Dodaj do ulubionych

Pytanie o rocznym sprawozdaniu z wykonania budżetu

31.10.13, 00:09
Postanowiłem się przyjrzeć finansom miasta. W tym celu udałem się w swojej przeglądarce do BIP.
Najpierw przejrzałem długoletnią prognozę finansową. Wszystko fajnie.

Później uchwale budżetowej za 2011 i rocznemu sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2011r. Wszystko fajnie.

Później uchwale budżetowej za 2012 i rocznemu sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2012r. No i problem projekt uchwały jest, a sprawozdania za 2012r nie ma.
No to chciałem zobaczyć czy coś jest na ten temat w propagandowej gazetce JnŚ.
W styczniowym numerze 2012 jest dużo o wykonaniu budżetu 2011,
a w styczniowym numerze 2013, ani późniejszych nie ma ani słowa o budżecie 2012.

Zwracam się z pytaniem do Pani rzecznik naszego miasta oraz użytkowników tego forum. Gdzie można znaleźć roczne sprawozdanie z wykonania budżetu za 2012r ? I czy takie sprawozdanie musi powstać?

Ja ze swojej strony w dniu jutrzejszym wyśle pismo w trybie o dostęp do informacji publicznej z pytaniem o sprawozdanie jeżeli jest wymagane aby miasto sporządzało, a jeżeli nie to o interesujące mnie dane.

Jeżeli znacie odpowiedź czy musi powstać i czy musi być opublikowany w bip to dajcie znać.
Ja oczywiście na wszelki wypadek zrobiłem print screeny bip-u, tak na wszelki wypadek smile

Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • terpu 31.10.13, 19:04
    Informacja dotyczące budżetu 2012 są pod adresem jozefow.bip.eur.pl/public/?id=108052 i nie ma tam nic innego niż w zakładce z 2011 roku. Chyba że chodziło Ci o coś jeszcze innego.

Odnośnie naszego JnŚ to też uważam że ta gazetka jest dobra na poprawę humoru wink same "och i achy" aż mdli tongue_out
    a jak coś jest źle to lepiej nie pisać sad bo elektorat Wielce Nam Panującego jeszcze się obrazi i kicha. Było coś źle z budżetem i w tym roku pominęli ten temat.
    Ale ostrzegam, że ten kto wyciągnie jakieś ciekawe wnioski z budżetu z 2012r. to na pewno stanie się wrogiem nr1 Jaśnie Nam Panującego i jego nadwornych wink

• mlody.realista 01.11.13, 11:29
    Problem w tym, ze w zakładce "rok 2011" jest odnośnik do "wykonanie budżetu"
    jozefow.bip.eur.pl/public/?id=113862
    W zakładce "2012" nie ma nic takiego...

A uwagami o budżecie podzielę się jak dostane wszystkie potrzebne dane.
  • feelek 05.11.13, 17:10
    terpu:
    "...Ale ostrzegam, że ten kto wyciągnie jakieś ciekawe wnioski z budżetu z 2012r. ..."

mój ciekawy wniosek jest taki, że zabrakło na budowę parkingu p&R po wschodniej stronie w Michalinie
    jakoś nie boję się, że:
    "...stanę się wrogiem nr1 Jaśnie Nam Panującego i jego nadwornych wink..."
    ...ani nr 1 ...ani nr 2 ...ani nr 3

PS. traktujesz demokratyczny Świat dzieląc go na jakichś tam "miłościwie nam panujących...?"
    zrozum, to wynik demokracji, ten, jak go nazywasz "miłościwie wam panujący" został wybrany w 1 turze zdecydowaną większością i to po raz trzeci
    więc pisać w podobny sposób to trochę... nieładnie wobec tych, co tak w swoim sumieniu zdecydowali
    dla mnie nie jest on żadnym tam "miłościwie nam panującym", jest zwyczajnie: burmistrzem z demokratycznego wyboru, i to ... dość dobrym burmistrzem....
    ja i wielu na szczęście tak nie mamy
    pzdr.
  • mlody.realista 05.11.13, 21:15
    Zmień retorykę na emeryta wink
  • terpu 07.11.13, 22:43
    Ja nie wiem co Ty feelek masz do określenia Jaśnie Nam Panujący.
    Spójrz na to z innej strony niż "z tej której patrzysz". Taki tytuł oznacza szacunek wobec osoby, którą się tak określa. Np. tak zwracano się do władców (chociaż niektórzy nie za dobrze rządzili wink ). Dodatkowo Jaśnie Nam Panujący rządzi niepodzielnie naszym miastem od 1998r. Więc tytuł należy mu się jak najbardziej.
    Rozumiem, że glosowałeś na niego i czujesz się urażony. Każdy ma do tego prawo, ale jakoś nikt inny tak nie zareagował uncertain Na wszelki wypadek przepraszam.

Wracając do głównego tematu. Jak tam idzie wyciąganie informacji z Urzędu o realizacji budżetu z 2012r.
  • jozefow512 08.11.13, 08:10
    terpu napisał:

> Ja nie wiem co Ty feelek masz do określenia Jaśnie Nam Panujący.

Ja to odczytuję jako sarkazm. I chyba dla większości jest to sarkazm.

I w ten sposób udało ci się odciągnąć wątek od głównego pytania. Gratuluję.
  • feelek 08.11.13, 09:53
    Sarkazm, sarkazm....
    A wracając do tematu wątku....
    Najgorsze w tym wszystkim jest wyraźne wyhamowanie rozmaitych inwestycji w RP
    Nie potrzeba mi do tego niczyjego sprawozdania (choć jak jest taki obowiązek...),
    wyhamowanie patrząc z każdej perspektywy: wolniejsze, ślimaczące się terminy budowy nowych dróg, mniej niż planowano inwestycji w Warszawie....
    nie wnikam - czemu ale wrażenie wolniejszego tempa jest czymś, co się nasuwa bez jakichśtam analiz
    nie sztuka budować jak środków jest dosyć, sztuka jak "spowolnienie"
    ciekawe, co na ww. mądrość - analiza wykonania budżetu'2012?, przecież " przełykamy" 150 mln z UE i było te prace widać przez ostatnie 3 lata...
    W sumie, to dobrze, że kolega MR pilnuje tu takich rzeczy
    komuś zależy, sie interesuje, dla mnie postawa OK
  • jozefow512 08.11.13, 10:19
    feelek napisał:

ciekawe, co na ww. mądrość - analiza wykonania budżetu'2012?, przecież " przełykamy" 150 mln z UE i było te prace widać przez ostatnie 3 lata...

Ja tylko przypomnę, co przed wyborami i przy głosowaniu za tym, aby robić kanalizację w Józefowie mówili niektórzy radni (później kandydaci) - żeby nie robić, na pewno się nie uda, może po kawałku, pieniądze jeszcze będą, będzie katastrofa finansowa, nigdy z tego nie wyjdziemy ....

Dzisiaj projekt się kończy i .......
  • wrotka2013 08.11.13, 12:58
    Dzisiaj projekt się kończy i zaczyna najważniejsze . Pieniądze z Uni nie są dane bez żadnych obostrzeń , miasto musi mieć wynik finalny tz. mieszkańcy muszą być podłączeni a czy tak będzie zobaczymy . Mam nadzieję , że wszyscy uprawnieni podłączą się do kanalizacji w wyznaczonym terminie jeśli nie to czekają nas konsekwencje finansowe i o tym nie wolno zapomnieć
  • jozefow512 08.11.13, 14:46
    wrotka2013 napisała:

miasto musi mieć wynik finalny tz. mieszkańcy muszą być podłączeni a czy tak będzie zobaczymy

Z tego, co rozumiem, opłata adiaceńska jest wystarczającym motywatorem do podłączenia. Zwykle jest zdecydowanie wyższa od kosztów przyłączenia.
  • feelek 08.11.13, 18:50
    U nas od lipca można, wielu się podłączyło oprócz... niżej podpisanego
    ale... keine angst, dopiero zaczęli, czasu jeszcze mam dosyć to nadrobię

Efekt ekologiczny Józefowa?
    słyszałem, że są z tym trudności, że raptem 30% się dopiero przyłączyło
    warto alarmować
  • terpu 08.11.13, 17:50
    mlody.realista jak tam sprawa z budżetem z 2012r.? Masz już trochę więcej informacji?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka