Dodaj do ulubionych

Samochody ładne inaczej

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.10, 16:11
Wiessman ma faktycznie źle dobrane kolory, ale w innych wygląda przyzwoicie. Poza tym chyba z żadnym z wymienionych aut bym się nie zgodził, że jest jakieś super złe. Aston ma super przód, tył popsuty, ale w ilu autach tak nie ma? Panamerę wszyscy chwalą, a z BMW 5GT będzie jak z X6 - niby tyle głosów krytycznych, a na drodze się ich pełno pojawia i wygląda lepiej niż X5. 5GT może nie jest tak ładny jak Mercedes CLS, ale to ten sam typ praktycznie. Legacy jest po prostu nudne i tyle. To nie znaczy, że złe od razu.
Brzydkie auto to Fiat Multipla.
Obserwuj wątek
    • Gość: ggg Re: Samochody ładne inaczej IP: 167.202.201.* 09.02.10, 16:52
      fiesta sedan nie jest najładniejsza, to fakt. inne auta mogą być, każde ma coś w sobie (no może jednak poza peugeotem) a poza tym o gustach się nie dyskutuje. ale jednak subaru legacy nie mogę podarować. poprzednia wersja była piękna. ta jest po ...... prostu piękna inaczej. niech te 3 lata szybko miną żeby subaru zrobiło jakiś efektowny i efektywny lifting legacy bo patrzeć się na to auto nie da
    • Gość: p.j. Re: Samochody ładne inaczej IP: *.olsztyn.vectranet.pl 09.02.10, 17:16
      Zgadzam się z autorem w kwestii Wiessmana, to auto też niezbyt trafia w mój gust. Znacznie ładniejsze w tej klasie są konstrukcje TVR. Co do Legacy to wg. mnie samochód ten nie jest jakiś szkaradny, jest po prosty nudny i bez wyrazu. Za to Outlander mógłby śmiało znaleźć się w tym zestawieniu zarówno w starzej i nowszej wersji. Mitsubishi zamiast czerpać z wzorców takich jak Pajero zrobiło z tego SUVa nie wiadomo co.
      Pozdrawiam
      automisja.blogspot.com/
    • Gość: fayah Re: Samochody ładne inaczej IP: *.telpol.net.pl 09.02.10, 17:51
      "O gustach się nie dyskutuje." <-- po co pisać te słowa, skoro jednak zaczyna sie dyskusje na temat brzydoty poszczególnych :), nawiasem mowiąc z kilkoma sie zgadzam a z kilkoma nie, ale każdy ma inny gust, i słowa "O gustach się nie dyskutuje." powinny zakończyć ten artykuł, który wedlug mnie jest poprostu niepotrzebny.
    • Gość: Daniel Re: Samochody ładne inaczej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.10, 19:03
      Temat trochę nie na czasie, bo jak wiadomo są gusta i guściki.
      Mój gust mówi tak:
      BMW 5GT - nie za ładny, ale nie widziałem go na żywo
      Peugeot 3008 - przekombinowany
      Subaru Legacy - nudny
      Porsche Panamera - ok, ale z ładnymi felgami i lakierem
      Mitsubishi Outlander - nie spójny tył z przodem
      Aston Martin Lagonda Concept - Boski!
      Wiessman GT - w tek kolorystyce jest paskudny, ale w normalnym doborze barw jest piękny
      Ford Fiesta Sedan - dziwnawy ten samochodzik, ble!
    • pakacuda Re: Samochody ładne inaczej 09.02.10, 19:16
      A mi się podobają, niektóre nawet bardzo. Wiesmann cudny, Aston i Outlander też niczego. Dużo o wiele brzydszych samochodów jeździ po ulicach, np. Superb, albo KIje, albo połowa Renówek. Zgoda tylko w przypadku Fiesty - nadaje się na pojemnik na mydło.
    • Gość: eaxene Re: Samochody ładne inaczej IP: *.146.42.147.nat.umts.dynamic.eranet.pl 09.02.10, 20:28
      @Daniel:
      podkradnę Ci Twoje wyliczenie ;)

BMW 5GT - nie za ładny :/ ale trzeba go zobaczyć na żywo, żeby dokładnie ocenić no i trzeba się przyzwyczaić do dziwacznego kształtu. X6 na początku był przeklinany totalnie, mi się też nie podobał- teraz jak go widzę to zawsze się obejrze. :)
      Peugeot 3008 - przekombinowany i napompowany.
      Subaru Legacy - sedan jak sedan. Szału nie ma, ale mi się podoba. Nie ma nic psującego samochód- a że jego widok nie powoduje szybszego bicia serca to inna sprawa.
      Porsche Panamera - "ok, ale z ładnymi felgami i lakierem ". Powtórzę tutaj :) na zdjęciach wygląda nieciekawie, ale w ruchu(przykładowo w TV) wyglada wg. mnie nieźle.
      Mitsubishi Outlander - pierwsza sprawa- dawanie każdemu modelowi tego samego przodu nie jest zbyt fajne :/ druga- na żywo wygląda niespecjalnie :/
      Aston Martin Lagonda Concept - przód fajny, ale ten tył popsuty totalnie.
      Wiessman GT - kolorek może być jak dla mnie, ale te "światełka" są odstraszające.
      Ford Fiesta Sedan - samochodzik bez szału- najbardziej efekt psują te malutkie kółeczka.

A jeszcze jedna sprawa- takie BMW X6, 5GT, Lagonda Concept są dziwne- wręcz dla więkoszości odstraszające. Ale wydaje mi się, że potrzebne są takie różne oryginalne samochody, jest to jakiś rozwój- próba rozwijania czegoś nowego. Jakby nie było od czasu do czasu takich "potworków" samochodowych to dopiero by nudno było :)
    • panihalinka Re: Samochody ładne inaczej 10.02.10, 18:06
      Fajne, fajne. Więcej tekstów o stylistyce, estetyce i guście. Nad gustem i smakiem trzeba pracować i nad nim dyskutować - co to za bzdura że o gustach się nie dyskutuje??? Poza tym to jest temat setek pasjonujących męskich (i nie tylko!) rozmów więc o co chodzi...

Z kolegą autorem w dużej części się zgadzam. Ale pokrótce wyrażę swoje zdanie:

BMW 5 GT - coś nowego i dziwnego ale nie jest to kupa. Niszówka robiona głównie pod amerykański rynek. Na żywo wygląda nie najgorzej - styliści bmw nie schodzą poniżej pewnego poziomu. Wnętrze smakowite.

Bełkot 3008 - chyba ostatni wóz przed wylaniem głównych stylistów bełkota. Najpierw zrobili kupę 308 ( i prze-kupę 308 kombi) teraz to "dzieło". Szkoda, bo wnętrze ma nawet fajne (ale w lepszej wersji, bez dziur w desce)

Subaru Legiacy - tutaj styliści kontynuują chwalebną tradycję kaszaniastych projektów. Tego można się było spodziewać. I udało się - całkowicie przeciętna bryła z przypadkowymi akcentami, z wybiedzonym wnętrzem. W ameryce się spodoba.

Pan Amera - dla pana z ameryki. Czyli kolejna wariacja z carrery. Porsze ne ma pomysłów ale dobrze wie co sie sprzeda. Sprzedał się Kajen, sprzeda się i to dzieło. Kajen to dno i wodorosty, apogeum bezguścia i wieśniactwa. Dlatego cała kadra menedżerska w Chinach tym jeździ. Ale uczciwie rzec trza że Panamera jest lepsza od Kajena. Ma duuużo lepsze wnętrze, naprawdę udane. Bryła też dość proporcjonalna, chociaż bez świeżości i pomysłu. Czekamy na autobus i betoniarkę zrobioną z karery.

Outlander - co oni za ch.... tam zatrudnili to ja nie wiem. Zgrabne choć nudnawe wozidło zamienił w pokrakę. I to już kolejny raz (Colt)

Aston Lagodna - ile oni już razy chcieli wskrzesić tą markę... Pecha mają. W latach 90-tych zrobili nawet ładną limuzynę koncepcyjną. Teraz taki sobie. Fajny środek ale bryła dziwna. Chociaż ma ciekawe smaczki. Nie mieszałabym go z błotem. Taki egzotyk.

Wieśman - ciemny lud to kupi ale to słaby projekt. Niby wzorowany na roadsterach z lat 60-tych ( z czym do ludzi...) ale stylista nie wytrzymał i dodał coś od siebie. Jakieś wytłoczonka, przegadane wloty. No i te aftermarketowe światełka - zabrakło kasy na homologację swoich :) Kolorystyka no comments (toż to nasze barwy narodowe!)

Fort - nie pastwijmy się. To projekt na biedne kraje, Indie, Turcja, Polska... Stylista który dostał to zadanie pewnie przepłakał dwie noce... Jak zrobić sedana z auta prawie jednobryłowego? No jak? I jeszcze trza użyć te same tłoczniki drzwi i dachu... Masakra. Jedyny udany mały sedan to od dawna Lanos. Zrobił go Giugiaro i udał się dlatego że tworzono go równocześnie z hatchbackiem. I dlatego że to Giugiaro :)

pozdrawiam i zapraszam do dyskusji!
      panihalinka

• Gość: DOHC Re: Samochody ładne inaczej IP: *.chello.pl 10.02.10, 19:56
      Outlander, Lagonda Concept i Fiesta sedan mają dziadowski wygląd. Nie wiem dlaczego MF 5 się tu znalazł :/ Z resztą źle opisany model co nie dziwi w michnikowskim WWW. Czowieku moto.pl , który piszesz tu wypociny swe dla ciebie mam slogan marki: Manufaktur der Individualisten. Jeśli byłoby cię stać na zakup tego samochodu to możesz sobie zamówić wersję ze światłami np. z Mercedesa-Benza W116 z przodu i z Fiata Albea z tyłu, barwa nadwozia i wnętrza może być seledynowo-fioletowa. Więc bełkot o kolorach i o światłach jest dla biedoty a nie dla zamożnych!
    • panihalinka Re: Samochody ładne inaczej 10.02.10, 21:12
      gó... prawda DOHC (przemawiam w twojej tonacji) - nie możesz sobie zamówić świateł. Światła są jakie są, bo auto żeby mogło być zarejestrowane musi mieć homologowane pewne elementy, min. światła. W przypadku aut krótkich serii albo projektuje sie własne lampy (fortuna!) albo dobiera z istniejących wozów, albo też bierze standardowe soczewki Helli i zestaw lamp tylnych które mozna spotkać w większości autobusów. Jedni potrafią to zaaranżować za jakimś kloszem, inni jak Wieśniak, montują lampki jak na choince. Argument "krytykujesz bo cię nie stać" jest godzien wieśniaka.
    • Gość: Chris Re: Samochody ładne inaczej IP: 89.204.204.* 10.02.10, 21:21
      Wiessman co prawda, rzeczywiscie odstaje od TVR'ów i LOTUS'ów, ale bez przesady - nabywców znajdzie. Moze w innym zestawie kolorystycznym... Porshe i BMW to troche jakby zdrada wlasnej marki. Te ksztalty to wyrazny znak, ze te marki obnizaja swa poprzeczke jesli chodzi o klientow. Przede wszystkim Porsche. Co do AM Lagondy... ten projekt akurat mi sie podoba:D serio. jest fajny:) reszta-bez komentarza
    • Gość: olo Re: Samochody ładne inaczej IP: *.chello.pl 10.02.10, 22:08
      Bartosz Sińczuk - mnie obraża. Prosże nie pisać wszyscy bo ja mam inny gust od panskiego. SS Muso to auta ładne, Wiesmann to cudenko linie klasyka, czy widział pan choć wnętrze? Taksamo widziałem gt 5, na żywo to auto prezentuje sie 5 x lepiej niz na zdjeciach. No ale lepiej pisac ze zdjęć choć się na żywo pewnie tylko 3008 widziało. Żenada....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka