Dodaj do ulubionych

Peugeot 308 GTi

• Gość: andi Re: Peugeot 308 GTi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.10, 19:02
      OPC może i ma większą moc niż GTI (trzeba z nim porównywać, podobna cena, do R nie ma co stawać, ale i większy koszt), ale niestety ma gorszy przebieg mocy. Podobnie jest momentem obr., ale tutaj jeszcze większa, wręcz kolosalna różnica w przebiegu.
      No i norma emisji spalin - Euro4, kto wypuszcza nowe auta z taką normą jak pod koniec zeszłego roku zaczęła obowiązywać 5 w UE.
    • Gość: miro Re: Peugeot 308 GTi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.10, 19:11
      Nowy 1.6 turbo (TSI) to ma być montowany podobno w zapowiadanym Polo R. Prawdopodobnie w przyszłym roku pojawi się. Te silniki będzie można było porównywać. Niby bardzo zbliżone parametry do 2.0TSI, ale jednak trochę brakuje jak pisze autor. Bardziej postawili na ekologię niż na "GTI".
    • Gość: asdf Re: Peugeot 308 GTi IP: *.isinfo.pl 26.05.10, 10:28
      He, he... smieszne te wasze dyskusje. Wzniecacie sie nad jakimis 0.4s do setki jakby to robilo jakokolwiek roznice, zwlaszcza ze nikt z was zandego GTI sobie nie kupi. Jak juz dosteniecie do raczki te 80 kawalkow to z drezniem lapki wydacie to na jakiegos 3 letniego malojezdzonego niemca ;o), ew. huandaja z salonu jak zona was przycisnie, ze chce nowy :o) He, he, he...
    • Gość: nati Re: Peugeot 308 GTi IP: *.centertel.pl 26.05.10, 11:11
      Trochę dziwią mnie słowa-mały samochód sportowy-ani Golf ani 308 nie są małe. Powiedziałbym ,że są całkiem spore, a na pewno cierpią na otyłość, a to ma przełożenie na osiągi. Dlatego wydaje się ,że jak ktoś chce naprawdę mały samochód z zacięciem sportowym to niech zdecyduje się na Fiata 500,Mini albo Clio. Z klasy 308 czy Golfa chyba najlepszym "sportowym" wozem jest Focus RS. Ma na pewno lepszy stosunek mocy do masy. Tematem do dyskusji pozostaje fakt czy jest sens montować 300 konny silnik w aucie z przednim napędem-koła muszą przenieść tą moc na asfalt i do tego jeszcze kierować autem , co stwarza problemy z trakcją. Z tego powodu wydaje mi się,że nie ma większego sensu kupowanie dużego kompaktu z potężnym silnikiem. Lepiej kupić małe i lekkie auto , któremu wystarczy słabszy silnik, które jest bardziej sterowne i daje więcej frajdy z jazdy albo (jeśli chce się koniecznie duże)zainwestować w coś z tylnym napędem-np Pontiac GTO(amerykańska wersja Monaro i WXR-a -duża moc, prowadzenie nie gorsze jak BMW, duży bagażnik, a cena dużo niższa od konkurencji)
      • brokenmusic Re: Peugeot 308 GTi 29.05.10, 12:32
        Ja tam jestem fanem francuskiej motoryzacji sam posiadam 307 i jestem całkiem zadowolony, daję mi frajdę z jazdy. Użytkownicy VW nigdy nie przekonają sie do aut francuskich ( ta niemiecka solidność) a użytkownicy francuzów nie pokochają VW ( kwadratowe auta dla wieśniakó bez polotu) tak to mniej więcej wygląda. Założę się że z tym spalaniem tak nie jest bo we Wrocku poniżej 9 nie zejdziesz w korkach

Uśmiechnij się www.youtube.com/watch?v=eFFFz9cecL8

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się