Znizki AC/OC a ciągłość upezpieczenia? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Ten wątek został zamknięty i nie można dodawać postów.
Sprawdź, czy dyskusja trwa w innych wątkach.

• Mam wszystkie zniżki, ale chcę sprzedać samochód ZANIM kupię następny. Przez jakiś czas nie będę więc posiadał samochodu. Czy tracę zniżki czy też pozostają one bez zmian i nowy samochód ubezpieczę korzystając z nich tak jak obecnie, a fakt że przez jakiś czas nie będę miał samochodu jest bez znaczenia?
    Aktualnie mam ubezpieczenie w PZU, jeśli to jest istotne...
    • Niestety stracisz zniżki i musisz od nowa je zdobywać.

A tak poważanie - oczywiście, że nie tracisz zniżek w takim przypadku.
    • W zależności od przepisów danego towarzystwa ubezpieczeniowego, zniżki są ważne nawet do 1-2 lat po sprzedaży auta. Nie wiem jak to jest w PZU akurat.
      Ja ostatnio ubezpieczałem auto i zbierałem okresu bezszkodowe aby "ustukać" 60% zniżek.
      Przepadły mi tylko najstarsze, gdzie miałem powyżej 2 lat przerwy. Pozostałe lata (pod warunkiem, że były to pełne okresy ubezpieczeniowe bezszkodowe) zsumowały się - i to mimo, że w tym czasie miałem polisy w 3 różnych firmach, odstępy pomiędzy polisami po kilka miesięcy.

--
      Więc ci dziękuję losie choćby tylko za to,
      że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
      Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
      ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...
    • Zasady udzielania zniżki [PZU]:
      1. ......
      2. Przerwa w ubezpieczeniu OC powyżej 12 miesięcy powoduje przesunięcie o 1 klasę niżej w tabeli Bonus Malus.
      3. Przerwa w ubezpieczeniu OC powyżej 24 miesięcy, powoduje utratę wszystkich wypracowanych wcześniej zniżek.

klik ---> Zasady udzielania zniżki

--
      * Polskę poćwiartowano na trzy nierówne połowy.
    • większość znanych mi ubezpieczyciela pozwala na przerwę 12-miesięczną, po tym czasie z reguły wszystkie wypracowane zniżki "przepadają"

www.taniaturystyka.com.pl/
      • Moim zdaniem najlepiej skonsultować się w takiej sprawie z ubezpieczycielem, w sprawach oc i ac nie ma co gdybać musimy być pewni :)
      • taniaturystyka napisał:

> większość znanych mi ubezpieczyciela pozwala na przerwę 12-miesięczną, po tym c
        > zasie z reguły wszystkie wypracowane zniżki "przepadają"

Wlasnie ze w wiekszosci TU jest duzo mniej restrykcyjnie.
        O PZU juz pisalem, jeszcze lepiej jest np. w PTU - wielkosc utraty znizki AC po 2 latach przerwy zalezna jest od posiadanej znizki na OC.
        A nawet " Przy przerwie nie dłuższej niż 4 lata, ubezpieczający może skorzystać z wypracowanych wcześniej zniżek w ubezpieczeniu AC, pomniejszonych o jedną klasę taryfową, jeśli w okresie tej przerwy kontynuował umowę OC (z bezszkodowym przebiegiem). "
        www.ptu.pl/?category_id=1024&group_id=58319&page=1043&prod_id=58317
        "Właściciel pojazdu zachowuje pełne uprawnienia do zniżki, jeśli okres przerwy między umowami ubezpieczenia AC nie jest dłuższy niż 24 miesiące. Dłuższy okres przerwy, lecz nie więcej niż 5 lat powoduje zmniejszenie posiadanych uprawnień do zniżki o 2 klasy taryfowe. "
        www.rzu.gov.pl/analizy_owu/auto-casco/WARTA_auto-casco.htm
        www.interrisk.pl/dla_mediow/nowosci/zajawka,17833.html
        www.ubezpieczeniakoper.waw.pl/hestia.php
        Najlepiej sprawdzic samemu, bo w roznych TU jest ....roznie. :-)

--
        * Dosyć szybko można się zorientować, że Izabela nie nadaje się do interesu, który ma Wokulski.
    • Jeśli chodzi o OC/AC to zawsze warto porównać poniższą ofertę:
      najlepsza-oferta.systempartnerski.pl/liberty/index.html
      * ubezpieczenie Mini Assistance w pakiecie bez dodatkowych opłat
      * przeniesienie zniżki z OC na AC
      * 5 % dodatkowej zniżki przy zakupie przez Internet
      Wydaje się być ciekawa!

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.