Dodaj do ulubionych

Skandal z monitoringiem !!!!!!!!!!!!!

31.08.11, 15:34
Napisałem ten post w odpowiedzi na chwalenie się władz miasta sukcesami monitoringu !!!!!!!

I tak uważam że kamery umieszczone w Józefowie po pierwsze naruszają prywatność mieszkańców a po drugie ich potencjał jest totalnie nie wykorzystywany !!!!!!!!!!
Przez ten czas kiedy kamery zostały zainstalowane policja zatrzymała tylko jakiś gówniarzy, których i tak sąd nie ukarze tylko da kuratora!!! Czemu na stronie jozefowa nie zamieszcza się przypadków w których monitoring totalnie się nie sprawdził bo np nic nie zarejestrował!!

Zakupione do tych kamer mikrofony (nie wiem czy są za instalowane) to skandal !!!!!

Skandal!!! Totalny brak szacunku do mieszkańców przez osobe/osoby, które wydały zgode na ich zakup !!!!!!!!!!

Czuje się urażony tym faktem !!! Nie będę szedł do sądu bo szkoda czasu na to dlatego tylko tu wyrażę swoją opinie która brzmi skandal !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Skandal !!!!
Edytor zaawansowany
  • mlody.realista 31.08.11, 15:45
    Chyba musimy się zastanowić czy jesteśmy podsłuchiwaniu przez policje, straż miejską a może i władze miast ????????????????????

Czy to jest zgodne z prawem ?!?!!?!?!??!?!?!?!?!?!?
  • surmia 31.08.11, 16:07
    Kamery w mieście są zgodne z prawem. I być może nawet skuteczne. Przykład podano na stronie UM, który to przykład pozwoliłam sobie podlinkować tutaj w innym wątku.

Dlaczego nie podoba ci się monitoring?
  • mlody.realista 31.08.11, 23:21
    Mam przypuszczenie że monitoring jest nie zgodny z prawem swoje obawy zawarłem w innym poście pod tym tematemsmile Przeczytaj i odpisz czy nadal uważasz że monitoring jest zgodny z prawem?
  • stryjku 31.08.11, 16:56
  • stryjku 31.08.11, 17:01
    Skandalem to TY jesteś na tym forum.
    W KAŻDYM większym mieście jest monitoring i czy tego chcessz czy nie będzie go coraz więcej no chyba, że wyprowadzisz się do lasu ( w lesie też ma być aby śmieciarze nie wyrzucali tam śmieci).
    Przypomnę Ci tylko nieliczne "zasługi" monitoringu w Józefowie:
    1. Złapani sprawcy napadu na APTEKĘ przy Skłodowskiej
    2. Złapani sprawcy napadu na niewinnego człowieka niemalże pod Urzędem Miejskim
    3. Złapani złodzieje rowerów w dniu 25-08.
    Inni napewno więcej pamiętają.
    A to czy będą osadzeni czy tylko dostaną kuratora to nie wina monitoringu a naszego prawa

• mlody.realista 31.08.11, 23:22
    Wszyscy złapani "kryminaliści" to praktycznie dzieci !!! smile smile

Bez monitoringu nie dali by rady złapać paru gnojków ? smile
  • jozefow512 01.09.11, 09:47
    mlody.realista napisał:

> Wszyscy złapani "kryminaliści" to praktycznie dzieci !!! smile smile

no i .... czy to znaczy, że nie należy ich łapać?

> Bez monitoringu nie dali by rady złapać paru gnojków ? smile

A niby jak? Należałoby zatrudnić kilka, kilkanaście osób patrolujących miasto.
  • jozefow512 31.08.11, 17:32
    > I tak uważam że kamery umieszczone w Józefowie po pierwsze naruszają prywatność
    > mieszkańców a po drugie ich potencjał jest totalnie nie wykorzystywany

Wybrałem z twojego postu tylko argumenty. Reszta to bełkot i krzyki. Do tego zacięła ci się klawiatura - może czas kupić nową.

A odnosząc się do twoich "argumentów":

1. Masz pomysł na monitoring, który nie narusza prywatności? Jaką prywatność narusza monitoring terenów publicznych?

2. Jak byś ty wykorzystał potencjał monitoringu?

Ja jestem za monitoringiem. Wolę naruszanie prywatności w centrum miasta przez monitoring niż naruszanie prywatności przez złodziei i inny element. Monitoring ma też znaczenie prewencyjne. Takie akcje jak ta z rowerami (i nagłaśnianie ich jak tylko się da) pełni rolę zapobiegania takim przypadkom w przyszłości. Przestępca ażeby spuścić ci łomot w centrum i zabrać kasę musiałby najpierw unieszkodliwić kamery monitoringu. Poza przestępstwami są też wykroczenia - jak np. parkujące niewłaściwie samochody.

Jako ciekawostkę w zwalczaniu przestępczości polecam artykuł nt. Nowego Jorku
    www.scientificamerican.com/article.cfm?id=how-new-york-beat-crime
    Jest tam też o przesądach, których nie potwierdza przypadek NYPD - np. że karanie za wszystko powoduje spadek przestępczości - w NY tego nie zaobserwowano.
  • 0bywatelx 31.08.11, 22:13
    jak piszesz to dobrze, żebyś wiedział o czym. Nie ma kamer z podsłuchem! One mają głośniki, a nie nagrywanie fonii. Nagrywanie dźwięku z kamer jest nielegalne - przynajmniej tak twierzą fachowcy z tej branży. Kiedyś chciałem w związku z kilkoma zdarzeniami założyć taką kamerę, ale właściciel firmy od telewizji przemysłowej powiedział, że jest to niezgodne z prawem i zrezygnowałem.

Njbardziej nielegalne są te kamery, które łapią piratów drogowych, przjeżdżają na czerwonym przez skrzyżowania.

Realista hehehe
  • mlody.realista 31.08.11, 23:13
    0bywatelx napisał:

> jak piszesz to dobrze, żebyś wiedział o czym. Nie ma kamer z podsłuchem!

Tak jestem realistą i wiem o czym mówię !!! Proszę o przeprosiny z Twojej strony w innym poście udowodniłem Ci że wiem o czym mówię dlatego jestem realistą smilesmile

z wyrazami szacunku dla Ciebie

mlody.realista
  • mlody.realista 31.08.11, 23:19
    Dziękuje za radę z Twojej strony odnoście klawiatury smile Faktycznie jest trochę zużyta może możesz zaproponować mi jakiś fajny model ? smile

Słowo skandal uargumentowałem w innym poście dlatego nie będę się powtarzał, przeczytasz sobie.

1. Monitoring narusza moją prywatność nagrywając moje rozmowy np. z moją najwspanialszą na świecie dziewczyna, która nie wątpliwie jest najpiękniejszą kobietą na świecie smile
    2.Wykorzystałbym potencjał monitoringu w sposób bardzo prosty! Dwoje ludzi siedzie przy nim przez 24 godziny i nie wypatruje źle zaparkowane samochody tylko próbuje zauważyć potencjalne niebezpieczeństwo.

Też jestem za monitoringiem ale dobrze i mądrze wykorzystywanym smile Stanowcze nie dla nagrywania dźwięku.

z wyrazami szacunku dla Ciebie jozefow512

mlody.realista
  • mlody.realista 31.08.11, 23:24
    proszę o przeprosiny odnoście tego że powiedziałeś że jestem skandalem jak zauważyłeś lub zauważysz jeśli jesteś inteligenty mówiąc skandal miałem rację i nie przesadzałem. Proszę o przeprosiny smile

pozdrawiam smile
  • jozefow512 01.09.11, 09:41
    mlody.realista napisał:

> proszę o przeprosiny odnoście tego że powiedziałeś że jestem skandalem

Jesteś skandal, ponieważ używasz wykrzykników i argumentów emocjonalnych. W mojej ocenie takie formułowanie myśli na forum to skandal.

• mlody.realista 01.09.11, 09:43
    Nadal proszę o przeprosiny smile
  • 0bywatelx 31.08.11, 22:16
    przy wycenie tych dwóch ukradzionych rowerów na 2.5 tys. a tak było napisane, to nie skończy się na kuratorze.

A swoją drogą: Gratuluję Straży Miejskiej!
  • mlody.realista 31.08.11, 23:11
    Najpierw odpiszę Tobie bo strasznie mnie wkurzasz na tym forum smile Ale i tak Cie lubię bo wywołujesz ciekawą dyskusję i zmuszasz do argumentacji swoich opinii, a takich ludzi sobie bardzo cenie i szanuje smile

Więc ktoś łamie prawo albo złamał w urzędzie miasta Józefów. Tak jest smutna prawda. A może inaczej to może być prawda.

Argumentując to co napisałem. Wszedłem na stronę jozefow.pl i poszperałem trochę w BIP.
    Oto co znalazłem w tych linkach:
    www.jozefow.pl/ARCH/ZP/07/zp.html
    www.jozefow.pl/ARCH/ZP/08/zp.html
    Otóż znalazłem SIWZ (Specyfikacja istotnych warunków zamówienia) który określa urządzenia we wszystkich przetargach na cyfrowy monitoring. Pozwolę sobie przytoczyć kilka cytatów:

"Etap II ma objąć siedem punktów kamerowych, w których zainstalowane będą kamery szybkoobrotowe,
    mikrofony, głośniki oraz pozostałe niezbędne oprzyrządowanie."

"Oprócz transmisji sygnałów wizji i sterowania, system będzie także realizował dwukierunkową cyfrową
    transmisję fonii
    oraz sygnałów alarmowych"

Także obywatelux mylisz się mówiąc że coś takiego jest nie zaintalowane !!! Proszę pokaż że jesteś człowiekiem honoru a na pewno nim jesteś i przyznaj się do błędu.

Z tych cytatów wyciągam następujące wnioski:

1. W naszym monitoringu zainstalowane są mikrofony i działają
    2. Urząd miasta, Straż Miejsca łamią prawo, podsłuchując nas (wnioski też wyciągnąłem z tego że napisałeś że takie działania według specjalistów są nie zgodne z prawem.
    3. Jest to skandal !!! a mikrofony powinny zostać natychmiast zdjęte a osoby odpowiedzialne za przetarg ukarane za nie potrzebny wydatek.

Oczekuję, że miasto przeprosi mnie i mieszkańców za praktyki nie zgodne z prawem.

ObywateluX pozdrawiam Cie smile
  • 0bywatelx 01.09.11, 07:21
    a ten w koło Macieju swoje. Ustawa o Straży Miejskiej mówi, że mogą nagrywać tylko wizję, Policja pod specjalnymi zatrzeżeniami może nagrywać wizję i fonię. Oprócz twojego słowotoku nie spotkałem się nigdzie ze stwierdzeniem, że józefowska Straż Miejska nagrywała fonię.
    Proponuję zadaj pytanie burmistrzowi, przejdź się do Straży Miejskiej i zapytaj, napisz pismo jakieś i jak uzyskasz potwierdzenie swoich teorii spiskowych napisz na forum.

To że takie parametry miały mieć urządzenia o niczym jeszcze nie świadczy - mój samochód w parametrach ma, że może jechać 220km/h ... jeszcze z tego nie korzystałem.
  • mlody.realista 01.09.11, 09:10
    ObywateluX ja nic nie muszę potwierdzać smile Wszystko mam już na piśmie w SIWZ. Jeśli jesteś na tyle inteligenty za jakiego się uważasz na pewno podołasz temu wyzwaniu smile Z SIWZ jasno wynika że fonia jest nagrywana, a nawet jeśli nie jest to sama możliwość nagrywania jest nie przyzwoita! Jeśli uważasz inaczej to Ci współczuje. Jeśli taka możliwość jest nie wykorzystywana to ktoś zmarnował publiczne pieniądze z naszych podatków,a to mnie strasznie wkurza.

Także świadomie piszę swoje opinie na tym forum, a potwierdzenia mam w dokumentach.

Jeśli chcesz nadal o tym podyskutować chętnie się z Tobą spotkam w jakimś fajnym lokalu i przy kawie w miłej atmosferze możemy rozmawiać smile

Jest mi przykro że władze miasta mają możliwość podsłuchiwania mnie, czuję ogromny zawód ze strony władz miasta i straży miejskiej.

Żeby przetestować swój samochód musisz pojechać do Niemiec. Dam Ci radę i przed rozwinięciem maksymalnej prędkości, sprawdź do jakiej szybkości masz opony.

Kiedyś jak będziesz potrzebował to możesz skorzystać z tych 220, co nie ? smile Tak samo oni mogą skorzystać z mikrofonów smile

Dlatego uważam że jest to skandal !!!

pozdrawiam Cie ObywateluX

mlody.realista
  • wrotek0 01.09.11, 08:30
    Czyżbyś realisto młody dostał mandacik za nieprawidłowe parkowanie na chodniku pod Duetem?
    Ja tylko dziwię się, że dopiero teraz Straż Miejska ruszyla ten temat, przecież to co tam się działo od paru już lat to zgroza. Ale lepiej późno niż wcale.
    Mnie raz "głos z nieba" upomniał za nieprawidłowe zatrzymanie się (tylnymi kołami na pasach - dalej nie było wtedy miejsca a ładunek miał być spory) pod sklepem z farbami na Skorupki. Cóż robić, łeb w dół, bo jednak głupio się zrobiło i w try miga trzeba było przestawić autko dalej a potem dygować worki z klejem. Trudno. Nikt nie mówił, że będzie lekko.
  • mlody.realista 01.09.11, 08:53
    Nigdy w życiu nie dostałem mandatu smile Czym nie wątpliwie mogę się pochwalić smile
    Oczywiście aktywność w tamtym miejscu straży miejskiej jest uzasadniona i niech ścigają każdego kto zostawi tam samochód ale czy potrzebny jest im do tego monitoring ?
  • lewar777 12.09.11, 00:46
    ale to pewnie dlatego, że tak jak twój prezes nie masz prawa jazdy smile
  • jozefow512 01.09.11, 09:39
    mlody.realista napisał:

> Najpierw odpiszę Tobie bo strasznie mnie wkurzasz na tym forum smile

Emocje tobą pomiatają.

A w kwestii monitoringu - udowodniłeś, że sprzęt do monitoringu ma możliwości nagrywania i dwukierunkowego przekazywania dźwięku. Pozostaje jeszcze kwestia - czy jest wykorzystywany?

IMHO to dobrze, że system jest do tego gotowy, bo jeśli będzie potrzeba i możliwość prawna użycia to będzie można to zrobić.
  • mlody.realista 01.09.11, 09:46
    Z takim myśleniem niech miasto wybuduje jozefovi stadion na 50 tyś miejsc bo może kiedyś zagra w Lidze Mistrzów i stadion będzie gotowy do użytkusmile

Nie uważasz że są to pieniądze zmarnowane, i jest to skandal ???
  • jozefow512 04.09.11, 21:52
    mlody.realista napisał:

> Nie uważasz że są to pieniądze zmarnowane, i jest to skandal ???

Nie uważam.

Za to uważam, że uprawiasz demagogię i to jest dla mnie skandal.
  • mlody.realista 04.09.11, 22:54
    Oj kochany nie przeginaj smile To że już nie masz argumentów nie znaczy, że to co mówię to demagogia.

Mylisz się ale cóżsmile Nie pierwszy raz na tym forum smile

Miej trochę cywilnej odwagi i zacznij przyznawać się do błędów smile
  • mlody.realista 04.09.11, 22:54
    Oj kochany nie przeginaj smile To że już nie masz argumentów nie znaczy, że to co mówię to demagogia.

Mylisz się ale cóżsmile Nie pierwszy raz na tym forum smile

Miej trochę cywilnej odwagi i zacznij przyznawać się do błędów smile
  • mlody.realista 09.09.11, 10:56
    O sprawie naszego monitoringu napisał tygodnik regionalny.

Zachęcam do przeczytaniasmile

Redakcji tygodnika regionalnego bardzo dziękuje za zainteresowanie.

pozdrawiam

mlody.realista

p.s. Ktoś z Was dał im cynk czy na bieżąco przeglądają forum ?
  • grzeg_sz_1 01.09.11, 07:35
    Jeżeli chodzi o monitoring w miejscach publicznych, to z tego co wiem, nie ma przepisów zakazujących np.nagrywania fonii.

Są tylko opinie że jest to zbytnia ingerencja w prywatność.
  • mlody.realista 01.09.11, 08:54
    Stwierdzając że ktoś łamie prawo nagrywając dźwięk wywnioskowałem z postów obywatelaX, który napisał że według specjalistów jest to niezgodne z prawem.
  • grzeg_sz_1 01.09.11, 10:36
    Może według opinii specjalistów jest niezgodne z prawem. Ale nie znam przepisów, lub choćby wyroków SN, zabraniających tego.
  • mlody.realista 01.09.11, 10:44
    Też ich nie znam, powtórzę po raz kolejny, że gdy mówiłem, że ktoś być może złamał prawo, posiłkowałem się postem ObywatelaX.
  • surmia 01.09.11, 09:12
    Nie. Skąd. Można zatrudnić ileś tam osób (ile jest kamer w mieście?) i niech stoją i patrzą. Budki im wybudować przed słońcem i deszczem.
    Bo ilu mamy strażników zatrudnionych w mieście?
    Fakt, że ja na przykład, nie widziałam strażnika od ładnych kilku lat, ale ja mam dość specyficzne podejście do "bywania".

A tobie - młody - radzę, będąc z piękną dziewczyną pod miejską kamerą, szeptać (tak na wszelki wypadek) - to o wiele bardziej tajemnicze i romantyczne. A dziewczyny to lubią smile
    Albo wierszem przemawiaj, poprawną polszczyzną. Słów niegodnych nie używaj.
    I jakoś się ułoży...
  • mlody.realista 01.09.11, 09:22
    Kamery są okej smile ale używane to zwalczania przestępczości, a nie źle zaparkowanych samochodów!

Dzięki za radę, widać masz doświadczenie z kobietami smile Wierszem nie umiem mówić, a szkoda ! sad ale może coś wymyśle smile Bardzo miło, że dajesz mi cenne rady smile

Nagrywanie fonii jest skandalem !!!
  • jozefow512 01.09.11, 09:46
    mlody.realista napisał:

> Kamery są okej smile ale używane to zwalczania przestępczości, a nie źle zaparkowa
    > nych samochodów!

Masz prawo mieć taką opinię. Ja mam inną i uważam, że powinny być PRZEDE WSZYSTKIM wykorzystywane do tępienia wykroczeń (drobnych kradzieży, włamań, źle parkujących samochodów). Józefów to nie jest miejsce, w którym codziennie mordowane jest 20 osób, by z tym walczyć specjalnymi środkami. Dominują drobne i upierdliwe rzeczy (jak parkujące źle samochody). Kamery służą też prewencji (o czym pisałem obok).

A jak już napisałeś: dura lex sed lex.
  • mlody.realista 01.09.11, 09:50
    Wczytuj się proszę w posty dokładniej bo dura lex sed lex to nie ja napisałem smilesmile

Zgadzam się na to żeby monitoring służył to prewencji, chciałbym żeby odbywało się to przez 24 godziny na dobę smile

Ale na nagrywanie fonii, nie zgadzam się !!! I być może ktoś złamał prawo. Uważam, że jest to skandal smile

Ale muszę przyznać że monitoring przyczynił się do poprawy bezpieczeństwa w mieście, ale nagrywanie fonii jest nie przyzwoite !!!
  • grzeg_sz_1 01.09.11, 10:34
    mlody.realista napisał:

> Ale muszę przyznać że monitoring przyczynił się do poprawy bezpieczeństwa w mie
    > ście, ale nagrywanie fonii jest nie przyzwoite !!!

Zgadzam się, nagrywanie fonii, biorąc pod uwagę polszczyznę niektórych osób, powinno być zabronione big_grinbig_grinbig_grin
  • 2zenek65 01.09.11, 10:21
    Szkoda że tak bagatelizujecie łamanie dobrych obyczajów, a może nawet i łamanie prawa. Zgadzam się z młodym realistą że podsłuchiwanie i nagrywanie w miejscach publicznych bez wiedzy mieszkańców jest nie w porządku.
    Zauważyłem że jest to ogólnopolska tendencja. Ludzie zabiegani bagatelizują różne grzeszki włodarzy przyzwalając im na naginanie prawa. Jeżeli jednak znajdzie się ktoś kogo zbulwersuje taka sytuacja to powszechna propaganda z miejsca wybije mu samodzielne myślenie z głowy lub w ostateczności zmarginalizuje jako ciemnotę albo oszołomstwo. Młody realista został przez was zakrzyczany ogólnikami. Nikt z was nie odniósł się merytorycznie do problemu jakim jest instalacja i tym samym realna możliwość wykorzystania podsłuchów zamontowanych przy kamerach monitoringu.
    Cieszę się że jest monitoring w mieście. Szkoda że nie jest dalej rozbudowywany. Ale moim zdaniem towarzyszące mu mikrofony to niestety SKANDAL!
  • 0bywatelx 01.09.11, 10:48

Każdy, kto zechce znaleźć wyraźną podstawę prawną upoważniającą gminy do instalowania kamer wideonadzoru, przeżyje rozczarowanie. Materii tej nie reguluje żaden szczególny akt prawny, mimo że kamery na naszych ulicach są obecne od prawie 15 lat.

- W polskim porządku prawnym istnieją przepisy branżowe, które zezwalają na stosowanie monitoringu, w tym na jednoczesne nagrywanie obrazu i dźwięku - mówi Małgorzata Kałużyńska - Jasak, rzecznik prasowy GIODO. - Brakuje natomiast regulacji, która określałaby ogólne zasady i warunki dopuszczalności stosowania monitoringu, wskazywała podmioty (osoby), które mogłyby wykorzystywać takie systemy, czy określała cele, w jakich nadzór jest stosowany. Nie ma również przepisów, które określałyby m.in. czas przechowywania nagrań z takiego monitoringu czy prawa osób, które monitoringiem mogą zostać objęte. Takie szczególne regulacje funkcjonują np. w Szwecji, Niemczech czy Hiszpanii.

Zdaniem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wystarczającą podstawą prawną do stosowania wideonadzoru przez gminy są przepisy ustawy o samorządzie gminnym, w szczególności te, które nakładają na gminy obowiązek utrzymania porządku publicznego i zapewnienia bezpieczeństwa obywateli. Ministerstwo wskazuje także na przepisy ustawy o strażach gminnych (miejskich) oraz ustawy o policji, które przyznają tym służbom uprawnienia do stosowania monitoringu.
  • mlody.realista 01.09.11, 11:04
    ObywateluX pewnie nie ma żadnych przepisów prawnych, które regulują ten aspekt. Monitoring miejski towarzyszy nam polakom już wiele lat, dlatego kamery przez ludzi są powszechnie akceptowane. Oczywiście jeśli są stosowane prewencyjnie i nie są wykorzystywane do celów prywatnych i nie przyzwoitych.

Jednak cała dyskusja jest o fonie, o nagrywanie dźwięku. Jest to nie przyzwoite i godzi w prawa obywatelskie. Według mnie taka praktyka jak nagrywanie dźwięku więc też podsłuchiwanie nas jest skandalem !!!

• 0bywatelx 01.09.11, 11:18
    ja już ostatni raz pod tym wątkiem - ty go zacząłeś, więc pociagniej to dalej. W tej chwili są to twoje przypuszczenia, zadzwoń do SM i się zorientuj jak jest. Nie masz pojęcia o czym piszesz. Poczytaj jakie mikrofony mogą śledzić ludzi, jeśli jest zwykły mikrofon przy kamerze, a nie kierunkowy, to suchać szum, odgłos ulicy, a nie ludzi.

Jest kilka art. na ten temat, choćby w RP sierpniowej.
    Za zaproszenie dziękuję, nie skorzystam.
  • mlody.realista 01.09.11, 11:29
    Bardzo mi smutno, że nie skorzystasz z mojego zaproszenia sad Jeszcze bardziej mi smutno, że już nic więcej nie napiszesz sad Czyżby zaczęło brakować argumentów? Pewnie tak, ale cóż czasami tak bywa smile

Doskonale wiem o czym mówię i udowodniłem to odpowiednimi dokumentami. Mikrofony są kierunkowe, możesz przeczytać o tym w SIWZ wink

pozdrawiam Cie i żegnam

mlody.realista
  • rafalfed 01.09.11, 11:26
    Jeżeli będziemy tak podchodzić do sprawy monitoringu to powinieneś kolego mieć pretensje, że przechodzień obok akurat Cią zobaczy na ulicy... przecież łamie Twoja prywatność, że Cię widzi... no i nie daj Boże niechcący usłyszy jak swojej najwspanialszej dziewczynie szepczesz coś do ucha... Nie dajmy się zwariować. Mógłbyś mieć pretensje jeżeli burmistrz wycelowałby kamerę w Twój dom lub posesje. Ale jeżeli idziesz ulicą która to jest miejscem publicznym to musisz liczyć się z tym, że ktoś zawsze Cię zobaczy, podsłucha czy cokolwiek innego. A czy to będzie kamera z monitoringu, dyktafon w czyjejś kieszeni, telefon z aparatem jakiegoś małolata, który akurat na ulicy nagrywa kolegów a Ty za nimi przechodzisz, aparat fotograficzny turysty itp itd, to bez różnicy. A nie przejmuj się tym mikrofonem. Raczej napewno nie jest on kierunkowy tylko zwykły więc jeżeli będziesz ze swoją lubą rozmawiał na tyle cicho żeby nie usłyszeli Was nawet przechodnie to i kamera też Was nie usłyszy bo prędzej zagłuszą ją odgłosy ulicy i miasta. Podejrzewam, że ten mikrofon jest bardziej po to żeby rejestrować wymianę zdań z obsługą kamer a jakimś delikwentem gdy np. zwracają uwagę komuś kto wjechał z rowerem na plac zabaw czy źle zaparkował pod basenem.
  • mlody.realista 01.09.11, 11:33
    Nie masz kolego racji. Mikrofon jest kierunkowy, przeczytaj w SIWZ smile

Widzę, że spodobał wam się temat rozmowy z moją dziewczynąsmile

Umieszczanie takiego mikrofonu jest skandalem !!!
  • rafalfed 01.09.11, 11:47
    Ale umieszczenie mikrofonu samo w sobie nie jest przecież wykroczeniem. Używanie go bez uzasadnienia jest niedozwolone. Więc o czym będziemy dyskutować. Jeżeli okaże się, że ktoś z obsługi podłuchał Twoją rozmowę z smile Lubą to wtedy można zacząć się kłócić. A póki co to i ja mogę sobie z mikrofonem latać po ulicach smile I dopóki nikogo nie nagram to tylko zwykły kawałek mikrofonu smile
  • mlody.realista 01.09.11, 11:57
    Masz rację ale czy nie uważasz, że skoro kupili mikrofony za publiczne pieniądze i nie są one wykorzystywane to władze miasta nas obywateli nie szanują?

Podsłuchują lub nie i tak to jest skandal !!!
  • grzeg_sz_1 01.09.11, 12:00
    mlody.realista napisał:

> Masz rację ale czy nie uważasz, że skoro kupili mikrofony za publiczne pieniądz
    > e i nie są one wykorzystywane to władze miasta nas obywateli nie szanują?
    >
    > Podsłuchują lub nie i tak to jest skandal !!!

jakbyś się nie odwrócił, d..pa z tyłu big_grin
  • surmia 01.09.11, 12:15
    Wiesz... różni ludzie różnie rozumieją różne rzeczy. A może tak się wkurzasz na te kamery i - o zgrozo!!! - mikrofony, bo omawiasz ze swoją dziewczyną jakieś tajne i w dodatku zakazane sprawy? Jeśli tak jest, to ja cię w pełni popieram - mikrofony precz!
    Ale wytłumacz to jakoś.
    Może twoja dziewczyna ma tak uwodzicielski głos, że obawiasz się "interwencji" strażników?
    A może właśnie nie, może jej głos jest charakterystyczny, a ona już gdzieś była nagrywana i obawiasz się, że ktoś ją rozpozna?
    A może ona jest jakąś znaną celebrytką, ukrywającą się pod kamerą w Józku przed fanami?
    Może twoja dziewczyna ma jakąś fobię o skomplikowanej nazwie, związaną z nagrywaniem głosu?
    A może wy się zajmujecie dilerką nielegalnych substancji?

Nie wiem już co jeszcze.
    Napisz - jeśli oczywiście sam wiesz - dlaczego tak obawiasz się nagrywania swojej rozmowy w centrum miasta? To może być ciekawy temat dla socjologów.

Tylko nie pisz - "nie, bo nie!"

Tak swoją drogą to ja nie wierzę w te złowrogie mikrofony. Że są.
  • mlody.realista 01.09.11, 12:42
    Podałem przykład rozmowy z dziewczyną a ty go w kółko powtarzasz i sobie dopowiadasz. Nie rób proszę tego bo jest to strasznie dziecinne. Chłop pewnie jak dąb a zachowuje się jak dzieciak. Przestań proszę.

Chodzi mi o to, że nie wypada mieć możliwości podsłuchu, a jeśli taka jest to czemu i kto na to pozwolił?

Mówię mikrofonom stanowcze nie !!!
  • surmia 01.09.11, 12:47
    Chłop pewnie jak dąb a zachowuje się jak dzieciak. Przestań proszę.

ojej, tak mi jeszcze nikt nigdy nie powiedział.... wzruszyłam się...
  • mlody.realista 01.09.11, 13:07
    Pewnie Twoja kobieta otrze Ci łzy więc się nie martw smile smile
  • michaszkowy 01.09.11, 13:40
    "Rozmowy telefoniczne, transfer danych poprzez Internet, maile, transmisja satelitarna mogą być monitorowane przez automatyczne systemy nasłuchu. Przykładem takiego systemu może być amerykański Echelon, który swoim zasięgiem obejmuje znaczną część globu" A Tobie przeszkadzają kamery z mikrofonami w Józefowie?
  • mlody.realista 01.09.11, 14:37
    Tak przeszkadzają mi i uważam, że jest to skandal !!!
  • surmia 01.09.11, 13:58
    ... tym bardziej, że jak żyję, żyję z facetem suspicious
  • mlody.realista 01.09.11, 14:36
    No dobra wink nie mieszam się smile trzeba być tolerancyjnym tongue_outtongue_out
  • sawam0 01.09.11, 12:17
    Szanowni Forumowicze !!!
    Sory że się wcinam ale:
    - monitoring miejski zawsze był, jest i będzie POTRZEBNY (to nie nasz wymysł)
    - siłą monitoringu jest PREWENCJA !!! chodzi o to że tam gdzie są kamery nic się nie dzieje i oto chodzi - ten co wie że wisi to nic złego nie robi. Przykład: na pewnej dzielnicy pewnego miasta dochodziło notorycznie do bójek, napadów, rozbojów itd.,itp. w pierwszym miesiącu po zainstalowaniu kamery Policja i SM nie nadążały ogarniać zleceń od obsługujących kamery ale na 2,3,4 miesiąc coraz mniej zdarzeń a teraz cisza i spokój. (wiem to z autopsji !!!)
    - a czy nas podsłuchują nie wiem sąsiad tez może nas podłuchiwać.
    Pozdrawiam
  • surmia 01.09.11, 12:23
    Zobacz ile tu dobra smile
    allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=zag%C5%82uszacz
    Do wyboru - do koloru.
    Nabędziesz - i problem zniknie jak poranna rosa.
    Potem pójdziesz do UM i z dowodem zakupu zażądasz zwrotu kasy.
    Choć nie wiem, czy zwrócą. Znając ich lekceważące podejście do podsłuchiwanych mieszkańców, raczej nie ma szans.
    Ale próbować można.
  • mlody.realista 01.09.11, 12:43
    Dzięki za podpowiedź. Cenie sobie Twoje wskazówki dlatego wszystkie są w koszu smile
  • sawam0 01.09.11, 12:24
    a i jeszcze jedno - jak źle zaparkujemy, pijemy alkohol w miejscu publicznym (mam mandat za to od SM zlecony przez Józefowski monitoring) to jest wykroczenie i kara musi być !!!
  • mlody.realista 01.09.11, 12:45
    Zgadzam się, kara za takie zachowanie musi być smile
  • mlody.realista 01.09.11, 12:37
    Monitoring tak, mikrofony nie smile

Masz rację monitoring jest potrzebny smile
  • michaszkowy 01.09.11, 12:47
    Mnie tam nie przeszkadza że, monitorują i działają prewencyjnie. Niech obserwują i reagują w odpowiednim momencie,czuję się jakoś bezpieczniej jak są kamery czy to idąc czy jadąc. To że,nagrywają głos... no cóż , ja nic nie planuję, nie namawiam do niczego, nie knuję i nie romansuję więc to mi też nie przeszkadza ale jeżeli miałoby to wykryć coś co jest przestępstwem to jestem jak najbardziej za "Art. 255 kodeksu karnego - publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstw

Art. 255. § 1. Kto publicznie nawołuje do popełnienia występku lub przestępstwa skarbowego,
    podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni,
    podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 3. Kto publicznie pochwala popełnienie przestępstwa,
    podlega grzywnie do 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku." To zdaje mi się też prewencja
  • grzeg_sz_1 01.09.11, 15:04
    ............ale mlody.realista to kliniczny przypadek trolla big_grin
    ewentualnie "dziecko Neostrady" smile
  • mlody.realista 01.09.11, 15:08
    Ty jesteś za to beznadziejny i obrażasz ludzi zamiast poważnie dyskutować ale tak to już jest jak się nie ma argumentów smile Bierzesz przykład z Donalda i Kaczki.... Przykre to jest.....
  • grzeg_sz_1 01.09.11, 15:13
    czepiasz się, przecież napisałem wyraźnie: Ja się nie znam
    big_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grin
  • mlody.realista 01.09.11, 15:17
    Ahasmile gorąco Cie w taki razie pozdrawiam smile
  • grzeg_sz_1 01.09.11, 15:18
    ale mam nadzieję że cichutko, aby nikt fonii nie podsłuchałbig_grinbig_grin
  • mlody.realista 01.09.11, 15:33
    Dokładnie tak smile
  • 2zenek65 01.09.11, 16:07
    Moim zdaniem zwycięzca tej dyskusji został młody realista. Nikt z was nie pokusił się o wskazanie podstawy prawnej uzasadniającej montaż wysokiej klasy mikrofonów kierunkowych w monitoringu miejskim.
    Podobny problem pojawił się w Mławie. Nawet głośno się zrobiło w całej Polsce z tego powodu. Wielu ekspertów potwierdziło bezsensowność montażu mikrofonów w monitoringu. Przyrównano również takie praktyki do działań żywcem przejętych z powieści Orwella. Także wpisy internautów raczej krytycznie odnoszą się do takiego rozwiązania. Jednak zdecydowana większość piszących na forum józefowskim ślepo (bez rozsądnych argumentów) broni bezsensownie zmarnotrawionych miejskich funduszy. Przy braku merytorycznych argumentów sprawę bagatelizują wyśmiewając twórcę wątku.

Podejrzewam że w odpowiedzi dostanę propozycję wyprowadzki z Józefowa do Mławy.
  • surmia 01.09.11, 16:29
    Młody jedynie nakrzyczał, że się nie zgadza.
    Ale czy ktokolwiek wie na pewno, że takie mikrofony są i jaki mają zasięg?
    Czy nie jest to po prostu standardowe wyposażenie monitoringu, bez którego to wszystko nie funkcjonuje?
    Czy znany jest jakiś wypadek, gdzie ktoś został nagrany - nagrany, nie sfotografowany czy zarejestrowany na video, i miał z tego powodu jakieś nieprzyjemności, czy choćby zapłacił mandat za cokolwiek? Czy nawet bez nieprzyjemności.

Nikt nie pokusił się o wskazywanie żadnych podstaw prawnych, bo zwyczajnie nikomu nie przeszkadza coś co pomaga w utrzymywaniu porządku.
  • mlody.realista 01.09.11, 22:19
    Może powiem nie skromnie ale tak: zwyciężyłem smile smile smile

Polegliście !!!
  • jozefow512 04.09.11, 22:03
    Mnie nie przekonałeś. Co więcej - przez swoje demagogiczne i emocjonalne argumenty - zaczynam się zastanawiać się, jaki masz w tym interes?

Nie wiem, czy jest ktokolwiek, kogo przekonałeś. Ja nie zauważyłem nikogo. Raczej spolaryzowałeś rozmówców. A to jest moim zdaniem klęska na całej linii.
  • mlody.realista 04.09.11, 22:50
    Ty przegrałeś i cieszę sie z tego smile

W tej dyskusji wyszło na jaw, że w merytorycznej dyskusji nie masz szans. Brak Ci argumentów. Przykre to ale prawdziwe smile

Nie przedstawiłeś żadnych argumentów tylko jakieś swoje opinie smile

Na tym forum umiesz tylko krytykować więc może jesteś jakimś politykiem wink

pozdrawiam

mlody.realista
  • jozefow512 09.09.11, 16:28
    mlody.realista napisał:

> Ty przegrałeś i cieszę sie z tego smile
    >
    > W tej dyskusji wyszło na jaw, że w merytorycznej dyskusji nie masz szans. Brak
    > Ci argumentów. Przykre to ale prawdziwe smile
    >
    > Nie przedstawiłeś żadnych argumentów tylko jakieś swoje opinie smile
    >
    > Na tym forum umiesz tylko krytykować więc może jesteś jakimś politykiem wink

Tak. Wyrobiłem sobie opinię na twój temat oraz na temat monitoringu w Józefowie.

Wcześniej monitoring ledwo dostrzegałem - teraz doceniam jego znaczenie.

I nie mam zamiaru nikogo przekonywać, więc daruj sobie te głodne kawałki. W nic nie gram - w przeciwieństwie do ciebie, niczego nie przegrałem.

Na argumenty ad persona nie mam zamiaru odpowiadać.

• mlody.realista 10.09.11, 09:31
    smile
  • mlody.realista 04.09.11, 22:50
    Ty przegrałeś i cieszę sie z tego smile

W tej dyskusji wyszło na jaw, że w merytorycznej dyskusji nie masz szans. Brak Ci argumentów. Przykre to ale prawdziwe smile

Nie przedstawiłeś żadnych argumentów tylko jakieś swoje opinie smile

Na tym forum umiesz tylko krytykować więc może jesteś jakimś politykiem wink

pozdrawiam

mlody.realista
  • mlody.realista 01.09.11, 22:20
    Bardzo dziękuje za wsparcie, gorąco Cie pozdrawiam smile
  • 80_nocnymarek2 01.09.11, 22:30
    Generalnie taka permanentna inwigilacja jaka jawi się w wizji młodego.realisty jest nie do przyjęcia, ale czy ją mamy w Józefowie ?- ja takich argumentach w tej ogromnej dyskusji nie znalazłem. Po wtóre młody.realista ma jakiś osobisty problem pod tytułem Obywatelx i próbuje mu przyłożyć. Ten powiedział co miał powiedzieć w temacie i nie podejmuje "pyskówki". Moim zdaniem ma racje, ale ja się na tym nie znam. Wiem jedno - młody.realista podjął ważny jak by nie było temat - według tego co jest napisane na stronie miasta 13.09 o godz 17:00 w Hydrofornii odbędzie się komisja przestrzegania prawa i porządku publicznego miłościwie nam panującej, z naszej woli Rady Miasta pod tytułem: "Sprawozdanie z działalności Straży Miejskiej w I półroczu 201 r. Dyskusja z Komendantem Straży Miejskiej na temat bezpieczeństw w mieście" . Sprawa wręcz idealna. Można wyjaśnić kwestię. Są mikrofony, czy ich nie ma? Jak się ma do tego Prawo i Konstytucja.Po co robić burzę w szklance wody kiedy nie wiadomo gdzie brzęczy? Jedna niedogodność - trzeba tam pójść i zadać pytania. Poza gadu, gadu potrzeba odrobinę odwagi obywatelskiej. Wierzę, że młody.realista ma jej dużo. Powodzenia - czekam na relację ze spotkania i postawienie kropki nad i w tym temacie.
  • mlody.realista 02.09.11, 08:01
    Odwagi mam mnóstwo ale godziny pracy komisji są dla mnie nie do akceptowania. Niestety w tych godzinach pracuję. Może poproszę jakiegoś mojego kolegę żeby poszedł i zadał kilka pytań, a przy okazji może nagrał tą komisję. Niestety nie wiem czy też będą mieli czas. Bardzo chętnie bym poszedł ale pracuje do 17 do tego teraz ponad godzinę wracam bo zaczęły się korki ale wszytko zależy jak tam Wisłostrada czy bedzie stała czy niesmile
  • 0bywatelx 02.09.11, 09:50
    pozwoliłem sobie zadać pytanie przez stronę Miasta, burmistrzowi Kruszewskiemu. Oto treść:
    Panie Burmistrzu

W imieniu internautów z Forum Józefowa proszę o wyjaśnienie kwestii, czy kamery monitoringu miejskiego wyposażone są w mikrofony kierunkowe i czy nagrywany jest w systemie zarówno obraz, jak i dźwięk. Proszę też o przedstawienie, czy istnieją procedury dzięki którym zachowane jest poszanowanie życia prywatnego mieszkańców i ograniczenie do niezbędnego minimum ingerencji władzy publicznej w prywatność mieszkańców.

Rozumiemy, że w przypadkach określonych w ustawie i koniecznych w demokratycznym państwie prawa niezbędna jest monitoring dla zachowania bezpieczeństwa publicznego, ochrony porządku, zapobieganiu przestępstwom, ochronie zdrowia i moralności, ochronie praw i wolności osób.

Pragniemy zwrócić uwagę Pana na powagę tych spraw, o czym świadczą prace nad Kartą Demokratycznego Zastosowania Monitoringu Wizyjnego przez Komisję Europejską i Dyrektorat Generalny Sprawiedliwości, Wolności i Bezpieczeństwa.
    z poważaniem

Obywatel x
  • klimatyk 02.09.11, 10:05
    Bardzo ładnie napisałeś do Burmistrza, w sposób wyważony i konkretny, bez emocji.
    Z niecierpliwością oczekuję na odpowiedź.
  • mlody.realista 02.09.11, 10:11
    Popieram opinie klimatyka smile Bardzo dobry list smile

Także czekam na odpowiedźsmile
  • mlody.realista 02.09.11, 10:12
    Jeśli mogę się dowiedzieć: wysłałeś to mailowo i anonimowo czy w jakieś inny sposób ? smile
  • 0bywatelx 02.09.11, 10:21
    zadałem pytanie na stronie internetowej Miasta. Jest tam taka zakładka, jak widziałem odpowiedzi są mniej więcej po tygodniu zamieszczane.

pozdrawiam
    Obywatelx
  • mlody.realista 02.09.11, 10:28
    okej, dzięki za odpowiedź smile
  • mlody.realista 04.09.11, 09:36
    Dzisiaj rano przeglądając internet zauważyłem temat na wirtualnej polsce pt:"Monitoring z zapisem dźwięku"

Okazało się, że jest to blog i mam wrażenie, że opisuje wątek naszego miasta.

Chciałbym dodać, że autor blogu myli się mówiąc, że mikrofony umieszczone przy kamerach nie są kierunkowe.

One są kierunkowe !!! Proszę sprawdzić w SIWZ smile

pozdrawiam i dziękuje autorowi wpisu blogu za zainteresowanie naszym tematem smile

mlody.realista
  • mlody.realista 04.09.11, 09:39
    Zupełnie zapomniałem o linku. Oto on:

bluzniercze-plotki.bloog.pl/id,330297127,title,Rok-1984,index.html
  • mlody.realista 09.09.11, 10:57
    O sprawie naszego monitoringu napisał tygodnik regionalny.

Zachęcam do przeczytania

Redakcji tygodnika regionalnego bardzo dziękuje za zainteresowanie.

pozdrawiam

mlody.realista

p.s. Ktoś z Was dał im cynk czy na bieżąco przeglądają forum ?
  • jozefow512 09.09.11, 16:16
    Za dużo tych przypadków realisto. Ciekawe jakie masz ukryte zamiary?
  • mlody.realista 10.09.11, 15:50
    Moje ukryte zamiary to zagonić straż miejską do roboty smile
  • stryjku 10.09.11, 21:21
    jozefow512 napisał:

> Za dużo tych przypadków realisto. Ciekawe jakie masz ukryte zamiary?
    według mnie młody.realista to jeden z członków komitetu "KOCHAM JÓZEFÓW" - ponieśliście sromotną klęskę w wyborach samorządowych i teraz się mądrzycie ?
  • 0bywatelx 10.09.11, 20:19
    daj spokój nie podbijaj tego wątku, bo to straszny żen co robisz... Wiesz lepiej żeby pod Twoim postem byłi ludzie, a nie Twoje klikanie.
  • 2zenek65 11.09.11, 01:21
    A mnie się spostrzeżenia młodego realisty podobają. Jednak zauważyłem że jak brakuje argumentów to najlepiej błotem albo piaskiem w oczy potraktować. Forum może i niezła rzecz ale za bardzo widać w nim sympatie polityczne. A co z demokracją . Ja np. lubię mieć swoje zdanie i nic nie mogę na to poradzić. Ciągle mnie zapisują do jakiegoś ugrupowania.
  • mlody.realista 11.09.11, 15:03
    Burmistrz odpowiedział:

"0bywatelx 2.09.2011r.

Panie Burmistrzu W imieniu internautów z Forum Józefowa proszę o wyjaśnienie kwestii, czy kamery monitoringu miejskiego wyposażone są w mikrofony kierunkowe i czy nagrywany jest w systemie zarówno obraz, jak i dźwięk.

Nasz monitoring nie jest wyposażony w mikrofony, nie ma więc możliwości nagrywania. "

" Agnieszka 1.09.2011r.

Witam Panie Burmistrzu, zacznę od tego, że nie mam wątpliwości co do użyteczności miejskiego monitoringu ale rozgorzala dzisiaj na forum dyskusja, gdzie jednym z wątków jest to, czy nasze kamery mają możliwość podsłuchiwania. Co oznacza zapis w SIWZ: \"Oprócz transmisji sygnałów wizji i sterowania, system będzie także realizował dwukierunkową cyfrową transmisję fonii oraz sygnałów alarmowych\" ? pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

Uważam, że szczegóły monitoringu nie powinny być przedmiotem publicznej dyskusji. Szczególnie zainteresowanych zapraszam na rozmowę do Urzędu Miasta. Pozdrawiam. "
  • jozefow512 12.09.11, 08:28
    mlody.realista napisał:

> !!!!!!!

Takie krzyki na forum to skandal.

> I tak uważam że kamery umieszczone w Józefowie po pierwsze naruszają prywatność
    > mieszkańców a po drugie ich potencjał jest totalnie nie wykorzystywany !!!!!!!
    > !!!

Ja tak nie uważam. Każdy może mieć własne zdanie. Nie wiem tylko po co je powtarzasz do znudzenia.

> Przez ten czas kiedy kamery zostały zainstalowane policja zatrzymała tylko jaki
    > ś gówniarzy, których i tak sąd nie ukarze tylko da kuratora!!! Czemu na stronie
    > jozefowa nie zamieszcza się przypadków w których monitoring totalnie się nie s
    > prawdził bo np nic nie zarejestrował!!

Nie rozumiesz idei monitoringu. Podstawowym celem jest zapobieganie a nie ściganie przestępstw.

> Zakupione do tych kamer mikrofony (nie wiem czy są za instalowane) to skandal !
    > !!!!

Nie wiesz ale wiesz. Idź do tego sądu i przestań wreszcie truć na grupie, bo niedobrze się robi.

> Skandal !!!!

Skandalem są twoje posty na forum i ciągłe trollowanie. Jesteś skandal.

Obiecuję, że nie będę więcej karmił trolla. EOT i PLONK
  • typow_y_polak 12.09.11, 09:58
    I jozefow512 i mlody.realista to typowi Polacy. Niby dyskutują a tak na prawdę się kłócą. Podejrzewam, że panowie się dobrze znają a na forum robią jaja. Takie odnoszę wrażenie po przeczytaniu kilku postów.

Rozmawiajmy o monitoringu a nie o jakiś problemach dwóch panów.

Jozefow512 kończy dyskusję. Jak można skończyć dyskusję jak się w niej nie brało udziału, tylko obraża się innych bo brakuje argumentów. Jestem otyły i nigdy nie zapomnę jozefow512 jak obraził Rupniewskiego i jego rodzinę że są otyli na tym forum, przed wyborami. A może kur** człowieku ktoś musi brać leki i dlatego jest otyły ??? Pomyśl za nim coś powiesz!

Mlodemu brak pokory. Przed wyborami tez był aktywny na forum. Wydaję mi się, że jest przeciwnikiem burmistrza. Mimo tego, że jest jaki jest i wiele spraw wyolbrzymia to ma rację z tym, że mikrofony są zakupione. Są na to dokumenty. Burmistrz mnie zawiódł, zmarnował kase na mikrofony bo nie są zamontowane(tak powiedział burmistrz).

Mam nadzieję, że burmistrz wyjaśni tą sprawę i szybko zapomnimy o tym wątku. Jednak jest to sprawa, którą należy wyjaśnić.
  • jozefow512 13.09.11, 23:07
    typow_y_polak napisał:

> A może kur** człowieku ktoś musi brać leki i dlatego
    > jest otyły ???

"sprawdzić, czy nie ksiądz" smile

A może kur* coś w temacie monitoringu?
    Ja podałem link do popularno-naukowego artykułu nt. zwalczania przestępczości na przykładzie Nowego Jorku (zaobserwowano tam wieloletni trend spadkowy). Artykuł rozwiewa kilka mitów (m.in. mit skuteczności karania za najmniejsze wykroczenie).

A ty masz coś do powiedzenia w temacie? Czy tylko będziesz bił pianę, bo wybory przegrałeś?

• mateusz.wlodarczyk 13.09.11, 15:31
    www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,jozefow-na-podsluchu,281530.html
    --
    -------------------------------------------------------
    fotowlodarczyk.blogspot.com/
  • kuballa112 14.09.11, 23:12
    Sprawą zainteresował się TVN24
    Oto materiał wyemitowany dziś w magazynie "prosto z polski"
    www.tvn24.pl/-1,1717394,0,1,mieszkancy-na-podsluchu-mikrofony-nie-sa-wlaczone,wiadomosc.html
    A tu oficjalne oświadczenie burmistrza: jozefow.pl/WWW/AKT/110914B/info.html

Wątpliwości rozwiane?
  • em-kwadrat 15.09.11, 10:07
    Panie Burmistrzu,
    więcej kamer, mikrofonów, radarów, miejsc w przedszkolach i szkole!
    Pozdrawiam
    Ps.
    Jak czytam te posty to przecieram oczy ze zdumienia! Proponuję nocą wygasić lampy, policji zakazać patrolowania ulic (złodziejom także należy się chwila intymności).
  • 2zenek65 15.09.11, 11:13
    He, he..........sorki ale twój wpis skojarzył mi się z Jarząbkiem. Zabrzmiało dokładnie jak w materiale TVN24 "łubu dubu.....".
  • em-kwadrat 15.09.11, 12:34
    2zenek65 napisał:

> He, he..........sorki ale twój wpis skojarzył mi się z Jarząbkiem. Zabrzmiało
    > dokładnie jak w materiale TVN24 "łubu dubu.....".

He, he..........sorki czy masz na myśli mój żal do Burmistrza o przepełnione szkoły? Powiedz, przed czyją szafą stoję i śpiewam "łubu dubu....."? Po prostu myślę, że są istotniejsze sprawy w Józefowie (te dobre i te złe), którymi należy się zajmować i angażować w to media smile. Dla mnie ważniejsze są dobre warunki w miejscu nauki i bezpieczeństwo na placach zabaw i ulicach niż "Skandal z monitoringiem !!!!!!!!!!!!!" i prawdę powiedziawszy mam w nosie to czy mikrofony działają, czy nie, na jakich częstotliwościach itp. itd.... smile.
    Ps.
    Czy kolejnym postulatem będzie zlikwidowanie kamer (z ruchu warg też na upartego da się odczytać o czym mieszkańcy rozmawiają). Tym razem proponuję Super Express.
  • jozefow512 16.09.11, 10:11
    > Czy kolejnym postulatem będzie zlikwidowanie kamer (z ruchu warg też na uparteg
    > o da się odczytać o czym mieszkańcy rozmawiają).

Chyba dlatego właśnie cała ta nagonka. Kmiotek jeden z drugim dostali mandat za zostawianie swojego szrota na chodniku i teraz wściekają się na monitoring.

1. Jestem za monitorigniem w Jóżefowie.
    2. Jestem za nagłaśnianiem tego że istnieje
    3. Jestem za nagłaśnianiem każdej skutecznej akcji przeprowadzonej z wykorzystaniem monitoringu, bo właśnie PR jest główną cechą monitoringu (prewencja).
    4. Nie warto mieć monitoringu o którym nikt nie wie - bo wtedy to jest państwo policyjne.

Monitoring ma głównie zapobiec kradzieży, pobiciu etc. Ja wolę nie być w ogóle okradziony, niż wiedzieć, że łatwiej będzie złapać tego, co mnie okradł.
  • 2zenek65 16.09.11, 12:23
    Może faktycznie zbyt pochopnie dokonałem porównania. Jarząbek nie był taki wulgarny jak ty. Chyba zmyliło mnie uderzające podobieństwo baz granicznego i bezkrytycznego uwielbienia dla naczelnego. A zresztą łubudubuj sobie do woli to nawet takie urocze jest. Szkoda że mieszkańców o zdaniu odbiegającym od twojego (o ile to twoje zdanie oczywiście), z braku argumentów potrafisz tylko błotem obrzucić.
    A może ktoś ci za to płaci?
  • jozefow512 16.09.11, 13:34
    2zenek65 napisał:

> [...] że mieszkańców o zdaniu odbiegającym od twojego [....]

To ja dla przypomnienia zacytuję post, który uważasz że wyraża zdanie odbiegające od twojego:

więcej kamer, mikrofonów, radarów, miejsc w przedszkolach i szkole!

Czyli chcesz zmniejszenia (bądź likwidacji) kamer, mikrofonów i radarów.
    Chcesz zmniejszenia szkół i przedszkoli (lub likwidacji).

To rzeczywiście się nie dogadamy, bo ja mam inne zdanie na ten temat.

A może twoje odmienne wyraża mój post, w którym wskazuję na prewencyjny charakter monitoringu? Albo nie zgadzasz się z tym, że monitoring z założenia nie służy do łapania gangsterów (do tego są inne "monitoringi" i inne służby) a raczej do drobnej przestępczości?

Jednocześnie gdzieś tam w wątku napisałeś, że jesteś za rozszerzaniem monitoringu. Jakaś dekoherencja poglądów?
  • wielkimistrzbe 19.09.11, 04:55
    Gadajcie co chcecie a ja jestem na TAK i chcę monitoringu. Małotego gdyby na mojej ulicy miał być kamera to jestem za tym aby została umieszczona na latarni vis a vis mojego domu. Pracuję w pewnym holding gdzie na codzień mam kamery i mam gdzieś czy mnie ktoś obserwuje czy nie. Jak masz coś do ukrycia to Ci przeszkadzają a jak nie to nie no chybaże ktoś ma problemu mentalne z samym sobą.
  • klimatyk 19.09.11, 10:14
    Wielki mistrzu.
    Nie zrozumiałeś problemu. Przy kamerach są bardzo czułe mikrofony. A podsłuchiwanie i nagrywanie dźwięku jest zabronione. Podglądanie i nagrywanie obrazu jest legalne.
  • wielkimistrzbe 19.09.11, 14:43
    Drogi Klimatyku,

Uważam, że nawet jeśli mogą podsłuchiwać w co wątpię to sądzę, że mają o wiele więcej roboty niż słuchanie o czym gadam przez telefon itd itp.
    Z drugiej strony jak będziesz sfrustrowany to możesz im nawrzucać co Ci leży na wątrobie ewntualnie pociągnąć serenade wink
    A tak na serio: jeśli ten mikrofon jest w stanie wychwytywać dzwięki to pamiętaj, że są pewne specyficzne dzwięki jak np przy zderzeniu samochodów, wezwanie pomocy itd itp a kamera choć obrotowa nie musi być akurat w tym momencie zwrócona na miejsce w którym ma miejsce to zdarzenie.
  • sn00kie 19.09.11, 15:22
    Oswiadczenie
    --
    ::: Fajnie jest być idiotą zwłaszcza kiedy nikt nie patrzy - Forrest Gump :::
  • mlody.realista 23.09.11, 09:03
    Nie lubię być okłamywany i wprowadzany w błąd.
    Niestety burmistrz mnie i wszystkich mieszkańców okłamał i wprowadził w błąd.
    Na stronie internetowej pod adresem:
    jozefow.pl/WWW/UM/ODP/odp_1109.html
    Napisał, że mikrofony nie są zainstalowane.
    W wywiadzie dla TVN 24 link:
    www.tvn24.pl/12690,1717394,0,1,mieszkancy-na-podsluchu-mikrofony-nie-sa-wlaczone,wiadomosc.html
    Powiedział, że mikrofony są zainstalowane ale nie są włączane.

Burmistrz chciał zakończyć temat poprzez kłamstwo tylko i wyłącznie dzięki wywiadowi z TVN24 dowiedzieliśmy się prawdy.
    Moim zdanie burmistrz zachował się nie fair i kłamał umyślnie.

Kłamaniu przez władze miasta mówię stanowcze nie. Szczególnie w sprawach, które bardzo poruszają mieszkańców, a ta nie wątpliwie jest taką.

p.s Po co te mikrofony wiszą od 2 lat za pieniądze podatników?
  • grzeg_sz_1 23.09.11, 09:23
    mlody.realista napisał:

>
    > p.s Po co te mikrofony wiszą od 2 lat za pieniądze podatników?

po to, aby mieszkańcy zwracali uwagę na takie pierdoły, a nie na ważne sprawywink
  • 2zenek65 23.09.11, 10:18
    Tu się z tobą zgodzę. Głupio wyszło. Burmistrz tłumaczył się trochę jak Pinokio. Niestety jego zachowanie podważa tezę jego dobrych intencji w kwestii montażu nieszczęsnych mikrofonów.
  • typow_y_polak 23.09.11, 10:52
    Także się zgadzam, burmistrz kłamał. Chciał oszukać aby zamknąć sprawę, na szczęście sprawa wyszła na jaw.

Zdejmijmy mikrofony, sprzedajmy je. Może za to kupi się chociaż jeden defibrylator, o którym ktoś wspomniał na forum albo pomożemy najbardziej potrzebującym?
  • mlody.realista 10.10.11, 10:27
    Myślę, że nadszedł czas na podsumowanie tego wątku. Spodziewałem się dużego zainteresowanie tym tematem więc nie jestem zaskoczony tym, że wypłynął nawet do mediów.

Jednym z moich wniosków jest to, że burmistrz kłamał. W odpowiedzi na pytanie jednego z internautów na jozefow.pl powiedział, że mikrofony nie są zainstalowane. Dzięki prasie i telewizji oraz SIWZ przetargu wiemy, że jest inaczej. Powinien za to przeprosić lub przyznać się do błędu.
    Kolejny wniosek jest taki, że są to mikrofony kierunkowe, które dają możliwość podsłuchiwania (nie wnikam czy tak się dzieje bo tego nie wiem). Zostało to potwierdzone w wywiadzie dla TVN 24
    Pieniądze z podatków zostały zmarnowane. Zakupiono mikrofony, zostały zainstalowane i nikt z nich nie korzysta (według Straży Miejskiej i burmistrza), kasa została zmarnowana.

Chciałbym zaznaczyć, że wersja Straży Miejskiej, że ktoś rozpoczął ten temat w ramach zemsty to bzdura. Rozpocząłem go ja, nigdy nie dostałem mandatu, straż miejska mi nie przeszkadza i nie mszczę się. Tą wypowiedzią Strażnika czuję się urażony.
    Mam także nadzieje, że nikt na tym forum już mi nie napiszę, że nie miałem racji mówiąc że mikrofony są zainstalowane. Osoby, które tak mówiły lekko się skompromitowały bo zawsze uważały się za nie omylne.

Mam nadzieję, że to już koniec tego tematu. Ze swojej strony chcę tylko powiedzieć, że składam pismo do Rzecznika Praw Obywatelskim z zapytaniem czy moje prawa nie są naruszone możliwością podsłuchu, jeżeli tak to prośba o podjęcie skutecznych działań oraz do Marszałka województwa z informacją o tym, że burmistrz zmarnował pieniądze z prośbą o sprawdzenie tego i wyjaśnienie. Oczekuje także przeprosin burmistrza na stronie jozefow.pl za kłamstwo.

pozdrawiam

mlody.realista
  • mlode.wilki.dwa 16.10.11, 02:05
    Młody realisto! Podsumowaniem jest ten reportaż : jozefow.videoregion.pl/Community/Default.aspx?CommunityId=16455
  • klimatyk 16.10.11, 14:07
    Młody wilku drugi!
    Podsumowaniem nie może być filmik wykonany na zlecenie naszego urzędu z panem Kruszewskim na czele.

Mam nadzieje że pan Kruszewski nie będzie więcej kłamał. A przeprosić powinien.
  • mlody.realista 16.10.11, 15:23
    Wybacz nie wieże Video Regionowi oraz Józefów nad Świdrem.
    To media finansowane są z budżetu miasta.
    Ten fakt podważa ich wiarygodność i przede wszystkim obiektywizm.

Nie zgodzisz się zemną mlody wilku, że burmistrz kłamał? Bardzo proszę odpowiedz mi na to proste pytanie smile

pozdrawiam Cie

mlody.realista
  • jozefow512 17.10.11, 08:06
    A mnie zastanawia inna rzecz:

Jakie grupy interesów reprezentuje młody.realista?
    Komu może zależeć na zlikwidowaniu monitoringu w Józefowie?

Zastanówmy się:
    1. przestępcy
    2. złodzieje
    3. bandyci
    4. chuligani
    5. wandale
    ...
    N. parkujący nielegalnie na chodnikach

W interesie której z tych grup występuje młody.realista? A może jest jeszcze inna grupa, która zyska na likwidacji monitoringu?

Co do nagrywania to mam swoje zdanie ntt. Przepis jest po to, by nie powtórzyła się więcej afera typu Rywingate. Ażeby odpowiednie osoby mogły bezkarnie kręcić lody i było trudno zdobyć dowody.
  • mlody.realista 17.10.11, 09:24
    Czy jozefow512 umie czytać?
    Czy ja chce likwidacji monitoringu?

Chce aby mikrofony z monitoringu zniknęły ! I aby burmistrz przeprosił za swoje kłamstwo tylko tyle.
    Inna sprawa to likwidacja Straży Miejskiej albo totalne przeorganizowanie jej aby była skutecznym narzędziem w zwalczaniu przestępczości.

Teren w Józefowie, który nie jest objęty monitoringiem jest praktycznie w ogólnie nie patrolowany. Jestem tam bardzo nie bezpiecznie.

Proszę nie broń interesów pana burmistrza, atakując mnie. Burmistrz złamał prawo i kłamał. Czy uważasz, że nie kłamał i nie złamał prawa? Bardzo proszę odpowiedz. I bardzo proszę nie rób zemnie osoby, która broni przestępców bo to bzdura i bardzo płytka opinia mająca na celu bronienie interesów (Starego) Wielkiego Stanisława.

jozefow512 nie ma racji mówiąc ,że bronie interesów przestępców (lub to sugerując). Jest to działanie mające na celu odwrócenie uwagi od kłamstwa i łamania prawa przez burmistrza. Bardzo proszę jozefow512 o przyznanie się do błędu pisząc takie bzdury.

pozdrawiam

młody.realista
  • mlody.realista 16.03.12, 12:48
    Centrum miasta Józefowa, pilnie strzeżony przez monitoring, który został kupiony za pieniądze podatników. Posiadający wyłączone mikrofony (super zbierające), które też zostały kupione za pieniądze podatników.

Operatorzy: Super wyszkoleni ludzie. Dbający o nasze bezpieczeństwo. Straż Miejska ostoja naszego bezpieczeństwa. Sukcesy:
    jozefow.pl/WWW/AKT/110830A/info.html
    jozefow.pl/WWW/AKT/110824A/info.html
    Jeszcze niedawno te linki działały. Czemu już nie działają to pytanie proszę skierować do administratora strony.

Akcja:

Godzina ok 12:30 spod parkingu pkp (od strony urzędu miasta) dwóch złodziei wsiada do nowego samochodu i bezkarnie odjeżdża w stronę Otwocka. Straż Miejska...... 0 reakcji.
    Godzina ok 17:00 właściciel pojazdu przychodzi po samochód, którego już nie ma.
    Godzina 17:01 zgłoszenie kradzieży
    Godzina 17:03 straż miejska i policja zaczyna akcje poszukiwawczą.
    (godziny podane są orientacyjnie)

Samochodu nie ma. Parking znajduje się w zasięgu dwóch kamer (przy ul. Polnej i Leśnej)

Skandal z pod dwóch kamer ukradziono samochód w centrum miasta, w biały dzień. Straż Miejska tego nie zauważyła!

Ostrzeżenie!
    Złodzieje ukradli samochód w centrum miasta, w biały dzień. Do innego próbowali się włamać. Była to próba bardzo profesjonalna.
    Bądźcie czujni. Złodzieje grasują. Straż Miejska was nie ostrzeże ani nie ochroni.
    Jesteście zdani na siebie. Pomyślcie o dodatkowych zabezpieczeniu samochodu przed kradzieżą (jeśli takiego nie macie).
    Mlody.Realista
  • feelek 16.03.12, 14:07
    MłodyRealista:
    Do innego próbowali się włamać. Była to próba bardzo profesjonalna.
    skąd to wiesz? że ta próba była bardzo profesjonalna? musiałbyś to widzieć aby ocenić.
    kamery pono nic nie nagrały. byłeś tam z tymi profesjonalistami?
    Bądźcie czujni. Złodzieje grasują. Straż Miejska was nie ostrzeże ani nie ochroni.
    przypominasz mi Radnego Mazka. jemu kiedyś ukradli rower pod basenem i też się skarżył na niemoc SM. brakuje jeszcze abyś jego śladem straszył prokuratorem.
    idę się bać.
    f.
    [idzie się bać]
  • jozee 16.03.12, 14:23
    Feelek, idź sobie grzebnij w ogródku.Jak chłopak pisze coś takiego to zamilcz bo widzę, że jesteś w dobrej formie.Zamilcz, albo wprowadź coś nowego do wątku.Podejrzewam, że służby oddtrąbią sukces jak zguba się znajdzie, ale sam fakt to...niezłe jaja.
  • mlody.realista 16.03.12, 14:37
    Skąd wiem?
    To bardzo proste.
    Osoba, której próbowano ukraść auto była o specjalisty, który stwierdził, że jest to fachowa robota, wykonana przez profesjonalistów.

Dlatego mówię jeszcze raz:
    Ukraść samochód próbowali profesjonaliści w profesjonalny sposób.

Nie ładnie mnie tak porównywać.. ależ rób co chcesz..

Mój kochany lewicowy.... (dalsze słowo do mojej wiadomości) smile
  • surmia 16.03.12, 14:51
    Skoro to byli profesjonaliści, to gdyby przed kamerami monitoringu siedział sam por. Borewicz razem z Rutkowskim, i tak by nic nie zauważyli. Profesjonaliści ponoć wchodzą do auta jak do swego. Bez wzbudzania podejrzeń.
    Gdyby to byli nieprofesjonaliści, kradnący auto, wywalając łomem szybę, to może nasza - według mlodego.realisty i wielu innych - nieudolna SM coś by zauważyła.

Jeśli kamery objęły teren gdzie stało skradzione auto, jest szansa, że policja rozpozna w jakiś sposób złodziei.
  • grzeg_sz_1 16.03.12, 15:29
    Niektórzy sądzą że skoro jest monitoring to przed monitorami siedzi Bond do spółki z Borewiczem.
    A przed siedzibą monitoringu w pełnym rynsztunku czeka Brygada Antyterorystyczna.

Niestety, tak to tylko w Erzesmile ewentualnie filmie.
  • 0bywatelx 16.03.12, 16:26
    Przepraszam, ale może tylko ja tego nie rozumiem, na wytłumaczenie marnej formy - wróciłem po dwóch godzinach z siłowni i trochę zmęczony jestem.

Proszę więc o odpowiedź: skąd u licha SM miała wiedzieć, że do samochodu wsiadł ktoś inny niż właściciel?

Uprzedzę odpowiedź, że widzieli kto wysiadał, bo to oczywiście bzdura, bo może ktoś inny odjechać, nie wiem mogę dać kluczyki w sklepie ojcu, żonie, dziecku.

Wydaje mi się, że do tego wątu też idealnie pasuje mój cytat z Comy, który umieściłem przy wątku Mokgate!

p.s.
    jak tam tak biorę, to ja z przyjemnością postawię swoje auto, bo nieźle mam ubezpieczone/
  • surmia 16.03.12, 17:51
    jozee, znowu się zapędziłeś !

Uważaj na nazwiska, miejsca i daty. Uważaj co piszesz. Szanuj innych uczestników forum, jeśli chcesz, być szanowanym.
    Na tym forum nie ujawniamy nazwisk osób prywatnych, chyba, że te osoby same się wcześniej przedstawią.
  • jozefow512 16.03.12, 17:00
    mlody.realista

Skandal z pod dwóch kamer ukradziono samochód w centrum miasta, w biały dzień. Straż Miejska tego nie zauważyła!

Osoba, której próbowano ukraść auto była o specjalisty, który stwierdził, że jest to fachowa robota, wykonana przez profesjonalistów.

Weź się młody zdecyduj. Jeśli to byli profesjonaliści, to zapewne podeszli do samochodu otworzyli drzwi i odjechali samochodem. Przynajmniej tak sugerujesz. Więc niby jak operator monitoringu mógł się zorientować, że to złodzieje.

Jeśli złodzieje ukradli samochód i zostało to nagrane to będzie wiadomo, czy była podstawa do interwencji. Jednak jak czytam twój opis to jest w nim wyraźna sugestia, że nikt nie mógł nic zauważyć.

Domyślam się, że to tobie lub twoim znajomym ukradziono samochód. W takim razie będziesz wiedział, co było na nagraniu oraz jaki przebieg miało zajście. Bez tego to trudno jest stwierdzić czyjąś winę (poza złodziejami).

Czekam na update.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka