Dodaj do ulubionych

vectra caravan 1,6 16v 2001

08.01.04, 09:34
sluchajcie, mam zamiar odkupic sluzbowa vectre 1,6 16v (100km) caravan
homologacja ciezarowa na 5 osob. ja tym samochodem za wiele nie jezdzilem,
wiec mam pare watpliwosci. wozek jest z 2001. przebieg 150.000km. czy ten
silnik jest w miare trwaly? jezdzilem astra 1,6 mpi (tez 100km) ale to byl
inny silnik - 8-zaworowy. jak ja zdawalem do wymiany to miala 215.000km i
jezdzila bez problemu. da sie ta vectra zrobic jeszcze ze 100.000? nic nie
stuka, nie rzezi, nie grzechocze...

--
darekk
Obserwuj wątek
    • zdecydowany4 Re: vectra caravan 1,6 16v 2001 08.01.04, 14:01
      x-darekk-x napisał:

> sluchajcie, mam zamiar odkupic sluzbowa vectre 1,6 16v (100km) caravan
      > homologacja ciezarowa na 5 osob. ja tym samochodem za wiele nie jezdzilem,
      > wiec mam pare watpliwosci. wozek jest z 2001. przebieg 150.000km. czy ten
      > silnik jest w miare trwaly? jezdzilem astra 1,6 mpi (tez 100km) ale to byl
      > inny silnik - 8-zaworowy. jak ja zdawalem do wymiany to miala 215.000km i
      > jezdzila bez problemu. da sie ta vectra zrobic jeszcze ze 100.000? nic nie
      > stuka, nie rzezi, nie grzechocze...
      >
      >

Wszystko zależy od ceny i tego w jakoi sposób i przez kogo była eksploatowana?
      Jeżeli jeździł nią przedstawiciel handlowy to sobie odpuść, ale jeżeli nie i
      była regularnie serwisowana (zwróć szczególną uwagę na drugą wymianę rozrządu,
      bo silniki 1,6 słyną z tego, że rwą się rozrządy) przy tym przebiegu powinien
      już być po dwóch wymianach!!!! Swoją drogą gdyby Ci z różnych względów nie
      odpowiadał to chętnie go odkupię i tym sposobem wpadnie Ci parę groszy. Jeżeli
      to wchodzi w grę to proszę o wiadomość na zdecydowany4@gazeta.pl

Pzdr,
        • n0ras Re: vectra caravan 1,6 16v 2001 08.01.04, 14:57
          Nie tak dawno rozmawiałem z mechanikiem w serwisie opla. (Kolega kupował używaną
          astrę i ją przeglądali).
          Według niego oplowskie silniki 8v są trwalsze niż 16v - mówił, że 8v (c14se)
          spokojnie przechodzą 300 kkm, natomiast 16v (ecotec) ok. 250 kkm.
          Myślę, że to dość ostrożne szacunki - bo sam słyszałem wielokrotnie o swoim
          (Daewoo A15MF), że to z oplowskiej rodziny i 300-400 kkm powinien przejść.
          Choć większy wpływ będzie miała technika jazdy niż przebieg - spotkałem się z
          astrą x14xe (to analogiczny silnik, tylko 1.4 a nie 1.6) z dość zużytym
          silnikiem po 150 kkm - ale auto służbowe młodych chłopaków użytkowane
          gaz-gaz-hamulec.
          Auto po firmie zwykle ma zalety - regularnie serwisowane, nie oszczędzane na
          materiałach eksploatacyjnych, pewny przebieg...
          No i jedną wadę - zwykle ten przebieg jest duży....
          Sam mam auto po firmie i jestem zadowolony.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.