Dodaj do ulubionych

Opel Astra ST | Galeria

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.10, 12:10
najladniejsze kombi w swojej klasie
Obserwuj wątek
    • Gość: jacek Opel Astra ST | Galeria IP: *.webasto.pl 16.06.10, 12:15
      Ładnie im wyszło. Bez wodotrysków, ale tak się robi masowe samochody. Podobne wrażenia miałem z poprzedniej Astry, ale tylko do czasu pierwszego zatrzaśnięcia drzwi. Potem było coraz gorzej. Nie mogłem tym wozić dzieci, bo wtedy skupiałem się na niewypowiadaniu niecenzuralnych uwag pod adresem konstruktorów tego badziewia.
    • Gość: Borewicz Re: Opel Astra ST | Galeria IP: 178.56.22.* 16.06.10, 12:18
      Wszystko pięknie - jest tylko jedno ale.... cena. Sześć lat temu kupiłem żonie astrę II. Kiedy niedawno przymierzaliśmy się do zmiany udaliśmy się też do Opla - i tu niemiłe zaskoczenie - nie wiem dlaczego, ale Opel zaczął się cenić chyba wyżej od VW - za 60 kpln dostaniemy golasa - z przyzwoitym, wyposażeniem będzie około 80 kpln.... to ja dziękuję - za kwotę 56 kpln mam ceeda 1.6 w wersji optimum albo np. nową megankę, też bogato wyposażoną. Sprzedawać, a sprzedać robi dużą różnicę - Oplec widać tego nie wie...
    • Gość: jack Re: Opel Astra ST | Galeria IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.10, 13:09
      Nie wygląda źle. tyle że na zdjęciach widnieje zapewne jakaś "najwyższa" wersja na 18'' kołach, której cena z pewnością zwali z nóg.
      Sam kilka miesięcy temu zastanawiałem się nad kupnem nowej astry. Tyle tylko że za doposażoną wersję COSMO z niezbyt nowoczesnym 110 konnym dieslem 1.7 zarządano ode mnie 82 tys PLN... Efekt: wybrałem 130 KM lagunę dci za tysiąc mniej...
    • Gość: Yaa Re: Opel Astra ST | Galeria IP: *.warszawa.mm.pl 16.06.10, 13:27
      @Borewicz
      Astra odcina kupony od swojej świeżości, nie ma się co dziwić.

O Megance nie chcę mówić (mam prawo mieć swoje prywatne uprzedzenia), Cee'd jest zaś autem schodzącym, wytwarzanym przez markę o niskiej rozpoznawalności i niewielkim prestiżu. Trudno go odsprzedać. Stąd różnica w cenie, która - moim zdaniem - wynagradza ww. nieświeżość Kia. Bo auto jest ok. Może tylko trochę za twarde i za głośne. Polecam benzynę 1.4. O 1.6 słyszałem wiele złego.

Warto rozważyć Aurisa, który zyskał torchę na urodzie po ostatnim lifcie. No i zeszli z ceny. Za mniej niż 60 tys. masz świetne 1.6 (132 KM, dobre parametry) z niezłym wyposażeniem i ciszą w środku niespotykaną w tej klasie.

W cenie Astry kupiłbym Mazdę 3. To inna liga (takie prawie premium).
    • remo29 Re: Opel Astra ST | Galeria 16.06.10, 13:28
      No ładne, ładne, nie powiem... Tyle, że widzę kolejne auto oparte na nowej świeckiej tradycji - zmniejszmy/powiększmy model, który dobrze nam wyszedł i będziemy mieli dobrze. I tak z Grande Punto powstał Bravo, z Golfa - Polo, z Insigni - Astra... Niedługo producenci będą mieli jeden samochód, który będą dmuchać jak żabę - i z segmentu A powstanie B, C, D i SUV i jeszcze frytki do tego...
    • Gość: Oplowiec Re: Opel Astra ST | Galeria IP: *.rybnik.vectranet.pl 16.06.10, 15:39
      Opel NARESZCIE zrobił nowoczesne auto w porównaniu z poprzednimi szaro-burymi wersjami astry! Jednak każe sobie za to słono płacić - tak uważamy my Polacy szukający super auta za psie pieniądze... i kupujemy koreańską technikę (m.in z Opla) lub francuskiego rumuna - porównujemy je do nowych Opli ale to nie ta klasa - sorry. W bogatych krajach to tylko kilka euro więcej, które nie jest aż tak ważne a sylwetka się podoba i wnętrze ładne, świadczy o tym ponad 150 tys. zamówień na Czwóreczkę :)
    • Gość: Borewicz Re: Opel Astra ST | Galeria IP: *.centertel.pl 17.06.10, 07:48
      @Yaa
      O jakim prestiżu w Oplu piszesz..... proszę Cię, według mnie jako taki prestiż zaczyna się od BMW, Audi, Merca, nawet Hondy - ale to wszystko powyżej 100 kpl. Według mnie Astra III stoi na takim samym poziomie tak techniczym i "prestiżowym" co wspomniany ceed (zrobiłem nim około 70 tys km jako służbowym), - to są po prostu zwykłe wozidła.
      Ja nie dam się nabrać na kilka chromów doczepionych do Insignii a teraz Astry IV - na wejście do klasy premium trzeba pracować latami.
    • Gość: Janeek Re: Opel Astra ST | Galeria IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.10, 09:38
      Faktem jest że nowa Astra ma wnętrze o niebo lepiej wykończone niż koreańska konkurencja. Czy ładniejsze to już oczywiście kwestia gustu IMO jest zbyt odpustowe, zdecydowanie bardziej podoba mi się wnętrze np megane. Pytanie czy wysoka jakość uzytych materiałów uzasadnia tak wysoką cenę w przypadku marki, która nawet nie aspiruje do segmentu premium? Technicznie Astra nie odbiega od konkurencji a nawet w niektórych aspektach pozostaje z tyłu (Giulietta). Nie wnosi do segmentu C absolutnie nic rewolucyjnego (może poza wspomnianą już jakością wnętrza). Ma przestarzałe disle produkcji Isuzu, cierpi na znaczącą nadwagę ( co przekłada się na osiągi i zużycie paliwa) i pomimo swoich dużych rozmiarów nie rozpieszcza ilością miejsca na tylnej kanapie. I takie są fakty.
    • Gość: gość Re: Opel Astra ST | Galeria IP: *.echostar.pl 17.06.10, 11:34
      zrozumcie! Niemcy nie projektuja aut dla takich ludzi jak polacy ktorzy licza kazde 2zł i wszystko porownuja do
      wieśwagena passata...jest tu troche technologii wpakowane za ktora trzeba zaplacic (technologia kosztuje ale jak sie kopiuje technologie tak jak w koreanczykach czy innych daciach to auto kosztuje mniej) a jak ktos mowi slowo ceed to znaczy ze szuka auta jako "dupowozu" a nie auta takiego do ktorego bedzie wsiadal codziennie z przyjemnoscia. w cywilizowanych krajach gdzie 70% aut to auta nowe nie tak jak w Polsce, 2000euro w ta czy w ta nie gra roli...ma sie kase to sie kupuje a jak sie nie ma to sie pocina wypierdzianym passatem... wiec astra moze sobie nawet kosztowac na papierku 80000zl ale nie trzeba wcale tyle dac...trzeba sie tylko dobrze targowac!!! a zaznaczam mozna dostac rabat nawet 30%!!!

PS: piękne auto calosc tworzy harmonie. tyl nie jest doklejony jak w innych autach jezdzacych na Polskich drogach(renault thalia-koszmar) a to juz duza zaleta. W środku inzynierowie z Opla popracowali i nie ma juz nudy tylko calosc cieszy oko. Opel sie rozwija poczekajcie jeszcze kilka lat! Za jedyna wade uwazam brak silnika 2.0 i mocy troche powyzej 200km.

Pozdrawiam
    • Gość: lemon Re: Opel Astra ST | Galeria IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.10, 21:04
      To prawda, że u nas cena determinuje w bardzo poważny sposób to co kupujemy. Potem idzie kolej na inne wytyczne.
      Rabaty. Wszędzie są. Mniejsze czy większe. Można próbować targować się. Można wyczekiwać na akcje promocyjne. W tej chwili prowadzą je również i firmy, które z reguły były dosyć konserwatywne w cenniku. Kto by powiedział kilka miesięcy temu, że rabaty na takiego powiedzmy Passata będą szły w kilkanaście tysięcy zł.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka