Dodaj do ulubionych

PKP zabiera parking w Józku

08.08.19, 20:59
Właściwie to wiadomo było to od dawna, bo przecież gdzieś ten trzeci i czwarty tor będą musiały powstać a teren jest dzierżawiony od PKP.

linia.com.pl/2019/08/08/zlikwiduja-parking-przy-stacji/
"W związku z planowaną na odcinku józefowskim przebudową linii kolejowej z Warszawy do Lublina przedstawiciele PKP PLK wysłali do władz miasta pismo, w którym proszą o zwrot oddanego w dzierżawę terenu parkingu przy torach. Chodzi o utwardzoną działkę o powierzchni 1120 m2 po wschodniej stronie torów. Może tam zaparkować ok. 60 aut.

Z pierwszych informacji wynikało, że parking będzie dostępny tylko do końca sierpnia. Jednak wiceburmistrz Piotr Gąszcz poinformował, że miasto wynegocjowało przedłużenie terminu do końca roku (wymaga to jeszcze uregulowania formalności, co ma nastąpić w tym tygodniu).

– Zgodnie z ustaleniami ustnymi udało się wydłużyć funkcjonowania parkingu, ponieważ prace na naszym odcinku najpewniej nie zaczną się w tym roku – mówi wiceburmistrz. I zapowiada, że w tej sytuacji miasto przygotowuje się do wprowadzenia w centrum strefy płatnego parkowania."

Czyżby już w przyszłym roku miały wjechać koparki i miała się zacząć przebudowa linii? Przecież jeszcze nawet na dobre nie zdążyli (i nie zdążą) zakończyć prac na odcinku Otwock-Lublin.

www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1704640&page=165
Edytor zaawansowany
  • capricorn.79 09.08.19, 15:11
    Ciekawe uzycie slow w kontekscie ze to jest ich wlasnosc. Ja wczoraj zabralem miastu dzialke i ja skosilem. Moja dzialke.
  • jozefow512 10.08.19, 20:20
    capricorn.79 napisał:

> Ciekawe uzycie slow w kontekscie ze to jest ich wlasnosc.

Hmm. Miasto jest teraz posiadaczem tej ziemi (jako dzierżawca), ale właściciel (PKP PLK) ją zabiera.

Co w tym dziwnego?
  • surmia 09.08.19, 19:31
    PKP zabiera parking. Będzie jeszcze trudniej zaparkować w ciągu dnia. Czekam na płatne strefy parkowania.
  • tylko_jozefow 10.08.19, 23:00
    Płatne strefy parkowania w Józefowie - ciekawy pomysł dla naszego miasta.
    Parkometry, cennik, strefy, nadzór - strażnicy miejscy. Ludzie bez przesady. To nie Warszawa.
    Rozumiem, że jest problem z parkowaniem ale chyba można rozwiązać go w inny sposób.
  • danek764 11.08.19, 10:00
    A może bezpłatny dla mieszkańców Jozefowa, którzy płacą tu podatki. A dla przyjezdnych wprowadzić opłaty.
  • ksawery1111 12.08.19, 12:55
    A może też Warszawa powinna nie dotować komunikacji miejskiej dla przyjezdnych? Wtedy bilet kosztowałby 3 razy więcej, bo dziś wpływy z biletów pokrywają 30 % kosztów...
  • surmia 13.08.19, 15:12
    tylko_jozefow a jak mam zaparkować w mieście żeby np. zrobić zakupy lub załatwić coś w UM, skoro parking jest zastawiony autami od rana do wieczora? Ja nie mam nic do ludzi, którzy parkują pod stacją na cały dzień, bo wiem, że to w naszych warunkach jest raczej normalne. Jednak sama również chciałabym z parkingu skorzystać. W Otwocku utworzono płatne strefy i wielu kierowców przyjeżdża do nas. I wcale im się nie dziwię, bo w Otwocku niestety zapomniano o mieszkańcach i przy stacji w Świdrze nie przewidziano żadnego parkingu. W Otwocku przy stacji też głucho na temat jakiegoś porządnego, dużego miejskiego P&R. U nas powstały wygodne parkingi, ale niestety skorzystać z nich jest niebywale trudno.
    Dlatego chciałabym, żeby płatna strefa powstała. Może być bezpłatnie przez pierwszą godzinę. Może być również bezpłatnie dla mieszkańców dojeżdżających do Warszawy do pracy. Nie mam pojęcia jak to rozwiązać, ale wiem, że we wrześniu zacznie się tłok.
  • pacpaco 18.08.19, 19:18
    surmia napisała:

> tylko_jozefow a jak mam zaparkować w mieście żeby np. zrobić zakupy lub załatwi
    > ć coś w UM, skoro parking jest zastawiony autami od rana do wieczora? Ja nie ma
    > m nic do ludzi, którzy parkują pod stacją na cały dzień, bo wiem, że to w naszy
    > ch warunkach jest raczej normalne. Jednak sama również chciałabym z parkingu sk
    > orzystać. W Otwocku utworzono płatne strefy i wielu kierowców przyjeżdża do na
    > s. I wcale im się nie dziwię, bo w Otwocku niestety zapomniano o mieszkańcach i
    > przy stacji w Świdrze nie przewidziano żadnego parkingu. W Otwocku przy stacji
    > też głucho na temat jakiegoś porządnego, dużego miejskiego P&R. U nas powstały
    > wygodne parkingi, ale niestety skorzystać z nich jest niebywale trudno.
    > Dlatego chciałabym, żeby płatna strefa powstała. Może być bezpłatnie przez pier
    > wszą godzinę. Może być również bezpłatnie dla mieszkańców dojeżdżających do War
    > szawy do pracy. Nie mam pojęcia jak to rozwiązać, ale wiem, że we wrześniu zacz
    > nie się tłok.

dokładnie surmia - np. pierwsze 30min-1h za darmo. Ile razy probowalem cos zalatwic w UM to nie ma miejsc - tylko fart albo z boku kolo Multibanku. Niemniej pytanie pozostaje czy pracownicy UM powinni mieć parking tylko dla siebie - w końcu to urząd publiczny. Na zachodzie tak nie ma np. Almere w Holandii - miejsc jest kilka dla sluzbowych aut
  • tylko_jozefow 19.08.19, 09:54
    surmia , będąc mieszkańcem Józefowa także robię zakupy w centrum (chociaż ostatnio staram się realizować sprawunki poza centrum) oraz potrzebuję załatwić sprawę w UM.
    Zabrałem głos w celu znalezienia optymalnego rozwiązania dla naszej społeczności przywołując tylko niektóre problemy związane z płatnymi parkingami przed którymi w końcu nie uciekniemy
  • jozefow512 19.08.19, 09:59
    surmia napisała:

> tylko_jozefow a jak mam zaparkować w mieście żeby np. zrobić zakupy lub załatwi
    > ć coś w UM, skoro parking jest zastawiony autami od rana do wieczora?

Rower?
  • tylko_jozefow 19.08.19, 22:17
    surmia, jeszcze raz powtarzam, chyba nie zrozumiałaś mojego przekazu - miałem na celu wyłącznie dyskusję w której będziemy pamiętali o wszystkich aspektach związanych z płatnym parkowaniem.
  • capricorn.79 20.08.19, 15:10
    A nastepnie spocony i smierdzacy w kolejce w urzedzie 👍👍👍🤗 a w zimie uwalony błotem 🙉🙉🙉
  • jozefow512 20.08.19, 21:26
    capricorn.79 napisał:

> A nastepnie spocony i smierdzacy w kolejce w urzedzie 👍👍👍🤗 a w zimie uwalon
    > y błotem 🙉🙉🙉

Spotykam mnóstwo osób przyjeżdżających do sklepów rowerami i żadna z tych osób nie jest ani spocona, ani śmierdząca. To samo dotyczy zimy.

No ale oczywiście capricorn (rocznik 79) wie lepiej. Tak samo wiedział lepiej, gdy rozpowszechniał na forum nienawistne pisowskie obrazki do hejtowania nauczycieli podczas strajku.

Teraz hejtuje rowerzystów, bo ci także są "po pisowsku niepoprawni politycznie". Zupełnie jak pewna Emilia działająca na zlecenie ministerstwa sprawiedliwości. Ciekawe, czy MEN będzie kontynuował we wrześniu swoją akcję hejtowania nauczycieli? Masz już capricorn jakieś wytyczne, czy tylko w ramach prac społecznych wyszukujesz usłużnie wobec władzy informacje i wrzucasz na forum?
  • capricorn.79 20.08.19, 21:55
    w ramach prac społecznych wyszukuje usłużnie wobec władzy informacje i wrzucam na forum
  • jozefow512 23.08.19, 08:37
    capricorn.79 napisał:

> w ramach prac społecznych wyszukuje usłużnie wobec władzy informacje i wrzucam
    > na forum

To dokładnie z takich samych powodów robiła to Emilia. Z poczucia obowiązku i dla Polski.

Tylko kiedyś trzeba spojrzeć w lustrom a jest to trudne, jak zdasz sobie sprawę z tego, co robiłeś, hejtując nauczycieli.
  • capricorn.79 24.08.19, 17:04
    Nie wiedziem ze nie zgadzanie sie z Twoja opinia to hejtowanie. Coa nowego sie dowiedzialem.

A co do nauczycieli, to po prostu moim zdaniem uwqzam, ze tyle podwyzek dostali przez 8 lat od PO-PSL ze ich dalsze zadania uwazam za chybione.
  • jozefow512 25.08.19, 19:07
    capricorn.79 napisał:

> Nie wiedziem ze nie zgadzanie sie z Twoja opinia to hejtowanie. Coa nowego sie
    > dowiedzialem.

Określenie wszystkich rowerzystów jako "śmierdzących" jest moim zdaniem hejtowaniem.

> A co do nauczycieli, to po prostu moim zdaniem uwqzam, ze tyle podwyzek dostali
    > przez 8 lat od PO-PSL ze ich dalsze zadania uwazam za chybione.

Co do nauczycieli, to wrzucałeś tutaj na forum rządowe memy mające wzbudzić nienawiść do nauczycieli (każdy może sprawdzić w archiwum i wyrobić sobie zdanie na ten temat). To też jest moim zdaniem hejtowanie.

Oczywiście - jak parafrazując słowa ministra rządu PiS - hejtowanie w słusznej sprawie jest dobre (cytat: "za dobro nie karzemy").
  • fuckiba123 26.08.19, 14:31
    Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Gdzie napisałem, że wszyscy rowerzyści śmierdzą? ROzumiem, że jak ty jeździsz rowerem to się nie pocisz tylko wytwarzasz perfumy. EOT.
  • 1_tralala 27.08.19, 10:14
    Jozefow 512 potrafi czytać ze zrozumieniem. On te chochoły stawia świadomie.To manipulant i hejter. Przecież gdyby nie zmanipulował twojej wypowiedzi, nie miałby się do czego przyczepić.
    Hejtuje tak wszystkich , których zaliczy do zwolenników PiSu. Nic nowego tu nie zaprezentował.
  • jozefow512 29.08.19, 21:53
    1_tralala napisał:

> Jozefow 512 potrafi czytać ze zrozumieniem. On te chochoły stawia świadomie.To
    > manipulant i hejter.

Grunt to merytoryczny wkład do dyskusji na temat "śmierdzących rowerzystów" - jak ich określa capricorn rocznik 79.
  • 1_tralala 29.08.19, 23:24
    Jozefow512 napisał:
    "Śmierdzących rowerzystów"- jak ich określa capricorn rocznik 79.

Ty to masz tupet.
    Dać jako cytat (dosłowne przytoczenie czyichś słów) swoją zmyślona wersję wypowiedzi capricorn79?
    To merytoryczny wkład do dyskusji hejtera jozefow512.

• jozefow512 30.08.19, 11:05
    1_tralala napisał:

> Jozefow512 napisał:
    > "Śmierdzących rowerzystów"- jak ich określa capricorn rocznik 79.
    >
    > Ty to masz tupet.
    > Dać jako cytat (dosłowne przytoczenie czyichś słów) swoją zmyślona wersję wypow
    > iedzi capricorn79?

Zmyśloną?

No to sprawdźmy (zresztą każdy może sprawdzić w tym wątku i wyrobić sobie własne zdanie).

Na moją sugestię, by mieszkańcy Józefowa do centrum podjeżdżali rowerem:

> Rower?

Capricorn.79 napisał

> A nastepnie spocony i smierdzacy w kolejce w urzedzie 👍👍👍🤗

Zapewne powiesz, że ten spocony i śmierdzący w kolejce to miał być rower, a nie rowerzysta.

Rzeczywiście mam tupet, by tak bezczelnie powtarzać dosłownie określenia, jakich użył Capricorn.79.

Jest jeszcze jeden ciekawy aspekt całej tej dyskusji. Użytkownik Fuckiba123 napisał post o treści sugerującej, że jest użytkownikiem Capricorn.79 pod innym nickiem. Używanie w dyskusji kilku kont, by udawać, że toczy się jakaś dyskusja chwalebne raczej nie jest. Pozostaje pytanie: czy Capricorn.79 używa jeszcze innych kont, by stworzyć wrażenie dyskusji, poparcia przez wiele osób?

• jozefow512 29.08.19, 21:51
    fuckiba123 napisał(a):

> Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Gdzie napisałem, że wszyscy rowerzyś
    > ci śmierdzą?

Nigdzie nie napisałeś. Po prostu nie brałeś udziału w dyskusji.

> ROzumiem, że jak ty jeździsz rowerem to się nie pocisz tylko wytwa
    > rzasz perfumy. EOT.

Zdecydowana większość rowerzystów przejeżdżając w spacerowym tempie 500-1000m nie poci się. Na pewno mniej niż przy przejściu takiego dystansu pieszo.

Nie wiem też, skąd u ciebie ta dychotomia myślenia. Albo ktoś śmierdzi, albo wytwarza perfumy. Nic pośrodku.

Świat widziany twoimi oczami jest strasznie ubogi.

I na koniec: pot nie ma szczególnego zapachu. Nieprzyjemny zapach pojawia się w wyniku rozkładu potu przez bakterie. Polecam wizytę w jakiejś drogerii i zakup odpowiednich środków, a twoje życie stanie się mniej zapachowe i będziesz mógł bez obawy wsiąść na rower i przejechać 500m.
    www.swiatnauki.pl/8,467.html
  • ksawery1111 12.08.19, 12:52
    No niestety miejsc parkingowych będzie mniej. Ale spójrzmy też realnie - parkingi przy stacji powinny służyć temu, by podjechać i zrobić zakupy i odebrać polecony z poczty i zmykać po godzinie. Tu nie ma miejsca na klasyczny Park&Ride. Granica zabudowy powinna być w takiej odległości, by dojście piechotą nie wymagało dojeżdżania autem. Dziwię się wygodnictwu ludzi - są tacy, którzy do stacji mają mniej niż kilometr a podjeżdżają i blokują miejsce przez cały dzień... Problem otyłości i chorób cywilizacyjnych narasta...

To wpisuje się w całą układankę rozlewania się miast i niekontrolowanej "suburbializacji", ale to już inny temat.

Jedyna nadzieja w pojazdach autonomicznych, które zawiozą pasażera na stację. wrócą do domu, a potem po niego przyjadą smile

• capricorn.79 18.08.19, 16:22
    Polecony na poczcie w Jozefowie? Toz to godzinka jak nic🙂
  • ksawery1111 12.08.19, 12:34
    Projekt modernizacji nie jest jeszcze skończony, a przetarg nie został ogłoszony. Samo rozstrzyganie przetargu może potrwać rok. Rozpoczęcie robót w 2021 roku to wersja optymistyczna.

• ksawery1111 12.08.19, 13:03
    Pewnie przed planowanymi robotami będą przekładać światłowód układany w tym miejscu w latach 90-tych
  • kug777 18.08.19, 07:58
    Trochę jak w PRL. Inwestycja nie przygotowana. Nie ma przetargu, nie ma wykonawcy ( Włosi się wycofali). Ale żeby formalnie zacząć i się wykazać to najpierw wycinano las. W wielu takich miejscach jest już nowy las.
    Na zdrowy rozum, to ta inwestycja u nas ruszy może w 2021. To po co zaczynać od likwidacji parkingu ( "lasu").
  • jozefow512 19.08.19, 09:58
    kug777 napisał:

> Na zdrowy rozum, to ta inwestycja u nas ruszy może w 2021. To po co zaczynać od
    > likwidacji parkingu ( "lasu").

Nawet ten 2021 to jest raczej palcem na wodzie pisany.

Stąd moje wątpliwości związane z pośpiechem PKP PLK.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka