zamarzające drzwi w Seacie Ibiza Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Ratunku!!!. Pomimo stosowania odmrażaczy do zamków nie mogę dostać się do
    samochodu. Otwieram, Cycek w drzwiach wyskakuje, ciągnę klamkę do oporu i
    nic. Klamka nie zwalnia zamka. Poza tym bywa, że nawet jak wejdę do środka,
    to nie mogę wyjść. Klamka luźno chodzi a ja próbuję ewakułować się drugimi
    drzwiami. Nie zawsze skutecznie.
    • Gość: jacor IP: *.zeblach.com.pl 09.01.04, 10:29
      W mojej ibizie z 2000r przy dużym mrozie nie działa klamka od środka po stronie
      kierowcy. Trzeba dłużej jechać żeby się rozgrzał samochód lub otworzyć okno i
      użyć klamki zewnętrznej. Czasami też klamka zewnętrzna zaskakuje za drugim
      pociągnięciem.
      • Gość: Kazio IP: *.ibch.poznan.pl 09.01.04, 12:06
        To chyba wada Seatow. U mnie cos podobnego dzialo sie w Cordobie. Mimo roznych
        domowych sposobów (smarowanie uszczelek, psikanie do zamkow plynow i
        odmrazaczy, skonczyko sie wizyta w serwisie. Podobno dostaje sie woda do
        zamkow. Wymaga to nasmarowania wszystkich elementow zamka co jest polaczone z
        jego demontazem. Trwa okolo godziny i kosztuje ponad 200 zl. Przynajmniej w tym
        roku zamki nie zamarzaja
        PZDR
    • Nic nie zrobisz! Ten typ tak ma. Miałem kiedyś to samo w VW Polo. Próbowałem
      różnych specyfików, jeździłem do ASO i nic. Dla mnie problem skończył sie jak
      sprzedałem auto.
    • Ople (Astra F) i DU (Espero) też tak mają - choć czasem bywa śmiesznie, bo w
      drugą stronę - drzwi się otwierają, a zamknąć nie mogą (tj. po "trzaśnięciu"
      zamek nie zaskakuje i się "odbijają") - pomaga rozmrożenie zamka (w DU jest
      łatwiej, bo nie jest osłonięty całkowicie blachą) i zasmarowanie np. WD 40.
      Sprawdzone w 3 przypadkach - działa.
    • Gość: urticae IP: *.insad.pl 09.01.04, 14:47
      Dziękuję za uwagi. Podejrzewam że czeka mnie rozkręcenie drzwi i smarowanie
      wszystkiego co się da.
      Pozdrawiam
      • Gość: mjrjajor IP: 80.55.103.* 09.01.04, 19:08
        to samo miałem w Cordobie.Ubiegłej zimy w czasie przeglądu w
        ASO "przedmuchali" zamki sprężonym powietrzem,a potem spray'em silikonowym
        Wurth.Od czasu do czasu poprawiam smarem w spray'u X-ceramic i mam spokój.
        • mam VW wiec chyba takie same zamki jak w Seat i Polo.nigdy nie mialem problemu
          z zamarzajacymi zamkami lub klamkami.jedyny problem to ze uszczelki
          przymarzaja.szczegonie jak spadnie deszcz a w nocy mroz.ale zamki nie
          zamarzaja.moze dlatego ze zawsze przed zima pryskam troche WD40.

aha.nie uzywam kluczyka tylko pilota wiec moze dlatego?
    • Miałem dokładnie taki sam problem w zeszłym roku. Drzwi otwierałem z pilota,
      cyngielek szegł do góry a ja szarpałem za klamkę i nic. U mnie okazywało się, że
      drzwi przymarzały do reszty karoserii. W modelu trzydrzwiowym, powierzchnie na
      których stykają się metale są spore i wystarczyło, że miałem je wilgotne bo
      byłem na myjni i potem się bujałem z tym problemem parę dni. W moim przypadku
      wystarczyło w sumie, dobrze przetrzeć drzwi (ale dokładnie) i nasmarować
      uszczelki i pomogło, a też bawiłem się w smarowanie zamków ale okazało się to
      bardziej prozaiczne, a objawy były dokładnie takie jak piszesz!
      Zimą miałem jeszcze jedną "fajną" usterkę: przy nierozgrzanym samochodzie,
      jeżeli włączyłem awaryjne, to nie chciały się wyłączyć przez dobrych parę minut.
      Trzeba było trzymać wciśnięty przycisk (a jest on jak wiecie w wyjątkowo
      wygodnym miescu :) Ale potem nagle preszło i dwa lata już nie miałem takich
      problemów
      Pozdr.
      • Gość: Tojo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.01.04, 09:50
        Mam polo varianta czyli to samo co cordoba vario. zeszłej zimy identycznie jak
        u Ciebie - klamka chodziła lużno a drzwii zamkniete. Odmrażacze tylko chwilowo
        likwidowały problem. Pomogło wd-40 nawaliłem w drzwi, gdzie się dało. I
        pomogło. Teraz zero problemów. Pozdrawiam

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.