Dodaj do ulubionych

Remont torów i tunel w Międzylesiu

24.02.15, 09:36
warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,17474880,Caly_rok_remontow_na_kolei__Sprawdz__gdzie_rozkopia.html
Z Otwocka

Od czerwca spore perturbacje na tej trasie wywoła budowa tunelu drogowego przy stacji w Międzylesiu, który połączy ul. Żegańską i Zwoleńską. W tym miejscu przez kilka miesięcy ruch ma się odbywać raz po jednym, raz po drugim torze. Równocześnie kolejarze chcą wykorzystać te utrudnienia i wyremontować jeden z torów na odcinku między Falenicą i Wawrem. Te prace mają potrwać około trzech miesięcy. Na linii otwockiej w tym czasie będzie kursować znacznie mniej pociągów SKM i Kolei Mazowieckich. ZTM wstępnie planuje puszczenie wzdłuż torów dodatkowych autobusów.
Obserwuj wątek
  • tomjani Re: Remont torów i tunel w Międzylesiu 24.02.15, 10:16
   Zarasz zaraz, zdaje się że jeden z torów (od Wawra w kierunku Falenicy) to już wyremontowali? Szkoda tylko że panujące w pekapie dziadostwo nie pozwoliło za jednym zamachem wyremontować toru z Falenicy do Otwocka, przy wykorzystaniu stacji Falenica w roli mijanki dla krzyżowania pociągów. Jednotor między Falenicą i Otwockiem nie wpłynąłby na ograniczenie częstotliwości kursowania, bo ta i tak byłaby limitowana jednotorem Wawer - Falenica. Gdyby prace były prowadzone równocześnie na całej trasie Wawer - Otwock - to utrudnienia trwałyby tylko 2 lata (każdy z torów remontowano by przez rok) a tak (w razie gdyby zdecydowano się na remont szlaku Falenica - Otwock) potrwają co najmniej 4 lata a najpwewniej więcej, gdyż prawdopodobne jest że tym razem nie zdążą zrobić całego toru z Falenicy do Wawra, bowiem remont będzie możliwy tylko przez połowę czasu w którym będzie rermontowany tunel: przez drugą połowe trzeba będzie zamknąć dopiero co wyremontowany tor Wawer-Falenica i jeździć starym.
   --
   Bufet sam się wyżywi!
   Tomek Janiszewski
  • sapl Re: Remont torów i tunel w Międzylesiu 24.02.15, 13:02
   Jaka koordynacja? Wczoraj w TVP Warszawa była dyskusja z udziałem specjalistów ds. transportu drogowego i kolejowego oraz wiceprezydenta Warszawy Jóźwiaka i kogoś z PKP PLK. W trakcie dyskusji wiceprezydent Warszawy powiedział, że miasto razem z kolejarzami skoordynuje planowane remonty i inwestycje, aby w sytuacji po zamknięciu mostu Łazienkowskiego nie spowodować paraliżu komunikacyjnego. I co z tych zapewnień? Odpowiedź: nic! Jeżeli prace przy budowie tunelu potrwają kilkanaście miesięcy (zakładam, że sformułowanie kilka to żart w polskich warunkach) i do tego dodać remont torowiska, to mamy kompletny paraliż linii otwockiej. Nie wiem zatem jak po rozpoczęciu budowy tego tunelu i remontu torowiska będzie można wydostać się z Józefowa do Warszawy do pracy, czy na studia? Autobusy komunikacji prywatnej (miejskich nie mamy) będą stać w kilkometrowych korkach. SKM lub KM będzie kursować co półgodziny tak jak było to już pod czas remontu rok temu. A jak przy budowie tunelu obsunie się ziemia i zawali się podkład pod oboma torowiskami, to co wtedy? Najwidoczniej PKP chce rozpocząć budowę, aby wydać środki z UE, ale czy w tak wyjątkowych okolicznościach nie powinni przesunąć w czasie tej inwestycji do czasu uruchomienia nowej przeprawy i sfinansować ją z innych funduszy, a w to miejsce wykonać inne inwestycje.
   • jozefow512 Re: Remont torów i tunel w Międzylesiu 24.02.15, 17:52
    najnormalniejszy napisał:

    > Dobrze, że jeden z torów a nie jedną z szyn.
    > Znając PKP mogliby zamknąć linię na pół roku i wymienić wyłącznie np. szynę wsc
    > hodnią, bo nie było pieniędzy w budżecie na ten rok na szyną zachodnią wink

    W budżecie nie mają, ale za to mają w planach dopiero na przyszły rok (więc nie zrobią, choćby mogli).

    A plany PKP PLK są takie, że najlepiej zablokować cały ruch kolejowy, bo pasażer to tylko utrapienie dla PKP PLK. Najlepiej, żeby pociągi jeździły puste, wtedy PLK dostaje kasę, tory i dworce się nie zużywają a kasa płynie ..... smile
    • feelek Re: Remont torów i tunel w Międzylesiu 24.02.15, 18:29
     no ładnie :
     zapominacie dodac, ze w 2016 zaczną sie prace przy budowie S2, jej przejscie przez Patriotow- nie obejdzie sie bez utrudnien i komplikacji
     A i jeszcze remont tunelu srednicowego - wtedy pociagi z Otwocka do Zachodniej beda jezdzily przez Warszawe Gdanska
     to ww. to minusy
     plusem bedzie uruchomienie 2 linii metra
     A tak w ogole to remonty planuje i prowadzi ktos z Ksiezyca? To tacy sami ktosie jak my, tez stojacy w korkach,
     w odroznieniu od ww. piszacych mam wiecej optymizmu, ze nie bedzie az tak zle.
     Vide - wylaczenie Mostu lazienkowskiego i spodziewany armagedon, ktory nie nastapil (sorry za forme literowkowa wypowiedzi)
     • jozefow512 Re: Remont torów i tunel w Międzylesiu 24.02.15, 21:44
      feelek napisał:

      > A i jeszcze remont tunelu srednicowego - wtedy pociagi z Otwocka do Zachodniej
      > beda jezdzily przez Warszawe Gdanska

      Remont tunelu średnicowego dotyczy lini dalekobieżnej. Linia podmiejska była już remontowana.

      Przez Gdański będą jeździły pociągi dalekobieżne oraz część pociągów jeżdżących z kierunku zachodniego. PLK chce najpierw wyremontować linię na Gdański, dobudować/rozbudować tory, aby dało się przejeżdżać z kierunku zachodniego bezproblemowo przez Gdański.
      Pociągi podmiejskie będą jeździły przez Śródmieście.

      Remont warszawskiego węzła będzie trwał kilka lat (2018-22 (?)).
    • obywatel25 Re: Remont torów i tunel w Międzylesiu 25.02.15, 10:22
     ha,ha,ha, mógłbym rzec zdrobniale i sympatycznie,,Feluś smile"taki mamy klimat forumowysmileJózkowy i sami w to wdeplismysmile. Wiem jesteś uczulony na gramatykę i ortografię, a może chcesz mi dołożyć ale nie sądzęsmile Winno być napisane ,, w Wiedniu"smile A góral ,,pedał tak"smile, że są 3prowdy, prowda, scyro prowda i g....prowda, należałoby spytać o to np.P.Bralczyka. A może prostemy równoległemy jak pedała pewna Pani nauczycielka w szkole podstawowej i uczniowie ją polubilismile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka