Dodaj do ulubionych

aktualne opinie o szkole Podstawowej nr 1 w Józe

26.02.18, 11:01
Szanowni Rodzice,
za chwilę muszę zdecydować gdzie posłac dziecko do szkoły, rozważam rejon albo szkołe prywatną. Mój rejon to szkoła przy Mickiewicza. Ale czytam forum, słucham znajomych, którzy maja tam swoje pociechy i szczerze mówiąc, mam coraz wieksze wątpliwości. Ponoć kadra bardzo się zmieniła, łącznie z dyrekcja i już nie jest tak wspaniale jak wcześniej. Wiem, że Józefów zawsze trzymał poziom, ale czy tak jest nadal? Co możecie napisać o aktualnej sytuacji SP1? Będę wdzięczna za reakcję. Im więcej opinii, tym lepiej wyciągnać jakieś obiektywne wnioski.
Edytor zaawansowany
 • karolek.only 26.02.18, 13:55
  Po zmianie dyrektora szkoła bardzo straciła. Zaczęły się inne "aktywności" niestety z niekorzyścią dla dydaktyki. Odeszło wielu wspaniałych nauczycieli i wiem że od września odejdą następni. Jeżeli nic nie zrobi dyrekcja i organ prowadzący to poziom dydaktyki spadnie do najniższej w powiecie. Zresztą już teraz po półroczu można sprawdzić ranking w naszym mieście.
 • dan76 03.03.18, 00:22
  Trzymaj się od tej szkoly z daleka. Zmieniło się tam wiele niestety na minus.
 • sudmag 12.03.18, 22:49
  dan76 czy możesz coś więcej napisać na temat szkoły, skąd taka negatywna opinia? znasz nauczycieli? jakie masz doswiadczenia? Jestesmy nowymi mieszkańcami Józefowa i sp1 to nasz rejon, od września dzieci będą uczęszczać do zerówki i pierwszej klasy.
 • silver_re 05.03.18, 19:48
  Niestety muszę przyznać że zmiana nie jest dobra. Szkoła straciła i to bardzo
 • dumnajozefowianka 09.03.18, 09:41
  Proszę Państwa !!!
  Jestem oburzona takimi opiniami o naszej Szkole. Szkoła to przede wszystkim dzieci i nauczyciele, którzy pracują tutaj od wielu wielu lat. To oni tworzą tę szkołę. W szkole jak w każdej dużo się dzieje i dobrze. Nauczyciele bardzo starają się aby uczniowie czuli się ti dobrze. Wiem że trudno wszystkim dogodzić. Dyrekcja jest taka jaką wybrały ją władze.
  SP 1 jest to szkoła z tradycjami i ja jako mieszkanka i absolwentka tej szkoły, moje dzieci też ją kończyły nie zgadzam się z opinią jak pojawiła się tu we wpisach. Pisza to ludzie którzy jako "słoiki" mieszkają w Józefowie i maja pojęcia o naszej lokalnej historii i specyfice tego miasta. Jak się sprowadziliście do Józefowa bo tu jest "trendy" mieszkać to pofatygujcie się poznać miejsce w którym mieszkacie, a nie krytykujcie tylko pomóżcie !!!
  SP 1 przy Mickiewicza jest mała kameralną szkołą w której wyrastają super dzieci !!!!
 • cinqueterre 09.03.18, 10:29
  Chyba wówczas w "jedynce" nie uczyli zasad interpunkcji : )
 • dumnajozefowianka 09.03.18, 11:06
  Nie na temat !!! Czepiasz się szczegółów !!!! smile
 • megi229 09.03.18, 13:40
  o rety, ja też jestem mieszkanką Józefowa od urodzenia i jestem z tego dumna, moje dzieci wchodząc w dorosłość nie wyobrażały sobie, żeby mieszkać gdzie indziej, jednak nie uważam, że nowi mieszkańcy Józefowa nie mają nic do powiedzenia, bo się tu "tylko" sprowadzili. Wydaje się, że to właśnie Oni, którzy świadomie wybrali to miejsce do życia najbardziej obiektywnie potrafią ocenić zalety i wady naszego miasteczka. Nie wiem jaki jest obecnie poziom w SP nr1 bo moje dzieci już dawno skończyły szkołę, a wnuki jeszcze nie zaczęły, ale jeśli rzeczywiście poziom się obniżył, to dlaczego tego nie powiedzieć? Tylko przez sentyment? Mimo, że kocham moje miasto, to nie uważam, że wszystko jest i będzie idealne, tylko dlatego, że jest to moje miejsce. Jeżeli coś się zmieniło na gorsze, to trzeba o tym mówić i starać się zmienić a nie oburzać, jeśli ktoś to zauważa.
 • swierksebski 10.03.18, 13:01
  Droga Megi podziwiam Twoje zdroworozsądkowe podejście do tematu i jasność umysłu. Dumnajozefowianka mogłaby się od Ciebie wiele nauczyć.
 • agata.szumska.fr 21.06.18, 20:57
  Dzień dobry,
  Do szkoły nr 1 w Józefowie uczęszcza dwóch moich synów. Z racji wykonywanego zawodu znam wiele szkół. Doświadczyłam, że nowa Pani Dyrektor Tadzik jest bardzo otwarta i uważna na potrzeby dzieci i wychodzi na przeciw Rodzicom. Trzeba precyzować swoje potrzeby i oczekiwania. Panie Wice też są bardzo pomocne. Mam akurat dziecko w klasie 6, dość absorbujące i uzyskałam w tej szkole dużą pomoc i spotkałam się ze zrozumieniem. Drugi mój syn w klasie 3 ma świetną Panią Klaudynę, która robi wszystko akurat, w pozytywnym znaczeniu i zawsze jest z nią kontakt. Pani Wiesia w sekretariacie jest też bardzo pomocna. Zawsze zdarzają się lepsi i gorsi nauczyciele, ale rzadziej się pisze o dobrych, więc napiszę, że np. Pan Ślesicki od historii doskonale i ciekawie prowadzi lekcje i ma niezwykłe podejście, Pani Kaniewska od przyrody również.
  W szkole tej jest bardzo dobra atmosfera.
  Ja polecam. Agata Szumska Sokołowska
 • karolek.only 26.06.18, 16:32
  Gdyby tak było jak Pani pisze to nie odchodziliby dobrzy nauczyciele do innych placówek. Pani dyrektor już nie nazywa się Tadzik więc sądzę że pani wiedza o szkole jest mała. Z tego co Pani napisała to zgadzam się tylko z jednym - pani Wiesia jest niezastąpiona. O Wice mogę tylko napisać ze zamiast pomagać szkole to szkodzą ciągle wymyślając jakieś nikomu niepotrzebne akcje angażując w nie i rodziców i nauczycieli A wszystko po to aby zadowolić władze miasta. Wszystko kosztem dydaktyki i dzieci. Pana Ślesickiego nie znam więc się nie wypowiem natomiast Pani Kaniewska oprócz dr przed nazwiskiem i strasznego forowania przed dyrekcję niewiele ma wspólnego z kwalifikacjami do nauczania przyrody. Po wakacjach się okaże kto będzie uczył bo jak na razie to dyrekcja wie już kogo nie będzie ale nie szuka nowych nauczycieli - nie ma wakatów podanych na stronie kuratorium. we wrześniu znowu z łapanki przyjdą ci których już nikt nie chce zatrudnić albo został zwolniony z poprzedniego miejsca pracy. Dobrych nauczycieli trzeba szukać samemu a nie czekać co skapnie na koniec.
 • franeczka 11.03.18, 09:19
  Szanowni Państwo!
  Z ogromną przykrością śledzę negatywne wypowiedzi dotyczące SP nr 1. Jestem nauczycielem, który pracuje w „jedynce” i dobrze znam tę placówkę od środka. Mam też pewną skalę porównawczą, ponieważ wcześniej uczyłem w innych szkołach. W SP nr 1 w Józefowie spotkałem (i nadal spotykam) wielu nauczycieli z powołania, z autentyczną pasją, wspaniałych ludzi, prawdziwych przyjaciół dzieci. Takie grono w dzisiejszych czasach to rzadkość. Niestety, spotykam też grupę roszczeniowych rodziców (często typowych krzykaczy), których wymaganiom nie dogodzi żadna szkoła na świecie… Wydaje się, że to oni nadają ton niniejszej dyskusji. Rodzice ci prezentują wybitnie konsumencką postawę życiową. Ich opinie są zaś bardzo krzywdzące dla pracowników, uczniów i absolwentów SP nr 1 w Józefowie.
  Pragnę wyraźnie podkreślić, że szkoła to nie supermarket lub biuro podróży, spełniające wszystkie zachcianki rozkapryszonych klientów. Szkoła nie jest instytucją „świadczącą usługi edukacyjne”, które mają zadowolić wszystkich rodziców. Może wreszcie do niektórych to dotrze…

  PS Roszczeniowi rodzice to nie tylko bolączka SP nr 1 w Józefowie. Problem ten dotyczy, niestety, całej edukacji. Coś niedobrego stało się z naszym społeczeństwem w ciągu ostatniego dwudziestolecia. Dominującą postawą (w wielu sferach życia) stało się tzw. „chciejstwo”…
 • karolek.only 12.03.18, 13:38
  Oj Franeczka dobrze piszesz, że nie jest źle i gdzie indziej bywa gorzej, ale my pamiętamy "starą" 1 i widzimy jak bardzo zmieniły się priorytety . Zresztą popatrz w ranking w powiecie i sam oceń. Tęsknię za "starą 1" i tymi nauczycielami którzy odeszli i wiem że są tacy co jeszcze odejdą. A co do rodziców to masz absolutną rację. Są i byli roszczeniowi i to się nigdy nie zmieni.
 • abcde152 12.03.18, 22:38
  Ja też mam dzieci w sp1
  Jacy nauczyciele odeszli?? Bo oprócz Pana Koźlaka to więcej chyba nikt nie odszedł??
  A kto odejdzie?? Bo to mnie martwi najbardziej??
  Masz jakieś sprawdzone informacje??

 • jozefow512 13.03.18, 10:28
  To jest znak naszych czasów, np. katechetka ucząca przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie. Tylko to nie jest problem tylko naszej szkoły, ale w całej Polsce. Deforma edukacji niszczy szkołę, więc rykoszetem dostaje także nasza szkoła. Przykładem są chociażby programy nauczania przygotowane przez MEN. Wracając do przykładu wychowania do życia w rodzinie - obecny program omawia antykoncepcję jednocześnie z aborcją i sterylizacją.

  Wracają dawne czasy, gdy trzeba było tłumaczyć dziecku, że nie wszystko, co mówią nauczyciele w szkole jest prawdą, a mówią tak, bo partia ułożyła taki program nauczania.

  Za chwilę będziemy mieli wybory samorządowe. Samorząd ma jeszcze wpływ na szkołę (chociaż już coraz mniejszy - nowe przepisy zwiększają wpływ kuratorium na szkoły, a więc wpływ jedynej partii). Dlatego dobrze byłoby tego minimalnego wpływu nie utracić.
 • franeczka 13.03.18, 18:05
  Do jozefow512

  Chyba pomyliła Pani (pomylił Pan) fora. Celem tej dyskusji nie jest polityczna agitacja oraz samorządowa kampania wyborcza. Są inne miejsca na głoszenie tego typu poglądów...
 • jozefow512 13.03.18, 20:23
  Niczego nie pomyliłem. Starałem się znaleźć jakieś złe rzeczy, które dzieją się w szkole i wymieniłem pierwszą z brzegu.

  Jeśli ci się nie podoba, to ignoruj dalej. Jako jeden z nielicznych raczej stanąłem po stronie szkoły, ale widać, że trudno jest Ci to zrozumieć.
 • karolek.only 14.03.18, 13:58
  Odeszła też H. Kowalewska i parę osób poszło na urlopy zdrowotne. Już nie wrócą. Wiem też że kilka osób szuka sobie miejsca w innych szkołach i pewnie znajdą. Niestety nazwisk ci nie podam ale ja już bardzo ubolewam jeżeli ziści się to co piszę. Też mam dziecko w tej szkole.
 • abcde152 14.03.18, 18:26
  Pani Hania ma się dobrze i uczy moje dziecko...więc chyba twoje wiadomości nie są do konca pewne.
 • sudmag 13.03.18, 18:00
  franeczka, czy możesz jako osoba z wewnątrz napisać jak wygląda organizacja zerówki w szkole? czy dzieci przebywają ze starszymi klasami w tym samym budynku?czy osobne wejście? jak liczne sa grupy? czy możesz polecić wychowawcę do którego warto się "dostać'? dziś zlożyłam wnioski o przyjęcie, niestety nie udało mi się porozmawiać z dyrekcją. Ogólnie pierwsze wrażenie ok.
 • karolek.only 15.03.18, 11:53
  Zerówki w szkole są osobno. Jedna od strony kuchni (tam się wchodzi) a reszta przy świetlicy w łączniku. Dzieci nie wychodzą na przerwy i nie mają kontaktu ze starszymi klasami, w czasie wolnym wychodzą na place zabaw. Posiłki maję jak w przedszkolu śniadanie , obiad i podwieczorek. Pobyt niczym nie różni się od tego w przedszkolu. Dzieci przyprowadzamy do godz.9 a zabieramy ok 15. A jeśli chodzi o wychowawcę to ja uważam, że najcierpliwszą i najbardziej zaangażowaną w swoją pracę jest Pani Joanna Klang - ale jak pisałem to są moje spostrzeżenia z pobytu dziecka w szkole.
 • kug777 13.03.18, 17:48
  Byłoby dużo lepiej, gdyby nasz Urząd M. zaryzykował i mianował dyrektorką młodą, ambitną i inteligentną nauczycielkę, która startowała w konkursie. Niestety, dla naszych zramolałych urzędników była "zbyt młoda", wiec mianowano starszą panią z importu i jest jak jest.
 • karolek.only 15.03.18, 11:55
  I to cała prawda o szkole. Zgadzam się całkowicie.
 • krrychna 16.03.18, 17:38
  Rozmawiałyśmy już chyba przez fb. Mój syn chodzi do pierwszej klasy więc nie wiem jak szkoła wyglądała wcześniej. Jest kameralna, dzięki czemu kontakt z nauczycielami i dyrekcją jest łatwy,bardzo dobrze zorganizowana,personel zaangażowany. Nam bardzo pasuje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.