Dodaj do ulubionych

Uwaga na przestępców!

05.08.16, 12:43
W tym wątku proponuję poruszać temat przestępstw w naszej okolicy. Może uda się pomóc ofiarom, policji i złapać przestępców. Na początek:

warszawa.naszemiasto.pl/artykul/zasnal-tylko-na-chwile-w-pociagu-skradziono-mu-pompe,3819310,art,t,id,tm.html
"Zdarzenie miało miejsce w niedzielę 31 lipca 2016. Pan Adrian przemierzał trasę Warszawa - Otwock. Na chwilę zasnął, a kiedy ocknął się, to szybko zorientował się, że brakuje mu pompy insulinowej. Złodziej doskonale wiedział co zabiera, ponieważ przeciął wężyk, przez który płynie insulina i zabrał urządzenie.

Sprawa została oczywiście zgłoszona na policję, gdzie pan Adrian zostawił numery seryjne urządzenia. Później poszkodowany udał się do lekarza, który po wysłuchaniu jego historii, przepisał mu zastrzyki. Trzeba je przyjmować przed każdym posiłkiem.

Zobacz też: Weszli do bloku na Woli i ukradli trzy rowery. Nagrał ich monitoring. Znasz te osoby? [WIDEO]

- Została mi skradziona pompa insulinowa o wartości ok 10-12 tys złotych. Jest mi ona niezbędna do codziennego funkcjonowania. Dla złodzieja i kogokolwiek innego nie ma ona żadnej wartości. Nie da się jej sprzedać z racji tej, że jest przypisana do jednego użytkownika, numery urządzenia zostały podane do informacji producenta, co uniemożliwia jego dalsze użytkowanie. Proszę o pomoc gdyby ktoś wiedział cokolwiek na jej temat - apeluje pan Adrian na Facebooku.

Osoby, które mają jakiekolwiek informacje o skradzionej pompie, proszone są o kontakt z komisariatem policji Warszawa-Wawer pod nr telefonu 22 603 23 01. "

Moim zdaniem to szczególne draństwo i bezczelność.
Obserwuj wątek
    • owjozef Re: Uwaga na przestępców! 15.08.16, 17:55
      iotwock.info/artykul/rozpoznajesz-to-daj-znac-otwockiej-policji/57311

Otwoccy policjanci proszą pomoc w identyfikacji mężczyzny na zdjęciu. Jest to sprawca napadu rabunkowego w pociągu SKM na linii Otwock-Warszawa.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku prowadzą postępowanie w sprawie napadu rabunkowego z użyciem noża w pociągu SKM. Kamery monitoringu zarejestrowały zarówno moment napadu, jak i wizerunek sprawcy tego przestępstwa. Mężczyzna grożąc nożem zerwał kobiecie złoty łańcuszek z szyi.

Każdy, kto rozpoznaje mężczyznę widocznego na zdjęciach, proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantem prowadzącym tę sprawę, asp. szt. Marcinem Krzemińskim, w siedzibie jednostki przy ul. Pułaskiego 7A w Otwocku lub pod nr tel. 22 60 41 314 lub 22 60 41 316.
    • owjozef Re: Uwaga na przestępców! 17.08.16, 18:19
      Usiłował zgwałcić 17-latkę. Policja publikuje portret pamięciowy 16 czerwca, około godz. 7.30 na terenie leśnym w pobliżu Olszynki Grochowskiej, mężczyzna usiłował zgwałcić 17-latkę. Policja opublikowała portert pamięciowy przestępcy i prosi o info

wawalove.pl/Usilowal-zgwalcic-17-latke-Policja-publikuje-portret-pamieciowy-a23680
    • owjozef Re: Uwaga na przestępców! 23.08.16, 15:26
      warszawa.tvp.pl/26643681/nieudany-skok-na-bankomat-w-wawrze

Nieznani sprawcy przy użyciu środków pirotechnicznych dostali się do kasetki z pieniędzmi. Uciekając od strony Patriotów wpadli w poślizg i dachowali na Przewodowej. Policjanci szukają sprawców, którzy wydostali się z Peugeota. W pobliżu znaleziono kasetkę z gotówką, którą sprawcy zgubili uciekając. Zabezpieczono ich odciski palców. Zatrzymanie bankomatowych złodziei jest zdaniem policjantów kwestią czasu.
    • owjozef Re: Uwaga na przestępców! 30.08.16, 17:56
      Złodzieje schwytani kwadrans po włamaniu

Po powrocie z pracy mieszkanka Falenicy zastała w domu trójkę intruzów. Policja interweniowała wyjątkowo szybko.
      REKLAMA

Gdy jedna z mieszkanek Falenicy wróciła w piątkowe popołudnie do domu, nakryła na miejscu dwóch mężczyzn i kobietę, okradającą mieszkanie. Na szczęście złodzieje nie byli agresywni i woleli uciec przez balkon ze skradzionymi z półek drobiazgami, niż skonfrontować się z ofiarą. Kobieta natychmiast zadzwoniła na policję i zgłosiła włamanie z kradzieżą.

48-letnia Ewa B., 55-letni Wojciech S. i 35-letni Robert K. odpowiedzą za kradzież z włamaniem. Grozi im po pięć lat więzienia.
      • owjozef Re: Uwaga na przestępców! 25.09.16, 01:09
        Miał obnażać się przed dziećmi. 34-latek z pięcioma zarzutami

34-letni mężczyzna został zatrzymany 4 września w Grodzisku Mazowieckim. Do incydentów z dziećmi miało dochodzić na terenie Brwinowa, Milanówka, jak i samego Grodziska.

- Sprawę prowadzi pruszkowska komenda, bo z Brwinowa wpłynęło zawiadomienie - powiedziała nam Marzena Dąbrowska z KPP w Pruszkowie. - Mężczyzna był poszukiwany jako podejrzewany o obnażania się przed małoletnimi. Wczoraj został doprowadzony do prokuratury i tam usłyszał pięć zarzutów dotyczących nakłaniania małoletnich do innych czynności seksualnych - dodaje.

W środę sąd zdecyduje, czy zatrzymany spędzi kolejne miesiące w areszcie. - Grozi mu do 12 lat więzienia - podała Dąbrowska.

O sprawie zrobiło się głośno kilka dni temu za sprawą mieszkańców jednego z osiedla w Brwinowie. Alarmowali o mężczyźnie w stroju kolarskim obnażającego się przed dziećmi. Potem miał być widziany przy placach zabaw na terenie Milanówka i Grodziska Mazowieckiego. Zdjęcia z monitoringu trafiły do mediów społecznościowych, co mogło pomóc w zatrzymaniu podaejrzanego.
    • owjozef Re: Uwaga na przestępców! 02.09.16, 18:32
      Wpuściłem do domu oprawców | LINIA OTWOCKA

Byli bezwzględni i doskonale przygotowani. Bandyci w biały dzień zaatakowali biznesmena w jego domu. Zakuli go w kajdanki, dręczyli i tłukli bez opamiętania. – Myślałem, że nie przeżyję tego koszmaru, że mnie zabiją – mówi roztrzęsiony Dariusz W., który na własnej skórze przekonał się, do czego zdolni są przestępcy.

To był zwyczajny poranek. W czwartek, 25 sierpnia Dariusz W., biznesmen z Józefowa, i jego partnerka zajmowali się codziennymi sprawami. Około godz. 8 kobieta wyszła z domu na zakupy. – Nie śpieszyłem się, bo miałem zająć się swoimi interesami dopiero przed południem – tłumaczy 58-letni Dariusz W., który prowadzi m.in. kantor. Przedsiębiorca z Józefowa nie wiedział, że od dawna każdy jego krok śledzą gangsterzy.

Tuż po godz. 8 rozległo się nerwowe pukanie do drzwi.

– W progu stało dwóch dobrze zbudowanych mężczyzn. Przedstawili się jako policjanci. Rzekomo byli tajniakami, dlatego nie mieli na sobie mundurów. Pokazali mi legitymację i zaczęli enigmatycznie tłumaczyć coś o jakimś zgłoszeniu, ale nic z tego nie rozumiałem. To wzbudziło moje wątpliwości – wspomina biznesmen. – Wtedy jeden z nich poprosił mnie o dowód osobisty. Kiedy odwróciłem się, żeby po niego pójść, bandzior rzucił się na mnie i ścisnął za gardło tak mocno, że na kilka chwil straciłem przytomność – mówi z trwogą Dariusz W.

Zakleili oczy taśmą, mówili szeptem
      Mężczyzna ocknął się na podłodze w salonie. Był skuty kajdankami.

– Jeden z bandziorów wymachiwał dużym czarnym nożem. Sparaliżował mnie strach, myślałem, że nie przeżyję tego, że mnie zabiją – mówi roztrzęsiony biznesmen. Wtedy dotarło do niego, że został napadnięty przez przestępców przebranych za funkcjonariuszy policji.

Bandyci zaciągnęli Dariusza W. do łazienki.

– Zakleili taśmą oczy, usta, nawet dłonie. Skrępowali mnie linkami tak mocno, że zupełnie nie mogłem się ruszyć. Byli bezwzględni, bili mnie, kopali po całym ciele, skakali po głowie, uszkodzili mi kilka zębów – tłumaczy napadnięty mężczyzna. – Byłem zdezorientowany. Nie wiedziałem, co się za chwilę stanie, ale najgorsze było to, że zupełnie nie mogłem się bronić – dodaje Dariusz W.

To byli zawodowcy
      Biznesmen podkreśla, że bandyci przygotowali się do napadu, że zachowywali się jak zawodowcy.

– Mówili do siebie szeptem, nosili rękawiczki. Czasami nerwowo z kimś rozmawiali jakby przez telefon. Natomiast do mnie prawie się nie odzywali. Nie domagali się kosztowności, pieniędzy czy wartościowych przedmiotów, ale bez wątpienia czegoś szukali w domu – zapewnia przedsiębiorca.

Mężczyzna dopiero po kilku chwilach zorientował się, że przestępcy szukają kluczy do kantoru.

– Pewnie myśleli, że znajdą tam grubą kasę, że się wzbogacą. Jednak dopiero od niedawna prowadzę kantor i nie jest to dochodowy interes
      – zapewnia biznesmen z Józefowa. – Nie wiem, jakby to wszystko się skończyło, gdyby nie moja partnerka, która wróciła do domu znacznie wcześniej, niż planowała. Ona często reaguje emocjonalnie. Tym razem jej wybuchowość uratowała mi życie. Kiedy nie mogła otworzyć drzwi, zaczęła szarpać za klamkę i krzyczeć, żebym się nie wygłupiał i otworzył, bo ona nie ma czasu na takie żarty. Narobiła tyle rabanu, że to spłoszyło bandziorów. Ukradli tylko klucze do kantoru, nawet te zapasowe i rzucili się do ucieczki. Pobiegli do drzwi, ale w popłochu nie mogli ich otworzyć, więc uciekli przez okno – wspomina Dariusz W.
      Policja zabezpieczyła w pomieszczeniach mnóstwo śladów m.in. na oknie, którym uciekli bandyci

Policja zabezpieczyła w pomieszczeniach mnóstwo śladów m.in. na oknie, którym uciekli bandyci

Policjanci uwolnili biznesmena
      Kobieta dostrzegła biegnącego mężczyznę w bluzie z kapturem i napisem „policja”. Jeszcze wtedy nie przypuszczała, że ocaliła życie ukochanemu. Dopiero kiedy bandyci odjechali samochodem z piskiem opon, zorientowała się, że stało się coś złego, i powiadomiła o wszystkim policję. – Mój koszmar trwał kilkanaście minut, ale wydawało mi się, że była to wieczność – mówi z drżącym głosem Dariusz W.

Biznesmen był tak mocno związany, że dopiero funkcjonariusze uwolnili go z linek i kajdanek. – Zgłoszenie o brutalnym zdarzeniu mającym miejsce w jednym z domów na terenie gminy Józefów otrzymaliśmy w czwartek po godz. 8 – potwierdza asp. sztab. Sylwia Durlik z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Na miejsce wezwano również karetkę pogotowia. – Mężczyzna wymagał pomocy medycznej, ale nie trafił do szpitala, bo uznał, że sam zadba o swoje zdrowie – tłumaczą ratownicy.
      Śledczy zabezpieczyli mnóstwo śladów i teraz sprawdzają każdy trop w tej sprawie. Postępowanie prowadzone jest pod kątem rozboju. W chwili zamknięcia numeru „LO” policjanci poszukiwali sprawców, którym za brutalny rozbój grozi nawet 12 lat więzienia.

* Imię przedsiębiorcy zostało zmienione
    • owjozef Re: Uwaga na przestępców! 04.09.16, 17:42
      Szczęście w nieszczęściu okradzionej otwocczanki Otwock | iOtwock.info

21-latek z Otwocka ukradł w nocy kobiecie skuter z jej posesji. Na szczęście dla właścicielki, tak go schował, że następnego dnia kilka godzin po zgłoszeniu policja miała go z powrotem, a złodziej trafił do celi.

Jak informuje KPP Otwock, 64-letnia mieszkanka miasta złożyła zawiadomienie o kradzieży skutera piaggio wartości około 2800 złotych. Zostawiła go wieczorem na jej posesji,a rano go nie było.
      Kilka godzin po zdarzeniu patrolowcy, przeprowadzając interwencję w innej części miasta, zwrócili uwagę na skuter zaparkowany na jednym z podwórek. Po dokładnym sprawdzeniu, okazał się, że jest to piaggio należące do 64-latki. Właściciele posesji wyjaśnili, że jednoślad przyprowadził do nich znajomy, twierdząc, że jego motor właśnie się zepsuł i do czasu naprawienia skutera, chciałby u nich „bezpiecznie” zaparkować.

Kryminalni szybko potwierdzili tożsamość „znajomego”. Mężczyzna był doskonale znany policjantom, w przeszłości był karany za podobne przestępstwa. 21-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Dochodzeniowcy przedstawili mu już zarzut kradzieży cudzego mienia w warunkach recydywy. Mężczyzna przyznał się do winy. Prokurator zastosował wobec mieszkańca Otwocka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Skradziony skuter wrócił do właścicielki.

Przestępstwo kradzieży mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, ale działając w warunkach recydywy, sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.
    • owjozef Re: Uwaga na przestępców! 25.09.16, 01:33
      jozefow.pl/page/index.php?id=1515&str=14

Po pościgu ulicą Świderską zatrzymano dwóch sprawców kradzieży torebki z
      portfelem i dokumentami. Mieszkańcy Warszawy okradli właścicielkę salonu
      kosmetyczno-fryzjerskiego na ul. Kard. Wyszyńskiego.
    • owjozef Re: Uwaga na przestępców! 25.09.16, 01:35
      iotwock.info/artykul/siedmiolatek-ze-sprawa-za-demoralizacje/59488

Siedmioletni chłopiec z Józefowa okazał się sprawcą kradzieży telefonu
      komórkowego mężczyzny wpoczywającego nad Świdrem. Według policji grozić mu może
      teraz sprawa o demoralizację przed otwockim Sądem dla nieletnich.
    • owjozef Re: Uwaga na przestępców! 25.09.16, 01:39
      warszawa.naszemiasto.pl/artykul/ten-lek-zamieniono-z-psychotropami-sprawdz-czy-masz-go-w,3848972,artgal,t,id,tm.html

Uwaga! Główny Inspektorat Farmaceutyczny ostrzega i prosi o zwrot do aptek trzech serii leku kardiologicznego Atram. Możliwe bowiem, że został on zamieniony opakowaniami z lekiem psychotropowym.
    • owjozef Re: Uwaga na przestępców! 25.09.16, 04:20
      iotwock.info/artykul/zlodziej-sklepowy-zatrzymany/60100

35-letni mieszkaniec Otwocka wynosił po cichu z jednego ze sklepów drobne
      artykuły spożywcze, licząc zapewne, że nikt nie zauważy zniknięcia tych
      produktów. Jednak jego wielokrotne kursy "po towar" zostały zarejestrowane przez
      kamery monitoringu.
    • owjozef Re: Uwaga na przestępców! 25.09.16, 04:23
      iotwock.info/artykul/sprzedawal-kradzione-wozki-z-karczewa/60190

Policjanci z Karczewa odzyskali kolejną część skradzionego w 2013 r mienia. 44 wózki dziecięce pochodzące z Karczewa znaleziono u 47-letniego mieszkańca Radomia, który usłyszał zarzut paserstwa.
    • owjozef Re: Uwaga na przestępców! 25.09.16, 05:05
      tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,skanowal-karty-w-warszawskich-bankomatach-wyplaty-byly-w-usa,211940.html

Skanował karty w warszawskich bankomatach. Wypłaty były w USA"Montował w bankomatach urządzenia służące do sczytywania danych z pasków magnetycznych oraz numerów PIN" – stołeczna policja..
    • owjozef Re: Uwaga na przestępców! 25.09.16, 05:15
      iotwock.info/artykul/pijany-droznik-z-celestynowa-oskarzony/60930

Jak informuje KPP Otwock, w miniony weekend mieszkańcy Świdra powiadomili policję, że dróżnik na przejeździe kolejowym „dziwnie się zachowuje”. Świadkowie twierdzili, że po przejeździe pociągu przez kilkanaście minut nie otwierał szlabanu. Jak się wkrótce okazało dróżnik był porządnie pijany.
    • owjozef Re: Uwaga na przestępców! 25.09.16, 05:32
      iotwock.info/artykul/seryjny-zlodziej-pojazdow-w-areszcie/72310

Młody, zaledwie 21-letni mieszkaniec Otwocka okazał się wielokrotnym sprawcą
      włamań i okradania pojazdów. Ponieważ kilka przestępstw popełnił w warunkach
      recydywy, po zatrzymaniu zastosowano wobec niego tymczasowy areszt.
    • owjozef Re: Uwaga na przestępców! 27.09.16, 07:20
      iotwock.info/artykul/pomoz-zidentyfikowac-zlodzieja-roweru/78379

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku prowadzą postępowanie w
      sprawie kradzieży roweru. Do zdarzenia doszło w dniu 20 sierpnia 2016 roku około
      godz. 04:36 w wagonie SKM linii S1. Kamery monitoringu zarejestrowały zarówno
      moment kradzieży, jak i wizerunek sprawcy tego przestępstwa
    • feelek Re: Uwaga na przestępców! 27.09.16, 09:37
      mamy tu wątek prawdziwie:
      "Józefowska Kronika Kryminalna"

czyta się to z zapartym tchem ( historia napadniętego przez " policjantów ")

mógłby tu wisieć zawsze ten wątek z czerwonym guziczkiem, taki wątek niespadający, ale to dla pp. Admiństwa kłopot jakiś nie do przeskoczenia
    • owjozef Re: Uwaga na przestępców! 27.09.16, 11:39
      Nagi zboczeniec grasuje po ulicach i zaczepia kobiety. Poszukuje go policja - WawaLove

Mieszkanki podwarszawskich miejscowości ostrzegają przed nagim, zaczepiającym kobiety mężczyzną. Widziany był w Grodzisku Mazowieckim, Milanówku, Żółwinie, a ostatnio również w Brwinowie. Zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło do Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Jak wynika z relacji kobiet, niebezpieczny mężczyzna jest niski (ma ok. 160 centymetrów wzrostu), w średnim wieku i porusza się granatowym samochodem. Najczęściej wybiera opustoszałe miejsca, gdzie zaczepia bezbronne kobiety.

Widziany był w Grodzisku Mazowieckim, Milanówku, Żółwinie, a ostatnio również w Brwinowie. Na portalach społecznościowych mieszkanki podwarszawskich miejscowości ostrzegają się nawzajem przed mężczyzną. "Może pojawić się w miejscu, w którym matka lub niania chce pójść na spokojny spacer z dzieckiem. Uważajcie!" - pisze jedna z kobiet...
    • owjozef Re: Uwaga na przestępców! 28.09.16, 12:45
      Czy to twoja zguba? | LINIA OTWOCKA

Rower górski marki Wheeler został skradziony 25 kwietnia na terenie Józefowa. Funkcjonariusze znaleźli go przypadkiem, prowadząc śledztwo w innej sprawie. Zielono-pomarańczowy rower odnaleźli podczas przeszukiwania pomieszczeń u jednego z mieszkańców Józefowa.

– Rower prawdopodobnie został ponownie pomalowany, bo pod warstwą zielonej farby jest widoczny kolor granatowy lub niebieski – tłumaczy asp. sztab. Sylwia Durlik z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Funkcjonariusze poszukują właściciela pojazdu. Rower można odebrać z komendy przy ul. Pułaskiego 7a w Otwocku. Szczegółowych informacji udziela prowadzący sprawę asp. Krzysztof Sobkow (tel. 22 604 12 20).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka