Dodaj do ulubionych

szkoła niepubliczna

25.03.14, 15:43
Dzień dobry,
Jestem na etapie wyboru szkoły podstawowej dla dziecka, rekrutacja 2015. Ze względu - między innymi na spiętrzenie roczników w związku z podwójną liczbą pierwszoklasistów - poważnie rozważam wysłanie córy do szkoły niepublicznej. Czy ktoś z forum i okolic ma jakieś doświadczenia? Ważne kryteria - klasy mieszane (nie monopłciowe), dobra jakość nauki, lokalizacja w sensownej odległości od Michalina. Mam na oku szkołę Wizja w Miedzeszynie/Radości i ... właściwie tyle. Ewentualnie tą szkołę przy Wale MIedzeszyńskim...

Tu na forum poradzono mi kiedyś bardzo dobre przedszkole, może i tym razem udzielicie światłych wskazówek?
Edytor zaawansowany
 • opoint 26.03.14, 07:55
  Mam doświadczenie ze szkołą przy Wale Miedzeszyńskim. Obecnie chodzi tam mój syn, a dwa lata temu ukończyła ją moja córka.
  Ja jestem zadowolona. Poziom nauczania jest dobry. Jedyną wadą jest czesne i dość drogie wyżywienie.
 • j.rogowska 26.03.14, 10:53
  dziękuję za odpowiedź. a jak oceniasz poziom współpracy z tzw. ciałem pedagogicznym?
 • hanelorka 26.03.14, 12:38
  ja znam szkołę przy Żwanowieckiej, do której chodził mój syn i nie polecam ze względu na dość niski poziom i kiepskie warunki lokalowe. Teraz obydwoje, syn i córka, chodzą do tzw. białej szkoły przy Patriotów. I jest w porządku, ale bez fajerwerków. Mogę tylko powiedzieć, że opowieści dziwnej treści o tym, jak to każą dzieciom uczyć się po nocach i urządzają wyścig szczurów, to miejska legenda. Nic takiego tam się nie dzieje. Uczyć się trzeba, fakt, ale moim zdaniem po to dzieci chodzą do szkoły. W każdym razie nie zauważyłam, żeby syn, gimazjalista, uczył się więcej niż do tej pory. I znam jeszcze szkołę Vizja, bo miała do niej pójść córka i chodzi tam sporo znajomych dzieci - do pierwszej klasy podstawówki i do pierwszej gimnazjum (w sumie prawie cała klasa to koledzy z poprzedniej szkoły syna). Wszyscy są zadowoleni, nikt nie narzeka, może tylko na wysokie czesne. Myślę, że ta szkoła jest prowadzona w fajny, nowoczesny sposób. Nie zdecydowaliśmy się na nią, bo dwa lata temu była zupełnie nowa i baliśmy się eksperymentować. Ale dziś uważam, że byłby to dobry wybór.
  --
  modern.edu.pl
 • j.rogowska 26.03.14, 13:17
  dzięki za info - z mojego punktu widzenia jedyne wady to lokalizacja. Do owej białej szkoły mam 10 km, do Vizji prawie 6 i niekoniecznie po drodze do pracy. Naprawdę nie ma w bliższej okolicy Józefów / Michalin sensownej szkoły?
 • hanelorka 26.03.14, 13:26
  no właśnie nie ma. Jak pewnie wiesz, są dwie katolickie - jedna w Józefowie, druga w Świdrze. I to wszystko, niestety.
  --
  modern.edu.pl
 • lotak_r1 26.03.14, 20:44
  W J. są nawet 2 katolickie:
  pod patronatem Opus Dei i FSSPX
 • bezvizji 30.04.14, 12:19
  My błagamy o miejsce na Żwanowieckiej jak i przynajmniej kilkoro dzieci z naszej i równoległej klasy (byłam dwa razy na Żwanowieckiej i natknęliśmy się na innych rodziców), ale niestety szkoła Vizja wstrzymywała przez kilka miesięcy informację, że łączy dwie klasy - a de facto rozwiązuje jedną kilkunastoosobową i dzieli dzieci na dwie inne klasy i część chce zostawić w zerówce, a części się pozbyć. powód jest prosty - obiecywali że będzie nowy budynek na te wakacje, że mają pozwolenia, a pozwoleń nie ma. Więc by dobrać uczniów musi zrobić przetasowania, bo nie ma sal. Przy okazji odrzuca tych, którzy wymagają zaangażowania ze strony nauczycieli. Kazali nam tez w ciągu roku podpisać zgode na klasy ponad 20-osobowe... niby z powodu gimnazjum, ale na nasze prośby by wpisac, że to właśnie dla nich wyjątek - odmówili.
  część rodziców dowiedziała się o tych zmianach przed wielkanoca, część już po. tak czy inaczej rekrutacja do innych szkół - w tym "białej" na Patriotów była już zamknięta. W większości zamknięte są nawet listy rezerwowe. Dziś siedzimy jak na szpilkach bo jest podobno tylko jedno wolne miejsce na Żwanowieckiej, a chętnych wielu.
  rodzice próbują się dostać do szkół otwockich albo nawet w celestynowie.
  O szkole Vizja napisałabym jeszcze ze dwa miesiące temu, że są nieźli... choć dużo puszczają dzieciom telewizji (wystarczy trochę wcześniej przyjechać po dziecko albo porozmawiać o filmach by się przekonać). poziom nie zachwyca - tylko język francuski był prowadzony przyzwoicie. zrobiliśmy test gotowości do szkoły i wypadł gorzej niż przed rokiem
 • opoint 26.03.14, 14:58
  Wielu nauczycieli uczy tam od lat. I są to osoby, które moja córka bardzo miło wspomina. Zawsze można pójść, dowiedzieć się jak dziecko sobie radzi, bądź z czym ma kłopot. Nauczyciele pomagają w rozwiązywaniu problemów. Ja wtedy nie wiedziałam co to korepetycje, czy dodatkowy język angielski.
  Teraz niestety szkołę mam "za darmo", ale ile muszę dołożyć, by dziecko opanowało tematy z lekcji, języki obce to żenada... I nie jest leserem. Po prostu prowadzenie lekcji pozostawia wiele do życzenia.
 • bezvizji 30.04.14, 12:23
  Witam, czy nadal jest pani zadowolona? szukam szkoły dla mojego dziecka, a ponieważ kilka dzieci z klasy też chce odejść byłabym wdzięczna za opinię.
 • krrychna 26.03.14, 16:04
  Dokleję swoje pytanie, bo podobne:
  Marzy mi się wysłać dziecko do szkoły niepublicznej, o co wczesniej bym siebie nie podejrzewała, ale mniejsza o powody. Problemem jest wysokie czesne. Czy nie znacie szkół np. społecznych? Gdzie czesne nie przekraczałoby 800 zł? Przeszukałam cały net i nic... Nie zawężam się już nawet do najbliższych okolic, może być Otwock, Praga Południe, druga strona Mostu Siekierkowskiego...
 • halo.ziemia 26.03.14, 19:16
  Nie wiem, jak z czesnym, ale jest szkola w Otwocku. Noblistow polskich?
  Chyba...szkolaotwock.pl

  I doszly mnie sluchy, ze ma sie otworzyc jakas szkola w Jozefowie. Ale skoro jeszcze nie rekrutuja/reklamuja, to pewnie nie od wrzesnia. Nie mam tez pojecia, czy to juz postanowione, czy tylko czyjes marzenia o szkole idealnej. Nie bylam zainteresowana tematem, wiec nie dopytalam, ale moze google cos wie...
 • zuzakm 26.03.14, 19:48
  SZkoła w Świdrze jest społęczna, ale katolicka więc nie każdemu może pasować.
 • zuzakm 26.03.14, 19:52
  No i Felicjanki w Marysinie, ale też katolicka.
 • krrychna 26.03.14, 20:20
  Wielkie dzięki, zależy mi na niewyznaniowej.
  Przedszkole Smart Kids ma podobno plany uruchomienia pierwszych klas podstawówki, co mojego problemu nie rozwiązuje ale może dla założycielki wątku być ciekawe. Samo przedszkole jest dobre.
 • hanad5 26.03.14, 20:22
  Są jeszcze przecież dla dziewcząt Strumienie w Józefowie i dla chłopców Żagle w Falenicy.
 • jozefow512 27.03.14, 08:14
  hanad5 napisała:

  > Są jeszcze przecież dla dziewcząt Strumienie w Józefowie i dla chłopców Żagle w
  > Falenicy.

  Tak. Są. I spełniają warunki założycielki wątku:

  Ważne kryteria - klasy mieszane (nie monopłciowe),

  ROTFL.
 • jpo1 27.03.14, 15:36
  Od września rusza w Józefowie (okolice basenu) nowa społeczna "Ale Szkoła!", nawiązująca do koncepcji szkoły demokratycznej, wolnej szkoły, grup unschoolingowych, porozumienia bez przemocy, dodając do tego mocny aspekt ambitnej pracy projektowej, z multidyscyplinarnymi prowadzącymi. Mamy budynek, kadrę, połowę dzieci, załatwione formalności. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to więcej informacji jest tu: www.facebook.com/aleszkola/info, a dodatkowo formularz kontaktowy tu: aleszkola.pl/. 12.04 planowane jest sympozjum dot. programu dydaktycznego szkoły, a 13.04 spotkanie rodziców i dzieci. Zainteresowanych prosimy o kontat przez FB lub formularz j/w - wyślemy więcej informacji. To jest dość specyficzna szkoła, zachęcam do wygooglania haseł "szkoła demokratyczna" itp.
 • jpo1 27.03.14, 15:38
  PS: Startujemy z dziećmi 5-12 lat, ale formalnie mamy też możliwość prowadzenia dzieci gimnazjalnych i licealnych.
 • hanelorka 26.03.14, 20:44
  Jest szkoła społeczna, zdaje się że nawet jest to jedna ze szkół STO, na Saskiej Kępie, przy Paryskiej. Byłam tam z synem, kiedy szukaliśmy szkoły. Bardzo przyjazne miejsce, tylko jak to zwykle w przypadku szkół społecznych, warunki lokalowe są mniej niż skromne. Ciasno, brudnawo, nie ma sali gimnastycznej, ale pani dyrektor, z którą rozmawiałam, robiła bardzo dobre wrażenie. Nie wątpię, że jest to miejsce, gdzie dziecko będzie dobrze się czuło. Niestety, nie pamiętam, jakie było czesne.
  --
  modern.edu.pl
 • ster-nick 27.03.14, 14:08
  Dziś w "Strumienich" dzień otwarty. Zapraszam o 18:30. Pierwsze z Pani kryteriów nie jest co prawda spełnione (szkoła tylko dla dziewczyn), ale nadrabiamy wynikami i doświadczeniem. Od 5 lat, czyli od początku wprowadzenia reformy, tworzymy pierwsze klasy dla tych 6-latków, które osiągnęły dojrzałość szkolną, i których rodzice zdecydowali o wyborze 1 klasy. Mamy przygotowaną kadrę i pomieszczenia dostosowane do potrzeb uczennic. W każdą środę kwietnia można przyjść z dzieckiem na lekcję i zobaczyć jak pracujemy. Zapraszam!
 • j.rogowska 27.03.14, 16:57
  dziękuję za zaproszenie, ze względu na lokalizację i infrastrukturę to byłaby świetna szkoła, poziom nauczania pewnie też jest w porządku, ale niestety nie potrafię sobie wyobrazić że córa sześć lat spędzi wyłącznie w towarzystwie koleżanek.
 • jozefow512 27.03.14, 17:41
  niestety nie potrafię sobie wyobrazić że córa sześć lat spędzi wyłącznie w towarzystwie koleżanek.

  Ale za to po sześciu latach byłaby mistrzynią szydełkowania, mycia podłóg i znałaby swoje miejsce w szeregu.
 • hanelorka 27.03.14, 21:15
  Fakt. Wychowano by ją tam na spolegliwą i bogobojną matkę oraz żonę, pozbawioną ambicji robienia kariery. Trzy razy k, tyle że po polsku.
  --
  modern.edu.pl
 • heca7 01.05.14, 11:08
  Przy okazji mogłaby sobie przejść odrę tongue_out Bo właśnie parę dzieci z tej szkoły zachorowało. To ja wolę swoją publiczną... niż pielęgnowanie do końca życia dziecka-roślinki w stanie odmóżdżeniowym.
  --
  Dzieciaki 2002
  forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=21428
 • lotak_r1 01.05.14, 23:10
  Oficjalny komunikat brzmi:
  Uprzejmie informujemy, że nie mamy zgłoszenia o żadnych nowych przypadkach zachorowania dzieci na odrę w naszym przedszkolu. Do chwili obecnej wiadomo nam, że choroba objęła dwoje dzieci i troje dorosłych z jednej rodziny. Wszyscy są już zdrowi i czują się dobrze.
 • ster-nick 28.03.14, 09:28
  Ponieważ są na forum osoby, które nie znają szkoły i efektów kształcenia, podaję klika danych.

  2013 sprawdzian szóstoklasisty - 34,95%
  2013 egzamin gimnazjalny:
  j. polski - 89,90%
  historia + WOS - 88,20%
  przedmioty przyrodnicze - 86,90%
  matematyka - 86,90%
  j. angielski (podstawowy) - 94%
  j. angielski (rozszerzony) - 82,90%
  j. francuski (podstawowy) - 100%
  j. francuski (rozszerzony) - 93%
 • jhbsk 28.03.14, 09:44
  Wyniki testów to jedno a ideologia to drugie.
  --
  JS
 • hanelorka 28.03.14, 10:35
  Właśnie. Po co komu świetne wyniki, skoro kobieta ma siedzieć w domu i chować dzieci? Moim zdaniem, para w gwizdek.
  --
  modern.edu.pl
 • krrychna 28.03.14, 10:57
  Dziękuję za posty, nie wiem czy odpowiadają założycielce wątku, ale ja się sporo dowiedziałam.
  Jestem bardzo zainteresowana szkołą demokratyczną. Sternikowi bardzo dziękuję, Wasza placówka robi świetnie wrażenie, ale jako niewierzący i sceptycznie nastawieni do wszelkich religii i wyznań nie skorzystamy z Waszej oferty. Niemniej życzę dalszych sukcesów w nauczaniu, z pewnością osoby, którym odpowiada Wasze założenia są zadowolone.
  Myślę że rozwijanie wątku w kierunku ideologicznym wprowadzi do niego bałagan.

  Jeśli chodzi o szkoły STO - ich cennik jest bardzo zróżnicowany, sprawdzałam tę na Paryskiej, jest w cenie pobliskich prywatnych.
  Ktoś ma jakieś doświadczenia ze szkołami demokratycznymi? To chyba nowa rzecz w Polsce? Jak to się ma do wytycznych MEN?
 • jpo1 07.05.14, 17:35
  Wygląda na to, że w Józefowie i okolicach powstaną dwie grupy działające na zasadach zbliżonych do szkół demokratycznych (www.odpowiedzialnaszkola.pl, www.edukacjademokratyczna.pl, stressfree.pl/co-to-jest-szkola-demokratyczna-cz-1).

  Jedna grupa będzie mniej formalna, tańsza i uwzględniająca większe zaangażowanie chętnych rodziców, druga bardziej formalna, zapewne nieco droższa i opierająca się głównie o zatrudnioną kadrę. Obie grupy opierają się na określonej prawem formie edukacji pozaszkolnej (nazywanej potocznie edukacją domową) i są całkowicie niekomercyjne, tzn. rodzice pokrywają tylko rzeczywiste koszty. Nie będzie podziału na wiek, klasę, nie będzie lekcji jako bloków po 45 minut, nie będzie dzwonków. Zajęcia dydaktyczne będą odbywały się na zasadach pracy projektowej, interdyscyplinarnej, zarówno grupowej, jak i indywidualnej. Opieramy się na kilkuletnim doświadczeniu w tego typu pracy z dziećmi. Jesteśmy otwarci na różne dzieci, mamy pod swoimi skrzydłami m.in. dziecko z Zespołem Aspergera.

  W grupie mniej formalnej dzieci będą pod opieką chętnych włączyć się rodziców i innych opiekunów, w tym profesjonalnych edukatorów /nauczycieli. Będziemy działać tak jak grupa rodziców edukujących domowo, spotykających się w domu jednej z rodzin, wspólnie pokrywających koszty i wynajmujących nauczycieli merytorycznych. Włączenie rodziców pozwala znacznie obniżyć koszty płatnych opiekunów. Dla tej społeczności modelem będzie respektowanie wspólnie utworzonych zasad, a to prowadzi do ich szanowania i pilnowania. Taki model daleki jest od narzucania i przemocy, a bliski jest szacunkowi, by nie rzec normalnej rodzinnej miłości. Wszystkich dzieci możemy przyjąć nie więcej jak 15, a mamy już 9 (w wieku 6-12 lat) i zgłaszają się kolejne. Więcej będzie można dowiedzieć się na spotkaniu rodziców i dzieci w najbliższy piątek od 16:30 w siedzibie naszej grupy (Wawer nadwiślański). W razie zainteresowania lub pytań prosimy o kontakt na priv lub tu na forum.
 • 4maks 29.03.14, 11:21
  rodzina.szkola.pl/
  Zapraszamy do Radości! smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.