Dodaj do ulubionych

Vectra '99 czy Carisma '99 ? Prosze o porade

IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.03.04, 10:17
Witam
przymierzam sie do zakupu auta,cena do 33000 w tej chwili na placu boju
zostal Opel Vectra '99 i Mitsubishi Carisma '99. Czekam na opinie o tych
autach,porady od uzytkownikow( obecnych lub bylych)
Pzdr
Krzysiek
Obserwuj wątek
      • Gość: Sławek Re: Vectra '99 czy Carisma '99 ? Prosze o porade IP: *.trzebinia.net 11.03.04, 10:13
        Nie wiem skad masz te dane ale Carisma to najbardziej awaryjne z Mitsubishi.
        Inna sprawa,ze nawet gołym okiem widać róznice miedzy przynaleznością klasową
        Vectry,a Carismy.
        Carisma na spółke z Volvo S40 to niewypał co widać w statystykach sprzedaży i
        cenach giełdowych oraz po awaryjności.
        Vectra to nie 8 cud swiata ale dobra,sprawdzona średnia (najlepiej z 2.0)

pozdr

Sprawdź sobie niemieckie tabele
        > awaryjności pojazdów na podstawie wyjazdów pomocy drogowej, a więc poważne
        > awarie, a nie wypalona żarówka. carisma ma 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej
        > obejmującej wszystkie klasy samochodów.
        • Gość: amd Re: Vectra '99 czy Carisma '99 ? Prosze o porade IP: *.cigna / 217.96.11.* 11.03.04, 12:07
          kolego, jeśli chodzi o ceny na giełdach - utratę wartości, to akurat carisma
          traci najmniej, więc nie wiem skąd Ty masz swoje dane. Ja po prostu mam takie
          auto i wiem o czym piszę. Faktycznie w testach awaryjności carisma wypada nie
          najlepiej, ale chodzi o wselkie awarie, w wiekszości drobne. Ja pisałem o
          awariach b. poważnych, gdzie korzystano z pomocy drogowej. Tutaj carisma jest
          na 3 miejscu (dane ze ststystyk niemieckich). Poza tym na prawde nie widzę
          róznicy w przynależności do klas pomiedzy tymi samochodami, którą to podobno
          widac gołym okiem. Ale moze nie jestem obiektywny. Polecam carisme jako
          sprawdzone ładne i nieawaryjne auto.
          • Gość: Olo Re: Vectra '99 czy Carisma '99 ? Prosze o porade IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.04, 18:31
            no ładna to ona nie jest ani trochę, a napewno brzydsza od Vectry.

...niedawno czytałem opis przejść gościa który kupił nowe Mitsubishi Pajero
            i to co opisał, jakie miał z nim problemy ( z winy auta + dziadowski serwis),
            to w moim mniemaniu te auta straciły dużo, ale powtarzam w moim mniemaniu.
            Tak jak serwis Toyoty kojaży mi sie z dobrą i solidną obsługą, tak serwis
            Mitsubishi od pewnego czasu jest dla mnie przeciwieństwem.

Miałem Vectrę B z 97r przez cztery lata i owszem nawalało parę drobnych rzeczy
            (kontrolka AIR Bagów i za każdym razem jak zaświecała się ponownie to wmawiali
            w serwisie że grzebałem pod siedzeniem i musiałem coś poruszyć!!!!!!!!hehehe,
            albo kabel od akumulatora kiedyś się przepalił (kupa dymu była) i założyli
            jakiś zastępczy, bo powiedzieli że do tej wersji (2.5 V6) nie mają na
            stanie.......i tak sobie czekałem na niego ponad pół roku.........i się nie
            doczekałem, bo auto poszło po wypadku do kasacji. Ale generalnie żadnych
            poważnych awarii nie było i w sumie nic poza powyższymi nie zdażało się. A
            serwis jak to serwis ------ jeździłem do dwóch ASO i defacto oba było
            conajwyżej średnie.

Ale do przekrętów z opisu pana od Pajero dalako im było, a i awarie były
            marginalne w stosunku do ww. Pajero.
        • Gość: cc Re: do Michala IP: *.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl 11.03.04, 17:17
          Czasami się zastanawiam nad Carismą 5d w ostatniej wersji, najlepiej 1.6/2001
          rocznik, wersja Comfort (z klimą i 4 poduszkami).
          Wiem, że wiele Carism ma problemy ze stukającym na dziurach tylnym
          zawieszeniem. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy ewentualnym kupnie?
          Jaką wersję byś wybrał?

pozdrawiam
          cc
    • jtull Re: Vectra '99 czy Carisma '99 ? Prosze o porade 12.03.04, 17:46
      Latem sprzedalem Vectre kombi 2.0 CD '99 za 35 tysiecy, przebieg 140
      tys...Wedlug mnie Opel jest lepszym autem..przez 4 lata mialem 2 probelmy z tym
      autem...Pierwsze na samym poczatku, byl zle skalibrowany licznik od temperatury
      silnika (naprawili w kilkanascie minut) a drugi to poszla pompa olejowa
      (naprawiali ok tygodnia moze wiecej bo czesci sprrowadzali z Wloch)...Pozatym
      nie bylo zadnych problemow, bylo to naprawde dobre auto, do tej pory mam do
      niego sentyment...2-litrowka chodzi swietnie, bardzo dobre przyspieszenie, dobra
      elastycznosc...Siedzenia baaardzo wygodne, twarde, ale nie czuc na nich
      przejechanych kilometrow (a jak sami mogliscie przeczytac sporo ich tym autem
      przejechalem)...Do tego w wersji CD od '99 bardzo dobre wyposazenie, 4xAirBag,
      Radio z wyswietlaczem w tablicy rodzielczej, ABS, kontrola trakcji,
      kilamtyzacja, welurowa tapicerka z ktora nic sie nie dzieje...Ja bym sie nie
      zastanawial....i wybral bym Opla!
        • Gość: Lukash ! Re: Vectra '99 czy Carisma '99 ? Prosze o porade IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.03.04, 21:57
          Ja jako syn importera samochodów poleciłbym raczej Carismę, dużo sie tego
          ciagało, więcej przyciągnelismy Vectr tych po 96 ale i tak Carisma jest lepsza.
          Miesiąc temu sprzedalismy taką z silnikiem 1.9 DID MP Comfort, 102 konie. Miała
          klime i pełne wyposażenie, facet jeździ nia i nic, chwali sobie ją kiedy tylko
          go spotkamy. Sam jeźdizłem nią 2 dni, idzie jak burza, wszystko perfkcyjnie.
          Co do Vectr po 96 to 1.6- 101 koni ecotec jest za słaba. 1.8 juz może być z
          gzem viala, 2.0 jest dobra i można ja tanio kupic za granicą. 1.7 td isuzu 82
          konie jest nieco mulaty, facet kupił i wychodiz mu spalanie 6 litrów i nawet w
          połowie nie jest tak dobra jak Carisma nawet ta w td. Ta Vectra 2.0 tdi ma
          100koni i jest nie ekonomiczna. W ogóle Vectry nie sa az takie dobre.
          Sprowadzony w 2000 roku 1.9 td carisma 98 rok jeździ do dzisiaj i nic się nie
          dzieje , ma aby 90 koni ale wrażenia z jazdy napewno lepsze niz w Vectrze 1.7
          czy 2.0.
      • reid Re: Vectra '99 czy Carisma '99 ? Prosze o porade 14.03.04, 11:44
        i co to za rada?!? A mieles Mitsubishi, ze radzisz wybranie Opla?
        Takie komenatrze sa bezbawione sensu!! Wiadomo, ze 80% zabierajacych tu glos to
        wlasciciele, badz bvyli wlasciciele Opli. To normalne w naszym kraju.
        Kazdy chwali swoje. Ja mialem i to i to i Opel to kupa pod kazdym wzgledem
        (cena jest moze czasem dosc dobra). Jedyny Opel z jakiego bylem zadowolony, to
        Ascona, ktora mialem z 12 lat temu. To byl trwaly samochod, przyznaje. Obecna
        produkacja jest ponizej krytyki - awaryjny chlam o tragicznym wykonaniu, bez
        ergonomicznosci, bez gwaracji jakosci, bez pewnosci, bez stylu.
    • reid Re: Vectra '99 czy Carisma '99 ? Prosze o porade 14.03.04, 11:40
      ZDECYDOWANIE CARISMA!
      Wazniejsza jednak sprawa jest to, czy, a raczej, JAK BYLY USZKODZONE modele,
      ktore rozwazasz kupic!?! Konkretnie - wole Vectre jesli bezwypadkowa od Carismy
      i odwrotnie - TEN, KTORY NIE BYL ROZBITY. Szczegolnie unikaj oderzen czolowych!
      Jezeli obydwa bezwypadkowe, to Mitshubishi bedziesz cieszyl sie latami!!!
      Vectra od poczatku jest samochodem miernym. (Mialem nowa Vectre V6 pelna
      wersje - to niemiecki polonez).
      pozdrawiam i przepraszam wielu posiadaczy taniego auta, jakim jest Opel,
      postawionego na piedestale w naszym kraju. W Niemczech Opel to klasa ubogich
      aut, i taka tez reprezentuje jakosc.
      Radek
      • Gość: Lukash ! Re: Vectra '99 czy Carisma '99 ? Prosze o porade IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.03.04, 13:39
        Odnośnie kolegi wyżej, nie nie miałem carismy ale mój ojciec sprowadza
        samochody od 13 lat i jeździłem każą Vectrą i Carismami i nawet te benzynowe
        Carismy mowa o tej 1.8 która od 98 miała 125 koni a do 98 115 koni z systemem
        GDI jest zajebista. Vectry zamnawiają najcześciej ludzie którym ona się podoba
        i którzy nie mają zbytnio pojęcia o samochodach. Teraz u nas leca tylko Tdi,
        Dci, Cdi wsyztskich marek a Vectry to narazie tylko C dla naprawdę bogaczy. Ta
        Carisma która wspomniałem 1.9td 98 chyba jest od 2000 roku w kraju jeździ nim
        bisnes women i naprwdę nic nie musi wiedzieć poza tym gdzie zmienić olej i
        gdzie lać on. I to nawet nie ma co porównywać do Opla który jest kiepski.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się