Dodaj do ulubionych

Droga woj. 801 - czyżby coś się ruszyło?

11.03.19, 13:07
Na stronie 7 JnŚ czytam (i oczom nie wierzęwink)

"Władze obecnej kadencji podjęły kolejna, próbę poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na problematycznych skrzyżowaniach „Nadwiślanki". Tymczasem znów odżył temat przebudowy trasy 801, o czym informuje nas dyrektor rejonu drogowego Otwock-Piaseczno MZDW. - 2 decyzją w sprawie reorganizacji ruchu na drodze 801 wstrzymujemy się do końca lutego, choć nie można wykluczyć, że może się to przedłużyć do końca marca. Powodem jest powrót kwestii zmiany przebiegu trasy i poszerzenia o dodatkowe pasy ruchu.
Władze Warszawy zgłosiły zainteresowanie tą sprawą - mówi Stanisław Pawlak.
Dotychczas były to jednak tylko ustne ustalenia lecz, jak informuje "JnŚ" dyrektor Pawlak, MZDW te ustalenia ma „przelać" na papier i wysłać w formie zapytania władzom stolicy, aby te potwierdziły, że są zainteresowane".

Oby potwierdziły, i oby naprawdę były zainteresowane poszerzeniem Nadwiślanki.
Oby to się stało.
Edytor zaawansowany
  • jozefow512 11.03.19, 16:33
    surmia napisała:

> Dotychczas były to jednak tylko ustne ustalenia lecz, jak informuje "JnŚ" dyrek
    > tor Pawlak, MZDW te ustalenia ma „przelać" na papier i wysłać w formie zapytani
    > a władzom stolicy, aby te potwierdziły, że są zainteresowane".
    >
    > Oby potwierdziły, i oby naprawdę były zainteresowane poszerzeniem Nadwiślanki.
    > Oby to się stało.

W interesie władz Warszawy jest ograniczenie liczby samochodów wjeżdżających do centrum, więc moim zdaniem raczej Warszawie będzie zależeć na ograniczeniu wjazdu.
  • surmia 11.03.19, 19:01
    Co ty piszesz jozefow512 ?!?!?!?!?
    Przecież wszystkim powinno zależeć na poszerzeniu tej drogi, bo jak powstanie obwodnica (oby jak najszybciej), to będzie paraliż. Nie tak się ogranicza ruch w centrach miast.
  • jozefow512 11.03.19, 21:14
    surmia napisała:

> Co ty piszesz jozefow512 ?!?!?!?!?
    > Przecież wszystkim powinno zależeć na poszerzeniu tej drogi, bo jak powstanie o
    > bwodnica (oby jak najszybciej), to będzie paraliż.

Hmmm.

Nam oczywiście na tym zależy, bo ruch do Warszawy po otwarciu POW przejdzie na centrum Józefowa. Gdyby poszerzyć 801 to byłby argument za ograniczeniem ruchu na Sikorskiego i Piłsudskiego.

Natomiast Warszawa buduję połączenie Wału z POW a dalsza część nie jest w ich interesie, bo jest poza Warszawą.

To tylko taka refleksja.

> Nie tak się ogranicza ruch w centrach miast.

Jak ogranicza się ruch w centrach miast?
  • surmia 12.03.19, 08:24
    Myślę, że nie masz racji. Do tej pory Nadwiślańskiej nie brano pod uwagę ze względy na brak pieniędzy, bo trwały duże inwestycje w Warszawie. Tak zrozumiałam. Przecież skoro taka duża trasa, jak POW, będzie oddana, to logiczne jest, że potrzebne są do niej dojazdy.

Ruch w centrum ogranicza się budując wygodne obwodnice i dojazdy do nich, tak, aby ruch odbywał się właśnie po nich, a nie po niewielkich ulicach miast. 801 jest pierwszą drogą nad rzeką i stanowi naturalną obwodnicę i musi być poszerzona, aby odciążyć Patriotów (jedną z najbardziej wypadkogennych ulic w Warszawie).
  • jozefow69 12.03.19, 11:27
    Obserwując codzienne popołudniowe korki na zjeździe na Puławy z Siekierek, powodujące niejednokrotnie blokadę całych Siekierek na wschód nie trudno przewidzieć co będzie się działo na zjeździe z POW na Puławy. Jest to pierwszy zjazd za Wisłą i siłą rzeczy będzie najbardziej popularny. Rondko przy Bysławskiej przejmie rolę rondka w Miedzeszynie. Od zjazdu z POW do rondka przy Bysławskiej jest nie więcej niż 1 km, korek spokojnie przeniesie się na nowy most, niestety. Powinna być zrobiona wylotówka 801 jako dwupasmówka nowym śladem do drugiego mostu na Świdrze przynajmniej. Inaczej będzie tłoczno. Szkoda, że przy tak dużej budowie jak POW nie wzięto tego pod uwagę.

Dodać trzeba, że Umowy na wszystkie 3 odcinki były przynajmniej o połowę tańsze niż zabudźetowane środki (np. most 700 mln zł zamiast 1,7 mld zł). Z zaoszczędzone środki w trakcie budowy POW (3 lata) spokojnie można było takie lajciki jak wylotówki porobić.
  • surmia 12.03.19, 11:48
    No to, kurcze, bądź dobrej choć myśli, że zrobią. Nie mąć już wink
  • jozefow512 12.03.19, 17:58
    surmia napisała:

> Myślę, że nie masz racji. Do tej pory Nadwiślańskiej nie brano pod uwagę ze wzg
    > lędy na brak pieniędzy, bo trwały duże inwestycje w Warszawie. Tak zrozumiałam.

Chyba raczej nie.

801 w Warszawie będzie poszerzona. Nie będzie poszerzona poza Warszawą. To droga wojewódzka, więc pieniądze musiałoby dać województwo (samorząd).

> Przecież skoro taka duża trasa, jak POW, będzie oddana, to logiczne jest, że p
    > otrzebne są do niej dojazdy.

To z kolei jest robione przez GDDKiA.
    Oni oszczędzają na wszystkim.

Wystarczy to, jak schrzanili w Wawrze POW (skrócili estakady mimo ogromnych oszczędności).

To jest fuszerka na pokolenia.
  • pacpaco 14.03.19, 15:31
    to Warbud skrocil estakady…wykorzystując zapisy umowy
  • jozefow512 14.03.19, 16:31
    pacpaco napisał:

> to Warbud skrocil estakady…wykorzystując zapisy umowy

Za zgodą zamawiającego. A zamawiającym była pisowska GDDKiA.

Po prostu władza ma inne priorytety. Ludzie nie są dla władzy ważni. Liczy się to, by pokazać, że drogie buduje się tanio.
  • pacpaco 19.03.19, 19:54
    z całym szacunkiem ale guzik wiesz na ten temat, na który się wypowiadasz mówiąc "pisowska GDDKiA".
    Umożliwiły to zapisy decyzji administracji, dokumentacji i przetargu przygotowane i na podstawie, ktorej wygral Warbud dla tego odcinka. Tak GDDKiA moglaby bardziej protestować ale prawda jest taka,ze naszym urzędnikom az tyle nie placa aby narazali swoja prace na walke z rzeszami adwokatow a Warbud wykorzystal to na co pozwalala mu umowa. Powiedzmy sobie szczerze u nas jak i w Europie kapitalizm = dążenie do zysku a rzadko w grę wchodzi i wygrywa poczucie wartości przyzwoitości. Jedynie w rajach skandynawskich się z tym spotkałem przy projektach transportowych. U nas zle przygotowuje się umowy, wymagania. A już poronionym pomysłem jest projektuj i buduj - bo to ulatwia zycie zamawiającemu ale prawda jest taka,ze projekty tak się robi aby jak najbardziej się oplacalo wykonawcy i spelnim bezwzględne minimum. Nawet teoretyczne 20% wartości kontraktu jakie może być nalozone jako kara (no za opóźnienia) sa wliczone w cene. Duze firmy się dogadują co do przetargow i dziela, kto wygrywa co. Uczciwie by było aby to jedna firma robi projekt a wykonawca był inny w przetargu - ale do tego trzeba checi, ludzi z wiedza. Co z tego,ze u nas jakiś profesor z PW projektuje rondo, które ma być mega nowoscia jak np. w Holandii takie ronda się buduje od 30 lat....a nitkore rozwiązania sa takie,ze ludziom w Polsce by galy wyszly na wierzch....jeszcze dluga droga przed nami
  • pacpaco 14.03.19, 15:34
    nie to to była kwestia polityczna. warszawie nie zależy na 801 bo jeszcze do niedawnych wyborow osoba bardzo wysoko na swieczniku Wawy powiedziała na pewnym spotkaniu "ja nie widze problemów z 801 i aby tam były korki. Pozatym nie można tego rozpatrywać obecnie w kategorii usprawnienia a komu byśmy się przysluzyli. Obecnie i tak mamy problemy z POW aby nie wyszlo tak,ze to PIS zbudowal POW".....a później był luzny komentarz "trzeba zrobić wszystko aby opoznic POW".
  • surmia 14.03.19, 16:17
    pacpaco - kto tak powiedział i gdzie, kiedy? Dasz jakiś link czy źródło?
  • pacpaco 19.03.19, 19:42
    niestety nie mogę bo było to na spotkaniu w bardzo wąskim gronie włodarzy i kilku prawnikow - było to kilka lat temu jak jeszcze koniec budowy POW wypadal wstępnie na 2019 - czyli obecen wybory. Nie mogę tez więcej podac szczegolow aby nie być o cos więcej posadzonym...choć i tak pewnie czesc sobie pomyśli. Ja miałem po prostu na celu pokazanie,ze wszystkie, nawet nam mieszkancowym wydajace się najprostsze sprawy, można wykorzystać do celów politycznych. Niemniej w Wawie "trochę" zmienily się władze wiec może cos kiedyś ruszy....Ale fakt jest taki,ze Wawie nie zależy na budowie drogi 801 poza odcinkiem,ktory obecnie robia do POW.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.