Dodaj do ulubionych

"Mercedes" A-klasa

IP: *.ipt.aol.com 21.02.04, 20:56
1.
Firmie Mercedes Benz udalo sie za sume okolo 1 000 000 000 DM skonstruowac
samochod, ktory w momencie niebezpieczenstwa przewraca sie... i udaje trupa.
2.
Jak parkuje sie A-klase?
Podjezdza sie do luki i przewraca w nia A-klase.
Obserwuj wątek
    • Gość: Księciunio Re: "Mercedes" A-klasa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.04, 23:28
      Gabriel jesteś cymbał.

A Klasse właśnie zamierzam sobie kupić. Wśród nowych samochodów z 2004 r.
      sprzedawana jest w Polsce wyłącznie wersja przedłużona - A 140 (benzyna) lub A
      170 (diesel) w wersji Special Edition (z klimą, alarmem, centr. zamkniem na
      pilota). Niestety, proponują wersję wyposażenia Classic, która jest dla mnie
      typowym 'schabem' (tandetne plastiki itp.). Za przypominającą normalnego merca
      wersję Elegance trzeba dopłacić około 10 tys. zł, co jest draństwem, zważywaszy
      że już podstawowy zestaw kosztuje 66 tys. (A 140) lub 75,6 tys. (A 170)
      • mavio1 Re: "Mercedes" A-klasa 07.03.04, 23:38
        Gość portalu: Księciunio napisał(a):

> Gabriel jesteś cymbał.

100% popieram.

> A Klasse właśnie zamierzam sobie kupić. Wśród nowych samochodów z 2004 r.
        > sprzedawana jest w Polsce wyłącznie wersja przedłużona - A 140 (benzyna) lub
        A
        > 170 (diesel) w wersji Special Edition (z klimą, alarmem, centr. zamkniem na
        > pilota). Niestety, proponują wersję wyposażenia Classic, która jest dla mnie
        > typowym 'schabem' (tandetne plastiki itp.). Za przypominającą normalnego
        merca
        > wersję Elegance trzeba dopłacić około 10 tys. zł, co jest draństwem,
        zważywaszy
        >
        > że już podstawowy zestaw kosztuje 66 tys. (A 140) lub 75,6 tys. (A 170)

Jak chce się mieć Merca, to trzeba zapłacić. Ale co do SE - plastiki takie jak
        w Elegance, tylko tapicerka inna i brak drewienek. Z drugiej strony linie
        stylistyczne Avantgarde i Elegance zawsze były jednymi z najdroższych opcji
        (ok. 1500 Euro). Ja tam mam Avantgarde, a dodatkowo deskę rozdzielczą mam
        pokrytą skórą... :-)
        I nie powiem, że coś, na co mnie nie stać jest draństwem...

Pozdrawiam...
        • Gość: Księciunio Re: "Mercedes" A-klasa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.04, 23:57
          Dzięki za rady. Oczywiście wszystko sprawdzałem. Chyba jednak plastiki w
          Elegance są ciut lepsze, takie przynajmniej odniosłem wrażenie (a może się
          mylę?). Wózek już zamówiony, więc stać mnie na niego, choć wysokością dopłaty
          nie jestem zachwycony;( Mogłem istotnie sporo taniej kupić tzw. 'okazje' w
          salonie (gł. auta po testach), ale wszystkie były właśnie w wersji classic,
          więc odpuściłem. Pzdr.
          • mavio1 Re: "Mercedes" A-klasa 08.03.04, 00:25
            Hmmm.
            Ja zamierzam zmienić auto za kilka miesięcy, na nowy A 160, 170 CDI lub 190.
            Szukam tylko i wyłącznie wersji Elegance lub Avantgarde i jakoś udało mi się
            znaleźć. Rocznik 2003 i 2002, część z przebiegiem zerowym, część do kilkunastu
            tyś. km., przede wszystkim wersje demonstracyjne, a nie testowe. 2 sztuki nawet
            z wykończeniem Designo...
            W końcu mój też był wersją demo i stał sobie przez rok w salonie, bo nikt nie
            chciał wydać wtedy ok. 95.000 zł. Poczekałem i zaoszczędziłem całkiem sporo.
            Ale to było 2 lata temu...
            Pozdrawiam!!
        • mavio1 Re: "Mercedes" A-klasa 19.03.04, 22:07
          > I coś dla Mavio widziałem. Stoi auto demo z 2002r. A 210 Evolution full
          opcja,
          > 19999 EUR po niższym kursie.
          Grrrrr. Drogo... Mój kosztował jakoś ponad 22.000 EUR, ale gdy kupowałem jako 2-
          letnie demo zapłaciłem niecałe 15.000, skoro już operujemy w walucie.
          Znalazłem A 140 L full opcja, elegance, skóra, parktronik i automat za 80000 zł
          netto minus jakiś negocjowany upust w związku z tym, że auto ma roczek - z 2003
          roku, nie demo tylko całkiem nowy. Dokładnie 2 takie znalazłem, ale ten silnik
          + automat jakoś do mnie nie przemawia. DoJak myślicie, ile można utargować?
          Niedawno sprawdzałem jak stoją ceny używanych i na swoim na razie prawie nic
          nie straciłem... :-)

Pozdrawiam.
          • Gość: Księciunio Re: "Mercedes" A-klasa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.04, 22:52
            Generalnie upusty za 2003r. są małe, przy wersji krótkiej oferują na wstępie
            minus 4 tys. zł, a przy długiej max. 6 tysięcy. Ja zdecydowałem się na szybki
            zakup z powodu rychłego końca odpisywania VAT-u. Udało się przyoszczędzić ponad
            15 tys. zł. , niestety muszę teraz jeździć z obleśną kratą ;((

Co do owych A140, to cena niby niezła, ale ten silnik również i do mnie nie
            przemawia. W połączeniu z automatem może równać się słoniowatej jeździe.
            Niestety, ponieważ od pewnego czasu sprowadzają tylko A140 i A170 CDI, możesz
            mieć problemy ze znalezieniem innych modeli w salonach. Szkoda, bo sam wolałbym
            kupić np. A190 niż diesla, który jednak razi kogoś, kto tak jak ja, całe życie
            jeździł benzynowymi i ma ciężkiego buta.

Ceny używanej klasy A w Polsce są bardzo dobre dla posiadaczy, bo wysokie,
            kompletnie na przekór temu, co wyczytałem ostatnio w Gazecie Wyborczej, gdzie
            stwierdzono, że to jeden z najszybciej tracących na wartości samochodów.
            Zastanawiam się, gdzie mieszka szanowny pan redaktor, autor tych słów. Chyba na
            Księżycu...
            • mavio1 Re: "Mercedes" A-klasa 19.03.04, 23:13
              No właśnie, z 2003 są małe upusty, a z kolei nie ma już wozów z 2002 roku.
              Myślałem o kupnie na firmę, ale nie chciało mi się prowadzić dodatkowych
              papierów, a firma i tak ma straty. ;-)
              Może i to jest okazja te 140 z pełną opcją. Mam przed sobą informację handlową
              i:
              cena brutto 66.000 zł (jest to wersja Special Edition)
              skóra +7.033,30
              wyposażenie 25.173,48 zł
              co daje w sumie 98.206,78 brutto. Od tego upust za rocznik. DROGO.
              A na wyposażenie dodatkowe skłąda się:
              parktronic, czujnik deszczu, automat (7.435 zł!!), el. skł. lusterka (to jest
              fajne - teraz to mam), podświetlane lusterka w osłonach p.słon., radio
              (3.113,44 zł!), podgrzew. siedzenia, alarm i ELEGANCE (6.900,32). Mogę zapłacić
              za wszystko oprócz radia Audio 10, automatu i skóry, a to w sumie przecież
              prawie 20.000 zł!

A tak na marginesie - jak się jeździ tym dieslem?? Sam jestem ciekaw, jak to
              wypada w porównaniu z benzyną? Ktoś, kto chciał niedawno kupić mojego mówił, że
              jechał A 170 CDI i narzekał na hałas i że wszystko się trzęsie od silnika. O
              mało nie wybuchnąłem śmiechem... :-)

Pozdrawiam!!

• Gość: Księciunio Re: "Mercedes" A-klasa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.04, 23:55
                Oj, jednak drooooogo! Tak sobie popatrzyłem na ten wykaz, to jest jednak nadal
                tylko A140, tyle że z dodatkami za -bagatela- 32 tys. złotych! Niektóre rzeczy
                przydatne (parktronic, czujnik deszczu, el. skł. lusterka i in.), niektóre
                dyskusyjne (automat, skóra- rzecz gustu), a niektóre kompletnie chybione!
                Zwłaszcza to radio za 3 tys. z groszami jest mega kupą, usiłowali mi wcisnąć
                rzekomo tańsze za 1,5 tys., na szczęście zażądałem uprzedniego okazania i o
                mało nie umarłem ze śmiechu. Żałosny model sprzed dekady, a w media markt za tę
                cenę są już niezłe bajerki

Co do diesla, to jest dość głośny na jałowym biegu, potem cichnie, co jest dla
                mnie dość dziwne;) bo w miarę nabierania prędkości powinno być raczej głośniej
                niż ciszej;) Nie wyczuwam jeszcze dobrze tego silnika, zresztą z uwagi na
                podróże w obskurne i złodziejskie miejsca musiałem znowu pojeździć poprzednią
                bryką, więc doświadczenie mam na razie małe. Ale wkrótce coś napiszę.
                Pozdrawiam!
                • mavio1 Re: "Mercedes" A-klasa 20.03.04, 00:07
                  Też chcieli mi wcisnąć radio, z tym że model Audio 30. Podziękowałem i
                  zaoszczędziłem sporo kasy.
                  Może spuszczą z tonu, bo komu chce się płacić za automat, drogie radio i
                  jeszcze kilka rzeczy??
                  Tak czy owak na razie mam świetny samochodzik i jak nie wypali zamiana i tak
                  będę się cieszył. Teraz przynajmniej mam 'kokpit' pokruty skórą, w nowych
                  wersjach jest tylko tworzywo i nie ma tego miękkiego weluru na drzwiach, do
                  którego się wszystko czepia. :-)
                  Jakiego koloru jest Twój?
                  Pozdrawiam!
                    • mavio1 Re: "Mercedes" A-klasa 20.03.04, 01:05
                      Lepiej wygląda czarny metalik (albo i nie), widziałem takiego niedawno. Nie
                      rzucają się wówczas w oczy niepomalowane lusterka i listwy, jakoś bardziej
                      elegancko wygląda.
                      Myślałem, że już wycofali ten szaroniebieski metalik. Właściwie to na 100%
                      wycofali, ale dodali jakiś morski, trochę lepszy od poptzedniego, ale ciągle
                      wygląda jak brudny.
                      Jak kupowałem swój, miałem do wyboru też srebrny, ale elegance z lakierowanymi
                      elementami ( z 2001), ale nie miał klimy i miał przebieg. Ale wyglądał świetnie.
                      Ja mam grafit metalik - niby grafit meteoru. Hehe. Ładnie wygląda srebrny grill
                      na ciemnym tle...

Szukajcie, a znajdziecie...
                      Pozdrawiam! :-)
                • Gość: Radio Mercedes ale znawcy sprzetu Audio ;-) IP: *.lubin.dialog.net.pl 23.03.04, 20:58
                  Taaa, wielki z Ciebie znawca. Oceniasz radio po wygladzie i bajerkach.
                  Gratuluje. Tak sie akurat składa, że audio 10 ma wspaniały dźwięk a do tego nie
                  brak mu funkcji. Ale jak ktos chce patrzec na radio a nie słuchać muzyki to
                  kupi paskudztwo typu SONY czy inny śmieć i będzie się cieszyć kolorowym
                  wyświetlaczem i skaczącymi delfinkami a z głośników poleci umcy umcy.
                  Fakt, cena 3000zł za Audio 10 to dużo, ale radio jest świetne.
                  Szerokiej drogi
                  To tylko moje 2 centy.
      • mavio1 Re: "Mercedes" A-klasa 19.03.04, 22:09
        Gość portalu: Poll napisał(a):

> Dobra, dobra nie filozujcie tyle tylko napiszcie jak sie tym jezdzi. Może coś
        z
        >
        > dziedziny eksploatacji.Mi się dobrze jeździ, sztywne zawieszenie, do którego
        się przyzwyczaiłem. Z drugiej strony jest jak przyklejony do drogi. Do tej pory
        nic nie nawaliło.
        Napisz co chcesz wiedzieć, bo 'eksploatacja' to szeroka dziedzina.
      • mavio1 Re: "Mercedes" A-klasa 22.03.04, 20:18
        Gość portalu: Braził napisał(a):

> Zbut cienkie silniki jak na spory jednak samochód.
        > Powinno być min 100KM a dla bardziej wymagających 140
        > pzdr

Eeee tam. Jakieś pierdoły wciskasz. Ja mam 102 KM (więc ponad 100), a jest
        jeszcze wersja A 190 (coś koło 125) i A 210 Evolution - dla bardziej
        wymagających.
        Pomyliło CI się z Matizem, tam nie ma wyboru silników. :-)
    • Gość: Gabriel Re: "Mercedes" A-klasa IP: *.ipt.aol.com 21.03.04, 22:19
      Bracia i siostry,
      pospieszcie sie z tym kupowaniem , poniewaz produkcja tego "samowstanki"
      zbliza sie do mety.Juz jesienia,jak wszystko dobrze pojdzie (zadnych wywrotek
      na widok losia,itp) Daimler-Chrysler bedzie probowal uszczesliwic sluchaczy
      nowa wersja tego epokowego samochodu (he,he,he)
      Oczywiscie istnieje jeszcze jeden prawdziwy Mercedes dla kazdego,nazywa sie
      on Vaneo,i sklecany jest w bylych zakladach IFA (czego nie da sie ukryc).
      Jest duzy i moze sie podobac kazdemu,nawet za darmo.
      Pozdrowienia i udanych zakupow.
      • mavio1 Re: "Mercedes" A-klasa 22.03.04, 20:22
        Mi się Vaneo nie podoba, bo:
        -wygląda jak ciężarówka, A-klasa jest ładniejsza, bardziej 'szlachetna'
        -ma za słabe silniki jak na taki duży pojazd
        -straszny tył - jakby ktoś go ciachnął gilotyną
        -moje subiektywne wrażenie - w środku są gorsze materiały

Vaneo jest tak samo prawdziwym Mercem jak A.

Pozdrawiam.
        • Gość: Księciunio Re: "Mercedes" A-klasa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.04, 23:35
          We wrześniu ma wejść do sprzedaży nowa klasa A, tak przynajmniej stoi na
          www.mb.org.pl Wymiary takie jak obecna wersja przedłużona czyli ok.3,8 m
          długości, z ciekawostek będzie też wersja dwudrzwiowa! Ma też być dostępny
          model dłuższy 4,15 m, opcjonalnie z trzema rzędami siedzeń. Nowe mocniejsze
          silniki w benzynie i dieslu oraz oczywiście nowe wyższe ceny (plus 1000 euro
          dla wersji podstawowej).

Co do Vaneo również mam mieszane uczucia. To raczej samochód dobry na dostawczy
          (moje suwerenne zdanie - nie zamierzam się z nikim na ten temat kłócić). W
          wersji auta rodzinnego Vaneo jest zresztą bardzo drogi
    • astraii Re: może ktoś chce kupić A 190 AVANTGARDE 23.03.04, 12:13
      w chwili obecnej urodziła mi się córeczka, więć musze zmienić auto bo to troche
      jest za twarde. Jeśliktoś byłby zainteresowany to jestem drugim właścicielem a
      samochód był kupiony w w-wie na omulewskiej 27 mam wszystkie f-ry i książke
      serwisową, ma przebieg 83,000 km. Oczywiście climatronic, szyby elektryczne
      lusterka elektryczne alufelgi 16 - calowe. Opony lato i zima, kolor wrzosowy
      (foletowy mettalic) chromowana atrapa maski przedniej, oryginalna chromowana
      końcówka wydechu, siedzenia półskórzane, podłokietnik, radio alpina, samochód
      bezwypadkowy i niejest to ciężarówka tylko w pełni osobowe auto. Jestem z
      warszawy i gdyby ktoś był zainteresowany to proszę o kontakt 605-649-532 ----
      ps. nie jestem zainteresowany ofertami handlarzy samochodów - oddałbym raczej
      moją a-klaskę w dobre ręce by dobrze służyła nowemu właścicielowi.Pozdrawiam
      carlos
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się