• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

żarówki H4 - LED, kto się odważył?

• 24.11.10, 12:51
    Przypadkiem trafiłem na taki wynalazek gdzieś w necie i chciałem zapytać czy ktoś próbował tego wynalazku? Obawiam się, że pomimo dłuższej żywotności jakie z założenia mają LED-y to moc światła nie jest imponująca.
    • 24.11.10, 13:10
      LEDow o takiej wydajnosci w lumenach nie da sie tanio zrobic.

Na razie najlepsze laboratoryjne biale LEDy osiagaja strumien 180 lumenow z jednego Wata.
      I sa drogie jak cholera.
      Wiara w "wynalazki z netu" jest g. warta.

• 24.11.10, 13:16
        zgoda, tyle, że w jednej bańce jest ich upchanych 18. Nie będę linkować do sklepu, żeby nie być zjedzonym na forum jako spamer.
        • 24.11.10, 13:20
          Nie przejmuj sie, dawaj linka - jestem ciekaw jak to wyglada i ile faktycznie kosztuje.
          "A'la Szperacza" se zrobie :-)
          --
          Pozdrawiam, Galtom
          HideIP VPN.PL - ukrywanie IP/ zmiana IP, serwery w USA, UK, DE i NL dostęp do treści na HULU i BBC - anonimowy dostęp do sieci p2p i torrent
        • 24.11.10, 23:39
          Kolego ja w oswietleniu domu stosuję LED i w jednej bańce mam ich 48, co i tak daje zaledwie 135 lumenów (z 2,4 W).
          Światło ciepłe w sam raz do świecenia na klatce schodowej i w innych ciągach komunikacyjnych nawet całą noc.
          Cena porównywalna do halogenów 50W (GU10)
          • 25.11.10, 10:12
            Tak, one nadaj sie do oswietlenia klatki schodowej.
            135 lumenow to straszna nedza.
            • 25.11.10, 10:15
              ja miałem na myśli tą aukcję:
              allegro.pl/item1316149648.html
              ale widzę, że sprzedawca dostaje sporo negatywów za jakość towaru, więc wasze opinie chyba mają swoje uzasadnienie.
              • 25.11.10, 10:46
                Moja opinia opiera sie wylacznie na technicznej wiedzy na ten temat.
                A pomiary sa nieublagane i bezlitosne.

Tylko kompletny laik moze uwierzyc w enuncjacje handlarzy LEDowa tandeta.

• 25.11.10, 14:32
                  nazimno napisał:

> Moja opinia opiera sie wylacznie na technicznej wiedzy na ten temat

:))) to co powiedział wujek gugel nie jest "techniczna wiedzą na ten temat"

> A pomiary sa nieublagane i bezlitosne

to może sfotografuj te pomiary/obliczenia i wklej linka. Bo chyba nie mierzyłeś na oko i nie liczyłeś w pamięci? :)))
                  • 25.11.10, 16:22
                    • 26.11.10, 07:43
                      bo zadałem merytoryczne pytanie?
                      A coś bardziej konkretnie? Nie widać żadnegoo linka.
                      Chłopcze, kto tu pajacuje? LOL
              • 25.11.10, 22:41
                > ale widzę, że sprzedawca dostaje sporo negatywów za jakość towaru, więc wasze
                > opinie chyba mają swoje uzasadnienie.

Ale człowiek dzielnie odpowiada na te wszystkie negatywy więc nie skreślajmy go tak od razu ;)
              • 26.11.10, 10:46
                ZObacz co pisze w zastosowaniach w opisie aukcji - swiatala dzienne. Czyli wymaga moc to 21W (tyle maja zarowki w swiatlach dziennych). Inna sprawa, ze nawet swiatala dzienne powinny byc homologowane, ale tym nikogo nie oslepisz wiec mozna przymknac OKO. W kazdym razie na mijania to sie nie nadaje z roznych wzgledow.
                --
                Pozdrawiam, Galtom
                HideIP VPN.PL - ukrywanie IP/ zmiana IP, serwery w USA, UK, DE i NL dostęp do treści na HULU i BBC - anonimowy dostęp do sieci p2p i torrent
      • 25.11.10, 08:22
        W rowerze mam lampkę z jedną diodą SSC P7 która daje realnie koło 500lm (nierealnie to nawet 900), na asfalcie w nocy trzeba to ściemniać. Technologia raczej garażowa niż laboratoryjna.

--
        .
        -Z TDCI NA ST, a teraz italia z bananami-
        • 25.11.10, 10:48
          Ja znam tylko jedna definicje.
          • 25.11.10, 21:31
            Realny policzony, nierealny napisany na pudełku. A ile lumenów generuje żarówka H4?
            --
            .
            • 26.11.10, 09:55
              W zaleznosci od wlokna:
              60W ~ 1895 lumenow
              55W ~ 1150 lumenow

PS
              Na rynku znajduje sie cala masa badziewia, ktore moze znacznie odbiegac od podanych
              wartosci. Tylko produkty z homologacja sa godne zaufania.
              Nie wierz, gdy reklamuja: "50%" wiecej swiatla.

• 26.11.10, 10:11
                No widzisz, jeżeli chodzi o ilość światła, w zupełności wystarczą 2 ledy SSC P7 (90 lm/W).

--
                .
                • 26.11.10, 10:29

www.luminus.com/content1454
                  PS
                  Problem polega na konstrukcji ukladu optycznego. Sama "ilosc swiatla" to za malo.
                  Po fali oslepiajacych xenonow w Polsce zaczyna sie moda na oslepiajace LEDy.
                  Mozna sobie zainstalowac tez dwie klasyczne lampy lukowe.
                  I jeszdzic z tym po wiosce.

• 26.11.10, 10:36
                    Problemem nie jest konstrukcja układu optycznego (oczywiście w żadnym wypadku z ledów nie da się wykonać homologowanego zamiennika H4) jeżeli już to chłodzenie samej diody, szczególnie na postoju. Sama dioda kosztuje kilkanaście $. W zamiennika z allegro są pewnie diody za kilka centów/szt.

--
                    .
                    • 26.11.10, 10:46
                      H4 to standard elekryczny/mechaniczno/optyczny i jego "ewolucja" jest zamknieta.

LEDY po obnizeniu kosztow wytwarzania i zunifikowaniu modulow zasilajacych
                      znajda swoje miejsce w przemysle. Na razie to drogi kaprys.

Diody "po kilka centow za szt." sa dobre na choinke.
                      • 26.11.10, 19:26
                        Jak dla Ciebie kilkanaście $ /szt. (w sprzedaży detalicznej!) to drogi kaprys to nie mamy o czym rozmawiać. A podobno to ja jeżdżę rowerem

--
                        .
            • 26.11.10, 10:00
              H4 Light Bulb Lumen Output Specifications:
              --------------------------------------------------
              Norm ECE-R37 H4 Maximum Allowed Output: 1900/1150 lumen.

Philips Vision Plus H4: 1895/1150 lumen. (~3200K clear)
              GE Megalight Plus H4: 1890/1150 lumen. (~3200K clear)
              Osram Silverstar H4: 1700/1075 lumen. (~3200K clear)
              Philips BlueVision H4: 1650/1000 lumen. (~4000K blue tinted)
              Osram Cool Blue: H4: 1650/1000 lumen. (~4000K blue tinted)
              Sylvania Silverstar H4: 1500/910 lumen. (~4000K blue tinted)

Cala reszta to reklama dla gawiedzi.
    • 24.11.10, 15:04
      Jesli masz reflektor na zarowki H4 to powinny byc tam zarowki H4. Do takiego zrodla swiatla reflektor jest homologowany. Wszelkie inne zrodla swiatla moga spowodowac powazne klopoty w razie wypadku czy stluczki o prozaicznym zatrzymaniu dowodu w przypadku zwyklej kontroli drogowej nie wspominajac.
      • 24.11.10, 15:14
        Dodam tylko, ze zarowka halogoenowa H4 tez powinna miec homologacje.
        Na allegro sa LEDy H4 ale w zadnej z aukcji nie widzialem informacji o homologacji. Tym bardziej nie nadaje sie to do samochodu.
        • 24.11.10, 15:17
          Te "LEDy H4" mozna skomentowac krotko: "widze ciemnosc" i tyle tego smiecia.
          • 24.11.10, 16:29
            Znalazlem takie aukcjie (wiekszosc to a'la ksenony).
            I dos pisze, ze moga byc uzywane jako swiatla dzienne a nie mijania.
            --
            Pozdrawiam, Galtom
            • 25.11.10, 12:45
              > I dos pisze, ze moga byc uzywane jako swiatla dzienne a nie mijania.
              Zgadza sie, tez to zauwazyłem. Tylko chciałbym zobaczyc samochód, który ma dedykowane lampy dzienne oparte na żarówkach H4. Facio chyba zapomnial, że H4 to nie tylko mijania ale i drogowe.
              • 25.11.10, 17:00
                Niemiecka "Hella" dostarcza moduly swiatel (reflektory-przod) m. in. do Cadillaca
                Platinum. Sa one wykonane przy uzyciu specjalnie do tego celu zaprojektowanych
                modulow opartych na Power LEDAch najnowszej generacji o temperaturze
                ~ 6000° K / dla porownania xenony maja ok 4000°K /.

Te reflektory sa jednak cholernie droga opcja.
                Uklad zasilania pracuje w temperaturach otoczenia od -40°C do 85 °C.

Leksus LS 600 i Audi A8 tez juz chyba maja reflektory na LEDach.
                • 26.11.10, 07:48
                  nazimno napisał:

> Te reflektory sa jednak cholernie droga opcja

... ale mimo to nazimno je ma, bo pomierzył że:

>opartych na Power LEDAch najnowszej generacji o temperaturze ~ 6000° K / dla >porownania xenony maja ok 4000°K /.
                  > Uklad zasilania pracuje w temperaturach otoczenia od -40°C do 85 °C.

za twoją megalomanię powinieneś dostać Nobla. A przynajmniej Telekamerę

> Leksus LS 600 i Audi A8 tez juz chyba maja reflektory na LEDach

coś ty, wujek gugel tego nie wiedział? LOL

• 26.11.10, 09:43
                    Ty, "snafco" rurek i nagarow/osadow w przepustnicach.
                    Osmieszaj sie dalej, pajacu, robisz to na wlasne zyczenie.
                    • 26.11.10, 23:09
                      ty nawet nie jesteś śmieszny. Ty jesteś psychiczny.
                      Jak może ośmieszać się anonimowy nick? :))) Wklej jeszcze killka kopii z netu o ledach, to uwierzę że jesteś szefem oświetlenia na stadionie śląska wrocław. Ty popisujesz się sam przed sobą. Przecież nikt cię nie zna i nikogo nie interesują twoje opinie na jakikolwiek temat. Twoimi bredniami próbujesz popisywać się sam przed sobą.
                      BTW, jeśli chciałbyś dalej obrażać mój nick (bo przecież nie mnie, przecież ty mnie chłopcze nie znasz i wreszcie to zrozum), to może wyjdź przedtem trochę na powietrze?
                      • 29.11.10, 10:02
                        G.o wiesz o LEDach, technice i paru innych rzeczach.
                        Pajacujesz, bo nic innego nie potrafisz.
                        W bredniach zas jestes niepokonany.
                        Sam sobie tym... pooddychaj.

• 25.11.10, 09:27
      "młodych dzikich z większych ośrodków":)
    • 25.11.10, 10:58
      kto się odważy, powinien dostać 25 batów.
      a sprzedawca 50.

--
      you will start out standing
      proud to steal her anything she sees
      • 25.11.10, 12:29
        to jest tak samo jak z tymi paskami diodowymi do jazdy dziennej :) które robią furrorę wśród "młodych gniewnych"... można kupić i w realu i w kerfurach i kauflandzie pewnie tez...

teraz rzadziej bo wcześnie ciemno się robi, ale wczesną jesienią masowo zauważalne :) wklejane gdzieś w kratki w zderzaku - że niby taka Beemka :)

a ja Wam powiem - g*wno nie beemka i na dodatek wiocha :)

i to samo jest z "technologią" LED w żarówkach H4 - lał bym w pysk za coś takiego - najpierw jeden z drugim zanim wogóle pomyśli jakie unowoczesnienia do swych latarek założyć - niech wyreguluje światła a nie jedzie i napie*dala po oczach bo mu żarówki w niebo świecą!!! - jak wyreguluje to może mu "kosmiczna" technologia nie będzie potrzebna bo nagle zrobi się widno przed samochodem...
        • 25.11.10, 17:06
          > lne :) wklejane gdzieś w kratki w zderzaku - że niby taka Beemka :)

Ktora to beemka ma swiatla dzienne oparte na diodach?

Pzdr.
    • 26.11.10, 11:17
      --witam ja powiem tak że w domu zammontowałem lampy LEd i wisiały tylko 1 tydzień to wogóle światła nie daje czułem się jak w jaskini ja osobiście tego tematu nie polecam to jest tylko ładnie na ozdobe ale nie na oświetlenie
      mojeauto-robert.blogspot.com/
      • 26.11.10, 23:19
        berwax napisał:

> zammontowałem lampy LEd i wisiały tylko 1 tydz
        > ień to wogóle światła niedaje ... to jest tylko ładnie na ozdobe ale nie na oświetlenie

no i co za brednie tutaj wypisujesz? <zgrzyt>, przeciez nazimno napisał:

>Tak, one nadaj sie do oswietlenia klatki schodowej

• 29.11.10, 10:06
          Nie wyczuwasz nawet kpin. Pajac.
          • 29.11.10, 10:43
            :))) dzięki za podbicie (up). Więcej ludzi poczyta sobie jakim jesteś genialnym, nawiedzonym palantem:

nazimno napisał:
            >G.o wiesz o LEDach, technice i paru innych rzeczach

nie każdy może być szefem od oświetlenia na stadionie śląska. O astrofizyce zapomniałeś napisać. Że się pasjonujesz. Oczywiście wszyscy to łykną jak młody pelikan.

>Pajacujesz, bo nic innego nie potrafisz.

jesteś nudny. Masz jakieś cyrkowe kompleksy? Matka uciekła z linoskoczkiem?

>W bredniach zas jestes niepokonany

daj spokój, zawstydzasz mnie, naprawdę nie trzeba <rumieniec>

Szkoda mojego czasu

• 29.11.10, 11:41
              Nikogo twoje brednie nie obchodza.
              I od... od mojej matki, chamie, kibolu ze stadionu slaska, bo twojej, prymitywie nikt nie
              dotyka. Tylko skonczony prostak to robi.

• Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.