Dodaj do ulubionych

LAGUNA II 2.0T16V czy warto

07.03.04, 14:45
chcę kupić LAGUNĘ II GRANDTOUR PRIVILEGE 2.0T16V CZY WARTO , ile to pali w
rzeczywistości , mam dylemat
Obserwuj wątek
    • padrone Re: LAGUNA II 2.0T16V czy warto 07.03.04, 15:40
      W jakims tescie (chyba "auto-motor-sport") - z tego co pamietam podawali, ze
      ok. 14l/100km.....
      Moja prywatna sugestia... Jesli mozna... to doplac kilka tysiecy i kup 2.2dCi.
      Duzo mniej pali a frajda z jazdy podobna!... W koncu 150KM i 320Nm musi robic
      swoje... Wyposazenie 2.2dCi jest chyba takie samo jak 2.0T, tzn. ESP, zmienne
      wspomaganie ukl. kierowniczego.

Pozdrawiam i zycze najlepszego wyboru!
    • Gość: Pixie Re: LAGUNA II 2.0T16V czy warto IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.03.04, 00:25
      W mieście w normalnym ruchu (W-wa) 10-11 i raczej nie jestem ostatni...,
      w trasie 4 osoby , full bagażu i box z nartami- ok. 8 l. (autostrada Austria, V
      średnia 120-130km/h, chwilowo do 170). Wiem że to brzmi nieprawdopodobnie
      (chodzi mi o trasę) ale tak wyszło, komputer potwierdził a mi szczęka opadła,
      liczyłem na min.10)
      Aha, wersja 5d - NIE kombi, wersja wyposażenia inna ale to już akurat nie ma
      znaczenia.
      Ogólnie super autko.
    • al_bert Re: LAGUNA II 2.0T16V czy warto 09.03.04, 07:21
      Używam teraz takiego (5D)i moim zdaniem warto, w mieście pali ok 11 litrów, na
      trasie coś między 8 a 9. Rewelacyjne przyspieszenia (według AUTO+ od 80 do 120
      km/h na 5 biegu 4s). Na razie zrobiłem 20 tys km. Zobaczymy co będzie dalej.
      Więcej wyczytasz w ostatnim AUTO+, gdzie porównują go z Passatem 1,8T.
      PZDR
      • Gość: zbig Re: LAGUNA II 2.0T16V czy warto IP: 212.160.128.* 09.03.04, 08:32
        Z tymi 4 s na V biegu to blamaż pomiarowy czasopisma.
        Jest w rzeczywistości coś ok. 9.8 s/wg. L'Automobille/,czyli porównywalnie z
        dieslem 2.2 dCi.
        Na IV biegu 60-100 jest ok.6.2 s.
        Ogolnie silnik w swojej klasie jest b.dobry."Łyka"na drodze prawie wszystko co
        jezdzi i próbóje stawać w zawody.
        Ja użytkuję na codzień diesla 2.2.
        jechałe jednak wersją 2.0T Expression i jest to prawdziwy ekspres godny jak
        najbardziej polecenia.
        Pozdr
        • al_bert Re: LAGUNA II 2.0T16V czy warto 09.03.04, 08:49
          Na to wygląda - jeżeli auto przyspiesza w 3 s z 80 do 100 na 4 biegu (dane z
          tego samego artykułu) to nie może w 4s przyspieszyć z 80 do 120 na V.
          Prawdopodobnie ten czas to przyspieszenie od 100 do 120 na V biegu.
          PZDR
      • greenblack Auto+ to szmatławiec 09.03.04, 12:20
        Ten tabloid jest obecnie najgorszym ścierwem na rynku prasy motoryzacyjnej w
        Polsce. Nawet pisemka tuninogowe mają większą wartość, bo przynajmniej pisze
        się tam na jakiś temat. Żaden z "pomiarów" przeprowadzony przez Ścierwo+ nie
        może być traktowany poważnie, a ich "pomiary elastyczności" w zakresie 20 km/h
        należą już do klasyki debilizmu.

--
        www.dajeszprace.pl/cele.php
        • Gość: zbig Re: LAGUNA II 2.0T16V czy warto IP: 212.160.128.* 09.03.04, 12:44
          Ależ ja nie zamierzam sie ścigac z 2.0 T.W rzeczywistości moj motor ma 146
          KM/mierzyłem na hamowni/Broń Boże nie zamierzałem i nie zamierzam czipować!!!
          Tak na marginesie tego "porównania' z bożej łaski w AUTO+ Passata i Laguny.
          Jezdziłem w Passacie jako pasażer i niech mnie ktoś wreszcie oswieci ,gdzie ta
          legendarna jakość materiałów i montażu w tym stylistycznym dziadku.Gdzie ta
          legendarna ergonomia i wzorcowe uporządkowanie stylistyczne wnętrza.Jest to
          moim zdaniem bełkot redaktorów.Jak to ma być i jest zapewne jedyny argument na
          korzyść Passata ,to jest to żałosne i idiotyczne.Wnetrze ,materiały i jakość
          montażu w Passacie jest co najwyżej dobra/jeżeli robotnicy VW się akurat
          postarają/.Niech przestaną wreszcie gadać o jekiejś wzorcowości w tym zakresie.
          Pozdr
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się