Dodaj do ulubionych

Oczyszczalnia - Otwock i otwoccy lobbyści przeciw

14.11.14, 17:26
Pojawiła się dodatkowa informacja na temat oczyszczalni. Wklejam tutaj. W sumie nic nowego, ale w kontekście podpisów osób z Otwocka, Warszawy i m.in. Bełchatowa protestujących przeciwko naszej józefowskiej oczyszczalni może warto przeczytać:

Ekonomia – nie ekologia: przeciwnicy budowy oczyszczalni przyznają się, czemu nie chcą inwestycji w Józefowie
14 listopada 2014

W najnowszym numerze Linii Otwockiej czytamy: „budowa oczyszczalni ścieków w Józefowie nie jest w interesie Otwocka”. Taką opinię podzielają wszyscy kandydaci na prezydenta Otwocka, którzy zapowiadają podjęcie wszelkich działań zmierzających do niepowstania tego obiektu.

I nic dziwnego utrata takiego klienta może być dla Otwockiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji bardzo bolesna.

W 2013 roku zapłaciliśmy OPWiK 3 mln 583 tys. zł za usługę oczyszczania ścieków. W 2014 roku z naszej kieszeni do Otwocka może trafić nawet 5 mln złotych.

Utrata monopolu może zaowocować koniecznością podniesienia cen za oczyszczanie ścieków dla pozostałych klientów. Tymczasem józefowianie posiadając własny obiekt zapłacą mniej. Warto pamiętać, że korzystając z usług otwockiego przedsiębiorstwa ponosimy jedne z największych kosztów oczyszczania ścieków komunalnych na Mazowszu.

Jak jest obecnie

Ścieki z Józefowa trafiają do Centralnej Przepompowni na ul. Jarosławskiej (obok PSZOK), która powstała w 1998 roku i jest przestarzała oraz niezhermetyzowana. Ścieki z całego miasta płyną pięciokilometrową rurą do oczyszczalni ścieków w Otwocku. Rura przecina Świder pod mostem kolejkowym.

Jak będzie

Planowana oczyszczalnia ścieków powstanie dokładnie w tym samym miejscu co Centralna Przepompownia. Ogrodzenie obiektu od brzegu Świdra będzie dzieliło 60 metrów. Teren ten tak jak do tej pory będzie służył rekreacji. Dodatkowo w jednym z budynków znajdzie się ogólnodostępna toaleta, z której będą mogli korzystać wypoczywający nad rzeką.

Zrzut wody powstałej w procesie oczyszczania będzie znajdował się poniżej mostu kolejkowego, a nie vis’a vis otwockiej plaży. Miejsce to będzie dobrze zamaskowane i wkomponowane w krajobraz.

Nasz obiekt będzie nowoczesny, bezpieczny i nieuciążliwy dla otoczenia.

5 powodów dla których nie powinno się wierzyć „ekologom” sprzeciwiającym się budowie oczyszczalni ścieków w Józefowie

1. Eksperci od ochrony środowiska zaakceptowali inwestycję w Józefowie

W ciągu 27 miesięcy intensywnych przygotowań, projekt oczyszczalni ścieków ocenił pozytywnie szereg podmiotów, w tym wszystkie najważniejsze instytucje dbające o ochronę środowiska w Polsce. Józefów zdobył także pozytywną ocenę unijnych ekspertów, którzy decydując o przyznaniu nam dofinansowania przeprowadzili m. in. analizę oddziaływania inwestycji na środowisko.

Którzy eksperci mają większą wiedzę otwoccy, czy unijni?

2. Protesty „ekologów”

Przeciwko oczyszczalni ścieków protestują osoby, które nigdy nie protestowały, że do Świdra zrzut ścieków oczyszczonych prowadzi 21 innych obiektów. Tymczasem to właśnie te oczyszczalnie są w dużym stopniu odpowiedzialne za stan wody w Świdrze, która dociera do Józefowa.

Wybiórcze dbanie o środowisko jest hipokryzją

3. Przestarzała przepompownia

Osobom, którym zależy na bezpieczeństwie ekologicznym i ochronie środowiska najbardziej powinno zależeć na tym, aby jak najszybciej zmienić przestarzałą Centralną Przepompownię w nowoczesną oczyszczalnię. Powinny także popierać likwidację rurociągu, który przecina Świder pod mostem kolejkowym i tłoczy nieoczyszczone ścieki z Józefowa przez rezerwat do Otwocka.

Troska o przyrodę, czy o utrzymanie monopolu Otwocka?

4. Awaria i bezpieczeństwo ekologiczne

Często słyszymy, że budowa oczyszczalni zagraża bezpieczeństwu ekologicznemu. Tymczasem, gdyby teraz zdarzyła się awaria rurociągu albo przepompowni – ścieki od razu trafią do Świdra i zanieczyszczą rzekę. Obecny system nie ma rozwiązań, które zapewniałyby bezpieczeństwo na czas usuwania awarii. Planowana oczyszczalnia będzie miała natomiast najnowocześniejszy system zabezpieczeń oraz monitoringu swojego funkcjonowania.

Prawdziwe bezpieczeństwo, czy też zabezpieczenie interesów kogoś innego?

5. Straszenie brzydkimi zapachami i zanieczyszczeniem

Ściek oczyszczony jest bezwonny i niczym nie będzie się różnił od czystej wody. Pod względem bakteriologicznym będzie natomiast spełniał znacznie wyższe normy niż woda płynąca w Świdrze. Zrzucana woda będzie bowiem naświetlana promieniami UV, co pozwala na zabicie 99,9% bakterii. Oczyszczalnia będzie hermetyczna, a jej funkcjonowanie będzie kompletnie nieuciążliwe dla otoczenia. Obiekt nie będzie przyjmował ścieków dowożonych (z szamb).

NIE DAJ SOBĄ MANIPULOWAĆ OSOBOM, KTÓRE POD PŁASZCZYKIEM EKOLOGII DBAJĄ O ZACHOWANIE POZYCJI MONOPOLISTYCZNEJ OTWOCKA!

Więcej informacji o planowanej inwestycji w Józefowie: www.jozefow.pl/page/985,oczyszczalnia.html
Obserwuj wątek
    • demarkiz0 Re: Oczyszczalnia - Otwock i otwoccy lobbyści prz 14.11.14, 17:40
      jozefow512 napisał:

> Pojawiła się dodatko
      > wa informacja na temat oczyszczalni. Wklejam tutaj
      . W sumie nic nowego, a
      > le w kontekście podpisów osób z Otwocka, Warszawy i m.in. Bełchatowa protestują
      > cych przeciwko naszej józefowskiej oczyszczalni może warto przeczytać:

Tak obszerne i profi wyjaśnienie tematu powinno chyba zamknąć sprawę oczyszczalni. Teraz wszyscy wiemy o co biega Korwin-Dębale.
      • jsb1685 Re: Oczyszczalnia - Otwock i otwoccy lobbyści prz 14.11.14, 18:24
        mam hasło wyborcze dla p.Korwin-Dębały: "Skimuj i rób pod siebie".

Ponawiam też prośbę do p. Dębały o wklejenie historii rachunku bankowego stowarzyszenia "Kocham Józefów" za ostatni rok. Pozwoli to zapoznać się ze źródłem dochodów na wypasioną kampanię, samochód ze szczekaczką, setkę banerów, artykuły i audycje sponsorowane.
        • korwin-debala Re: Oczyszczalnia - Otwock i otwoccy lobbyści prz 18.11.14, 14:01
          Dzięki za docenienie kampanii to pokazuje, że, można za własne pieniądze, samodzielnie coś zrobić. Nowa Prawica nie pobiera subwencji od podatników tak jak inne darmozjady. Mój skromny samochód, wykonanie konstrukcji i banerów, głośnika sam, zaproszenie przez radio oraz zainteresowanie mediów tematem oczyszczalni to artykuł sponsorowany?

Sponsorowane to za moje pieniądze wydajecie organ prasy Kruszewskiego nad Świdrem zwany JNŚ. Ale eldorado się skończy teraz w radzie! Liczę, że nowi radni zmienią ten stan rzeczy! Sprawdzimy ile pieniędzy od Józefowian, poszło na wasza bezczelną propagandę. Oj Kruszy się układ w Józefowie i to boli wiem. Obym ja nie zapytał, komitetu firmy dla Miasta jak mówi marek Banaszek, ile wydał na kampanię Kruszewski? Ile dostaliście od lobbystów od Kruszewskiego? Ile z naszych podatków wydaliście na kampanię i zmarnowaliście pieniędzy.

Na temat zawodów Skim nad Świdrem. Szanuj promocje dla miasta Józefowa, jaką wykonaliśmy, szanuj zaangażowanie i przedsiębiorczość Mieszkańców Józefowa. A co do rachunku zapraszam do spotkania z zarządem KJ, jak masz odwagę, okażemy sprawozdania, które są przyjmowane i akceptowane.
    • beretbaby Re: Oczyszczalnia - Otwock i otwoccy lobbyści prz 14.11.14, 19:44
      jozefow512 napisał:

Jak dla mnie to w tym tekście jest tyle propagandy, że aż mdli.

> Ekonomia – nie ekologia: przeciwnicy budowy oczyszczalni przyznają się
      > , czemu nie chcą inwestycji w Józefowie

> 14 listopada 2014

To jest kłamstwo. Nie ma przeciwników budowy oczyszczalni. Każdy z 3 kandydatów na burmistrza jasno stwierdził, że oczyszczalnia musi być zbudowana. Konflikt wywołuje obecna jej lokalizacja.
      Wszyscy kandydaci stwierdzili, że dalsza rozmowa z Otwockiem jest bezsensowna zarówno na poziomie zarządu OPWiK, jak i Prezydenta Otwocka- skro tak to o żadnej współpracy, a tym bardziej lobbowaniu na rzecz Otwocka mowy być nie może.

>
      > 2. Protesty „ekologów”
      >
      > Przeciwko oczyszczalni ścieków protestują osoby, które nigdy nie protestowały,
      > że do Świdra zrzut ścieków oczyszczonych prowadzi 21 innych obiektów. Tymczase
      > m to właśnie te oczyszczalnie są w dużym stopniu odpowiedzialne za stan wody w
      > Świdrze, która dociera do Józefowa.

Tutaj ktoś nie przemyślał do końca efektów swojej argumentacji. Dowiadujemy się, że za stan (w domyśle brudnego) Świdra odpowiedzialne są oczyszczalnie w jego górnym biegu. No to jak to jest tymi oczyszczalniami ? Tylko nasza będzie poprawiać jakość wody a pozostałe ją psują? Całe szczęście, że te oczyszczalnie powstały, bo bez nich dalej do Świdra trafiałyby ścieki bez żadnego oczyszczenia tak, jak robiono to latami. Po co więc ktoś miałby protestować i rozpaczać za bezpowrotnie straconymi fekaliami? Tam był taki wybór- albo do Świdra dalej spuszczane będą surowe ścieki, albo oczyszczone. Każdy mieszkający poniżej powie, że woli oczyszczone. Nie było trzeciej opcji np.w postaci innej rzeki. Póki co Józefów jest w innej sytuacji. Nasze oczyszczone ścieki teraz lądują bezpośrednio w Wiśle- z POMINIĘCIEM Świdra. My dopiero mamy zamiar skierować je do ŚWIDRA. Warto bez zbędnych emocji dokładnie przemyśleć gdzie ( a nie czy) wybudować naszą oczyszczalnie .
        • terpu Re: Oczyszczalnia - Otwock i otwoccy lobbyści prz 14.11.14, 20:18
          tak jest sami fachowcy m.in. burmistrz Stanisław Kruszewski, który samo sobie wydał decyzje środowiskowa dotyczącą planowanej oczyszczalni ścieków. Sami fachowcy, a protestujący przeciwko lokalizacji to przeważnie osoby niewykształcone, a to że większość z nich skończyła studia związane z ochroną przyrody to już się nie liczy tongue_out

ludzie skończcie z tą propagandą, rozumiem że dzisiaj była ostatnia szansa aby Pan Kruszewski wyszedł z twarzą ws oczyszczalni ale fakty mówią same za siebie.
          3000 osób podpisało się pod sprzeciwem lokalizacji oczyszczalni ścieków nad Świdrem, a tylko 420 osób (60% osób z anonimowych ankiet, które przeprowadzał Urząd Miasta) było za oczyszczalnią. No nie da się tego przeskoczyć, przeważająca większość jest przeciwna lokalizacji (to nie oznacza że są przeciwni oczyszczalni w Józefowie).
      • korwin-debala Re: Oczyszczalnia - Otwock i otwoccy lobbyści prz 18.11.14, 14:12
        Szanuj ludzi, którzy mieli odwagę się podpisać, było to 3000 osób. W tym wile osób z Józefowa, ze szkoły Sternik, Może część z nich jest zameldowana gdzie indziej, ale mieszkają w Józefowie a ich dzieci chodzą do szkoły 40 m od tej planowanej śmierdzącej oczyszczalni. Nie zapominaj o tym że wypromowaliśmy Józefów i Świder, dzięki zawodom pojawiają się ludzie z całej Polski, oni też znają prawo do tego miejsca. Pomyśl o turystyce!

Podpisy wciąż zbieramy:

www.petycjeonline.com/petycja_przeciwko_budowie_oczyszczalni_ciekow_nad_rzek_wider
        • mzj11 Re: Oczyszczalnia - Otwock i otwoccy lobbyści prz 18.11.14, 14:44
          Szanuj ludzi, którzy mają odrębne zdanie w temacie oczyszczalni i dodatkowo są mieszkańcami Józefowa. Poza tym co to za odwaga podpisać ? Wypromowaliście Świder? I bez Waszej "promocji" było to miejsce gdzie przyjemnie się wypoczywa. Wypromowaliście Józefów? Niszowymi zawodami... Żarty i populizm. Ale szunuj... zieleń!
        • szalej0 Re: Oczyszczalnia - Otwock i otwoccy lobbyści prz 18.11.14, 15:38
          korwin-debala napisał(a):
          > Szanuj ludzi, którzy mieli odwagę się podpisać, było to 3000 osób. W tym wile o
          > sób z Józefowa, ze szkoły Sternik, Może część z nich jest zameldowana gdzie ind
          > ziej, ale mieszkają w Józefowie a ich dzieci chodzą do szkoły 40 m od tej plano
          > wanej śmierdzącej oczyszczalni.
          już kiedyś Panu wyjaśnialam, ze argument, ze nie mozna czegos zrobic, bo nie wypada, bo pod nosem Sternika, jest smiesznym argumentem - pod drewniakami to by bylo mozna, tak? a pod nosem polskiej elity sternikowej to nie? a ile z tych sternikowcow mieszka w J., i co ma z wiekszoscia mieszkancow wspolnego - otóż nic
          • korwin-debala Re: Oczyszczalnia - Otwock i otwoccy lobbyści prz 18.11.14, 19:07
            Sternik to jedno ze Stowarzyszeń w Józefowie. Chodzi o żłobek, przedszkole, szkołę! Nie ważne czy to się nazywa Sternik, czy żagiel! Chodzi o dzieci!!! Kto zrobił w tym miejscu śmietnik? Kto zrobił wcześniej przepompownię? Kto zrzucał destrukt na rzeką! Przez 16 lat Stanisław Kruszewski nie szanował tego terenu.
            • jozefow512 Re: Oczyszczalnia - Otwock i otwoccy lobbyści prz 18.11.14, 19:28

Przez 16 lat Stanisław Kruszewski nie szanował tego terenu

To teraz - w odwecie za te 16 lat - zablokujesz budowę oczyszczalni?
              Tylko po to, by zrobić na złość Kruszewskiemu?

Działasz na szkodę całego Józefowa tylko po to, by dowalić temu "złemu Kruszewskiemu"?

Chodzi o dzieci!!!

Nie chodzi ci o dzieci - już rozmawialiśmy na ten temat. Nie zależy ci na przyszłości dzieci, wykorzystujesz dzieci do realizacji swojego odwetu na Kruszewskim.
          • lotak_r1 Re: Oczyszczalnia - Otwock i otwoccy lobbyści prz 18.11.14, 21:21
            szalej0 napisał(a):

> już kiedyś Panu wyjaśnialam, ze argument, ze nie mozna czegos zrobic, bo nie wy
            > pada, bo pod nosem Sternika, jest smiesznym argumentem - pod drewniakami to by
            > bylo mozna, tak? a pod nosem polskiej elity sternikowej to nie? a ile z tych st
            > ernikowcow mieszka w J., i co ma z wiekszoscia mieszkancow wspolnego - otóż nic

A ja mam dzieci w Sterniku i od urodzenia mieszkam w Józefowie.
            Moim pierwszym wyborem 3,5 roku temu było przedszkole publiczne.
            Niestety tam się nie dostałem, bo już były jakieś roszady z 5-latkami,
            a miejsc w przedszkolach brakuje.

W tym roku również posłałem dziecko do 1 klasy z Sterniku, a przez to odciążyłem SP1.

Akurat wiele rodzin sprowadziło się do J. z powodu Sternika. I wcale nie są to krezusi. Mieszkają np. w blokach przy Polnej czy Kopernika. Tu robią zakupy, korzystają z usług i pewnie też płacą podatki. Więc są takimi samymi mieszkańcami jak inni, którzy się tu sprowadzili.
        • jozefow512 Re: Oczyszczalnia - Otwock i otwoccy lobbyści prz 18.11.14, 17:27

Szanuj ludzi,

Skieruj ten apel do siebie. Szanuj tych, którym wmawiasz ten kit o śmierdzącej oczyszczalni w centrum Józefowa.

Ja tych ludzi rozumiem - zaufali tobie, a ty tego zaufania nadużyłeś. Mijasz się z prawdą w prawie każdym zdaniu.

W tym wile osób z Józefowa, ze szkoły Sternik, Może część z nich jest zameldowana gdzie indziej, ale mieszkają w Józefowie

Przynajmniej wiadomo, kogo wkręcałeś w swoje podpisy. Jeszcze raz powtórzę: nadużyłeś zaufania tych osób. Teraz jest tam nieszczelna przepompownia a będzie hermetyczna oczyszczalnia.

Nie zapominaj o tym że wypromowaliśmy Józefów i Świder,

Jakie były realnie przychody z tej promocji? O ile wzrosły wpływy miasta?

To raczej ty się chciałeś wypromować z Rupniewskim, by startować w obecnych wyborach.

Ciągle nie odpowiedziałeś na moje pytanie dotyczące globalnego ocieplenia (to w kontekście tego, jak dbasz o przyszłe pokolenia). Tak, jak myślałem: rzucać oskarżenia i insynuacje a potem uciekasz i udajesz, że to nie ty. Tak samo robisz z oczyszczalnią - uwalić Józefowi inwestycję, uciec do powiatu, tam się wypromować, potem (za rok) do Sejmu i Józefów niech się buja ze swoimi problemami. Co cię to obchodzi .....

• demarkiz0 Re: Oczyszczalnia - Otwock i otwoccy lobbyści prz 18.11.14, 19:43

> Droga Koleżanko!
              > Odpowiadałem Ci o globalnym Ociepleniu- to jest jedna ze składowych, przez któr
              > ą płacimy większe rachunki za energię.
              > Przyjdzie czas po wyborach na spokojnie, aby wypunktować za kłamstwa w sprawie
              > oczyszczalni.

To ma być odpowiedź na pytanie józefów512.?
            • guniasz Re: Oczyszczalnia - Otwock i otwoccy lobbyści prz 18.11.14, 19:51
              Jeżeli to ma być odpowiedź na moje pytania, to chyba jest Pan jeszcze bardzo zmęczony kampanią i nie ogarnia Pan wątków.
              O globalnym ociepleniu nie napisałam ani słowa....
              No chyba, że to odpowiedź na inne pytania. Jeżeli tak, to przepraszam i czekam coraz mniej cierpliwie...

> Droga Koleżanko!
              > Odpowiadałem Ci o globalnym Ociepleniu- to jest jedna ze składowych, przez któr
              > ą płacimy większe rachunki za energię.
              > Przyjdzie czas po wyborach na spokojnie, aby wypunktować za kłamstwa w sprawie
              > oczyszczalni.
              • demarkiz0 Re: Oczyszczalnia - Otwock i otwoccy lobbyści prz 18.11.14, 20:02
                guniasz napisała:

> Jeżeli to ma być odpowiedź na moje pytania, to chyba jest Pan jeszcze bardzo zm
                > ęczony kampanią i nie ogarnia Pan wątków.
                > O globalnym ociepleniz bzdety sprawdź podktóry post jestem podpiętyu nie napisałam ani słowa....
                > No chyba, że to odpowiedź na inne pytania. Jeżeli tak, to przepraszam i czekam
                > coraz mniej cierpliwie...
                >

> korwin-debala napisał(a):
                >
                > > Droga Koleżanko!
                > > Odpowiadałem Ci o globalnym Ociepleniu- to jest jedna ze składowych, prze
                > z któr
                > > ą płacimy większe rachunki za energię.
                > > Przyjdzie czas po wyborach na spokojnie, aby wypunktować za kłamstwa w s
                > prawie
                > > oczyszczalni.

guniasz ogarnij się , zanim napiszesz bzdety, sprawdź pod jaki post jestem podpięty.
                Pozdrawiam.
            • jozefow512 Re: Oczyszczalnia - Otwock i otwoccy lobbyści prz 18.11.14, 20:26

> Droga Koleżanko!

Widzę, że już nie ogarniasz.

Odpowiadałem Ci o globalnym Ociepleniu- to jest jedna ze składowych, przez którą płacimy większe rachunki za energię.

Widzę, że w ogóle nie ogarniasz tematu, tylko powtarzasz frazesy z gazetek partyjnych.

Ja cię pytam o globalne ocieplenie. W globalnym ociepleniu nie ma "rachunków za energię". Tak samo jak nie ma rachunków za energię w mechanice kwantowej, termodynamice, zasadzie zachowania energii (mimo zbieżności nazw).

Tak więc zadam pytanie jeszcze raz: tak bardzo dbasz o dzieci wszystkich i o przyszłość, to co masz do powiedzenia w temacie globalnego ocieplenia?

Chyba jednak nie wiesz, co to jest globalne ocieplenie. Jesteś tylko przepełniony partyjnymi wytycznymi i ideologią. Uciekasz przed tematem, bo kompletnie nic o nim nie wiesz, ale masz jasno wyrobione zdanie na ten temat.
        • guniasz Re: Oczyszczalnia - Otwock i otwoccy lobbyści prz 18.11.14, 18:02
          Skoro pisze Pan o szacunku.... W wątku "3000 protestów..." zadałam Panu kilka pytań ale nie widzę odpowiedzi.
          Dla przypomnienia:
          "A ja ma pytanie gdzie Pan była kiedy oczyszczalnia była na etapie projektowania? Dlaczego teraz, kiedy jest pozwolenie na budowę i podpisana umowa na dotację, tak gwałtownie Pan protestuje? Ile będzie kosztować to przeciąganie rozpoczęcia budowy i kto za to zapłaci? I ponawiam pytanie z innych postów o nową lokalizację. Proszę o KONKRETNĄ odpowiedź. Rozumiem, że skoro dążycie Państwo do zmiany miejsca a nie do zaniechania budowy, to macie KONKRETNĄ propozycję. "

"szanuj ludzi", że zacytuję...
          • korwin-debala Re: Oczyszczalnia - Otwock i otwoccy lobbyści prz 18.11.14, 20:27
            Byłem od początku, staraliśmy się zostać strona postępowania na wielu etapach, skutecznie nas odrzucano. Udało nam się w końcu złożyć skuteczne odwołanie od pozwolenia na budowę. Na etapie analizy odkryłem, że Stanisław Kruszewski nielegalnie prowadzi śmietnik PSZOK, miasto Józefów gromadzi śmieci, latem tez się tym nikt specjalnie nie interesował, dlatego nie ufam tej inwestycji oczyszczalni ścieków. Kruszewskiego za 2 tygodnie może już nie być, może go nie być za 4 lata, a problem w tym miejscu pozostanie!
            A ja zadam Ci pytanie, a ile kosztuje wybudowanie rzeki, wiesz? Jeszcze jedno jak ma być tak pięknie to, czemu Kruszewski naraża mnie na koszty przez tyle lat, jakby nie dostał 13 mln, to powinien tez wybudować oczyszczalnię? Podobno ma być taniej... Co do nowej lokalizacji to chyba problem inicjatorów budowy, my mówimy o 2 wyjściach z sytuacji, już o tym pisałem.
            • jozefow512 Re: Oczyszczalnia - Otwock i otwoccy lobbyści prz 18.11.14, 20:48

Udało nam się w końcu złożyć skuteczne odwołanie od pozwolenia na budowę.

Nie udało się wam. Odwoływaliście się gdziekolwiek tylko mogliście i wszyscy potwierdzali, że oczyszczalnia jest OK.

Poniżej lista
              1. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Warszawie
              2. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
              3. Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska
              4. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska W Warszawie
              5. Minister Środowiska
              6. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie
              7. Starostwo Powiatowe (w tym Wydział Ochrony Środowiska)
              8. Najwyższa Izba Kontroli
              9. Prokuratura Okręgowa
              10. Prezydent Bronisław Komorowski
              11. Europoseł Janusz Korwin-Mikke

Złożyliście skutecznie odwołanie (z Rupniewskim), a to czy będzie skuteczne to zobaczymy. Na dzisiaj wygląda to tak, że przedłużyliście tylko proces inwestycyjny. Wiesz o tym, że przez wybory złożenie tego odwołania przeciągnie proces decyzyjny (przedłużą się terminy).

Gdyby odwołanie było skuteczne to nie organizowałbyś dzisiaj tych wszystkich akcji bo byłoby po sprawie.

A ja zadam Ci pytanie, a ile kosztuje wybudowanie rzeki, wiesz?

Ile by nie kosztowało, to nie trzeba będzie tego robić, ponieważ przy 23 poprzednich oczyszczalniach nie trzeba było budować rzeki od nowa, to i teraz nie trzeba będzie jej budować.

Co do nowej lokalizacji to chyba problem inicjatorów budowy, my mówimy o 2 wyjściach z sytuacji, już o tym pisałem.

Ciągle piszesz, o czym to tutaj nie napisałeś.

Pisałeś o innej lokalizacji - ale nie chcesz jej podać. Twierdzisz, że to nie wasz (Otwocka) problem tylko nasz (Józefowa).

Były rozważane różne lokalizacje. Tutaj informacja o innych lokalizacjach i powodach wyboru.
            • guniasz Re: Oczyszczalnia - Otwock i otwoccy lobbyści prz 18.11.14, 20:50
              A miałam nadzieję ...
              Pytanie o koszt wybudowania rzeki to demagogia, niestety jak większość Twojej odpowiedzi sad
              Zresztą utwierdziłeś mnie nią w przekonaniu, że zależy Ci tylko i wyłącznie na utrąceniu tego projektu.
              Przed wyborami, kiedy okazało się, że na forum jest wielu zwolenników budowy oczyszczalni a Ty walczyłeś o głosy, pisałeś nie o zaniechaniu budowy ale o nowej lokalizacji a teraz piszesz, że to problem inicjatorów budowy.
              Oj dobrze, że w internecie nic nie ginie.

• m_miko23 Re: Oczyszczalnia - Otwock i otwoccy lobbyści prz 18.11.14, 15:26
      W ostatnich wyborach, na przeciwników budowy józefowskiej oczyszczalni (p.Rupniewski p.Kożlak) zagłosowało 3398 mieszkańców Józefowa co stanowi ok.41% ogółu głosujących. Na zwolenników budowy oczyszczalni (p.Kruszewski p.Więckowska) zagłosowało 4846 co stanowi ok.59% ogółu głosujących.Dla mnie jest to swoiste referendum pokazujące czego chcą MIESZKAŃCY Józefowa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka