Dodaj do ulubionych

Co sądzicie o Renault Laguna II

09.04.10, 14:27
Jeśli ktoś będzie miał ochotę coś napisać to wolałbym aby był to
użytkownik tego auta a nie wszystko wiedzący ze słyszenia. Chodzi mi
generalnie o roczniki np. 2003-2004 z silnikiem diesla.
Obserwuj wątek
    • fajnefele Re: Co sądzicie o Renault Laguna II 09.04.10, 14:58
      Mam 1.8 16v, 2002 rok. Bardzo fajne auto jeśli chodzi o stosunek cena - jakość.
      Generalnie zasada uniwersalna - im lepszy stan kupisz tym będziesz bardziej
      zadowolny z zakupu. Wszystkie tanie egzemplarze i 99% sprowadzonych to
      wyeksploatowane miny, których nieszczęśliwi nabywcy rozpowszechniają potem
      legendy o awaryjności.. Powodzeniu w szukaniu..
      • yasiek-23 druga strona medalu 09.04.10, 16:00
        Jak sami widzicie drodzy forumowicze,jesli bedziecie mieli kiedys
        megarzeecha do sprzedazy lub auto podzwonne zespawane z dwoch itp..
        pamieetajcie zeby cena byla z tych wyzszych z tej awangardy cenowej to
        inny -np taki wlasnie forumowicz wezmie sztuczke bez zbytniego
        wnikania,szukania kwadratury kool.Bo nic co tanie nie moze byc dobre..
        z 2giej strony jak kiepska musi byc benzyna w USA to az mnie ciarki
        przechodzaa skoro od tej naszej polskiej porzaadnej jest 2,5x tansza..
        • fajnefele Re: druga strona medalu 16.04.10, 12:19
          Piszę o sytuacji z Laguną a nie ogólnie. Szukałem renówki 3 miesiące, widziałem
          dziennie czasem 3 samochody, naprawdę wiem co piszę, dobre auta albo trafiają w
          ręce rodziny a jak na rynek to za realną wartość. I tyle.
          Chyba nie jesteś idiotą i wiesz ,że przy UŻYWANYM samochodzie cena ani żadny
          inny czynnik nie daje gwarancji kupienia dobrego auta. Po prostu warto zapłacić
          więcej. I tyle.
          A jak wystawisz rzęcha z zawyżoną ceną to cię każdy wyśmieje, chyba że trafisz
          na naiwnego. W morzu wymęczonych ,wyjeżdżonych samochodów od handlarzy od razu
          widać czemu auto jest droższe 20% od ceny rynkowej. Na pierwszy rzut oka. Jak
          widzisz 25 egzemplarz..
      • dark13 Re: Co sądzicie o Renault Laguna II 09.04.10, 16:09
        fajnefele napisał:

Wszystkie tanie egzemplarze i 99% sprowadzonych to
        > wyeksploatowane miny

Ja to sie zastanawiam nad pewnym fenomenem .Co takiego w sobie maja
        wlasciciele samochodow z polskich salonow ze mimo takich drog sa one w
        lepszym stanie niz te z zachodu?

--
        owoc zywota twojego jeZUS
        • emes-nju Re: Co sądzicie o Renault Laguna II 09.04.10, 16:46
          dark13 napisał:

> Ja to sie zastanawiam nad pewnym fenomenem .Co takiego w sobie maja
          > wlasciciele samochodow z polskich salonow ze mimo takich drog sa
          > one w lepszym stanie niz te z zachodu?

"Polskie" samochody nie sa lepsze. Wiecej - w porownywalnych rocznikach i
          przebiegach samochody eksploatowane w Polsce sa znacznie gorsze od
          eksploatowanych za zachodzie!

I caly problem w tej porownywalnosci... Bo jezeli porowna sie auta o podobnym
          STANIE, wyposazeniu ("polskie" zwykle maja ubozsze), przebiegu i roczniku, to
          okazuje sie, ze te zachodnie w zachodnich ogloszeniach sa drozsze od "polskich".
          A jakims magicznym sposobem "porownywalne" auta sprowadzone sa w Polsce tansze
          od "salonowych". A jest w ich cenie zarobek handlarza i koszty transportu oraz
          przerejestrowania. Az tyle okazji z gatunku "starsza pani do kosciola i to nie w
          kazda niedziele", czy tez bogacz pozbywa sie za bezcen, bo mu sie popielniczka
          przepelnila? Nie! Az tyle swindli z kreceniem licznika z 300 do 30 tys, czy ze
          skladaniem jednego niebitego z 4 bitych...

--
          Optymisci wierza, ze swiat stoi przed nimi otworem. Pesymisci wiedza, gdzie ma
          ten otwor.
          • michaelm3 Re: Co sądzicie o Renault Laguna II 10.04.10, 01:56
            fajnefele napisał:
            Wszystkie tanie egzemplarze i 99% sprowadzonych to
            > wyeksploatowane miny

Powiem wiecej, 100% sprowadzonych przez HANDLARZY to miny. Nigdy nie spojrzalbym na auto z polskiego komisu. Jakiegokolwiek komisu. Dlatego samochodziki kupuje sobie w Niemczech, sam. Tak było z dwunastoletnia 323 za 950 euro, po roku sprzedana za 7k zł. Tak samo z 6 letnia Corolla za 3200, sprzedana po 3 latach za 18k zł. Podobnie z 4 letnim Passatem za 9k euro, po kilku miesiacach popchnietym za 40k zł itd. itp. Zaden nie byl walony i z zadnego z tych sztrucli nie musialem wycinac wiaty przystanku a Mazdzina, chociaz juz pelnoletnia, o ile jest dobrze traktowana, jezdzi pewnie do dzisiaj :)
            Za chwile, na 29 urodziny, kupie sobie dwuletnia trojeczke a moze X1 i po roku tez pewnie na nich nie strace.
            Generalnie rzecz biorac nie sztuka jest kupic drogi egzemplarz za 130% ceny rynkowej (ktory i tak nie gwarantuje jakosci) ale miec wiedze i cierpliwosc, zeby z potencjalnego g.owna ukrecic bat;-)))

Wracajac do tematu, nie lubie francuskich i wloskich bo sie sypia na potege wiec obiektywnej opinii nie bedzie.
            • chris62 Re: Co sądzicie o Renault Laguna II 12.04.10, 13:06
              michaelm3 napisał:

> fajnefele napisał:

> Wracajac do tematu, nie lubie francuskich i wloskich bo sie sypia
              na potege wie
              > c obiektywnej opinii nie bedzie.

Tak bardzo się sypią.
              Właśnie jestem po przeglądzie mojego Scenica.
              Minęło 10 lat zawieszenie oryginalne - diagnosta stwierdził jedynie
              naderwanie silentblocków rezta wszystko OK wcześniej wymieniłem
              sworznie wahaczy i gumy stabilizatora z przodu a auto jeździ po
              polskich duktach i często doładowane powyżej max. jak to przy
              budowie bywa.
              Szlag by trafił tego złoma tak się sypać - oddaję na złom i lecę do
              salonu po Toy Toya.
              Pozdrawiam.
            • forum_wyborcza Handlarz, twój pan. Spełnia Twoje marzenia 12.04.10, 18:17
              Polak kupuje auto bu sąsiadowi oko zbielało.
              Dlatego duże, w dieslu, bo na benzynę w dużym aucie go nie stać.
              I koniecznie nienaganne lakierniczo.
              Żadnej ryski przy parkowaniu w dziesięcioletnim aucie.
              A najlepiej by silnik też był czysty i wymyty, bo jak z brudnym i starym pokazać, co ma pod maską?
              Zatem handlarze urzeczywistniają marzenia Polaków.
              koro nie akceptują ryski i trzeba całe auto polakierować, to się lakieruje na odpiernicz jedną powłoką.
              A skoro lakieruje, to można wcześniej pospawać z kawałków.
              Pokasować błędy airbagów, zaślepki powstawiać, tapicerkę wyszorować.
              No i licznik.
              Tak idealne z wyglądu auto nie może mieć dużego przebiegu.
              Polak kocha dziesięcioletnie diesle z przebiegiem 100 tys.?
              To takie auto dostaje.
    • toreon Re: Co sądzicie o Renault Laguna II 09.04.10, 16:46
      Wprawdzie nie jestem użytkownikiem ale mój kolega użytkuje takie auto (diesel
      kombi, rocznik 2005) od ok. 2 lat i poza standardową interwencją jaką była
      wymiana turbiny (w jego przypadku to chyba była regeneracja, koszt - 1800 zł)
      jest bardzo zadowolony. Auto jest komfortowe, przestronne, ma niezłą dynamikę i
      zadowalające spalanie
      • wujaszek_joe Re: Co sądzicie o Renault Laguna II 09.04.10, 20:40
        A mój kolega ma 2002 lub 2003r. (nie pamiętam), sprowadzoną z zachodu. Kupił ją
        naprawdę tanio od handlarza, oczywiście umowę podpisał z niewiadomo kim z
        Francji. Włos mi się na głowie jeżył. Może jest powypadkowa jednak nikt z
        oglądających tego nie potwierdził. W ASo wyszło że ma licznik cofnięty o
        kilkadziesiąt tysięcy (handlarz pewnie nie mógł się oprzeć tej pokusie).
        I przez rok nie stało sie absolutnie nic. Potem pękł pasek rozrządu, wymieniany
        zaraz po kupnie. Wielkiej tragedii nie było, jakies 2000zł. To jakiś podstawowy
        diesel.
        Auto ma taką opinię, że jak zatrzymała go policja, to pierwsze pytanie było "i
        co, psuje się?"
        Pierwsze roczniki podobno straszne cyrki wyczyniały, jednak taką późniejszą to
        mógłbym jeździć.
        --
        Jarosław Kaczyński: Gdybyśmy przyjęli założenia czysto moralne, tobyśmy nigdy
        niczego nie mieli
    • 1nick Re: Co sądzicie o Renault Laguna II 12.04.10, 12:24
      Laguna jak auto każdej innej marki ma swoje plusy i minusy. Do minusów zaliczyłbym
      1. Zawieszenie - bardzo szybko wybijają się stabil. koszt naprawy co prawda
      niewielki niemniej jednak wkurzający. Starcza na naszych drogach na ok 20tys km
      ( przetestowane na 2 lagunach mojej i kolegi)
      2. Elektronika - A właściwie głupiejące czujniki ciśnienia w oponach. (dzieje
      się to głownie w zimie) Cześć ludzi się ich pozbywa i po kłopocie.
      3. Spalanie diesla (1,9 115kM)wyższe niż podobnych z grupy VW (stwierdzone na
      podstawie opowieści właścicieli VW - mogą to być opowieśći z "mchu i paproci" :) )
      Plusy :
      1. Wygoda , wygoda, wygoda . Jest to auto naprawdę komfortowe.
      2. Nie ma problemu z wilgocią w aucie (parowanie szyb) przy komplecie pasażerów
      w deszczowy dzień, co ma miejsce np w niektórych modelach Opla.

W skrócie im lepsze auto kupisz tym bardziej będziesz zadowolony. Proponuję
      przed kupnem wizytę w SKP np. NORAUTO i opcję auto doktor.
      Kosztuje jakieś 250 zł ale masz auto zbadane i zaoszczędzisz na następnych
      naprawach.
      --
      Za rozpad małżeństwa zwykle odpowiedzialne sa dwie osoby :
      żona i teściowa
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka