Dodaj do ulubionych

Kto kandyduje do Rady Miasta w okręgu nr 8?

30.09.14, 19:20
Długo szukałem informacji, kto kandyduje do Rady Miasta z okręgu nr 8 (Rycice i Emów).
Wprawdzie jak czytałem na stronie PKW to czas na zgłaszanie list jest do 7 października, ale ja już znalazłem kandydata na którego oddam swój głos. Wydaje się to być bardzo merytoryczna kandydatura. Podaje namiary na jego profil na facebook'u:
www.facebook.com/pages/KWW-%C5%81ukasza-Galasa/548879725213129
Edytor zaawansowany
 • zjozefow 30.09.14, 19:45
  o kampania ruszylasmile
 • doomi 01.10.14, 08:52
  Oj będzie się działo smile
  i ten wysyp nowych nicków... już nie mogę się doczekać wink
 • kug777 01.10.14, 09:50
  Myślę, ze taka kryptoreklama może tylko zaszkodzić. Proszę z otwartą przyłbicą!
 • sapl 01.10.14, 16:10
  Ja nie uprawiałem kryptoreklamy. Sądzę, że ten kandydat tego nie potrzebuje. On nie startuje na Burmistrza, tylko do Rady miasta. Forum ma to do siebie, że wypowiadać się na nim mogą wszyscy zainteresowani poruszaną tematyką. Ja stworzyłem tylko wątek, który jak zakładałem posłużyć ma wszystkim mieszkańcom do znalezienia kandydata do Rady z tego okręgu, który odpowiadałby im najbardziej. Mogą w tym wątku zostać przedstawieni i inni kandydaci, tak jak ja zrobiłem to ze swoim. Przedstawiłem jedynie swoją opinię, że zagłosuje na niego i namiary na profil pana Galasa.
 • bestnick 02.10.14, 09:49
  Witam. A czy ten kandydat jest z czegoś znany w Józefowie? jakiejś działalności może, pracy społecznej? Bo nie kojarzę tej osoby. Może ktoś coś wie?
 • joza79 02.10.14, 15:17
  Popieram sapl, będę głosowała na tego pana Galasa. Co do pracy społkecznej to sądzę, że wybory do rady miasta, to nie konkurs na społecznika roku, tylko wybory przedstawiciela, który będzie nas reprezentował. Wygóglowałam sobie jego nazwisko i odnalazłam dużo o nim. Na stronie miasta jest nawet kilka zdjęć znim jak się wypowiada w galerii fot. Czytałam też w jakimś czasopiśmie regionalnym relacje ze spotkania w Gimnazjum , z jego wypowiedzią. Ja głosuje nie na zasługi czyjeś, ale na program, a to, że ten pan ma program jest rzeczą niezaprzeczalną. Napewno ten pan nie jest znany tylko z tego, że jest znany. Kojarzę go z ulicy i moi sądzie także. Będę głosowała na obecnego burmistrza chyba, jeżeli wystartuje, a do rady miasta popieram pana Galas.
 • 635csi 02.10.14, 15:27
  no jeśli w galerii są zdjęcia jak się wypowiada to mój głos też ma

  wink
 • bestnick 03.10.14, 10:06
  Ja mam prawo głosować na kogo chce, a wolę głosować na kogoś wyróżniającego się na tle innych pracą społeczną, działającym w Józefowie, z jakimś doświadczeniem społecznym, bo praca radnego to też poniekąd "praca społeczna", więc wolę oddać głos na kogoś o kim coś wiem. I takie jest moje prawo. Dziękuję za odpowiedzi.
 • bestnick 03.10.14, 10:09
  Poproszę o link do tych zdjęć, czy też wypowiedzi, bo nic nie mogę znaleźć.
 • sapl 03.10.14, 19:10
  bestnick, a jak szukałeś. Ja znalazłem info. o panu Galasie w Internecie bez trudu. Szukałem przez pytanie: kto kandyduje w okr. 8 w Józefowie. Naprawdę o pracy społecznej w ogóle jest bardzo dużo w Internecie. Sam znalazłem info, że pan Galas jest członkiem Rady Wydziału Historycznego UW, Rady Naukowej IH UW, Rady Doktorantów UW (Samorządu tej grupy na UW), no i przewodniczy Komisji Wyborczej Doktorantów UW. Ponadto był członkiem komisji dydaktycznej Instytutu Historycznego. A jest także członkiem Komisji ds. Polityki Kadrowej Senatu Uniwersytetu Warszawskiego, Komisji Doktoranckiej Wydziału Historycznego oraz Komisji dyscyplinarnej UW dla doktorantów i studentów. O ile wiem, to doktorantom nie płacą za uczestnictwo i reprezentacje tej grupy w ciałach kolegialnych uczelni. Ponadto jak zauważyłem Pan Galas to całkiem sprawny organizator, ma na koncie organizację konferencji naukowych:
  doktoranci-wh.blogspot.com/
  senat.uw.edu.pl/text.php?cat=164
  senat.uw.edu.pl/text.php?cat=183
  www.doktoranci.uw.edu.pl/?page_id=21
  To wszystko o pracy społecznej pana Galasa, bardzo imponująca.
  A jeszcze podobnie jak joza79 znalazłem zdjęcia w galerii na stronie Józefowa, m.in. jak pan Galas wypowiada się: www.jozefow.pl/page/817,wydarzenia-w-miescie.html?id=46# (4 zdjęcie od dołu tuż przy zdjęciu burmistrza Kruszewskiego).
 • joza79 03.10.14, 19:28
  Popieram pana Galasa nie dlatego, że działał i działa społecznie tylko dlatego, że spodobał mi się jego program wyborczy. Mam też już dosyć tych działaczy społecznych, którzy jako radni nic dla okręgu nie zrobili. Nadal uważam, że wybory samorządowe to nie konkurs na społecznika roku, dekady, czy miasta. Jak widzę pan Galas nie chwali się swoją pracą społeczną, nie dlatego, że jej pracował dla dobra ogółu jakiejś wspólnoty. Ale jak mi się wydaje ma inne priorytety, tzn. ceni sobie pracę naukową, to podkreśla. A ja naukowcom wierzę, w przeciwieństwie do polityków. Naukowcy wygrywają rankingi zaufania, bo są to zwykle ludzie uczciwi i skrupulatni. Może warto na takiego postawić. Ja popieram go.
 • grudziaz 03.10.14, 22:53
  Czy @sapl i @joza79, poza bełkotem propagandowym zechcą przedstawić program swojego kandydata?
  Udawanie tu przypadkowych wielbicieli nic nie da, mieliśmy tu takie wysypy podobnych użytkowników z okazji każdych wyborów.
  Ocenę zostawcie nam, potencjalnym wyborcom.
 • kuballa112 04.10.14, 10:04
  Ależ zabawanie czyta się wpisy w tym temacie smile
  @sapl a któż jeszcze kandyduje z Twojego okręgu?
  Może warto porównać programy wyborcze?
  Pozdrawiam najserdeczniej wink
 • sapl 04.10.14, 11:18
  Ja nie prowadzę kampanii wyborczej w imieniu tego pana, tylko zamieszczam swoje zdanie.
 • jsb1685 04.10.14, 12:14
  Na tym zdjeciu to bardziej podoba mi się ten pan w garniturze, wprawdzie się nie wypowiada, ale groznie patrzy na burmistrza.
 • karamia6802 19.10.14, 11:20
  Witam. Z tego co wiem, to w okręgu n r8 kandyduje jeszcze 4 osoby z różnych ugrupowań.
 • jozefow512 19.10.14, 14:58
  Tutaj więcej info wraz z komitetami

  wybory2014.pkw.gov.pl/pl/gminy/view/141701
 • joza79 04.11.14, 14:10
  smile Uważam nadal, że najlepszym kandydatem jest pan, o którym wcześniej pisałam:
  www.ihuw.pl/instytut/o-instytucie/pracownicy/lukasz-galas
 • sapl 04.11.14, 19:56
  Tak jest Łukasz Galas to najbardziej merytoryczny kandydat jak wynika z porównania z innymi kandydatami i treścią i treścią ulotki wyborczej. 5 priorytetów: poprawa stanu dróg i chodników, rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacji (w ulotce wymienione ulice czekające na obie sieci), poprawa bezpieczeństwa (monitoring, ekologiczne oświetlenie), staranie się o uchwalenie miejscowych planów zagospodarowania, budowa placu zabaw i siłowni pod chmurką no i utworzenie adresu email dla kontaktu z mieszkańcami po wyborach. Fajne, merytoryczne i realne do spełnienia! No i jeszcze jedno sam kandydat roznosił swoje ulotki i rozmawiał z mieszkańcami, których spotkał na posesjach, co w tej kampanii jest rzadkością!
 • jwz789 06.11.14, 04:49
  Nie tylko p. Galas sam roznosił ulotki, choć akurat u mnie on nie był i ulotki też brak.
  Dostałem za to ulotki z PO, PiS plus jakieś do powiatu i osobiście od p. Strużak z KW Dla Miasta - i z tą panią rozmawiałem, wydaje się rozsądna w tym co i jak mówi, zobaczymy co inni powiedzą o ile w ogóle się pojawią.

  A teraz trochę subiektywnie:
  Zastanawiam się gdzie p. Galas chce umieścić ten kolejny plac zabaw i siłownię ?
  Może przy Klimatycznej, w lesie - no .... to zaraz się nim zajmą ....
  A mamy już przecież blisko, taki plac przy boisku Józefovii, jest też przy SP1 (też blisko) - to po co nam kolejny skoro te co już są świecą pustkami, czyli kiepski argument.
  Kontakt e-mail po wyborach - to też żaden argument, kanalizacja rejonów nad Świdrem to melodia przyszłości - pewnie na końcu bo najdroższa (potrzebne będą pompy) i rzadsza zabudowa - czyli niemal na pewno nie w tej kadencji (to tak realnie).
  O chodnikach i drogach to niemal wszyscy mówią to samo - są potrzebne.
  Kandydaci PO (tylko ulotka, ale jak książka) - ci to mają pomysły - trasy do jazdy dla motocrossów chcą robić, bo na razie biedaczki musza po lasach się tułać, a przecież tam nie wolno.
  Gdzie się pytam? W otulinie rezerwatu rzeki Świder czy w centrum miasta?
  Inni też są nieźli - można się ubawić jak się czyta ...
  "Pobudzony Józefów" w osobie p. Religi - zero info, tylko znane, nabyte nazwisko.
  PiS-ior (p. Rojek) nie był jeszcze, z ulotki widać że młody i tyle.

  W sumie na pięciu kandydatów to realnie wybór p. Strużak wydaje się najsensowniejszy.
  Pan Galas jako niezależny, w razie zwycięstwa w wyborach, i tak będzie musiał się do kogoś 'przykleić' bo inaczej sam nic nie zdziała - i tu pytanie do kogo mu bliżej, bo program to taki pod KW Dla miasta bardziej pasuje.
 • sapl 06.11.14, 10:56
  Ciekawe jwz789, piszesz że nie dostałeś ulotki pana Łukasza Galasa, a odnosisz się do planów skanalizowania ulic biegnących od Wiązowskiej w kierunku Świdra (Pstrągowej, Karasia etc.) i Nadświdrzańskiej, które pan Galas właśnie w treści ulotki wpisał. Ja w poprzedniej wypowiedzi nie napisałem o tym, a więc musiałeś/aś przecytać ulotkę przeczytać. To jak dostałeś/aś ją, czy sąsiedzi może użyczyli? Ponadto mieszkańcy Rycic i Emowa zasługują na siłownię i ławeczkę. Może nie przy Klimatycznej, pan Galas wspominał coś o Reymonta. Ale przy Klimatycznej też mieszkają porządni ludzie, więc stygmatyzować tej ulicy nie można. Co do kanalizacji i wodociągu to pan Galas chce nim objąć wszystkie gospodarstwa domowe, a nie jak pani Strużak kazać ludziom chodzić do hydrantów. To co ta pani zamierza jednych objąć wodociągiem, a drudzy to co gorsi mają być. Pan Galas nie chce dzielić ludzi, tylko łączyć, bez dzielenie mieszkańców. To mi się w nim podoba. Zgadzam się z tobą, że kandydaci z PO (który nie mieszka na terenie okręgu) i z KWW Obudźmy Józefów nie mają programu dla okręgu. Ma go za to pan Galas. Może czas i u nas w okręgu na kandydata niezależnego, który nie będzie konfliktował się z Burmistrzem tylko dbał o interesy mieszkańców okręgu i nie był członkiem żadnego układu.
 • sapl 06.11.14, 11:00
  Przepraszam nie ,,ławeczkę", ale plac zabaw. Ławeczkę też pan Galas jak mówił zamierza umieścić na terenie placu zabaw i siłowni, by rodzice mogli usiąść jak dzieci się bawią.
 • rysiek_81 06.11.14, 18:43
  Panie Galas przestań się Pan ukrywać po nickiem sapl bo to sie żałosne robi!!!
 • grudziaz 06.11.14, 19:44
  To samo pomyślałem
  Panie nie bądź pan dziecko, mów pan w pierwszej osobie, bo kabaret w radzie miasta to nie jest moje marzenie.
 • jozefow512 06.11.14, 22:40
  Dużo lepsze byłoby, gdyby Galas po prostu napisał: "Jestem super, głosujcie na mnie. Uważam, że ....., jestem za ...., zrobię to ...., itd." A tak to jakaś komedia się robi.
 • karamia6802 12.11.14, 22:39
  Bo został ściągnięty smile Ulotki Pana Galas pojawiły sie po publikacji internetowej KW Dla Miastasmile

 • lukasz.galas 13.11.14, 13:53
  Nie został ściągnięty. Jako naukowiec mam o ściąganiu jak najgorsze mniemania. Program powstał w czerwcu tego roku, a ostateczny kształt uzyskał 27 września, na dwa dni przed zarejestrowaniem komitetu wyborczego. W programie konkurencyjnego komitetu nie ma m.in. ani słowem o planach miejscowych (które w Józefowie powstają latami), czy o adresie e-mail. A stan dróg, to każdy widzi jak jest i nie musi tego ściągać. Czy może poparcie dla rozbudowy kanalizacji też ściągnęliśmy. Po prostu zapoznaliśmy się z dokumentami miejskimi i stanem faktycznym.
 • zavio-44 06.11.14, 20:42
  Łukasz Galas - Zainteresowania badawcze: panowanie Stanisława Augusta i ktoś przypadkiem pod nickiem SAPL - Stanisław August Poniatowski i L jak Łukasz (?) lansuje bezinteresownie PANA Łukasza Galasa ... jasne ...
 • lukasz.galas 07.11.14, 11:08
  Wywołany jestem. Cieszy mnie to, że poświęcili Państwo trochę czasu i zapoznali się z moim życiorysem. Mam nadzieję, że zapoznali się Państwo również z moją ulotką, na której przedstawiłem program. Dziękuje również za wpisy mnie popierające i wszystkie inne. Bardzo dobrze jak mieszkańcy dyskutują o kandydatach na radnych i na burmistrza, czy prezydenta oraz do wszystkich innych ciał wybieralnych. Co do mojego programu to uważam, że wszyscy mieszkańcy powinni mieć dostęp do kanalizacji i do wodociągu. Sądzę, że podobnie jak ja uważają też mieszkańcy tych ulic na Rycicach i Emowie, którzy nie mają możliwości korzystania z obu sieci. Tereny nad rzeką Świder mają dość liczną zabudowę, na pewno spełniają kryterium gęstości zaludnienia. Byłem tam wielokrotnie, czy to w trakcie spaceru, czy rozwożenia ulotek. To tyle w tym temacie.
 • sapl 11.11.14, 15:02
  smile
 • karamia6802 12.11.14, 22:59
  Witam. Mam pytanie: Jeśli ktoś mieszka w wynajętym mieszkaniu, którego właściciel nie chce
  inwestować w wodę miejską, to jakie rozwiązanie Pan zasugeruje? Pozdrawiam
 • jozefow512 13.11.14, 09:29
  karamia6802 napisał(a):

  > Witam. Mam pytanie: Jeśli ktoś mieszka w wynajętym mieszkaniu, którego właścic
  > iel nie chce
  > inwestować w wodę miejską, to jakie rozwiązanie Pan zasugeruje?

  Podłączenie do mediów to jeden z elementów wpływających na cenę najmu. Jeśli warunki najmu nie odpowiadają to się wypowiada umowę lub jej w ogóle nie podpisuje.

  Trochę nie rozumiem, dlaczego pytanie pada w kontekście radnych z okręgu nr 8? Czy któryś z kandydatów wynajmuje mieszkanie i nie chce "inwestować w wodę miejską"?
 • karamia6802 13.11.14, 10:21
  Bo prosiłam kandydatke na radna o hydrant. Mam wode niezdatną do picia ani prania.
  Wyprowadzić sie nie moge. Do hydrantu na Moniuszki mam za daleko. Ktoś skrytykował pania Emilię za moja prośbe. Przykro mi.

 • karamia6802 13.11.14, 10:35
  Ja w ogóle pisałam do Pana Galas, ale wskoczyło tutaj. Przepraszam
 • bestnick3 12.11.14, 21:11
  Młodych dobrze wykształconych trzeba popierać. smile Ja też głosuje na Ł. Galasa.
 • lukasz.galas 13.11.14, 12:49
  Szanowna Pani karamia6802 wszystko zależy od tego, czy dom, w którym wynajmuje Pani mieszkanie ma możliwość podłączenia się do wodociągu, czy nie. Jeżeli ma to właściciel moim zdaniem powinien zapłacić opłatę adjencką za niepodłączenie się. W tym przypadku wiem jednak, że jeżeli Miasto taką opłatę mu naliczy, to właściciel ten przerzuci na Panią jako na najemcę koszt tejże. To rozwiązanie byłoby zapewne dla Pani niekorzystne, ale są pewne instrumenty prawne, które można w takiej sytuacji wykorzystać, aby polepszyć standard Pani mieszkania. Z każdej sytuacji jest wyjście, może wyjściem byłoby zmienienie lokalizacji mieszkania. Jeżeli wzrost czynszu dla Pani - będzie to nieduża kwota, którą Pani zaakceptuje, to jasne, że dopilnuje aby hydrant zrobili. Napisze Pani do mnie email na specjalne adres, który założę po wyborach, jeżeli wygram, wówczas spotkamy się przedyskutujemy całą sprawę, deklaruje, że pójdę z Panią do Referatu Realizacji Projektów i/lub Hydrosfery, aby uzgodnić gdzie taki hydrant postawić. Ale jeżeli nie to samo postawienie hydrantu nic nie da, bo tak jak wspomniałem zapewne nie chce Pani zapłacić więcej za mieszkanie nie otrzymawszy polepszenia standardu, a jedynie opłacenia komuś opłaty adjenckiej. Ja radziłbym, aby otrzymała Pani mieszkanie z gminnego zasobu, bo rozumiem, że pani nie posiada swojej nieruchomości. Koszt wynajęcia lokalu mieszkaniowego z zasobu gminy jest zróżnicowany. W zasobie gminnym, czy w TBS są lokale spełniające standardy dyrektywy unijnej.
  Co do rozbudowy sieci kanalizacji i wodociągu to nie jest to moja fantazja, już wydano decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach na dalszą rozbudowę i nowy radny musi pilnować realizacji umieszczonego tam planu: jozefow.bip.eur.pl/public/?id=132758. Wszyscy zasługują na dostęp do kanalizacji i wodociągu, tak uważam i działać będę, aby wszyscy mieszkańcy uzyskali takowy.
 • lukasz.galas 13.11.14, 12:53
  Przeprasza adres tego dokumentu to: jozefow.bip.eur.pl/public/get_file_contents.php?id=298445
 • lukasz.galas 13.11.14, 12:59
  Jednocześnie podkreślam, że radny i gmina nie mogą ingerować w sprawy pomiędzy wynajmującym lokal mieszkalny i właścicielem! Prawo własności jest wartością nadrzędną umiejscowioną w Konstytucji RP!
 • em-kwadrat 13.11.14, 13:16
  Korzystając z Pana obecności - proste pytanie, czy jest Pan za poniższą uchwałą?:

  www.bankier.pl/wiadomosc/Nowy-projekt-w-Sejmie-koniec-z-nepotyzmem-w-samorzadzie-7222878.html
 • lukasz.galas 13.11.14, 13:28
  Musiałbym zapoznać się z tekstem tego projektu ustawy. Z doświadczenia wiem, że niekiedy projekt zakładający słuszne idee ma kilka kruczków, które zmieniają jego główne założenia. Natomiast co do zasady, jestem zdecydowanie przeciw sytuacjom niejasnym. Uważam, że radny nie powinien tak jak to ujęto w ustawach stosownych: prowadzić działalności gospodarczej z używaniem mienia gminy. Nie powinien również piastować stanowisk urzędniczych w urzędzie miasta, czy gminy, a także być dyrektorem jednostek budżetowych podległych samorządowi gminnemu. Jestem również jestem przeciwko nepotyzmowi.
 • lukasz.galas 13.11.14, 13:32
  Chciałbym, aby urzędnicy miejscy byli jak najlepiej wykształceni i przygotowani do pełnienia swych funkcji. Nie mogą być zatrudniani po znajomości, czy układach rodzinnych.
 • lukasz.galas 13.11.14, 13:40
  A co do sprawy tego projektu ustawy, to podaje tu wyciąg z Ustawy o samorządzie gminnym z 8 marca 1990 r. (Dz.U. 1990 Nr 16 poz. 95), która już obowiązuje:

  Art. 24b.
  1. Osoba wybrana na radnego nie może wykonywać pracy w ramach stosunku pracy w urzędzie gminy, w której uzyskała mandat, oraz wykonywać funkcji kierownika lub jego zastępcy w jednostce organizacyjnej tej gminy. Przed przystąpieniem do wykonywania mandatu osoba ta obowiązana jest złożyć wniosek o urlop bezpłatny w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników wyborów przez właściwy organ wyborczy.
  2. Radny, o którym mowa w ust. 1, otrzymuje urlop bezpłatny na okres sprawowania mandatu oraz 3 miesięcy po jego wygaśnięciu.
  3. Radny otrzymuje urlop bezpłatny bez względu na rodzaj i okres trwania stosunku pracy. Stosunek pracy zawarty na czas określony, który ustałby przed terminem zakończenia urlopu bezpłatnego, przedłuża się do 3 miesięcy po zakończeniu te- go urlopu.
  4. W przypadku radnego wykonującego funkcję kierownika lub jego zastępcy w jednostce organizacyjnej, przejętej lub utworzonej przez gminę w czasie kadencji, termin, o którym mowa w ust. 1, wynosi 6 miesięcy od dnia przejęcia lub utworzenia tej jednostki.
  5. Niezłożenie przez radnego wniosku, o którym mowa w ust. 1, jest równoznaczne ze zrzeczeniem się mandatu.
  6. Przepisy ust. 1–5 stosuje się odpowiednio w przypadku obsadzenia mandatu rady w drodze uchwały rady gminy podjętej na podstawie przepisów ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy.
 • karamia6802 13.11.14, 18:41
  Bardzo ładnie napisane. Ja na pewno skorzystam z pomocy, bo właściciel budynku podłączył jedną z 4 rodzin i ma kare z głowy! Dziwne jest tylko, że już nie wyśmiewa Pan sprawy hydrantu.
 • lukasz.galas 13.11.14, 19:47
  Tak więc, proszę o kontakt e-mailowy po wyborach. W wypowiedzi osoby kryjącej się pod nickiem sapl, jak mniemam chodziło o to, że najlepiej byłoby podłączyć wszystkich mieszkańców okręgu nr 8 do kanalizacji i wodociągu, aby nie dzielić ludzi na tych co mają dostęp do mediów i innych co go nie mają. I tylko o to, a nie o hydranty w ogóle. Osobiście wolałbym, aby nikt już nie musiał wozić na rowerze, czy samochodem wody z hydrantu do domu, tylko aby miał dostęp do wodociągu w swoim budynku.
 • karamia6802 13.11.14, 20:43
  Proszę jaka zmiana nastawienia. Będzie z Pana dobry polityksmile Życzę sukcesów.
 • bestnick3 14.11.14, 21:21
  smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka