Dodaj do ulubionych

Mercedes A140

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.04, 18:30
Czy ktos ma jakies doswiadczenia z tym autem? Jesli tak to prosze o wpisy bo
zona mnie o cos takiego meczy. Nie interesuja mnie filozoficzne opinie
typu "kup lepiej...." itp.
Obserwuj wątek
          • Gość: sknera Re: Mercedes A140 IP: *.epsa.pl 08.04.04, 14:36
            dokładnie, najpierw się nadymają i brandzlują jacy są wspaniali bo kupują
            najtańszego MERCEDESA a później kwękają nad kratkami z tyłu i radiem za
            ileśtam. zero informacji technicznych tylko zachłystywanie się. plastiki i
            powietrze w oponkach pewnie sprawdzali organoleptycznie.
            • Gość: Księciunio Re: Mercedes A140 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.04, 01:09
              Informacje techniczne są na stronach www. mercedesa. Nie wiem, skąd to ciągłe
              podkreślanie nicości NAJTAŃSZEGO MERCEDESA. CZy jak ktoś kupuje Polo czy Lupo
              to też mu wymyślają od nabywców najtańszego volkswagena? Mając A-Klasę mam
              cichą nadzieję, że mi tego natychmiast nie dziabną (przynajmniej Ruscy),
              jeżdżąc nowym okularnikiem musiałbym się zaś liczyć z faktem, że mogę z niego
              zostać mniej lub bardziej elegancko wysadzony... Kupno radia za 3,5 tys. zł lub
              odliczenie sobie od ceny 15 tys. zł VAT-u, to chyba jest jakiś temat do
              dyskusji, no nie? Koledzy uprawiają czepialnictwo dla zasady
              • Gość: Pankracy Re: Mercedes A140 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.04, 13:33
                Popieram Ksieciunio.
                W naszym kraju panuje dziwne przekonanie, ze kazdy kogo stac kupuje wielka
                bryke. Male auta kupuja ci ktorych nie stac na duze. Przekonanie takie jest
                typowe dla krajow biednych jakim niewatpliwie jestesmy (przynajmniej na tle
                Europy). Czy ktos z krytykow A klasy moze mi powiedziec, jaki jest pozytek z E
                Klasy przy odbieraniu dzieci ze szkoly i jezdzeniu na zakupy? Nawet gdyby S
                Klasa byla najtanszym autem na rynku nie kupilbym jej do jezdzenia po miescie
                bo poprzez swe rozmiary po prostu sie do tego nie nadaje.
                • greenblack Re: Mercedes A140 10.04.04, 12:47
                  Gość portalu: Pankracy napisał(a):

Czy ktos z krytykow A klasy moze mi powiedziec, jaki jest pozytek z E
                  > Klasy przy odbieraniu dzieci ze szkoly i jezdzeniu na zakupy? Nawet gdyby S
                  > Klasa byla najtanszym autem na rynku nie kupilbym jej do jezdzenia po miescie
                  > bo poprzez swe rozmiary po prostu sie do tego nie nadaje.

Pirdu, pirdu. A co A-biedaklasa ma wspólnego z E- i S-klasą? Tylko znaczek i o
                  to własnie chodzi ludziom, którzy chcą się nim dowartościować. A-klasa to
                  pseudoMercedes dla szpanerów.

--
                  www.dajeszprace.pl/cele.php
    • niknejm Re: Mercedes A140 09.04.04, 19:30
      Gość portalu: Pankracy napisał(a):

> Czy ktos ma jakies doswiadczenia z tym autem? Jesli tak to prosze o wpisy bo
      > zona mnie o cos takiego meczy. Nie interesuja mnie filozoficzne opinie
      > typu "kup lepiej...." itp.

1. Bardzo twarde zawieszenie. Musieli tak zrobi ze względu na słynne problemy
      z 'testem łosia'.
      2. Usterkowość w/g TUV niestety dość wysoka. Gorzej od Alfy 156 i Peugeota 206.

IMHO - za te pieniądze kupisz znacznie lepiej jeżdżącego, obszerniejszego,
      mniej awaryjnego i lepiej wyposażonego kompakta. Tyle, że nie bedzie miał
      gwiazdy na masce. Twoje pieniądze, Twój wybór. Ja bym tego nie kupił.

Pzdr
      Niknejm
        • niknejm Re: Mercedes A140 13.04.04, 18:38
          Gość portalu: Poll napisał(a):

> Który z kompaktów jest większy od MB a-kl. Jeśli coś przeoczyłem to wycofam
          > zaliczkę

Civic 5D na przykład. Wygląda jak autobus i... prawie jest nim :-)

Pzdr
          Niknejm
            • Gość: Tomek F. Re: Mercedes A140 IP: *.terminus.pl / 195.116.99.* 14.04.04, 09:55
              > Taaak. Aczy po złożeniu kanapy bede mógł Civiciem 5D zabrać 1530 l, albo czy
              > przy pięciu osobach 470 l.? A może zmieści mi się do Civica drabina ponad 2.2m

jesli liczy sie wielkosc proponuje Lublina, klasa A z nim nie ma szans
              a tak powazniej mozesz kupic minivana jak Tourana czy Picasso.

Pamietaj ze A ma wielka wade. Zle skonstruowane zawieszenie. Po wpadce z losiem
              mercedes nie skonstruowal na nowo zawieszenia lecz obnizyl utwardzil i dodal
              ESP a tam powinno sie zmienic punkty mocowania wachaczy i belki a takze grubosc
              wachaczy. Slowem zrobil prowiozorke bo taniej.
              Mowiac obrazowo zlamales noge a lekarz zamiast ja zlozyc kazal ci chodzic o
              kulach. Twoj wybor. Sa inne male luksusowe auta za duza kase AUdi A3 lub Alfa
              147.
              • Gość: Poll Re: Mercedes A140 IP: 195.245.213.* 14.04.04, 10:55
                Nie uperam się ale moim zdaniem jedynej wady jakiejnapewno nie ma A klasa to
                wada zawieszenia. Daje głowe, że się już nigdy nie przewrocki. Audi i 147 są
                dużo dużo droższe a do tego mniej uniwersalne. Fajnie byłoby mieć przepiękną
                147 ale poza wyglądem i silnikiem brak czegokolwiek.
            • niknejm Re: Mercedes A140 14.04.04, 19:05

> Taaak. Aczy po złożeniu kanapy bede mógł Civiciem 5D zabrać 1530 l, albo czy
              > przy pięciu osobach 470 l.? A może zmieści mi się do Civica drabina ponad 2.2m

Autor wątku, z tego co zrozumiałem, nie szuka Żuka, tylko kompakta z obszernym
              wnętrzem (przestrzeń dla pasażerów) ;-)) A wnętrze Cifka 5D jest obszerniejsze
              niż Merca A klasy.

Pzdr
              Niknejm
    • sebekbiker Re: Mercedes A140 14.04.04, 11:07
      Jestem uzytkownikiem tego samochodu (A140) i powiem tyle - autko jest
      zajebiste. Pali nie dużo, przyspieszenie ma całkiem dobre, wizualnie fajnie
      wygląda, w środku kokpit też super wygląda mimo że jest plastikowy. Poza tym
      czuję się w nim bardzo bezpiecznie - system ESP działa cudownie. Nie boję się
      żadnych zakrętów i ostrych poczynań kierownicą! Samochód ma przebieg 45 tys. i
      jak narazie nie było żadnych z nim problemów.
      Jeżeli chodzi o wady to jedyne co mnie denerwuje to mułowatość na niskich
      obrotach, i troszkę siedzenia są za twarde, gdyż po dłużej drodze plecki trochę
      bolę i trzeba co 200 km się rozprostować :)
      Ale ogólnie autko jest SUPERANCKIE!

Mam pytanie - mam wersję CLASSIC - czy sa w niej standardowo montowane
      głośniki? Bo okazało się że u mnie nie ma :(
      • Gość: Gienio Re: Mercedes A140 IP: *.speed.planet.nl 15.04.04, 22:21
        Ok, postanowilem sie wlaczyc do dyskusji. Autko ma 82 KM i przyspiesza do setki
        w ciagu 13 sekund, to chyba nie jest rewelacja? Zawieszenie jest zle, a wnetrze
        wykonane z bardzo tanich plastikow. Nie psuje sie co prawda bo to w koncu
        Mercedes, ale pozostaje Merckiem dla ludzi, ktorzy chcieliby jezdzic
        Mercedesem, ale nie maja wystarczjacej kasy na prawdziwego. Zona sasiada
        sprzedala po 7 miesiacach, bo byla zawiedziona. Na plus: niewiele stracila, bo
        auto zachowuje swoja wartosc.
        • niknejm Re: Mercedes A140 16.04.04, 14:02
          Gość portalu: Gienio napisał(a):

> Ok, postanowilem sie wlaczyc do dyskusji. Autko ma 82 KM i przyspiesza do
          > setki
          > w ciagu 13 sekund, to chyba nie jest rewelacja? Zawieszenie jest zle, a
          > wykonane z bardzo tanich plastikow. Nie psuje sie co prawda bo to w koncu
          > Mercedes, ale pozostaje Merckiem dla ludzi, ktorzy chcieliby jezdzic
          > Mercedesem, ale nie maja wystarczjacej kasy na prawdziwego. Zona sasiada
          > sprzedala po 7 miesiacach, bo byla zawiedziona. Na plus: niewiele stracila,
          > bo auto zachowuje swoja wartosc.

Racja. W tej cenie są, jak napisałem, samochody szybsze, obszerniejsze w
          środku, co najmniej równie niezawodne i lepiej jeżdżące.
          Ale bez gwiazdy na masce :-)

Pzdr
          Niknejm
        • Gość: Pankracy Re: Mercedes A140 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.04, 15:21
          To prawda, ze silnik 1.4 nie pozwala na szalenstwa ale jak juz wspominalem auto
          ma 90% swojego przebiegu robic w miescie a na dodatek zona jest nadzwyczaj
          ostrozna.
          >ale pozostaje Merckiem dla ludzi, ktorzy chcieliby jezdzic
          > Mercedesem, ale nie maja wystarczjacej kasy na prawdziwego.
          Powiedzialbym, ze to auto dla ludzi ktorzy chca jezdzic Mercedesem ale nie
          potrzebuja limuzyny czy duzego kombi.
          Plastiki rzeczywiscie nie sa rewelacyjne.
        • mavio1 Re: Mercedes A140 17.04.04, 00:33
          Może i 13 s. do setki to nie rewelacja, ale jak ktoś chce rewelacyjnych
          osiągów, może wybrać A 190, względnie niewiele lepszy A 210. 140-tka jest w
          miarę ekonomiczna i o to chodzi w takich autach.
          Co do wnętrza - w moim plastików jest mało, ale w Classic'u jest ich więcej.

>pozostaje Merckiem dla ludzi, ktorzy chcieliby jezdzic
          > Mercedesem, ale nie maja wystarczjacej kasy na prawdziwego.
          Błędna diagnoza. Rozważałem kupno Alfy 147, A-klasy a nawet Smarta (bez
          złośliwości proszę...) :-) Najważniejszą rolę nie grały fundusze, ale to, do
          czego samochód jest mi potrzebny. Jestem studentem i nie potrzebuję
          pięciometrowej limuzyny żeby wozić powietrze. A w E-klasie wyglądałbym jak
          emeryt albo mafiozo. Wyboru jakoś nie żałuję.

-----------------------------------
          POZDRAWIAM DROGĄ KONKURENCJĘ

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka