Dodaj do ulubionych

Plac Piłsudskiego

05.11.18, 11:22
Jak wam się podoba nowe miejsce w Józefowie? Placyk z pomnikiem? Co prawda, jeszcze oficjalnie go nie ma, będzie "otwarte" 11 listopada, ale już można poobserwować tę okolicę.
No i jak, co myślicie?
Edytor zaawansowany
  • capricorn.79 05.11.18, 14:36
    W którym miejscu konkretnie?
  • jozefow512 05.11.18, 14:44
    capricorn.79 napisał:

> W którym miejscu konkretnie?

????? smile

Dziwne pytanie jak na kogoś, kto tak intensywnie udzielał się jako zwolennik (przegranego) kandydata na burmistrza.
  • surmia 05.11.18, 15:41
    Konkretnie w środku Józefowa. Capricorn, to ja już wiem, dlaczego popierałeś kandydata, który nie wygrał - po prostu nie oglądałeś dawno Józefowa! Być może twoja ulica i okolice nie zmieniała się tak dynamicznie jak całe miasto. Jestem przekonana, że wkrótce się to zmieni i pokochasz Banaszka miłością zadowolonego mieszkańca prawdziwą.
    Przejdź się na spacer, zobaczysz bardzo dużo fajnych rzeczy w Józefowie, których nie widziałeś i dlatego nie chciałeś, żeby wygrał Banaszek.
    Wyjdź, a zmienisz zdanie smile
  • capricorn.79 05.11.18, 16:51
    capricorn.79 napisał:

> W którym miejscu konkretnie?

Dwie odpowiedzi ad personam.

A odpowiedz na pytanie ktos udzieli? Nie pracuje w urzedzie, nie jestem codziennie w jego okolicach.
  • surmia 05.11.18, 17:32
    No przecież napisałam, że w środku Józefowa. Widać z ulicy Piłsudskiego nawet. Za Strażą Pożarną na południe.
  • aga44-46 05.11.18, 21:54
    Witam smile nie jestem zwolenniczką takiej ilości betonu, ale - posadzili trochę traw ozdobnych, hortensje, zostawili piękne clematisy smile mam nadzieję, że coś jeszcze dosadzą i będzie pięknie. Poczekajmy z oceną wyglądu do wiosny, roślinki podrosną i wtedy zobaczymy jak całość będzie wyglądać, mam nadzieję, że rośliny odciągną wzrok od betonu smile Pozdrawiam smile
  • heca7 05.11.18, 22:26
    Widziałam z daleka więc nie mam jeszcze zdania na ten temat... ale czemu na litość boską Piłsudskiego?! Nie mam nic a nic do marszałka ale naprawdę nie ma nikogo z tej okolicy kogo można by uhonorować placem? Czy to w każdym miasteczku musi być Piłsudski, Popiełuszko, Jan Paweł II, Solidarność? Nie ma lokalnych bohaterów? Nic?

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • capricorn.79 05.11.18, 23:40
    Nalepa ma juz rondo. Kto jest jeszcze 'stad'? Tak na 100 lecie panstwa zeby pasowalo?
  • surmia 06.11.18, 08:16
    Heca7 - to moja wina, tak sobie sama nazwałam ten plac, bo tam pomnik Marszałka stoi. Ten placyk się nie nazywa, ale sądzę, że tak będzie wśród mieszkańców nazwany w skrócie wink A Piłsudski, bo to na 100lecie odzyskania niepodległości. Takie uczczenie tej daty. Lokalny bohater ma u nas rondo swojego imienia.
  • surmia 06.11.18, 08:22
    Miałam na myśli Rondo im. Bronisława Kowalskiego. To nasz lokalny bohater. I został uhonorowany.
  • heca7 06.11.18, 15:43
    A to ok wink

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • miximix 06.11.18, 18:08
    Myślę, że popiersie Marszałka jest słabe i to słabe do granic amatorszczyzny!
    Troszkę podobne do łaskawie Nam panującego, tylko z wąsami, a może tak miało być,
    tak na wieki wieków...?! Możemy oczywiście gdybać;..,co (kogo) Autor miał na myśli,
    ale w tym wypadku można było tego mieszkańcom oszczędzić?.
  • surmia 06.11.18, 18:31
    Oj, naprawdę jest źle z Marszałkiem?
    Tego się obawiałam, że coś może się "omsknąć". Muszę sama to zobaczyć.
    Aż się boję...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się