Dodaj do ulubionych

Toyota Auris 1.6 Valvematic - Test

IP: 213.17.144.* 12.11.09, 10:34
koleś nie napisałeś ile ci palił (znowu ten brak mózgu)
Obserwuj wątek
      • Gość: esp Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic - Test IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.11.09, 18:12
        To znaczy co konkretnie dorzuca ze mozna go polubic?
        Przeciez to beznadziejny bezplciowy kompakt na tle rywali
        Ani slowa nie napisane o jego glownej wadzie - jakosci wnetrza Jest okropne
        z wygladu,wykonane z jeszcze okropniejszego plastiku, zle wyciszone i
        trzeszczy
        A tak na marginesie w tekscie jest blad , ten silnik ma 132KM a jezdzi jak
        bym mial max 110
        Zgadzam sie ze to przecietny samochod ale niczym nie jest wstanie
        zaimponowac, domniemana niska awaryjnosc to moim zdaniem za malo zeby z
        powodzeniem konkurowac w tej klasie
        Jak widac nie przekonuje juz do siebie bo sprzedaz tak w naszym kraju jak
        i za granica jest slaba .
    • Gość: Yaa Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic - Test IP: *.warszawa.mm.pl 06.12.09, 15:23
      Przeciętność benzynowego Aurisa mniej boli, jeśli zestawić ją z wyjatkowością konkurentów. Tak, tak.
      1. Golf to Golf, ale - bez turbo - żłopie i nie ma osiągów, z turbo - drogi i awaryjny;
      2. Astra - wiekszy bagaznik i nieprzeciętnie archaiczna w benzynie;
      3. Focus - świetne zawieszenie i silniki j.w.
      4. Megane, Bravo, 308 - sorry, ale pominę milczeniem;
      5. Mazda 3 - równie trwała, lepiej wykończona, ale też nie w benzynie;
      6. Civic - jeśli przeboleć estetykę z disco, to fajna, ale nie ma 1,6 a 1,8 pali sporo...
      więc przeciętniak nie ma wielkiej konkurencji.

Co innego w dieslu, ale artykuł nie o tym...
      Więc Auris wypada nieźle. Dodatkowo, wystarczy skonfigurować konkurentów w podobnym wyposażeniu, żeby zobaczyć, że cena też jest jego atutem. Dlatego, mimo owej przeciętności stoi w moim garażu.
      Co nie zmienia faktu, że czasem oglądam się za Alfą Romeo. Ale to już inna sprawa.
      • soner3 Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic - Test 07.12.09, 14:50
        Toyota Auris 5d Luna Valvematic kosztuje 65tys a Golf 1.4TSI Comfortline 68tys
        przy czym Golf jest duzo lepiej wyposazony
        Tak wiec argument ceny - zaden
        Nie wspone juz co co z Aurisem robia modele koreanskie.
        Bravo tez Aurisa robi jak chce pod kazdym wzgledem - rozumiem ze pomijasz
        go milczeniem bo nie masz zadnych argumentow za Aurisem
        Przy odrobinie obiektywnosci wynika jasno ze Auris jest malo przekonywujaca
        alternatywa, mozna byc rzecz ze nie ma prawie konkurencji bo wiekszosc jest
        znacznie lepsza za mniejsze lub podobne pieniadze .
    • turbokozik Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic - Test 07.12.09, 14:17
      O proszę, bardzo dobrze zrobiony test: Autor nie obniża seksownie głosu i zrezygnował z komentarzy do kamery w czasie jazdy przez co nie ma już praktycznie tak okropnego eeee..... Super :)
      Co do Auris to zrobiłem nią kiedyś ok 2000 km i nie jestem zachwycony. Bieda i slums że tak powiem. Bezpłciowe wozidło, silnik 1.4 wył jak zapchany odkurzacz i nie przyśpieszał. P O R A Ż K A
    • Gość: Lenny Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic - Test IP: *.warszawa.mm.pl 07.12.09, 15:04
      Turbokozik. Gwoli sprawiedliwości - 1.4 już nie jest oferowany. Zastąpili go nowym 1.3 o wyższej mocy i momencie. Rację ma Yaa pisząc, że tak naprawdę, to nie ma się do czego przyczepić. Chyba, że porównujesz je z autami z innej klasy. Albo decydujesz na podstawie jakości materiałów uzytych do wykończenia wnetrza - wtedy żaden japan nie bedzie dość dobry na żabę. A przecież technicznie ją połyka bez popijania...
    • turbokozik Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic - Test 07.12.09, 15:45
      To było auto wzięte na dwa dni z jednego z salonów Toyoty. Wiem, że nie miał na pewno silnika 1.6, ale coś koło 1.4 (było to rok temu) ani diesla. O wiele przyjemniej jeździło mi się corollą 2.0d choć też bezpłciowa. Megane, C4, 307, Focus, Golf są o wiele przyjemniejsze i w dotyku i w prowadzeniu i w wyglądzie jak dla mnie. Z każdym miałem do czynienia bo taką mam pracę, że mogę skorzystać ;) Ale to tylko moje subiektywne odczucia, wiadomo, de gustibus non disputandum...
    • Gość: Lenny Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic - Test IP: *.warszawa.mm.pl 08.12.09, 09:09
      Pisząc "technicznie połyka" - miałem na myśli zaawansowane rozwiązania zastosowane w silnikach Toyoty (czy Hondy). VVT-i etc. I tylko tyle. Co do Dekry, to być może rzeczywiście coś się zmieniło na niekorzyść Toyoty. Ja miałem poprzedniego Yarisa przez 6 lat, przejechałem nim 140 tys. bez ŻADNEJ usterki (tylko materiały eksploatacyjne). Jeździłem także Fiatem Brava, VW Passatem - nie umywały się. Ale jak jest teraz to nie wiem, może gorzej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka