Dodaj do ulubionych

Wybory 13X

08.10.19, 11:04
Gdzie można znaleźć pełną listę kandydatów na posłów do Sejmu i senatorów do Senatu z naszego rejonu?
Edytor zaawansowany
  • cinqueterre 08.10.19, 11:08
    Już sobie sam odpowiadam, bo znalazłem:
    LISTA
  • pluciak1 08.10.19, 11:30
    ale to nie ten Józefów chyba...

--
    A-a.
  • pluciak1 08.10.19, 11:36
    ale numery okręgów wyborczych się zgadzają: do sejmu 20 i do senatu 41. dzięki za listę smile

--
    A-a.
  • jozefow512 08.10.19, 12:27
    Do Senatu tylko 2 kandydatów .....

"Smog to problem teoretyczny".
  • pluciak1 08.10.19, 13:59
    a czy ktoś mi może wyjaśnić (tak neutralnie, bez wycieczek politycznych) dlaczego tak jest z tymi kandydatami do senatu - we wszytkich okręgach warszawskich max 3 kandydatów, ale równocześnie w każdym PiS ma swojego kandydata. z czego to wynika - być może to coś oczywistego, a ja niedouk, ale miałam wizję, że każdy komitet powienin mieć swojego kandydata...)

--
    A-a.
  • jozefow512 08.10.19, 14:04
    Bo to są wybory większościowe i przechodzi zawsze tylko jeden.

Nie ma sensu wystawiać więcej.

W każdym PiS wystawia jednego swojego kandydata (to oczywiste). Reszta dogadała się, by nie wystawiać więcej niż jednego przeciwnika w prawie wszystkich okręgach.

Tak wygląda ordynacja większościowa ...
  • pluciak1 08.10.19, 15:30
    dzięki bardzo - ma to swój sens (i nawet przypomniałam sobie, że taki był pomysł)

--
    A-a.
  • capricorn.79 08.10.19, 12:49
    Kontra kandydat "wierny" swoim poglądom:

- Narodowe Odrodzenie Polski (lata 90.)
    - ZChn (1990-2001)
    - AWS (1997)
    - Przymierze Prawicy (2001-2002)
    - Sekretarz Stanu u Prezydenta RP (L.Kaczyński) (2007-2009)
    - PiS (2002-2010)
    - Polska Jest Najważniejsza (2011-2014)
    - Sekretarz Staniu u Premiera RP (E.Kopacz) (2015)
    - PO (2015-20162016)
    - Unia Europejskich Demokratów (2016-2018)
    - PSL-UED (2018-2019)
    - ....? (2020-....)

smile smile smile

Na pewno tęga głowa z niego! smile smile smile

http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/136000/136900/352x500.jpg
  • jozefow512 08.10.19, 14:07
    capricorn.79 napisał:

> .....

Uff. Szkoda, że nie był nauczycielem, ani lekarzem. Wtedy mógłbyś wkleić któryś z rządowych memów, które wklejałeś wiosną.

"Smog to problem teoretyczny" - Radziwiłł.
  • capricorn.79 08.10.19, 18:52
    Cała ksiązka kontra jedencytat. Dobrze. 🙊🙉🙈
  • feelek 08.10.19, 21:36
    każdy ma prawo zmienić poglądy jeśli robi to w sposób co nie hańbi.
    Co innego gdyby zmienił barwy tuż po wyborach, jak np. p. Smirnof z PiS.
    Każdy przecież musi mieć możliwość zmiany barw klubowych.
  • capricorn.79 08.10.19, 22:05
    Oczywiacie ze kazdy. Najlepiej 10 razy na 20 lat. 👍👍👍
  • feelek 09.10.19, 19:58
    10 razy na 20 lat uczciwie się nie da.
    Uczciwie to jest na koniec kadencji, a przed następnymi wyborami. Czyli w normalnym trybie 5 razy max.
    Nigdy: tuż po bo to jest ordynarne oszustwo i powinno być karane utratą mandatu.

PS. u tego pana nie było tylu zmian, które mu pan/pani wypomniał/a bo kilka z nich nie były zmianą barw, a weszli w koalicję (np. ZChN był częścią AWS)
  • jozefow512 10.10.19, 15:04
    capricorn.79 napisał:

> Oczywiacie ze kazdy. Najlepiej 10 razy na 20 lat. 👍👍👍

Pewnie. Licząc zmiany partii, tak jak ty policzyłeś (licząc sekretarza stanu jako partię), to Morawiecki zmieniał przez ostatnie 3 lata partie 4 razy:

minister finansów
    minister infrastruktury i rozwoju
    wicepremier
    premier

Może następnym razem jak dostaniesz coś z Nowogrodzkiej to przed wrzuceniem przeczytaj.
  • capricorn.79 10.10.19, 18:20
    Twoja logika poraża jak stosunek Nojmana do Tczewa. Do zobaczenia w niedziele o g. 20. Pa! kiss
  • jozefow512 11.10.19, 08:53
    capricorn.79 napisał:

> Twoja logika poraża

Nie. To jest Twoja logika.

Sam wymieniłeś, jako zmianę poglądów bycie w PiS oraz bycie sekretarzem stanu w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Post wisi, każdy może sprawdzić.

Reszta jest tak samo logicznie denna, bo np. ZChN był częścią AWS. Ale dostałeś rozkaz z Nowogrodzkiej i post już pozostanie, a każdy może sobie sprawdzić, co napisałeś.

• jozefow512 11.10.19, 08:59
    capricorn.79 napisał:

> Do zobaczenia w niedziele o g. 20. Pa! kiss

Tak. Wiem. Prezes groził "elitom", które nie są z partią. Po wyborach będą rozliczać te "elity".

Nowa polska elita władzy i, mam nadzieję, coraz większa część elity kulturalnej i innych elit już nie pracuje dla naszych wrogów. A ci, którzy pracują, są napiętnowani. I będą, proszę państwa, piętnowani dalej

I znowu przyjdą czasy wyborów "bez skreśleń"......
  • feelek 11.10.19, 16:35
    ale jozefow, spokojnie, keine angst!

wiele razy już wyborcy pokazywali capricornowi gest Kozakiewicza
    coś z 10 razy w ciągu 10 lat?
    teraz udało się im 3 razy w ciągu 4 lat (choć w 2015 nie dostali większości, a 37% oddanych głosów, mieli szczęście, dostali 14% głosów SLD, Zandberga i Korwina), ale pamięć jak widać krótka, rzeczywistość musi im ją odświeżyć
    czym dla PiSu byłby taki gest? nie wiem, ... może dostaną mniej % niż opozycja? (wiem, że i tak mieliby >50% posłów wtedy, ale nie mogliby mówić, że większość ich poparła gdy większość zagłosuje na opozycję)...
    ... może przegrają Senat?
    ... a może wyniki sondażowni się mylą i nie będzie aż tak dobrze jak by chcieli? Nie, że fałszerstwo, ale może działają rozmaite sprzężenia zwrotne typu: "PiS i tak wygra, powiem, że popieram PiS"

zobaczymy o 20.00 w niedzielę

I: NIE DAJMY SOBIE WMÓWIĆ, ŻE COŚ JEST JUŻ POZAMIATANE

- róbmy swoje:
    Prawda i tak zwycięży,
    zawsze to robiła, czasem potrzeba cierpliwości: PiS dopiero może się przymierzyć do drugiej kadencji.
    I jeśli opatrzność ma ochotę nas tą drugą pisu kadencją doświadczyć, to:
    ... przeżyliśmy komunistów,
    przeżyjemy i pisistów...
  • feelek 11.10.19, 18:47
    wszystko jest możliwe i wszystko jest ważne:
    i tak np. taki scenariusz:
    PiS ma np. 42% i NIE powtarza się sytuacja z 2015 (każdy ma swój limit szczęścia do wykorzystania),
    tzn. PiS nie dostaje nic z D'Hondta bo i PSL, i Konfederacja przekroczyły próg 5%...
    więc? więc nie ma żadnych premii od tych, co nie przeszli. Przypominam: w 2015 dało to PiSowi 14% ekstra.
    Więc? więc PiS nie ma większości. Nawet takiej arytmetycznej.
    Tu każdy głos jest ważny.
    Nic nie jest przesądzone.
  • pacpaco 11.10.19, 19:44
    feelek napisał:

> wszystko jest możliwe i wszystko jest ważne:
    > i tak np. taki scenariusz:
    > PiS ma np. 42% i NIE powtarza się sytuacja z 2015 (każdy ma swój limit szczęści
    > a do wykorzystania),
    > tzn. PiS nie dostaje nic z D'Hondta bo i PSL, i Konfederacja przekroczyły próg
    > 5%...
    > więc? więc nie ma żadnych premii od tych, co nie przeszli. Przypominam: w 2015
    > dało to PiSowi 14% ekstra.
    > Więc? więc PiS nie ma większości. Nawet takiej arytmetycznej.
    > Tu każdy głos jest ważny.
    > Nic nie jest przesądzone.
    jak kto nie pójdzie to jego glos się rozkłada proporcjonalnie na wszystkich co dostali....
  • feelek 11.10.19, 19:54
    sorry, ale poraża stosunek capricorna do tzw. "sprawy Tczewa"
    Reagujesz jak każdy pisowiec:
    dostałeś na tacy spreparowaną, zmanipulowaną papkę: wykastrowane, pozbawione meritum nagranie i je kupiłeś
    taaaa.... a wiesz, że w tej rozmowie chodziło o to, że w Tczewie był totalny burdel na tle takim, że się PO-wcy między sobą pokłócili o pierduły?
    Ja bym to nazwał burdelem i powiedział w 15 zdaniu, że już tym wszystkim rzygam...
    ----
    Zaraz zaraz, jak się nazywają tacy, co łykają wszystko co im się podsunie?
    lemingi?
  • feelek 11.10.19, 19:56
    wyręczę tym razem Surmię:
    kochani, za 4 godziny jest cisza wyborcza
    po godz.: 00.00 nic już tu nie wieszajmy bo to grozi jakimiś tam materialnymi konsekwencjami
  • surmia 14.10.19, 09:08
    Piękna frekwencja - 76,69%

Komitet Liczba głosów -Procent głosów
    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 4 216 - 36,75%
    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 3 664 - 31,94%
    KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 1 493 - 13,02%
    KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 949 - 8,27%
    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 914 - 7,97%
    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY 235 - 2,05%
    Razem 11 471 - 100%
  • surmia 14.10.19, 09:12
    Senat
    Michał Kamiński - 6 553 - 58,97%
    Konstanty Radziwiłł - 4 560 - 41,03%
  • feelek 14.10.19, 14:19
    za Polska The Times :
    senat, PSL: Michał Kamiński
    ---------
    się zdziwiłł
    Konstanty Radziwiłł
    ------
    w całej Polsce: PiS 45 senatorów, nie- PiS: 51
    -------
    Senat może wetować- przeciwdziałać np. łamaniu konstytucji,
    jak widać są też dobre wiadomości- nie będzie miał PiS tak łatwo
  • feelek 14.10.19, 17:06
    Senat (chyba) nie może wetować ustaw uchwalanych przez Sejm,

z całą pewnością nie uda się p. Kaczyńskiemu uchwalać ustaw w 1 noc- Senat ma 30 dni na odsyłanie do Sejmu projektów ustaw, IMHO to b. dużo: skończy się traktowanie władzy ustawodawczej jak maszynki do głosowania, skończy się poniżanie Polaków traktowanych jako przedmiot, nie jako podmiot

może też skończy się obłuda i kłamstwa TVPiS: Senat może odrzucić sprawozdanie KRRiTV, co jest przesłanką do wygaśnięcia kadencji członków KRRiTV, w każdym razie z całą pewnością się zmniejszy obłuda p. Kurskiego- ktoś go wreszcie powściągnie, albo zwyczajnie wyrzucą pana, co tak żałośnie kończy swą piękną (kiedyś) karierę,

Senat ma istotny wpływ na IPN, Radę Polityki Pieniężnej

jest tego dużo więcej

koniec samowoli p. Kaczyńskiego, koniec oburzających praktyk, co tworzyły w RP karykaturę demokracji
    tylko tyle i aż tyle

PS. taaa a w swej komisji przegrał z kretesem, przegrał na Żoliborzu, przegrał w Warszawie z Kidawą 1:2...
    musi boleć
  • pacpaco 14.10.19, 21:48
    feelek napisał:

> Senat (chyba) nie może wetować ustaw uchwalanych przez Sejm,

> musi boleć
    feleek - nie to,ze bronie ale przypomnij sobie co było jak PO przejelo władze - Tusk tez podczas nocy (dni po przejeciu władzy) zmienial prawo i wywal ludzi...oby jak najszybciej także trzeba być uczciwym to nie tylko PIS ale PO tez
    podobnie z telewizja PIS ma TVP a PO miało (ma?) TVN - az się zygac chciało jak się ogladalo (jeszcze na N+)….
    uczciwie do tematu podejdz a nie tak stronniczo...ja chciałbym a kolejne rzady miały jakas strategie dla każdej części gospodarki i aby w końcu byly kontynuowane z lekkimi modyfikacjami a tak co "chwile" mamy chaos...
  • feelek 14.10.19, 14:01
    Przekaz nr 1: " brawo w J. wygrał PiS" (PiS dostał w J. 36, 75% głosów i zajął 1 miejsce)
    Przekaz nr 2: brawo w J. wygrała opozycja (52% oddanych w J. głosów padło na KO/SLD/PSL).

Każdy w J. może się cieszyć
  • capricorn.79 15.10.19, 13:08
    Jeśli mnie pamięć nie myli to do sejmu weszło 5 komitetów wyborczych a nie tylko 2, czyli PIS i opozycja. Zapewniam ze ta opozycja wiele razy bedzie glosowala jak PiS.

PS. W eliminacjach do Euro 2020 reprezentacja Polski awansowała, mimo że ma 19 punktów, zaś Austria i Macedonia Północna łącznie 27.
    Skandal! 😜😜😜
  • cinqueterre 15.10.19, 13:17
    A co w takim razie powiesz o Senacie?
  • capricorn.79 15.10.19, 16:42
    cinqueterre napisał:

> A co w takim razie powiesz o Senacie?

A więc jednak to prawda. Wyłączyli internet smile Oto wyniki do Senatu dla wszystkich, którzy jeszcze ich nie znają:

PiS - 48
    KO - 43
    PSL - 3
    SLD - 2
    "niezależni" - 4

Co ciekawe, w skali kraju PiS zdobył w sumie więcej głosów do Senatu od wszystkich innych opcji łącznie. Wnioskuje, że było dużo wyrównanych remisów z przechyłem, natomiast jak już PiS wygrywał to zdecydowanie, stąd ta różnica. Ale nie czytałem jeszcze w GW i nie słyszałem w TVN, że reprezentacja senatorów jest nie reprezentatywna smile smile smile

PS. Jak patrzę na mapę Polski i wynik wyborów z podziałem na powiaty to marzy mi się, żeby Kaczor przytulił Kukiza z tymi jego JOWami i wtedy zrobił wybory smile Konstytucyjna większość w cuglach.
  • feelek 15.10.19, 17:25
    to nic nie da panie Capricorn:
    Senat: 51- opozycja: 49 - PiS.
    To powszechnie znana prawda: było porozumienie senackie, na jego mocy u nas był 1 kandydat opozycji Michał Kamiński (reprezentował PSL)
    Nic nie da panu, że on był kiedyś w PiS. Ani to, że Ujazdowski w Warszawie też.
    Senat przegraliście.
  • pacpaco 15.10.19, 21:45
    feelek napisał:

> to nic nie da panie Capricorn:
    > Senat: 51- opozycja: 49 - PiS.
    > To powszechnie znana prawda: było porozumienie senackie, na jego mocy u nas był
    > 1 kandydat opozycji Michał Kamiński (reprezentował PSL)
    > Nic nie da panu, że on był kiedyś w PiS. Ani to, że Ujazdowski w Warszawie też.
    > Senat przegraliście.

a skad wiesz,ze 51 to cala opozycja.....mam nadzieje,ze wlasnie będzie taka czesc co będzie kierowala się rozumem przy glosowaniu a nie takim podejściem" albo rządzimy albo jesteśmy opozycja totalna...
  • capricorn.79 15.10.19, 22:22
    Rozumem smile smile Totalnym smile
  • feelek 15.10.19, 23:10
    ci senatorzy to żadna totalna opozycja tylko opozycja
    To PiS podzielił Polskę
    ale oni nie są w stanie tego zrozumieć
    poczekamy
    myślę, że ZAWSZE należy przy głosowaniu kierować się rozumem
    KO/SLD/PSL zawarły w Senacie porozumienie- te partie wystawiły wszędzie po 1 kandydacie i nie konkurowały ze sobą, a z tego, co wiem senatorzy niezależni (np. Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz, b. Prezes NIK Kwiatkowski) są jeszcze bardziej przeciwni temu, co PiS zrobił z Polską.
    Zawsze są to ludzie kierujący się rozumem i DLATEGO im z PiSem nie po drodze
    Dobrzy sobie: najpierw przez 4 lata z 1000 razy złamali konstytucję, traktowali państwo jak prywatny folwark, a teraz chcieliby aby była przyjaźń i zgoda
    Będzie przyjaźń i zgoda, najpierw trzeba naprawić to co zostało zniszczone.
    Ale to nie będzie łatwe.
  • capricorn.79 15.10.19, 22:21
    Po "tamtej" stronie jest tylu sprzedawczykow i karierowiczow ze o tej porazce jeszcze bym nie wyrokowal.

Zreszta sam tow. Miller reaktywowany przez p. Schetyne madrze powiedzial ze Senat nie ma zbyt wielkiego znaczenia jak jest stabilna wiekszosc w sejmie.

Na pewno bedzie ciekawie 👍👍👍
  • feelek 15.10.19, 22:58
    capricorn.79:
    "Po "tamtej" stronie jest tylu sprzedawczykow i karierowiczow..."
    przesadza pan w aż tak negatywnej ocenie PiSu
    wink

PS.no biedniście pp. pisowcy:
    Świat to: "prawdziwi patrioci, Polacy" z jednej i "sprzedawczyki, karierowicze, zdrajcy..." z drugiej?

• capricorn.79 15.10.19, 23:25
    Sprzedawczyki z frazesami na ustach. Oni bynajmniej mnie nie zdradza ani nie obraza. Wypna sie tylkiem do wlasnych wyborcow. Totalni nad totalnymi. Zobaczymy...
  • feelek 16.10.19, 01:30
    capricorn.79 15.10.19, 23:25: "Sprzedawczyki z frazesami na ustach. Oni bynajmniej mnie nie zdradza ani nie obraza. Wypna sie tylkiem do wlasnych wyborcow. Totalni nad totalnymi."

naaaprawdę?
    to po co pan na nich głosuje?
    doprawdy nie rozumiem: bo ja uważam, że partia na którą głosuję jest złożona z patriotów, którzy tym się różnią od innych patriotów (tych z PiS), że mają na różne sprawy odmienne od tamtych poglądy...

...w każdym razie, poza tym, że nie rozumiem, to współczuję: głosuje pan na ludzi, których uważa za kogoś tak podłego?

dziękuję za dyskusję: wygraliście przegrywając, ale miło spojrzeć na początek końca PiSu
  • jozefow512 16.10.19, 08:35
    Nie wiem, kto wygrał lub przegrał. Pewnych kwestii nie da się już odwrócić (jak np. masowo obniżonych emerytur o 1000 zł miesięcznie(!) jako skutek obniżenia wieku emerytalnego, zakopanie Polski w czarnej dziurze węglowej).

Wrzucam link do artykułu. To tylko głos w dyskusji. Dzisiaj PiS wygrał wybory, a co będzie dalej? Zobaczymy

www.rp.pl/Analizy/310149908-Nizinkiewicz-PiS--kolos-na-glinianych-nogach.html

"Zwycięstwo wyborcze PiS jest słodko-gorzkie. Z jednej strony partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła ponownie władzę samodzielną, z drugiej – ma większość nieznaczną, straciła Senat i jest ryzyko, że może stracić również prezydenta.

[...]

PiS ma problem. Najtwardsze reformy musi wprowadzać natychmiast lub dopiero po wyborach prezydenckich, żeby nie zaszkodzić Dudzie w reelekcji. [...] I tu pojawia się dylemat. Przeprowadzić fundamentalne zmiany, z dokończeniem reformy sądownictwa i zmianami w mediach? Robić to teraz, jeszcze przed końcem roku, ale narazić się na gniew części wyborców, który przejdzie na Dudę, czy poczekać i zaryzykować ze zmianami na czas po wyborach prezydenckich? Oba warianty są ryzykowne.
    [...]

Przegrana Dudy oznaczałaby czas apokalipsy dla PiS. Przyspieszone wybory odbyłyby się prędzej niż później. A i bez nich Kaczyński ma wiele problemów. W parlamencie ma silniejsze frakcje Ziobry i Gowina. Przy tych transferach socjalnych i obietnicach PiS powinno mieć 50-proc. poparcie i znokautować opozycję. A tu nawet PSL-u nie udało się władzy wysłać na śmietnik historii. Okazało się również, że na prawo od PiS jest życie – to Konfederacja. W licytowaniu się na radykalne prawicowe światopoglądowe postulaty z narodowcami PiS może okazać się bezradne. Jeśli Kaczyński zdecyduje się na zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej, to dojdzie do czarnych protestów, których prezes nie chce, bo obawia się ulicznych akcji antyrządowych. PiS nie może też ignorować Lewicy w Sejmie, która wyposzczona czasem poza parlamentem będzie starała się budować swoją siłę na punktowaniu władzy.

• feelek 15.10.19, 17:17
    cinqueterre 15.10.19, 13:17 "...A co w takim razie powiesz o Senacie?"
    nie powie nic, bo boli
    i co tu można powiedzieć

PS. Osobiście wolałbym mieszkać w kraju, rządzonym przez partię co pomimo, że nie z mojej bajki to nie łamie konstytucji, nie niszczy władzy sądowniczej czy ustawodawczej,
    wtedy bym dał sobie spokój z krytyką tych co legalnie wygrali -jestem z zasady z tych co dają sobie spokój z bezproduktywną krytyką i na ogół godzę się z werdyktami wyborczymi nawet z tymi co nie są po mojej myśli.

na szczęście już nie da się PiSowi powiedzieć:
    "... ale my mamy większość, na nas zagłosowała większość"
    bo nie mają: ani w Senacie (49:51), ani w Sejmie(44:49), a większość z głosujących na PiS nie zagłosowała

no jest różnica: demokracja większości a dyktatura większości

ten wynik jest w miarę OK wobec tego, co być mogło np. PiS z większością konstytucyjną:
    z 1 strony: wygrana PiS daje Polsce stabilność (choć osobiście wolałbym inny wynik), nie da się też odpowiedzialności zrzucić na innych: się narozdawało, naobiecywało, niech teraz się wywiązują...
    z drugiej to, że PiS dostał o 5 % mniej niż ta część opozycji, która współpracowała i raczej będzie ze sobą współpracować (PO/SLD/PSL) i mniejszość PiSu w Senacie daje jakąś szansę równoważenia PiSu i nie pozwoli mu się tak szarogęsić jak 2015-2019
    [mamy już 1 pozytywny efekt: p. Banaś zrezygnował (?)]
    Ale
    ALE
    PiS będzie kaperował
    Oburza wypowiedź p. Karczewskiego, który deklaruje: że będą namawiać na przejście do PiS

Oczywiście, że życzę gospodarczych sukcesów rządowi bo życzę ich także sobie.
    Ww. nie dotyczy ekonomicznego łapownictwa: 500+, 100 mostów, 100 obwodnic... etc.
  • jozefow512 15.10.19, 15:11
    capricorn.79 napisał:

> Jeśli mnie pamięć nie myli to do sejmu weszło 5 komitetów wyborczych a nie tylk
    > o 2, czyli PIS i opozycja.

Hmm. To ciekawe, bo jak trzeba, to rządowy Dziennik Telewizyjny i partyjne TVP info też mówi o pozycji jako o jednym bycie.

> W eliminacjach do Euro 2020 reprezentacja Polski ...

To dzisiejszy przekaz z Nowogrodzkiej? Głupawy.
  • capricorn.79 15.10.19, 16:32
    Ktoś pyta o przekaz z Nowogrodzkiej? A proszę bardzo - oto on:

https://image.ceneostatic.pl/data/products/48483585/i-masc-na-bol-dupy.jpg

kiss kiss kiss
  • jozefow512 15.10.19, 17:48
    Ooops.

Musiało boleć, skoro w jedynej partii wysyłają (nomen omen) członkom maść.

Jakoś wytrzymasz. To nie koniec świata.
  • jozefow512 15.10.19, 14:59
    Posłowie i senatorowie z Józefowa:

Sejm: Bożena Żelazowska
    Senat: Michał Kamiński

Dwóch mieszkańców Józefowa w Parlamencie.

• capricorn.79 15.10.19, 16:34
    Gratulacje dla mieszkańców Józefowa w Parlamencie. Z taką nadreprezentacją niedługo w Świdrze będzie płynąć mleko zamiast wody wink

PS. Niezależnie od opcji - od prawa do lewa - oczekiwałbym teraz od wybranych i niewybranych kandydatów posprzątania Józefowa z banerów i plakatów...
  • cinqueterre 15.10.19, 16:40
    Michalin po wschodniej stronie torów był już wczoraj posprzątany.
  • capricorn.79 15.10.19, 16:43
    Józefów ani po wschodniej ani po zachodniej posprzątany nie jest sad
  • jozefow512 15.10.19, 17:46
    capricorn.79 napisał:

> PS. Niezależnie od opcji - od prawa do lewa - oczekiwałbym teraz od wybranych i
    > niewybranych kandydatów posprzątania Józefowa z banerów i plakatów...

Spoko.

Przepisy są jasne. Jak nie posprzątają, to miasto posprząta i prześle im fakturę za sprzątanie.
  • tylko_jozefow 16.10.19, 09:33
    Chyba trzech : przecież dostał się Janusz Korwin-Mikke

jozefow512 napisał:

> Posłowie i senatorowie z Józefowa:
    >
    > Sejm: Bożena Żelazowska
    > Senat: Michał Kamiński
    >
    >
    > Dwóch mieszkańców Józefowa w Parlamencie.
    >
  • surmia 16.10.19, 10:04
    Korwin już nie mieszka w Józefowie smile
  • jozefow512 16.10.19, 11:55
    surmia napisała:

> Korwin już nie mieszka w Józefowie smile

Dokładnie.

Dane są na podstawie zamieszkania podanego przy każdym z kandydatów.

Łatwo sprawdzić, bo na stronach PKW są dwa arkusze zbiorcze ze wszystkimi kandydatami. Można wyfilitrować po miejscowościach.

• datlas 16.10.19, 14:01
    Jego zadeklarowane miejsce zamieszkania to Otwock
  • tylko_jozefow 16.10.19, 20:39
    przepraszam, nie wiedziałem
  • feelek 16.10.19, 20:44
    nie obraża się Józefów:
    wreszcie pozbyliśmy się obciachu
  • jozefow512 17.10.19, 11:32
    Jest jeszcze jedna osoba, która jeszcze rok temu (w wyborach samorządowych) startowała z Józefowa. Teraz ma wpisane miejsce zamieszkania: Warszawa

Krzysztof Bosak
    wybory2018.pkw.gov.pl/pl/delegatury/panstwowa-komisja-wyborcza/komitet-wyborczy-ruch-narodowy-rp-3264/140000/36906/151783#results_wbp

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka