Dodaj do ulubionych

Porzucone samochody na parkingu przy Wyszyńskiego

05.03.18, 12:39
Od jesieni stoją dwa samochody ciężarowe na parkingu przy ul. Wyszyńskiego od Nadwiślanki.
Temat zgłaszany na Policję telefonicznie i osobiście. Nikomu to nie przeszkadza, nawet obok często Drogówka stoi i nic. Są oznakowane - chyba nie jest trudno ustalić właściciela?
Fot:
1drv.ms/f/s!AlftOvTMS86LgQExKdFkKcSeS2A1
Edytor zaawansowany
  • jarecki_2 10.03.18, 09:29
    Stoją na parkingu, maja tablice rejestracyjne, nie ma tam zakazu parkowania dla ciężarówek ale na szczęście jest sygnalista... nie są porzucone jak chciałbyś to widzieć są zaparkowane.

--
    "Zakład Usług Budowlanych"
    zubbau@gmail.com
  • jozefow69 18.03.18, 12:16
    Oczywiście, że nie ma zakazu parkowania ciężarówek. Można parkować, ale te pojazdy są porzucone, nie ruszane od jesieni. To jest zwyczajne zaśmiecanie przestrzeni publicznej. To jest parking a nie szrot. Pewnie na parkingu pod Urzędem bardziej by się rzucały w oczy. Sygnalisty nie skomentuję..., przez grzeczność ale coś drgnęło, jeden wyparował.
  • jozefow69 10.12.18, 13:37
    Do porzuconego od ponad roku jednego ciężarowego szrota dołączył kilka tygodni temu Passat, systematycznie demontowany. Piękna wizytówka na wlocie do miasta akurat przy planie Józefowa. Ciekawe, czy na parkingu przed UM taka sytuacja przez rok byłaby możliwa?
  • kolejarzmatolecki 10.12.18, 15:01
    A jak ja powiem, że Twój dom mi się nie podoba i zaśmieca swoim widokiem przestrzeń publiczną albo Twoja buzia nie pasuje do kanonu piękna i zaśmieca moje odczucia, to też mogę wnioskować o jej usunięcie z przestrzeni publicznej?
  • surmia 10.12.18, 19:05
    Jeśli te auta są faktycznie porzucone i w dodatku demontowane, to nie są to auta, które mają prawo stać na parkingu. Miejscem na takie auta jest złomowisko. Parking to nie jest przechowywalnia złomu.

Jozefow69 - zgłaszałeś to gdzieś?
  • jsb1685 10.12.18, 20:29
    Straż miejska ma to w dupie, nic z tym robić nie zamierzają, mimo że wyciekają z niego płyny techniczne. Przecież to nawet zagrożenie dla środowiska i podpada pod zaśmiecanie. Podobno ten ciężarowy jest zajęty przez komornika, właścicielem jest jakaś firma z Dębinki.
  • surmia 11.12.18, 09:57
    Jeśli nic z tym nie robią (SM), to może nie mogą nic zrobić. Skoro tam są jakieś sprawy prawne, to pewnie są do tego jakieś służby. Holowanie czy przetransportowanie takiego dużego, unieruchomionego samochodu to jakiś problem jednak jest i koszty. Czasem z pozoru prosta sprawa, nie jest taka prosta w rzeczywistości.
    Ja również jestem zdania, że takie porzucone auta nie mają prawa stać tak sobie, w ogólnodostępnym miejscu.
  • jozefow69 13.12.18, 19:55
    Oczywiście. Byłem na Policji rok w lutym/marcu po pół roku jak stał ten ciężarowy wrak. Przekazałem ustnie temat. Potem widziałem z okna jak podjechali i spisali numery rejestracyjne i włożyli za wycieraczką kwit. Po tygodniu zniknęły tablice i kwit i tak już zostało. Po wpisie z 10.12.2018 vw Passat zniknął ale ciężarowy szrot dalej kwitnie sad
    W lato jak jest zielono to aż tak nie razi, ale teraz to piękny widok z okna sad
  • surmia 14.12.18, 09:51
    No to faktycznie słabo. Pewnie jest problem z przetransportowaniem tego dużego auta. Albo jakieś inne względy.
    Swoją drogą to faktycznie jest spory problem mieć takie coś obok, też bym nie chciała.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka