają lepsze, gorsze miesiące, ale na wszystko raczej starcza.
I tak wczoraj zagadałam go o powrót - oczywiście z jego strony było po co, nie stac nas na zycie tam, nie wyzyjemy z kredytem przy tych zarobkach..
Oczywiście jak bedziemy myslec kryteriami duzej rzeszy polaków za granicą, że w polsce to się zarabia gówno i że tylko w magazynach i biedronce jest praca - to tak, lepiej nie wracac, bo na chleb z masłem może nie być.
I mówi do mnie tak - jak znajdziejsz mi prace w polsce za 6000 zł to wracamy. A ja jestem uparta i lubie udowadniać ze się da!
Kurde, ludzie, nie da sie ??? no jasne, zę to zależy od wykształcenia, osobowości i dziś chyba nawet urody. Mój mąż nie jest profesorem, ani filozofem. Jest prostym człowiekiem który zna się na samochodach i prosto po technikum przyjechał tu. Zatem studiów tez nie ma. Ale czy to nadal znaczy że nie znajdzie pracy w dobrej firmie za dobre pieniądze? jak to jest ? pomóżcie. Dusze się tu, chce wrócić sad
Edytor zaawansowany
  • the-great-inuk 29.11.17, 10:15
    alutka.malutka18 napisał(a):
    Ale czy to nadal znaczy że nie znajdzie pracy w
    > dobrej firmie za dobre pieniądze? jak to jest ? pomóżcie. Dusze się tu, chce wrócić sad
    ======================

I have nothing to offer but blood, toil, tears and sweat. 

Pieniądze to nie wszystko. Pan Bóg dał każdemu narodowi własną ojczyznę, aby każdy dla jej dobra pracował i mnożył jej dobro.
    A nie po to, aby ulepszać inne kraje i może i ulepszać mentalności innych narodów.
    Trza wpierw pozamiatać własne podwórko, naprawić własny dom, załatać przeciekający dach na własnym domu...

BTW
    Kilka dni temu zapodano, że Ivanka, starsza córka Donalda Trumpa cierpi na depresje.
    Wnioski wyciągnij sama...
    --
    www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Braci Turków]
    wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
  • the-great-inuk 01.12.17, 09:41
    alutka.malutka18 napisał(a):

> Kochani,
    > zastanawiałam się gdzie moglabym trochę popisać o swoich myslach, ot tu takie forum znalazłam. Fajnie, ciekawe tylko ile znajdzie się osób, które coś napiszą.
    ========================================

50 % Rodaków zakasała rękawy...

I buduje Biały Dom... (Pod dowództwem PiS-u)

A reszta spierdoliła za granicę Pokoju na Odrze i Nysie Łużyckiej...

Mówią, że cierpią na acute mountain sickness, AMS...

Nawet na rusztowania się nie ważą, przy budowie Białego Domu 100 piętrowego...

Finally, we must think big and dream even bigger.
    The forgotten men and women of our country will be forgotten no longer.
    Everyone is listening to you now.
    --
    www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Braci Turków]
    wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
  • schenck1946 25.03.19, 18:17
    youtu.be/3SHKhZr7MwM
  • schenck1946 25.03.19, 18:19
    youtu.be/3SHKhZr7MwM...........Wracaj tu jest Twoje miejsce, tu jest twój DOM.
  • schenck1946 25.03.19, 18:22
    youtu.be/3SHKhZr7MwM Wracaj tu jest Twoje miejsce, tu jest twój DOM.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka