Dodaj do ulubionych

Aston Martin to też Opel

IP: *.adsl.inetia.pl 25.01.10, 21:29
Calibra to wbrew opiniom wielu żałosnych cyników naprawdę zgrabne auto. Widział ktoś Calibrę Cabrio ? Pieknie się prezentuje ten samochodzik bez dachu, a możliwoścć przerabiania konstrukcji nawet na takiego astona ;D świadczy tylko o oryginalności i ponadczasowości bryły.
Obserwuj wątek
    • Gość: c20ne Re: Aston Martin to też Opel IP: 195.116.133.* 25.01.10, 22:46
      Wbrew pozorom Calibra to bardzo dobry samochód!Co prawda jest wielu posiadaczy którzy w zawstydzający wręcz sposób tuningują swoje Calibry,co nie znaczy,że samochód nie jest po prostu rewelacyjny.Znam przypadki Calibr z przebiegiem 600tyś. km i co???silniczek chodzi dalej.Prawda blacha jak to w Oplu rdzewieje ale silniczek,sam posiadam najsłabszą wersje (18lat!!!) i ......nie jeden nowy (podkreślam nowy!!!)pasat wymięka! I na dodatek jeżdże na gazie.Po prostu silnik nie do zaje....ania!!!A propos tuningu niech wszyscy popatrzą np.na golfy 3...?To dopiero jest wiocha!!!A na dodatek zdechłe koniki pod machą......
      Pozdrawiam Vwieśniaków...
    • Gość: Roger Re: Aston Martin to też Opel IP: *.ver.abpl.pl 25.01.10, 23:06
      Calibra nigdy nie była autem z górnej półki, bo i nie taki był zamysł jej stworzenia. Miała być relatywnie tańszym samochodem od drogich samochodów sportowych, dając nieco frajdy użytkownikom o czym może świadczyć wersja 4x4. Zresztą jak na lata w których powstała i tak była bardzo zaawansowanym autem ( patrząc np. na najmniejsze opory powietrza). Popatrzcie na inne auta zaprojektowane w 1989 roku i z nimi porównujcie ich wygląd.
    • Gość: d1sash Re: Aston Martin to też Opel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.10, 23:23
      a ja mam wiejskiego golfa 3 ze zdechłymi konikami pod maską i jeszcze nie spotkałem calibry która dałaby mi radę!
      silniki o podobnych parametrach co w VW ale badziewnie wykonane (jak cała reszta) i są efekty. i jeszcze to oplowskie dzwonienie jakby mechanik zostawił narzędzia pod maską...calibry nie wziąłbym chyba nawet za darmo!
      a co do tuningu to zarówno w przypadku opla jak i VW znajdzie się wiele przypadków oszpecenia auta...może się nie znam ale moim zdaniem calibra i golf najlepiej wyglądają w stanie seryjnym, fabrycznym.
    • Gość: c20ne Re: Aston Martin to też Opel IP: 195.116.133.* 26.01.10, 10:56
      Do: d1sash.Co do jednego to się zgodzę,mianowicie-.może się nie znam ale moim zdaniem calibra i golf najlepiej wyglądają w stanie seryjnym, fabrycznym. No może drobne (podkreślam drobne)zmiany nie wychodzą żle.
      Widzisz ,ja nie spotkałem golfa który dalby mi rady i znów podkreślam,że mam Cali z najsłabszym ośmiozaworowym silniczkiem,a co dopiero mówic o mocniejszych wersjach.Co do wykonania popatrz na inne auta zaprojektowane w 1989 roku i z nimi porównuj wykonanie np.golfa 2 albo (o zgrozo!!) passata z tamtych! lat.Beznadzieja....A silnik w Cali naprawdę jest NIEZAWODNY.Przynajmniej mój...
      Podaj może parametry swojego golfa to spróbuję Ci uwierzyc...???
      Pozdrawiam wszystkich golfiarzy i passatowców (z "tamtych" lat)....lubię was jak zawsze oglądacie tył (i tylko tył!!!)mojego autka....
    • Gość: Thinker Re: Aston Martin to też Opel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.10, 11:22
      Się podniecacie Golfami i Calibrami. I Calibra '90 i Golf '90 mają swój urok tamtych lat, pod warunkiem, że się rdzą nie sypią. Pomimo wszystko, Opel z tamtych lat to auto niższej kategorii niż VW, zresztą dziś też. Co do wersji sportowych, Calibra jest szybsza i nie trzeba do tego mistrza kierownicy, wystarczy spojrzeć na czasy przyśpieszenia od 10 do 6.8s dla Calibry, i 13s do 7.4s dla Golfa Mk2. Pozdro dla spinających się :) Każde prawdziwe sportowe auto i tak wyprzedzi i Golfa i Calibrę.
    • Gość: gumiś Re: Aston Martin to też Opel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.10, 20:17
      @c20ne:

O Boże ile Ty dziecko masz lat? Porównujesz cepie Golfa i Passata do Calibry, jakby były z tej samej klasy. Porównaj może Kadetta i Vectre do Golfa i Passata?

Calibre to porównaj dziecko kochane do VW Corrado, OK?

A ta Calibra El Pi Dżi to chyba twoje największe marzenie...

A co do repliki Aston Martina. Dobra robota, no podstawa też dobra :)
    • Gość: gumiś Re: Aston Martin to też Opel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.10, 12:45
      @c20ne:

Suche dane fabryczne najsłabszych wersji Corrado i Calibry:

Opel:
      Silnik: 2.0 i, moc: 115 / 5400, Moment obrotowy: 170, V max: 205, 0-100: 10s

VW:
      Silnik: 1.8 16V, moc:136 / 5800, Moment obrotowy: 180, V max: 210, 0-100: 9.3s

Spokojnie na drodze te dane się sprawdzą.
      Co do niezawodności Cali, to Ci wierzę, kumpel ze szkoły ma taką samą, ale... no właśnie, "tjunning" optyczny...
      Fabryczny wygląd to dobra cecha Cli, jest ładniejsza od Corrado, nie ma co. Niestety są buraki, które oszpecą każdy samochód.

P.S. Przepraszam za złe słowa, kiepski dzień wczoraj miałem, w pracy mnie wkur*ili

Pozdrawiam! :)
    • Gość: c20ne Re: Aston Martin to też Opel IP: 195.116.133.* 27.01.10, 15:47
      @gumiś
      A więc w Twoim zestawieniu wkradł się błąd silnik Corrado ma pojemnośc 2.0 wychodzi odrobinę lepiej ale jest to 16v więc wypadałoby go porównac do Calibry również 16v
      A wiec Calibra 2.0 16v moc 150KM /6000 ,moment obr. 196 Nm,V max.:223km/h,0-100 :8,5 s.
      Więc Cali górą,ale....
      Ale porównujac go do najsłabszej Cali 8v istnieje jeszcze coś takiego jak elastycznośc i tu na pierwszy rzut oka faktycznie lepiej wychodzi Corrado gdyż ma większy o 10Nm moment obrotowy ale ....przy jakich obrotach go uzyskuje????Nie wiem czy zapomniałeś o tym napisac czy celowo to pominąłeś bądż też nie przywiązujesz to do tego wiekszej wagi.Więc ja to podam,bo dla mnie ma to ogromne znaczenie,zresztą podejrzewam ma to znaczenie dla 99% zwykłych użytkowników (w tym dla połowy niczego nie świadomych!!!)
      A wiec Calibra-170Nm już przy 2600obr/min.
      Corrado-dopiero przy 4400obr.min.
      Wiem wiem zaraz wyskączą np.właściciele hond i podają mi obroty z młynków do kawy ale przy codziennej jeżdzie "nisko" uzyskiwany moment obr.odgrywa kolosalne znaczenie.Przykład...?to proste: nowoczesne silniki diesla.Dziś b.często biją benzynowców na łeb,bo.....no właśnie-ogromny moment BAAArdzo "niziutko' uzyskiwany!
      Co do drugiej części Twojej wypowiedzi to zgadzam się w 100%
      P.S.Pozdrawiam i ...przyjmuje przeprosiny.
      ...no i czekam dalej na obiektywne(takie jak ta Twoja ostatnia)opinie...
    • Gość: MK II VR6+turbo 0. Re: Aston Martin to też Opel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.10, 22:12
      Gówno chłopaki wiecie Calibra to wieś jakich mało wkladacie sobie sku...****ny plastiki , szpachlujecie to gó... a pod nogami blacha warstwami się wam rozchodzi , także w d*pe z takim autem normalna wieś . Większośc golfów jest robione na german style i wogóle wiec o czym my mówimy a Calibry to padaka nawet na forum się chłopaki chwalą wieś tuningiem bieda bieda bieda . A co do osiagów ?? Kaszana co to ma być zapraszam do jarosławia na obwodnice powciągam was w kolektor ssacy moim golfem , tyle co ja wsadzilem w silnik aby uzyskac efekt jaki mam to wy kalibiarze możecie mnie w d***e cmoknąć .

Jak powstała calibra-wyjebała bomba w magazynie blachy obok stał tam kadet nie daleko matiz zajebani projektanci zaczeli schematy jak połaczyc zgnite fury i zarobić na tym , lecz nie byli w stanie wyj****li to do kibla znalazł to Pan woźny i powstała kalibra !!! cyt. z filmiku calibra team

Czołem wieśniaki jak ktos chce sprzedam 5 arkuszy plastiku spojlery sobie porobicie zebyscie docisk mieli wiekszy :D:D:D:D na tylniej osi cymbały :D
    • Gość: gumiś Re: Aston Martin to też Opel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.10, 09:32
      @c20ne:

Tak faktycznie nie ma wartości obrotów. Dane skopiowałem z innej strony internetowej.
      Najsłabszy silnik Corrado ma pojemność 1.8. Faktycznie 16V.
      Ale porównując dwa takie same silniki 2.0 i 16V można powiedzieć, że Corrado jest na "plusie", ale Opel dysponuje słabszym i mocniejszym motorem 2.0 16V :)

Jeśli jednak chodzi o większe pojemności, to bez wątpienia 2.5 V6 z Cali bym brał :)
      Pozdrawiam :)
    • Gość: c20ne Re: Aston Martin to też Opel IP: 195.116.133.* 28.01.10, 11:25
      @ gumiś
      Oj też bym chciał 2.5 v6 i najlepiej jeszcze 4x4-"zabawa" tym autkiem musi byc niezła!
      Na koniec jeszcze chciałbym podsumowac efekt końcowy "Astona Martina" jest naprawdę super!Ale po paru drobnych detalach np.drzwi poznac na czym to było zrobione.
      GRATULUJĘ autorom powyższego projektu
      Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się