Dodaj do ulubionych

Volkswagen pragnie Alfy Romeo

• Gość: tk Re: Volkswagen pragnie Alfy Romeo IP: *.146.196.114.nat.umts.dynamic.eranet.pl 17.10.10, 22:35
      Drodzy Alfisci!
      Apeluje!
      Nie ponizajmy sie do poziomu tej holoty.
      Niech sami sie dlawia swoja slina.
      My i tak wiemy co jest dobre.
      Szkoda tylko ze na ulicach musimy ogladac te poniemieckie wynalazki.
      Ale niestety polska to nie italia...
      Pozdrawiam

P.S.
      Prosze volkswagenistow, czy jak oni tam sie moga nazwac, o zaprzestanie pisania komentarzy, w ktorych co drugie slowo to: TDIk, blacharka, elektryka i bezawaryjnosc.
      Napiszcie chociaz jeden komentarz uzywajac slow: styl, desing i przyjmnosc.
      Nie da sie?
      To nie piszcie nic. :)
      Pozdrawiam
    • Gość: Andyk Re: Volkswagen pragnie Alfy Romeo IP: 213.77.8.* 18.10.10, 07:38
      Czemu VAG miałby "zamordować" styl Alfy - jest od wielu lat właścicielem Lambo i nic takiego nie zauważyłem... Myślę że najlepiej jakość aut weryfikuje rynek - więc coś w tym musi być. Pamiętam słowa Clarksona w Top Gera jak opisywał wnętrze nowej Alfy - "patrzcie na te cudowne zegar, wysmakowane przysicki - pewnie niektóre jeszcze działają ;-)"
    • Gość: buc Re: Volkswagen pragnie Alfy Romeo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.10, 10:10
      To bardzo dobry pomysl. VW ma konkretny plan na Alfa Romeo - ta marka mialaby stac sie konkurencja dla BMW.

W tej chwili VW ma problem, ktorego zdaje sie nikt tu chyba nie dostrzega. Audi musi konkurowac i z BMW i z Mercedesem. Przez to ma rozdwojenie jazni, bo BMW to bardziej sportowe zaciecie, a Merc bardziej w strone komfortu.

Gdyby VW kupil AR to oczywiscie zaczalby pozycjonowac te marke jako konkurencje dla BMW, a Audi poszlo by w strone komfortu/luxusu i moglo by sie skoncentrowac tylko i wylacznie na 'walce' z Mercedesem.

VW kupil Seata i chcial wypromowac te marke na konkurenta BMW, ale to sie nie udalo i juz raczej sie nie uda. Tymczasem AR w starych przed-fiatowskich czasach byla rzeczywista konkurencja dla BMW. Tego jednak dzieci tu sie wypowiadajace zdaja sie nie pamietac.

Ja kibicuje przejeciu AR przez VW - to jedyna szansa, zeby w koncu powrocil naped RWD. Pod rzadami Fiata AR bedzie nadal tylko przerobionym nieco podrasowanym Fiatem, czyli FWD na wieki wiekow amen. Makarony nie maja po prostu pieniedzy, zeby zapewnic tej marce wlasciwy dla niej rozwoj.
    • ionen76 Re: Volkswagen pragnie Alfy Romeo 18.10.10, 10:51
      Moim zdaniem dobrym wyznacznikiem jest rynek USA. Co by nie mówić o amerykanach, to mają oni najlepsze wyczucie wskaźnika Price/Value. Dlatego z niemieckich marek można tam spotkać tylko Mercedesy i BMW. VAG od wielu lat próbuje podbić rynek amerykański ale marnie mu to idzie. Audi w USA nie ma czego szukać, VW sprzedaje się kiepsko - wystarczy porównać sprzedaż Golfa i jego odpowiednika w stanach Rabita. Do tego VAG, ze swoimi TDI nie ma czego szukać w stanach. Niestety ale Alfa może stać się drzwiami dla VAG'a.

A te gatki o Awaryjności można sobie między bajki włożyć. Teraz psuję się wszystko. Czy to Golf, czy Bravo czy Passat, czy A6 - psuje się tak samo. Sam mam Passata, który po 60 tyś przejechanych ma do wymiany maglownicę. W rodzinie mam taksówkarza, który posiada A6 i mówi, że więcej tego złoma nie kupi.

Dzisiaj psuje się wszystko. Dlaczego? Bo to się opłaca. Ludzie płacą za części i za serwis. Do tego auta testuje się dopiero na klientach.
    • Gość: tomek Re: Volkswagen pragnie Alfy Romeo IP: *.adsl.inetia.pl 18.10.10, 16:20
      "Czemu VAG miałby "zamordować" styl Alfy - jest od wielu lat właścicielem Lambo i nic takiego nie zauważyłem... "

A zauważyłeś w Gallardo komputer pokładowy z A8?

"VW kupil Seata i chcial wypromowac te marke na konkurenta BMW, ale to sie nie udalo i juz raczej sie nie uda."
      Jakie podejście do BMW miał mieć Seat jak robił same przednionapędowe hatchbacki? Jeśli to był pomysł VW na konkurowanie z BMW to im gratuluję...

"Ja kibicuje przejeciu AR przez VW - to jedyna szansa, zeby w koncu powrocil naped RWD. Pod rzadami Fiata AR bedzie nadal tylko przerobionym nieco podrasowanym Fiatem, czyli FWD na wieki wiekow amen."
      A myślisz, że czym będzie Alfa w rękach VW skoro chcą nią zastąpić Seata? Przerobionym Golfem i Audi udającym auta włoskie. Nie ma co się nawet łudzić, że unifikacja wewnątrz koncernowa ominie Alfę skoro nie ominęła nawet Lambo i Bentleya.
      • Gość: unfal Re: Volkswagen pragnie Alfy Romeo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.10.10, 13:07
        Gość portalu: tk napisał(a):

> czyli alfa dla ludu? :) haha szkoda, juz niczym nie bedzie sie mozna wyroznic (
        > na maserati jeszcze mnie nie stac... :( )

A jedyne czym mozesz sie wyroznic jest samochod ? Zalosne, to jest typowy przyklad wielbiciela Alfy - musi sie dowartosciowac i wyroznic samochodem . Jak to mowia - czlowiek moze opuscic wies ale wies czlowieka juz nie he,he
        Pociesze cie , zamaist Alfy bedziesz mogl kupic Dacie i Tata , mniej wiecej sa tej samej wartosci po 3-4 latachuzytkowania , powinno cie byc stac. Wyrozniac sie bedziesz swoja biedota i nieudacznictwem zyciowym
    • Gość: trs Re: Volkswagen pragnie Alfy Romeo IP: *.tbs-net.rekin.net 20.10.10, 14:02
      Pier-do-lisz jak potłuczony. Wieś to z ciebie nie wyszła, furmanie. Alfiści nie muszą się dowartościowywać bo nie jeżdżą wieśwagenami które prowadzą się jak taczki i mają silniki z traktorów. Nigdy takiego auta nie miałeś i powtarzasz jak głupie prosie banialuki które opowiadają tobie podobni debile, którzy też tych aut nigdy nie mieli.
    • Gość: Alfisti Re: Volkswagen pragnie Alfy Romeo IP: *.chello.pl 22.10.10, 06:57
      Ja uważam że Alfa się przy Fiacie po prostu marnuje. Coś tam robią ale nie potrafią zarazić na nowo klientów magią marki Alfa. Fiat cyklicznie popada w kłopoty i tnie koszty także Alfie i tak to od lat kuleje. Uważam że przy tak dużym i bogatym partnerze jak grupa VW Alfie byłoby lepiej - patrzcie na kwitnące Lamborghini czy Bentleya
    • Gość: Dżony Re: Volkswagen pragnie Alfy Romeo IP: *.chello.pl 25.10.10, 07:35
      Alfa Romeo sprzedaje rocznie ledwo ok. 80 tys aut (żeby mieć rentowność musi sprzedać min. 300 tys) a VW samego Golfa + Polo sprzedaje miesięcznie ok. 80 tys sztuk - czujecie różnicę potencjałów? Fiat znowu wpada w zapaść bo skończyły się dopłaty na nowe auta w unii na czym zarabiał przez ostatnie dwa lata więc do Alfy na pewno nie dołoży. VW przejął 7 lat temu Lamborghini i co stało się mniej włoskie??
    • oko_obserwatora Re: Volkswagen pragnie Alfy Romeo 07.07.11, 13:32
      A okim uzytkownika wygląda to tak. Niestety nie miałem przyjemności jeżdzęnia Alfą, za to VW i japończykami tak. W skrócie, porównuję:
      1. Honda Civic 1.4 benzyna, 90KM, 2002 (4 lata jak zacząłem jeździć, 44k stan licznika, dorzucone około 30k)
      2. Mazda 3, 1.6 benzyna, 105KM, 2005 (3 lata jak zacząłem jeździć, 48k stan licznika, dorzucone około 35k)
      3. VW Jetta, 1.6 FSI beznyzna 115KM, 2007 (3 lata jak zacząłem jeździć, 68k stan licznika, dorzucone 40k)
      4. Ford Mondeo 2.0 TDCI diesel, 2008 (2 lata jak zacząlem jeździć, 77l stan licznika, dorzucone 35k)
      Japońce praktycznie zero awaryjności (W Hondzie nic nie robione, Mazda wymiana amorków tył w chwili zakupu, dalej nic). Ford - zamek przedniej klapy i zdaje sie alarm u poprzedniego właściciela. VW padła syrena alarmowa i spryskiwacze, a do tego !!! zasysał olej aż miło.
      Wrażenia z jazdy - zawieszenie zdecydowanie Honda, Mazda i Ford, sztywne, świetne prowadzenie i trzymanie sie drogi, VW za to większy komfort, który mi akurat mniej odpowiada, poniewąz kosztem jest słabsze prowadzenie auta. Wykończenie wnętrza jakosciowo i funkcjonalnie w sumie bardzo podobnie. Frod był kombi więc wkurzało skrzypienie tylnej rolety. Plus dla VW za najbardzej rozbudowany komputer. W mojej opinie wnetrze najładniejsze w Maździe (ale to oczywiście rzecz gustu) najoryginalniejsze w Hondzie, nudne (tutaj stereotyp, ale tak naprawdę dla mnie wygląda) w VW, Ford wygląda mocno tandetnie na głównej konsoli. To co mnie zaskoczyło, ze Mazda ze 105-cio konnym silnikiem i podobną wagą do VW, była o niebo bardziej zrywna niz 115 konny silnik 1.6 FSI VW. Oczywiście Mondeo ze 140 KM w turbodizlu był najciekawszy, ale to już nie ta liga silnikowa. Z tym ze dokuczała turbodziura.
      Tyle o mitach niezawodnosci, przewagi technologicznej i jakości.

tyle w temacie
    • zyto1234 Re: Volkswagen pragnie Alfy Romeo 04.10.11, 14:43
      Za 1mld euro to sobie VAG może kupić markę produkującą felgi do Alfy. Fiat może sprzedać Alfę, oficjalna cena wywoławcza to 100 mld euro. Mam nadzieję, że tak się nie stanie, szkoda takiej marki dla VW, na szczęście dla Włochów Fiat ma się dość dobrze.
    • comox Re: Volkswagen pragnie Alfy Romeo 05.10.11, 02:41
      Nie ma gorszego dresiarstwa i żelastwa bez duszy niż FolksWagen !
      Gdyby Alfa była taka do luftu to by Fryce nie mieli na nią takiego apetytu !

no ale w Polszy jak na Ukrainie zresztą i na Litwie.... FolksWagen ma swoich kiboli bezwarunkowych... bo Golf to przecież było marzenie całego pokolenia dresiarzy... i kiedy przez wiele lat marzyl im się Golf to nawet nie wiedzieli wtedy do końca że Alfa istnieje bo żadna nigdy nie pojawiła się u nich w remizie strażackiej na festynie !

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się