Dodaj do ulubionych

Tablica z uśmiechem :)

23.02.18, 19:11
Widzieliście?
Zawieszono tablice informujące o przekroczeniu (bądź nie) prędkości. Na Piłsudskiego przy wyjeździe z Józefowa w stronę Falenicy. A druga podobno po z drugiej strony - w drodze do Otwocka.
Niektórzy już marudzą, że po co to, nic nie daje, niepotrzebny wydatek itp.
A mnie się podoba.
Uśmiechała się do mnie, a ja lubię uśmiechnięte twarze.
Wydaje mi się także, że auta zwalniały.
Edytor zaawansowany
  • jozefow512 23.02.18, 22:06
    Okazuje się, że miały być także w innych miejscach, ale urzędnicy Struzika się nie zgodzili. Tłumaczenie jest bzdurne.

linia.com.pl/2018/02/22/wolno-im-wolno/

"Niestety, nie udało się zainstalować urządzeń we wszystkich wytypowanych do tego miejscach. – Chodzi o drogi wojewódzkie w pobliżu stadionu Józefovii, w okolicy Szkoły Podstawowej nr 3 (dawne gimnazjum) i na ul. Nadwiślańskiej. Mimo wysłania czterech pism Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich nie wyraził zgody na zamontowanie tam mierników – wyjaśnia urzędniczka.

Faktycznie, kilka miesięcy temu pytana o sprawę pomiaru prędkości rzecznik MZDW Monika Burdon tłumaczyła w rozmowie z „Linią”, że na drogach wojewódzkich nie jest stosowany pomiar prędkości za pomocą tego typu urządzeń. Wyjaśniała, że zgodnie z rozporządzeniem ministra kompleksowe pomiary odbywają się co kilka lat i dają pełny obraz tego, co się dzieje na tych drogach.

– Brak zgody Zarządu Dróg Wojewódzkich na instalację urządzeń do pomiaru prędkości jest dla nas niezrozumiały. Nie wiąże się to z żadnymi kosztami dla województwa. Zakupem i utrzymaniem urządzeń zajmuje się miasto, a znacząco wpływają one na poprawę poziomu bezpieczeństwa na drodze – mówi wiceburmistrz Marek Banaszek. Miasto nie planuje instalowania kolejnych mierników w innych miejscach niż te, które już wskazało na drogach wojewódzkich. Koszt zakupu jednego urządzenia wynosi ok. 12 tys. zł."
  • feelek 24.02.18, 10:08
    ja nie zwalniam, a się uśmiecha
  • surmia 24.02.18, 10:27
    Właśnie o to chodzi smile
  • iprize 26.02.18, 10:53
    w tym kraju ludzie zdecydowanie zbyt mało się uśmiechają
  • feelek 26.02.18, 11:38
    iprize :
    "w tym kraju ludzie zdecydowanie zbyt mało się uśmiechają "

wyręczają ich tablice

ale to trzeba jechać 52 góra, przy 53 już marszczy brwi tablica
  • kug777 06.03.18, 21:11
    Jeszcze raz (ostatnio przed rokiem) alarmuję, że na Wiązowskiej, na odcinku do i ze stadionu jest śmiertelnie niebezpiecznie!
    I nie wolno się łudzić, ze tam są pasy dla pieszych.
    Przed rokiem pani "rzeczniczka" mi odpisała, ze "tam jest łuk i trzeba uważać".
    Jestem zwolennikiem rozwiązań radykalnych - np. blokowania tego przejścia, aż zainstalują tam światła albo chociaż "uśmiech".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.