Dodaj do ulubionych

Dobrze mieć oczyszczalnie

28.08.19, 19:24
metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,25131136,scieki-plyna-wisla-po-awarii-oczyszczalni-czajka-minister-srodowiska.html#s=BoxOpImg1
Edytor zaawansowany
 • marius68 29.08.19, 06:17
  Tak, dobrze mieć oczyszczalnie po tej stronie rzeki po której produkuje się ścieki. Wyobraźmy sobie co by się stało jakby awarii uległ most kolejkowy na którym podwieszona jest rura do Otwocka.
 • kolejarzmatolecki 29.08.19, 09:17
  Gdybyś chociaż włączył na chwile swój mózg to byś zrozumiał, że obecnie w przypadku awarii oczyszczalni w Józefowie, bedzie możliwość awaryjnego przekierowania ścieków do oczyszczalni w Otwocku, a gdyby oczyszczalni nie było to awaria rurociągu wymusiłaby zrzut ścieków do Świdra. Ale o tym wszystkim było już pisane wcześniej.

  Ale najlepiej wrzucić link bez zrozumienia, bo wtedy "wygląda groźnie". A strachem najłatwiej manipulowac ludźmi. I tak właśnie robiono wcześniej i robi Twoja władza. I to jeszcze artykuł z podstawowymi błędami:
  * nie awaria oczyszczalni, ale awaria rury doprowadzającj do niej ścieki
  * nie wyciek, ale kontrolowany zrzut.

  Przekonaj 1.5 miliona Warszawiaków aby przez najbliższy tydzień się nie myli, nie srali i nie szczali to i ścieki nie powstaną i nie będzie co spuszczać. Może mieli całkowicie zamknąć wylot z kolektora? Wtedy w całej lewobrzeżnej Warszawie wybiłoby w każdym kiblu szambo (a mieszkańcy parterów mieliby fontanne).

  Spośród kilkunastu stron tylko na jednej udało się uzyskać rzetelną informacje co się stało - pęknięcie (zabetonowanej w tunelu) jednej i drugiej rury. Najlepsi są "pseudo-eksperci" którzy uważają, że to usterka do naprawienia w 1 dzień.

  Czytając tą fale hejtu na forach na temat Trzaskowskiego mam wrażenie, że farma troli rozwija się jak muchy w gównie. I mam nadzieje, że wam płacą za tę "robotę", bo jeśli robicie to za darmo z przekonania o wyższej idei to macie wyprane mózgi nie do odratowania.

  PS. Uważaj, bo jeśli nie będziesz potrzebny już władzy, to albo "znikniesz" bez śladu, albo w najlepszym przypadku orzekną Cię niepoczytalnym.
 • jozefow512 29.08.19, 22:19
  kolejarzmatolecki napisał:

  > Ale najlepiej wrzucić link bez zrozumienia, bo wtedy "wygląda groźnie". A strac
  > hem najłatwiej manipulowac ludźmi. I tak właśnie robiono wcześniej i robi Twoja
  > władza. I to jeszcze artykuł z podstawowymi błędami:
  > * nie awaria oczyszczalni, ale awaria rury doprowadzającj do niej ścieki
  > * nie wyciek, ale kontrolowany zrzut.

  Ostatnio któryś z polityków mówił o tym, że fala ścieków dotarła do mostu Poniatowskiego i ponoć obserwowali to mieszkańcy (twitter.com/300polityka/status/1166990386990129152 ). Potem prostował, że chodziło mu o most Północny (też pudło). Gdzie jest oczyszczalnia ścieków Czajka, kolektor oraz oba mosty każdy może sprawdzić.

  A może rzeczywiście Wisła płynie od wczoraj w drugą stronę i niedługo fala ścieków dotrze do Józefowa? smile

  Podobno rząd obraduje nad tym, że może paść oczyszczalnia w Płocku. Dlatego wojsko ma zbudować most pontonowy w Warszawie.
 • surmia 29.08.19, 09:16
  No pewnie, że dobrze jest mieć oczyszczalnię. I mamy ją smile

  To, że Czajka się popsuła to tragedia i sytuacja bardzo, bardzo zła. Na szczęście w Józefowie nie ma już takiego zagrożenia, jakie było do niedawna, gdy mieliśmy jedynie starutką rurę przesyłową. Po audycie w oczyszczalni w Otwocku wyszły koszmarne nieprawidłowości w tamtejszym laboratorium. Kto wie, co wtedy spuszczano do Wisły.

  Dlatego jeszcze raz - tak, dobrze mieć oczyszczalnię smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka